Jump to content

Ateist Arkadaşlara önemli soru !

Recommended Posts

on-the-origin-of-species-by-means-of-natural-selection-or-the-preservation-of-favoured-races-in-the-struggle-for-life.jpg

Öncelikle merak ettiğim bir konu var.Bu teoriyi ortaya atan adam bile,kendi kitabında teorinin çürük olduğunu söylemiş.Darwinin teorisine inan arkadaşlar adam kendi teorisine bile inanmıyorken,sizin maymundan gelme ısrarınız nerden gelmektedir.Kıçı kırık konferanslarınızda bile tam olarak ortaya bir veri koyamıyorken sizin bu ısrarınız niye ?

Şu internette evrimi zekice yorumlamaya çalışan arkadaş sen bu teoriyi halen nasıl savunursun halbuki teori senden bile çıkmamışken.Evet zekice yorumlarınızı bekliyorum.

Eğer gerçekten türler öbür türlerden yavaş gelişmelerle türemişse NEDEN SAYISIZ ARA GEÇİŞ FORMUNA RASTLAMIYORUZ?

Neden bütün doğa bir karmaşa halinde değil de, TAM OLARAK TANIMLANMIŞ VE YERLİ YERİNDE? Sayısız ara geçiş formu olmalı, fakat niçin yeryüzünün sayılamayacak kadar çok katmanında gömülü olarakBULAMIYORUZ...

Niçin HER JEOLOJİK YAPI VE HER TABAKA BÖYLE BAĞLANTILARLA DOLU DEĞİL? Jeoloji iyi derecelendirilmiş bir süreç ortaya çıkarmamaktadır ve belki de BU BENİM TEORİME KARŞI İLERİ SÜRÜLECEK EN BÜYÜK İTİRAZ OLACAKTIR.

----“Allah’ın varlığı hakkında hislere değil de akla bağlı bir başka nokta da, çok önemli bir konu olarak beni etkiliyor. Bu muazzam ve harikulade evreni, çok geriye ve çok ileriye bakabilme kabiliyeti bulunan insan da dahil olmak üzere, kör tesadüf veya zaruretin eseri olarak görmek çok güç, hatta imkansızdır. Böyle düşününce bir dereceye kadar insanınkine benzeyen zihin sahibi bir “İlk Sebep” aramak zorunda kalıyorum; bu bakımdan teist sayılabilecek bir insanım. Hatırladığıma göre, Türlerin Kökeni’ni yazdığım zaman bu inanç bende çok kuvvetliydi. O tarihten beri yavaş yavaş ve birçok dalgalanmalarla zayıfladı. Ama o zaman da şu şüphe ortaya çıkıyor: Benim inandığıma göre en aşağı hayvanlarınki kadar basit bir zihinden çıkmış olan bir akla, böyle büyük bir sonuç çıkardığı zaman güvenilir mi?” 20

----… Eğer benim teorim doğruysa, en eski Siluryen (Kambriyen) tabakasının oluşumundan önce, çok uzun zaman dilimleri geçmiş olmalı; Siluryen devrinden bu güne kadar geçmiş olan zaman kadar uzun zaman dilimleri… Ve henüz bilinmeyen bu zaman dilimleri içinde dünya canlı yaratıklarla dolup taşmış olmalı. Bu büyük zaman dilimlerine ait fosil kayıtlarını neden bulamadığımız sorusu karşısında ise verebilecek tatmin edici bir cevabım yok.144----

----Ama bu teoriye göre sayısız geçişsel biçimler olması gerektiğine göre, onlara yer kabuğuna gömülmüş olarak neden çok sayıda rastlamıyoruz?155----

----Eskiden var olmuş ara çeşitlerin sayısının da gerçekten pek büyük olması gerekir. Öyleyse bütün yerbilimsel oluşumlar ve bütün tabakalar geçişsel biçimlerle (ara formlar) neden tıka basa dolu değildir? Yerbilim (jeoloji), organik yaratıkların böylesine kopuksuz bir zincirini asla gün ışığına çıkarmamıştır. Bu belki de doğal seleksiyon teorisine karşı çıkarılabilecek en açık ve en zorlu aykırılıktır.158----

