Jump to content

Kurana göre dünya düzdür

Recommended Posts

Deniz yüzü görmedilerse gemilerin akıp gitmesi niye allahın varlığının kanıtı olarak yazıyor Kuran'da? Bu nasıl deniz görmemek, gemi bile görmüşler. Fenikeliler gibi eski bir kavmin anlattıklarının o bölgede yayılmamış olması olanaksızdır. Avcılar, askerler ve denizciler hikayelerini her gittikleri yerde ballandıra ballandıra anlatırlar.

Deniz dibinin karanlık olduğunu söylemenin mucize olduğunu iddia etmek çocukça bir saçmalıktır. Bunun o zaman bilinemeyeceğini sanmak ancak bir aptalın düşünebileceği bir şeydir.

Aldığın nefes bile Allah'ın kanıtıdır. Allah gemiler için, denizler için bir kanıt sunuyorsa, suyun kaldırma kuvvetini değil, maddenin var olma nedeninin Allah olduğunu belirtiyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,8k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bitmedi, Kuranda denizden inci mercan çıkarıldığı da yazar. Zaten Mekke Medine öyle denize çok uzak değildir. Bu nasıl deniz görmemişlik? Bu inci mercan avcıları elbette derinlerin karanlık olduğunu görüyorlardı.

Sen en karanlık yer için, denizlerin dibini mi örnek verirsin? İnsanlardan hiç duydun mu, denizlerin dibi örneğinin deyimleşip kullanılmasını?

Yani bırak deniz görmeyi, adamlar yüzme nedir bunu bilmez iken, denizlerin dünyanın en karanlık yeri olduğunu hangi birey ifade edebilir;?

Sitelerde Paylaş

Sen en karanlık yer için, denizlerin dibini mi örnek verirsin? İnsanlardan hiç duydun mu, denizlerin dibi örneğinin deyimleşip kullanılmasını?

Yani bırak deniz görmeyi, adamlar yüzme nedir bunu bilmez iken, denizlerin dünyanın en karanlık yeri olduğunu hangi birey ifade edebilir;?

Yumurta mucizesinde bir yumurta, bir de dünya resmi koyduk, savınızı devam ettirmediniz. Bir resim daha koyalım ki belki bu konuda da yararı olur.

20120821_121244.jpg

Kuranınızda gemileri allah'ın yüzdürdüğü yazmaktadır. Gemi varsa, yüzme bilen de vardır. Yüzme bilen varsa, en az bir insan evladı kafasını suya soktuğu zaman suyun derinlerinin karanlık oldğunu görür. Gemide bulunan bir insan evladı gemiden suya bakarken derin olmayan yerlerin daha açık renkte, derin olan yerlerin daha koyu renkte olduğunu görür. Resimde gördüğünüz üzere derin yerleri görebilmek için suda, gemide olmak da gerekmiyor. Derinlik farkı bacak boyu bile olsa su çok daha koyu görünür. Bulunduğum yerde deniz yok diyenler ellerine bir kova alsınlar ve kovayı kademe kademe doldursunlar. Her kademede suyun dibi bir öncekine göre az da olsa koyulaşır.

Derinlerin koyu renkte olmasının nedeni ışığın derinde çarpıp geri dönebileceği tabana ulaşamaması veya ulaştığında dahi yansıyıp da kırılmalar nedeni ile bakan göze gelememesidir.

Malesef müslüler akıl edemedikleri konuda akıl etmeye çalışıyorlar. Hergün, hayatının bir parçası olan konudaki örnekler -yumurta meselesi veya burada olduğu gibi- gözünün önünde olmayınca, hemen kafadan uyduruk uyduruk bağlantılar kurmaya çalışıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Yumurta mucizesinde bir yumurta, bir de dünya resmi koyduk, savınızı devam ettirmediniz. Bir resim daha koyalım ki belki bu konuda da yararı olur.

20120821_121244.jpg

Kuranınızda gemileri allah'ın yüzdürdüğü yazmaktadır. Gemi varsa, yüzme bilen de vardır. Yüzme bilen varsa, en az bir insan evladı kafasını suya soktuğu zaman suyun derinlerinin karanlık oldğunu görür. Gemide bulunan bir insan evladı gemiden suya bakarken derin olmayan yerlerin daha açık renkte, derin olan yerlerin daha koyu renkte olduğunu görür. Resimde gördüğünüz üzere derin yerleri görebilmek için suda, gemide olmak da gerekmiyor. Derinlik farkı bacak boyu bile olsa su çok daha koyu görünür. Bulunduğum yerde deniz yok diyenler ellerine bir kova alsınlar ve kovayı kademe kademe doldursunlar. Her kademede suyun dibi bir öncekine göre az da olsa koyulaşır.

Derinlerin koyu renkte olmasının nedeni ışığın derinde çarpıp geri dönebileceği tabana ulaşamaması veya ulaştığında dahi yansıyıp da kırılmalar nedeni ile bakan göze gelememesidir.

Malesef müslüler akıl edemedikleri konuda akıl etmeye çalışıyorlar. Hergün, hayatının bir parçası olan konudaki örnekler -yumurta meselesi veya burada olduğu gibi- gözünün önünde olmayınca, hemen kafadan uyduruk uyduruk bağlantılar kurmaya çalışıyorlar.

Kaç yıllık gemi kaptanıyım, hayatımda hiçkimseden, en karanlık yer için denizlerin dibi örneğinin verilmesini duymadım. Ben deniz gören bir birey olarak denizin karanlık olduğunu göremiyorum, sen nasıl en karanlık yer için denizin dibine kafanı sokarsan cevabını uygun görüyorsun bu da senin yumurta resmi ile dünya resmini bir arada örnek sunup, sanki yeni bir element keşfetmiş gibi örneklemen, nasıl bir basitlik içerisinde olduğunun göstergesidir.

Sitelerde Paylaş

Tersinden soruyorum; Kuran'da, İncil'de, Tevrat'ta yani kadir-i mutlak bir yaratıcıdan geldiği iddia edilen tüm mushaflarda basit ve yalın bir biçimde "Dünya yuvarlaktır" yazıyor mu?

tarihinde Deschain tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tersinden soruyorum; Kuran'da, İncil'de, Tevrat'ta yani kadir-i mutlak bir yaratıcıdan geldiği iddia edilen tüm mushaflarda basit ve yalın bir biçimde "Dünya yuvarlaktır" yazıyor mu?

Kur'an'da ''dahv'' kelimesi geçer. Devrin insanları bu kelimenin halk içerisindeki tabiri olan deve kuşu yumurtası, şekli vs yumurtayı temsil eden bu ifadeyi, zamanın iliminden habersiz oldukları için, meale dünyanın bir hitabı olarak değil, kendi düşüncelerini ve algıladıklarını geçirmişler ve dahv kelimesi düz biçimde olarak geçmiştir. Bunu yazanları suçlamıyorum yada bunu yazanları doğrudur demiyorum. Bir gerçek var ''dahv'' yuvarlaklığı temsil eden bir maddenin ifadesidir, bu ifadenin farklı anlamlandırılmasını neden baz alalım.

Sitelerde Paylaş

Kaç yıllık gemi kaptanıyım, hayatımda hiçkimseden, en karanlık yer için denizlerin dibi örneğinin verilmesini duymadım. Ben deniz gören bir birey olarak denizin karanlık olduğunu göremiyorum, sen nasıl en karanlık yer için denizin dibine kafanı sokarsan cevabını uygun görüyorsun bu da senin yumurta resmi ile dünya resmini bir arada örnek sunup, sanki yeni bir element keşfetmiş gibi örneklemen, nasıl bir basitlik içerisinde olduğunun göstergesidir.

Kuran'da okuduğunuz örnek geçersiz midir?