----Okur yapıtımın (Türlerin Kökeni) bu bölümüne varmadan önce bir yığın güçlükle karşılaşmış olacaktır. Bunların bazıları bugüne dek üzerlerinde belirli bir ölçüde duraksamadan düşünemediğim kadar çetindir.6----

----Bu çalışmaların (Türlerin Kökeni için kullandığı çalışmaları), bunları yaparken harcadığım zamana değip değmediğinden şüphe ediyorum.8----

----Görüşlerimin, sayısız miktarda zorluklarla dolu olduğunu göremeyecek kadar kör olduğumu sanma…9----

----Doğanın tamamı gerçekten inatçı ve benim istediklerimi yapmıyor ve şu an sadece eski midyelerimden başka yeni hiçbir şey üzerinde çalışmak istemiyorum.12----

----Bazen tamamıyla çöküntüye uğrayacağımdan korkuyorum…13----

----Görüşlerime ters düşen bazı büyük zorlukları ortadan kaldırdığımı düşünüyorum, fakat bunların hepsi bir halüsinasyon olabilir. 15----

----Tamamen yanlış bir inancın içinde olduğumu düşünmeye başladım. Bana bu konunun on sene içinde tamamen unutulacağını söylediğinde haklıydı.16----

----Bana kitabımı soruyorsun, sana söyleyebileceğim tek şey intihar etmeye hazır olduğum; kitabın çok makul bir şekilde kaleme alındığını düşünüyordum, fakat şimdi tekrar yazılması gerektiğini anladım.17----

----Türlerin Kökeni’nin yayınlanmasının ardından o kadar çok şey yayınlandı ki, bu bilgileri değerlendirip bir bütün haline dönüştürme gücüne ve akıl yeteneğine sahip olduğumdan şüphe ediyorum.18----

----Çeşitli konularla ilgilenen pek çok insanın yıllardır bir illüzyon içinde olduğunu düşünerek oldukça seviniyorum. Sık sık üzerime soğuk bir ürperti geliyor ve kendi kendime bütün hayatımı bir fantaziye adayıp adamadığımı soruyorum.19----

----“Böyle karmaşık meselelere en ufak bir ışık dahi tuttuğumu iddia edemem. Herşeyin başlangıcındaki sır bizim için çözülemez bir halde duruyor; şahsen ben bir agnostik (bilinemezci) olarak kalmaktan memnunum.” 21----

----Bazı bölümlerine hayranlık duydum. Bazı bölümlerine ise karnım ağrıyana kadar güldüm. Okuduğum diğer bölümler bana büyük bir acı verdi. Çünkü bunların tamamen yanlış ve zarar verici olduklarını düşünüyorum. Çıkardığın sonuçların büyük bir bölümü, bazı tahminlere dayanıyor. Doğal seleksiyonu, seçici bir organ tarafından bilinçli olarak yapılmış birşey gibi yazmışsın.23----

----Herhangi bir sürüngenin memeliye dönüşmesini kafamda canlandıramıyorum.236----

----Bana ‘insan’ konusuna girip girmeyeceğimi soruyorsun. Sanırım bu konudan tamamıyla uzak duracağım. Benim yirmi yıldır üzerinde çalıştığım bu yapıt ise hiçbir şeyi çözümlemeyi veya cevaplamayı başaramayacak.250----

---Ama insanın evrimi konusunda akıl almaz derecede hayal kırıklığına uğradım.251----

---Richard Leakey – Roger Lewin (Uzun uzun insanın evrimi ile ilgili varsayımlarda bulunduktan sonra):

Bunlar muhtemel, ancak açıkçası doğruyu bilmiyoruz. O zaman bütün bunlar boşuna bir zihin jimnastiği mi diye itirazda bulunabilirsiniz. Bir noktaya kadar öyle. 252---

----Çok sayıda, birbirini izleyen ve küçük değişikliklerle oluşamayacak bileşik bir organın varlığı gösterilebilseydi, teorim kesinlikle çökerdi.309----

----Gözü düşünmenin beni titrettiği günleri hatırlıyorum. Ama şimdi bu şikayetlerimin üstesinden geldim. Şimdi bu yapının küçük önemsiz parçaları beni genellikle oldukça rahatsız ediyor. Bir tavuskuşunun tüyü ise, ne zaman baksam beni hasta ediyor.307----

Kaynaklar:

6. Charles Darwin, Türlerin Kökeni, Onur Yayınları, Beşinci Baskı, Ankara 1996, s. 185

8. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.I, New York:D. Appleton and Company, 1888, s.315

9. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.I, s. 395

12. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.I, s.413

13. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.I, s.430

15. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.I, s. 439

16. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.II, s.117

17. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.II, s.501

18. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.II, s. 388

19. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.II, s. 25

20. Robert B. Downs, Dünyayı Değiştiren Kitaplar, Tur Yayınları, İstanbul 1980, s. 289

21. Robert B. Downs, Dünyayı Değiştiren Kitaplar, s.290

23. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.II, s.42-43

144. Charles Darwin, The Origin of Species: A Facsimile of the First Edition, Harvard University Press, 1964, s. 313-314

155. Charles Darwin, Türlerin Kökeni, Onur Yayınları, Beşinci Baskı, Ankara 1996, s. 186

158. Charles Darwin, Türlerin Kökeni, s. 349

236. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.II, New York:D. Appleton and Company, 1888, s. 128

250. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.I, New York:D. Appleton and Company, 1888, s. 467

251. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.II, s.298

252. Richard Leakey – Roger Lewin, Göl İnsanları, TÜBİTAK, 2. Basım, Ankara, s.23

307. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Cilt.II, s.90

309. Charles Darwin, Türlerin Kökeni, Onur Yayınları, Beşinci Baskı, Ankara 1996, s.202

(Charles Darwin, The Origin of Species, s. 172, 280)

Sitelerde Paylaş

Eğer yapılan gözlemler sizin önyargılarınızla çelişirse, önyargılarınızı değiştirmeniz, gözlemlere mantıklı bir açıklama getirmeyebilir.

Gözlemlere uygun bir teori geliştirmeniz gerekir.

Gözlemler yanlış olamaz. Ne iseler odurlar. Örneğin insanla şempanze arasındaki benzerlikleri kimse gözmezden gelemez.

Gözlemler yanlış yorumlanabilir ve ayrcıa eksik veya yetersiz olabilir. O zaman geliştireceğiniz teorilerin hiçbiri soruna ışık tutamaz.

Darwin evrimi doğal seçilim yasası ile açıklamıştır.

Darwin doğada mevcut yasalardan en önemlillerinden birini bulmuştur.

Doğal seçilim müthiş bir fizik yasasıdır. Yalnız evrimden değil, evrenin gözlemlediğimiz şekilde davranışlarından, hatta belki de varlığından bile sorumludur.

O kadar temel bir yasadır yani.

Darwin'in bu yasanın önemini yeterince değerlendirebildiğini sanmıyorum.

Hatta yanlış değerlendirdiğine ait kayıtlar da mevcut.

Darwin evrimin tedrici olduğuna ve ara şekillerin ilerde bulunacağına inanan bir bilim adamıdır.

Hatta ara şekillerin bulunamaması durumunda teorisinin yanlış olacağını ileri sürecek kadar bu konunun savunucusudur.

Son 150 yıl içinde bilim ara şekilleri aramış ve Darwin'in tedrici (liener) evrim teorisini kanıtlamaya çalışmıştır.

Bilim bunda başarılı olamamıştır.

Ara şekillerinin bulunamaması fosil kayıtlarının ideal olmaması, fosilleşmenin rastgele olması ile açıklanmaya çalışılmıştır.

Ama fosil kayıtlarının mükemmel saklandığı canlılarda bile ara geçiş şekillerine rastlanmamaktadır.

Bu gözlemler Darwin'in tedrici evrim sürecine gölge düşürmektedir.

Fosil kayıtlarının yeterli olduğu durumlarda bile türleşme oldukça anidir.

Bu evrimsel süreç için Jay Gould ve Eldrige punctuated equilibrium terimini kullanmışlardır.

Yani türler yeterince ara tür olmadan aniden ortaya çıkmaktadırlar.

En son kaynaklardan birine göre fosil kayıtlarının yeterli olmadığı görüşü yanlıştır(*).

Fosil kaynakları birçok canlı türü için yeterlidir.

(*)Rereading The Fossil Record

The Growth of Paleobiology as an Evolutionary Discipline

David Sepkoski

The University of Chicago Press

2012

Bu durum fosil kayıtlarının tekrar tekrar incelenmesini ve ara fosillerin olmamasının başka türlü bir açıklanmasının yapılmasını gerektirmektedir.