Kuran'ın, Müslülerin işine geldiğinde en muhteşem bilgi, görgü ve örnek kitabı olması; işine gelmediğinde hiçbir önemi olmayan bir paçavraya dönüşüvermesi de şüphesiz ki onun bir başka mucizesidir.

Sitelerde Paylaş

Bu dünyanın yuvarlaklığının günümüzde hala tartışıyor oluşu sefilliğin son perdesi aslında, uçağa bindiğinde ,altındaki yeryüzünün küreselliği kabak gibi ortaya çıkıyor.

Not: uzay mekiği ile seyahat etmiyorum ,69 TL ekonomi sınıfından bile görülüyor.

Sitelerde Paylaş

Kuran'ın, Müslülerin işine geldiğinde en muhteşem bilgi, görgü ve örnek kitabı olması; işine gelmediğinde hiçbir önemi olmayan bir paçavraya dönüşüvermesi de şüphesiz ki onun bir başka mucizesidir.

Kardeş!

Bir örnek sundun sana yanıt verdim, ikinci örneği sundun yine yanıt verdim. O kadar saçma sapan argümanları konu edinmene laf etmeden, yanıt veriyorum, sen de zahmet edip, verilen yanıta bir cevap ver yada iletiyi olduğu gibi bırak, başkası yanıtlasın.

Sitelerde Paylaş

Kur'an'da ''dahv'' kelimesi geçer. Devrin insanları bu kelimenin halk içerisindeki tabiri olan deve kuşu yumurtası, şekli vs yumurtayı temsil eden bu ifadeyi, zamanın iliminden habersiz oldukları için, meale dünyanın bir hitabı olarak değil, kendi düşüncelerini ve algıladıklarını geçirmişler ve dahv kelimesi düz biçimde olarak geçmiştir. Bunu yazanları suçlamıyorum yada bunu yazanları doğrudur demiyorum. Bir gerçek var ''dahv'' yuvarlaklığı temsil eden bir maddenin ifadesidir, bu ifadenin farklı anlamlandırılmasını neden baz alalım.

İnsanlar yuvarlak kelimesinin neresini anlamazlardı? 2500 yıl önce Pisagor, Anaksimandros, Eratosthenes gibi filozoflar dünyanın yuvarlak olduğunu bildirmişler ve kitaplar yazmışlardı. O dönem için sır bir bilgi değildi, en azından Anadolu'da ve Grek yarımadasında.

http://tr.wikipedia....ki/Eratosthenes

İnsan beyni 2500 yıl önce hazmediyorsa bu bilgiyi, 1000 yıl sonrasında hazımsızlık çekmez. 2 kelime: "dünya yuvarlaktır" demesi, "toplum anlayamaz" şeklinde bir mantıkla çürütmeye çalışmaktan daha mantıklı olurdu.

Basit ve yalın: Dünya yuvarlaktır.

Sitelerde Paylaş

Bu dünyanın yuvarlaklığının günümüzde hala tartışıyor oluşu sefilliğin son perdesi aslında, uçağa bindiğinde ,altındaki yeryüzünün küreselliği kabak gibi ortaya çıkıyor.

Not: uzay mekiği ile seyahat etmiyorum ,69 TL ekonomi sınıfından bile görülüyor.

Sefil olduğunuz için yanıt veriyoruz :)

Sitelerde Paylaş

Bu lümpenler kraliçesi kıroluğun kitabını yazmış zerşan gemi kaptanıymış :)))))))))))) at yalanı seveyim inanını. Gemi kaptanlığı gayet iyi maaşlı, düzgün bir meslek. Kıronun aşağılık komplekslisi daha da tiksinç oluyormuş.

Sitelerde Paylaş

kuranı kerimde dünya yuvarlaktır veya düzdür şeklinde bir anlatım yoktur. ancak

HERŞEYİN TESBİH ETTİĞİNİ SÖYLÜYOR.

Göklerde ve yerde olanların tümü Allah'ı tesbih eder. Mülk O'nundur, hamd (övgü) O'nundur. O, her şeye güç yetirendir.N YUVARLAK OLDUĞUNU AÇIKLIYCAM

MÜSLÜMANLARIN TESBİHİ VARYA ONA DİKKATLİ BAKIN .ŞİMDİ HERŞEYİN TESBİHİNİ GÖRECEKSİNİZ.

Oltu Taşı Tesbih Faydaları

Oltu Taşı Tesbih Faydaları,Özellikleri

Oltu Taşı Tesbih Faydaları Nelerdir

Oltu taşı, Ülkemiz'de Erzurum'un Oltu ilçesinin kuzeydoğu kesiminden çıkarılmakta olan yarı değerli bir taştır.

Oltu taşının fiziksel ve kimyasal özellikleri incelendiğinde başlıca şu özelliklere sahip olduğu görülür: Mohs sertlik skalasına göre 3 sertliğe, 1.5 yoğunluğa sahip ve karbon içeriği yüksek olan bir yarı değerli süstaşıdır. Çıra gibi is çıkararak yanar ve geride sigara külüne benzer bir artık bırakır.

Oltu taşının özellikleri

Latince ismi Jayet'tir

Topraktan çıktığında çok yumuşak olmasına rağmen, hava ile temas edince sertleşmektedir.

İşlenmesi kolaydır.

İşlendikçe sertleşir.

Kullandıkça parlar.

Rengi genellikle siyah, bazen de kahverengidir.

Çıra gibi is çıkararak alevli bir şekilde yanar.

Sürtünme ile elektriklenerek hafif cisimleri çeker

85039_oltu_tasi_tesbih_faydalari.jpg

DNA DİZİLİMİ AYNI TESBİHE BENZİYOR. KURAN BİZE DAHA AYRINTILI BİLGİ VERİ,YOR GÖKTEKİ GEZEGENLERDE TESBİHTANESİ GİBİ DİZİLMİŞ.

400_F_13408902_k9aBDIg2JDzI5alVrWENyXhUEY4mBlom.jpg400_F_13408902_k9aBDIg2JDzI5alVrWENyXhUEY4mBlom.jpg400_F_13408902_k9aBDIg2JDzI5alVrWENyXhUEY4mBlom.jpghttps://www.google.com.tr/search?q=dna+foto%C4%9Fraflar%C4%B1&sa=X&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ei=ft0qU5maIeim4ASAsIHwBA&ved=0CCYQsAQ&biw=1366&bih=620#facrc=_&imgdii=_&imgrc=XDunQVQR4kBMKM%253A%3B6I3cany0OR1wTM%3Bhttp%253A%252F%252Ft2.ftcdn.net%252Fjpg%252F00%252F13%252F40%252F89%252F400_F_13408902_k9aBDIg2JDzI5alVrWENyXhUEY4mBlom.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Ftr.fotolia.com%252Fid%252F13408902%3B400%3B267

Sitelerde Paylaş

Kardeş!

Bir örnek sundun sana yanıt verdim, ikinci örneği sundun yine yanıt verdim. O kadar saçma sapan argümanları konu edinmene laf etmeden, yanıt veriyorum, sen de zahmet edip, verilen yanıta bir cevap ver yada iletiyi olduğu gibi bırak, başkası yanıtlasın.

Bir müslünün saçma sapan argümanlardan dem vurması ilginç tabii.

Gemi kaptanı olduğunuzu söylediniz; müslü beyanıdır, doğruluğu su götürür ya, zaten deniz görmüş birisi gibi konuşmuyorsunuz. Size basitçe kıyıdan çekilmiş bir resim gönderdim. 1-2 metrelik derinlikler bile suyun başladığı yere göre daha koyu. Gemi yüzdürebilecek kadar derin olan yerler çok daha koyu. İnsanın takım taklavat olmadan dallamayacağı yerler ise çok daha koyudur.