O açıklama punctuatede equilibrium dur. Ya da onu bir varyasyonudur.

Sitelerde Paylaş

Yani türler yeterince ara tür olmadan aniden ortaya çıkmaktadırlar.

Şurayı anlayamadım bununla ilğili bir örneğiniz varmıdır ? Benim burdan anladığım insanın aniden orta çıktığı zaten bu,Allahın yaratma yasasıdır.

Sitelerde Paylaş

Şurayı anlayamadım bununla ilğili bir örneğiniz varmıdır ? Benim burdan anladığım insanın aniden orta çıktığı zaten bu,Allahın yaratma yasasıdır.

allahın yasası bu deyil

AHZAB 50. Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah’ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

AHZAB 37. (Resûlüm!) Hani Allah’ın nimet verdiği, senin de kendisine iyilik ettiğin kimseye: Eşini yanında tut, Allah’tan kork! diyordun. Allah’ın açığa vuracağı şeyi, insanlardan çekinerek içinde gizliyordun. Oysa asıl korkmana lâyık olan Allah’tır. Zeyd, o kadından ilişiğini kesince biz onu sana nikâhladık ki evlâtlıkları, karılarıyla ilişkilerini kestiklerinde (o kadınlarla evlenmek isterlerse) müminlere bir güçlük olmasın. Allah’ın emri yerine getirilmiştir.

Sitelerde Paylaş

İnsanın aniden ortaya çıkmadığını biliyoruz. Çünkü ara fosiller var.

Her ne kadar çok sayıda türlerin aniden ortaya çıktığını gösteren gözlemler varsa da, aniden kasıt jeolojik anlamda..

Bu süre 500 bin yıl ile bir milyon yıl arasında olabilir. Bazı durumlarda 50 bin yıl olabilir.

Yani ani dediğimiz ol deyince olan türden değil. Çok uzun bir zaman istiyor.

Jeolojik olarak bu süre yine de uzun ve fosil kayıtlarına yansımıyor.

Hayvanların en kolay fosilleşen dokusu kemikleridir.

Evrim her zaman kemiklere yansımayabilir. Önce yumuşak dokular ve organlar evrilir. Sonra kemikler bu evrime eşlik eder.

Buna rağmen türleşme ara türler oluşmadan da olabilmektedir.

İnsan için durum çok farklı.. İnsanın evrimi ile ilgili fosil sayısı az ama, bir maymun türünden evrildiğini gösteren kayıtlar mevcut.

Australoptesus, homo erektus, homo habilis, homo sapiens kabaca insanın evrimi sırasında ortaya çıkan aşamalardır.

Bunların ara geçiş şekilleri yok ama her biri bir ara geçiş şekli. Bugün yaşayanlar da gelecek için ara geçiş şeklini simgeliyor.

Türler gökten zembille inmezler. Başka türlerden evrilirler.

Başka türlerden çıkmayan bir tür yoktur. Bütün türlerin geçmişte yaşayan ataları vardır.

Bu bize evrimin herşeye rağmen uzun bir zaman içinde gerçekleştiğini gösteriyor.

Türlerin jeolojik olarak aniden çıkmasını doğru yorumlamanız gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

''Bu muazzam ve harikulade evreni, çok geriye ve çok ileriye bakabilme kabiliyeti bulunan insan da dahil olmak üzere, kör tesadüf veya zaruretin eseri olarak görmek çok güç, hatta imkansızdır.''

Benim Darwine hayran kaldığım nokta burasıdır.Yani herşeyin kör tesadüfler sonucu olmuş olmasını benim aklım almıyor.Yoksa bu teoriye karşı çok mu ön yargılıyım bilemiyorum.

tavus-kusu_19795.jpg

1294134384_153470442_1-Resimleri--Satilik-Amerika-papagani-icin-sumbul-Amerika-papagani-papagan-cifti.jpg

Sitelerde Paylaş

Simdi harun yahya sitesine girdi, bunlari kopyaladi, sonra gelip buraya sakkadanak yapistirdi, ve kendini bir is yaptim zannetti.

Arkadaslarda hakli olarak konuyu acan bu arkadasa tepkilerini gosteriyorlar. Ama bir bakalim, bu arkadas gercekten bu kadar tepkiyi hak ediyor mu?

Arkadasin ilk sorusunu aliyorum ve google a yapistiriyorum;

Eğer gerçekten türler öbür türlerden yavaş gelişmelerle türemişse NEDEN SAYISIZ ARA GEÇİŞ FORMUNA RASTLAMIYORUZ?

https://www.google.com/search?oq=E%C4%9Fer+ger%C3%A7ekten+t%C3%BCrler+%C3%B6b%C3%BCr+t%C3%BCrlerden+yava%C5%9F+geli%C5%9Fmelerle+t%C3%BCremi%C5%9Fse+NEDEN+SAYISIZ+ARA+GE%C3%87%C4%B0%C5%9E+FORMUNA+RASTLAMIYORUZ%3F&sugexp=chrome,mod=0&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=E%C4%9Fer+ger%C3%A7ekten+t%C3%BCrler+%C3%B6b%C3%BCr+t%C3%BCrlerden+yava%C5%9F+geli%C5%9Fmelerle+t%C3%BCremi%C5%9Fse+NEDEN+SAYISIZ+ARA+GE%C3%87%C4%B0%C5%9E+FORMUNA+RASTLAMIYORUZ%3F#oq=E%C4%9Fer+ger%C3%A7ekten+t%C3%BCrler+%C3%B6b%C3%BCr+t%C3%BCrlerden+yava%C5%9F+geli%C5%9Fmelerle+t%C3%BCremi%C5%9Fse+NEDEN+SAYISIZ+ARA+GE%C3%87%C4%B0%C5%9E+FORMUNA+RASTLAMIYORUZ%3F&sugexp=chrome,mod=0&sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=E%C4%9Fer+ger%C3%A7ekten+t%C3%BCrler+%C3%B6b%C3%BCr+t%C3%BCrlerden+yava%C5%9F+geli%C5%9Fmelerle+t%C3%BCremi%C5%9Fse+NEDEN+SAYISIZ+ARA+GE%C3%87%C4%B0%C5%9E+FORMUNA+RASTLAMIYORUZ%3F%3F

Bakiyoruz, ilk sayfa butunuyle birbirinin kopyasi harun yahya siteleri ile dolu. Ama sitelerin isimleri gercekten yaratici

evrimteorisi.com (!!) - evrim karsiti bir site

evrimteorisi.info (!!) - .com yetmemis anlasilan

allahakillabilinir.com - akildan kasit, karsiti oldugun bir teorinin ismiyle site acip spam yapmak olsa gerek. allah ancak bu sekilde bilinir diye bir sonuc cikiyor ortaya

Neyse, ilk sayfa bu ve klonlari. Ikinci sayfaya geciyoruz. Amanin oda ne?!!! Bunca spamin arasinda bir agnostik.net linki goruyorum. Konuya guzel cevaplar icermekte, hemde sayfalarca.

http://www.agnostik.net/viewtopic.php?f=7&t=1474&p=30220

google sonuclarinin gerisi sayfalarca harun yahya spami iceren karisik sonuclar, yine yaratici isimler esliginde

evrimyok.net

evrimbilim.com - harun yahya ve ekibinin kafasi karisik, evrimin olup olmadigina karar verememis, hem evrimli hem evrimsiz binlerce domain alip ayni seyleri tekrar ve tekrar,.... tekrar etmisler.

Konuyu acan arkadasa gelecek olursak, her ne kadar bu arkadasin 1. sayfaya bile erisip erismedigini teyyid edemiyor olsakda, erismis olsa bile 2. sayfaya gecmeden bu sorusuna cevap bulmasinin ve buraya getirip bunlari yapistirmadan once ufacik kucuk bir mantik suzgecinden gecirmesinin zorlugunu simdi daha iyi idrak edebiliyoruz sanirim. google i acacaksin, her ne kadar kopyala yapistir becerin gelismis olsa bile bu becerini genelde butun komple metinler icin kullanmis oldugundan, hayat felsefeni dayandiracagin gorusu belirlemekte kullandigin bilgiyi iceren yaziyi okuyup arada kafana gercekten takilan bir soru tumcesini anlayip belirleyecek ve sadece o kismi kopyalayip google a yapistirip, cikan sayfada kaydirma cubugunu kaydirip, altta 2. sayfa linkini bulup, birde buna tiklayip, 2. sayfadaki ilk linke de ayni tiklama islemini tatbik ettikten sonra birde o safyada ne yazmislar okuyacaksin. Inanin ben butun bunlari dusunurken ve buaraya yazarken basim dondu, bu arkadastan butun bunlari yapmasini bekliyoruz ve yapmadigi icin elestiriyoruz.