Hayal aleminde yaşamayı bırakın. Gemi kaptanıysanız gerçekten, denizin düz bir tabanı olmadığını bilmeniz gerekir. Bazı yerlerin, haman yanıbaşındaki yerlerden binlerce metre daha derin olabileceğini bilmeniz gerekir. Faylar, dağlar, ovalar, tepeler, uçurumlar sadece karada değil, deizin dibinde de vardır. Örneğin: olur ki su sahilden ilk 10 metre diz boyudur, 11. metrede yüzlerce, binlerce metre derinleşebilir.

Kuran dönüp dönüp incilerden, sedeflerden bahsediyor. Bu adamlar bu kadar beyinsiz mi ki inci ne ola ki diye sormamışlar? İnci sahilde veya ağaçta mı yetişiyor sanıyorsunuz? İnci çıkarmak için insanlar gemiler ile açılırlar. Gemiler ile çok farklı derinlikteki suların üzerinden geçerler. İnci çıkartmak için dalan insanlar suyun nerelerinin derin nerelerinin sığ olduğunu bilir. Bu insanlar hayatlarını kurdukları sistemin renk derinlik ilişkisini bilir.

Müslülerin bir anda gemi kaptanı, astronom, bilim adamı, yazar, hukuçu, fizikçi, matematikçi vs olabilmelerine hayran olmamak elde değil. Allah'ları gibi kendileri de omnimeslek insanlar. Ama bir de altını bilgiyle doldursalar.

Saçma dediğiniz örneklerden yumurta ve dünya yuvarlaklığı ilişkisinde de bu gece gökyüzüne bakın derim. 16 Mart dolunaydı, fakat bu gece de nispeten büyükçe görünecektir. Allah'ınız bu kadar bariz bir örnek vermek yerine, şeklen benzemeyen bir yumurtayı örnek verecek kadar akıldan yoksun mudur görün.

Bir sonraki dolunayı, aydınlanmış müslü gözleri ile görmek isteyenlere: http://kalender-365.de/ay-takvimi.php

tarihinde bir_akil_insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@mikelanjo , ben kuran daki ''yüzerler'' fiilin, bile aklımı kullanıp boşlukta hareket ederker olarak youmlayabilirim. Kuranın bilimselliğinde mucize aramakta yanlış aslında. Yani sen artık ayda yürümüşsün asıl bilgi ,mucizeler sende olmalı,kuranda bir yere kadar fikir veriyor ama ayda yürüdükten sonra referans artık senin gördüğün olmalı. Geçersiz değil ,sadece fikir veriyor fizik kitabı değil çünkü kuran böyle bir amacı da yok.

Sitelerde Paylaş

Kaptan olduğuna google ile arattırdığında ulaşamayacağın 3 soruma cevap verirsen ikna olacağım.

1- Bonded Store dan Kaptanın görevlendirdiği kim sorumludur?

2- Gemiden limana fare kaçmasını engelleyen ve halat etrafına takılan sisteme ne ad verilir?

3- Bazı gemilerde gemideki balast tanklarındaki su yüksekliğini ölçen alete ve bunu ölçmek üzere görevlendirilmiş kişiye ne ad verilir?

Herhangi bir denizci bunlara hemen cevap verebilir. Denizci olduğunu kanıtla :D

tarihinde BabyKnight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu lümpenler kraliçesi kıroluğun kitabını yazmış zerşan gemi kaptanıymış :)))))))))))) at yalanı seveyim inanını. Gemi kaptanlığı gayet iyi maaşlı, düzgün bir meslek. Kıronun aşağılık komplekslisi daha da tiksinç oluyormuş.

Kendini ''sevdirecek'' adam bulmaya bak.

Kaptanlığın iyi maaşlı olması nasıl bir kriter bunu da anlamış değilim. Sizler karşınızdakileri, aciz, düşkün mü sanıyorsunuz?

Bu forumda her zaman diyorum yeri gelmişken senin gibi madde bağımlısına da söyleyeyim. Allah'a şükür kafirizm sisteminde ayakta kalacak ve Allah'ın emirlerini yerine getirecek her türlü imkana sahibim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...