Sizleri cok ayipladim simdi ateistler.

Sitelerde Paylaş

güven konuyu değiştirme.Git başka yerde otlan

ben konuyu dağtmıyorum sen gelip aaaa allahını yartığı yasymış diyorsun kardeşim sen git islami sitelerde bunu anlat otanlamya devam et adam senin bir satır yazına karşılık o kadar yazı yazıyor ey insaf ya ha adımın parasını ha adamın zamanını çalmışın ne farak var tamam ben sen cevap yasanda ben yazmıcam burda bilgi için emek verenler için cevap vermicem

Sitelerde Paylaş

ben konuyu dağtmıyorum sen gelip aaaa allahını yartığı yasymış diyorsun kardeşim sen git islami sitelerde bunu anlat otanlamya devam et adam senin bir satır yazına karşılık o kadar yazı yazıyor ey insaf ya ha adımın parasını ha adamın zamanını çalmışın ne farak var tamam ben sen cevap yasanda ben yazmıcam burda bilgi için emek verenler için cevap vermicem

Ben onun sitesine mi girip aldım gafil.Bu ülkede kimin ne halt yediğini biz iyi biliyoruz.Bizim derdimiz insanları Allahın verdiği akla mantığa davet etmek çünki islamiyet bunu emreder.O kerhane kılıklı karıları oraya neden çıkartığınızı iyi biliyoruz,amacınız kendi üzerinizden islamiyeti kötülemek.Sizin hepiniz deccale hizmet ediyorsunuz.

2000 Yılından itibaren türkiyeye başlayan bir piskolojik atak var Gerçek islamcıları içeri tıkdırdınız insanların müslüman gibi görünüp hıristyan gibi yaşamasını istiyorsunuz amacınız deccalin önderliğinde büyük israili kurmak.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=X5ATn5ccLeE

Deccalin şuanda,israilin kazı yaptığı kudüsden çıkacagınıda iyi biliyoruz merak etmeyin,ama amacınıza ulaşamayacaksınız.

Müslümanların Melhamede merkezleri Şam, Deccalde merkezleri Kudüs ve Ye´cüc Me´cüc vak´asında merkezleri Tur-u Sinâ´dır.

Peygamberimiz (sav)’in hadislerinde Deccaliyet’in fikri olarak tam anlamıyla ortadan kaldırılmasının Hz. İsa vesilesiyle olacağı müjdelenmiştir:

Rabbim bana (Hz. İsa) Deccal’in çıkacağını haber verdi. Yanımda kadib ağacından yapılmış iki ok bulunacak. Deccal onları görünce kurşunun suda erimesi gibi eriyecektir.145

Allah’ın düşmanı olan Mesih-i Deccal, İsa aleyhisselamı görünce, tuzun suda eridiği gibi erir. Hz. İsa onu terk edip bıraksa bile helak oluncaya kadar eriyip gidecektir. Lakin Allah onu bizzat İsa Aleyhisselam’ın eliyle yok edecektir.

… Deccal ortalığa fitne saçarken Cenab-ı hak, Mesih İsa İbni Meryem’i gönderir… Hz. İsa Deccal ile Lüdde (Beytül Makdis’e yakın bir belde) kapısında karşılaşır ve onu yok eder.

Sitelerde Paylaş

Harun yahya'nın ta kendisi siyonisttir.Öncellikle onu söyleyim bi dünya site açmış bir tanesi neyine yetmez amacın belli senin.Burdakilere sorunca islamiyeti fahişelerle dolu bir geçmişini anlatıyor neden mi ? aslında bunun sebebi harun yahya'dır.Senin islamiyetle alakan yok sadece israile hizmet ediyorsun,salak ayağına yatmayı bırak. Peygamberlik mühürü taşıyormuş gafil.Allahın senin ne yaptığını görmediğinimi sanıyorsun aslında sen Allah'tan gafilsin.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ymcLwI-EvCQ

tarihinde Katip tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...