Jump to content

Kurana göre dünya düzdür

Recommended Posts

:D Bu kadar kötu niyet hayret. Sana kanserin nedenini Kuranda açikca gösterdim, kaldi ki Kuran bir farmakoloji dergisi degil. Hem ben dunya kuresel degil diye kaç defa söyledim.

Cımbızlayıp almazsanız sevinirim cümlelerimi. Kuranda nerede yazıyor geodezik veya yuvarlak olduğu? Bunu hangi ayetlerden çıkartabiliriz önceki verdikleriniz haricinde.

Kanserin nedeni değil çözümü nedir? Zamanında milyonlarca kişinin ölümüne neden olan salgın hastalıkların çözümünü bugün biliyoruz ve bi aşıyla halledebiliyoruz. Bunun gibi ne yazar kuranda. Kuran farmakoloji dergisi değil fakat herşeyin orada yazıldığı 1400 sene evvel belirtilmiş

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,8k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Söylediklerine katılıyorum Ayrıca ilaveler var gidişattan onları da çıkartabiliriz ama ben aşı gibi bir tedavi yönteminden bahsetmiştim ki bu konuda araştırmalar devam ediyor. Kanserin genetik boyutu bambaşka bir konu .

Burada öğüt verilenler sadece islamda var olmadığını belirtmek isterim. İnsanların faydalı deneyimlerini yüzyıllar boyunca birikimiyle oluşmuş bazı şeyler doğrudur ve ilerde de doğru olacaktır atasözü misali. Hırsızlık islamdan binlerce yıl önceki ilkel kabilelerde de hoş karşılanmıyordu şimdide. Tutupta kuranın bununla ilgili ayet yazması onun mucizevi olduğunu çıkarmaz. Kanser konusunda aşı gibi bir şey değilde önlemlerden bahsedip kenara çekildiniz ve sizde farkındasınız ki Aşı gibi bir şey yok kuranda.

Bu örneklemeyi "kuranda higgs bozonu nerede yazıyor." diye uzatabilirim

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadas allahin bilimsel basligini güncelleyince havlu atti. Simdiye kadar sayfalar dolusu astigi gezegen uzay resimlerinin yazdigi zirvalarin hepsi cöp oldular.

Levia sekerim depoda ki mallari bir görsen gercek ateist olursun canim benim...Sen ayni Edip Yüksel kardese benziyorsun ve hemen hemen ayni taktigi kullanmaya calismaktasin emmeee kuran insani rezil kepaze eder.

Tabi bizde sayenizde bayagi keyif aliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Söylediklerine katılıyorum Ayrıca ilaveler var gidişattan onları da çıkartabiliriz ama ben aşı gibi bir tedavi yönteminden bahsetmiştim ki bu konuda araştırmalar devam ediyor. Kanserin genetik boyutu bambaşka bir konu .

Burada öğüt verilenler sadece islamda var olmadığını belirtmek isterim. İnsanların faydalı deneyimlerini yüzyıllar boyunca birikimiyle oluşmuş bazı şeyler doğrudur ve ilerde de doğru olacaktır atasözü misali. Hırsızlık islamdan binlerce yıl önceki ilkel kabilelerde de hoş karşılanmıyordu şimdide. Tutupta kuranın bununla ilgili ayet yazması onun mucizevi olduğunu çıkarmaz. Kanser konusunda aşı gibi bir şey değilde önlemlerden bahsedip kenara çekildiniz ve sizde farkındasınız ki Aşı gibi bir şey yok kuranda.

Bu örneklemeyi "kuranda higgs bozonu nerede yazıyor." diye uzatabilirim

Degerli analiz, Higg's bozonu, diger parçaciklar gibi bir yorumdur. Burada bunu anlatacak yazilim karakterleri yok, anlatsam da özel egitimi olmama nedeniyle zaten anlasilmaz... Bozon belirli ölçumlerin istatistik degerlere göre yorumlanmasindan ibaret. O seviyede, esya misketler gibi dusunulmemeli. Olabilir ki bozonlar tamamen farkli bir modelde islevsiz kalirlar. Dunyanin kuresel olma iddiasi, ayni biçimde yanlistir. Sekli karmasik ve degiskendir... Bilim, teoriler ve modeller gelisir. Mutlak bir model sadece imkansiz gibi. Kuran'in yaklasim uslubu gerçekten olagan-ustu. Yanlislanmaz olarak dogayi ve islevini anlatmasi basli basina bir harika. Sevgiler. tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ancak, bu resimle yukarda verilen "iki Bati" ve diger konularla uyusmuyor.

Uyusmamasi zaten Kuranin sorunu, bu arkadasin sorunu degil. Eger yazdiklari kendi icinde tutarli degilse, bu onun Allah katindan gelmediginin ispatidir zaten. Ya Muhammed yillar once soyledigini uuntup, baska aciklamalar getiriyor, yada birkac kitaptaki birbiriyle celisen bilgileri derleyince bu sonuc cikiyor. Bak su konuda iblisin melek mi, cin mi oldugu konusunda sorularim vardi, Kuranin o bolumlerinin birbiriyle celistigini belirtmistim, ne oldu, bir aciklama yok. Muhtemelen kastin, arapca etresi otresi bisey dusundun, ama yemeyince vazgectin. Sadece bu degil, onlarca konuda birbviriyle celisen ifadeler var. Bunlari bildigin halde hala yanlisi savunmak ahlaksizligini gosteriyorsun.

:D Bu kadar kötu niyet hayret. Sana kanserin nedenini Kuranda açikca gösterdim, kaldi ki Kuran bir farmakoloji dergisi degil. Hem ben dunya kuresel degil diye kaç defa söyledim.

Senin sorunun ana kaynagi yukarida boldladigim yer. Bisey gostermiyorsun, sonrada gosterdim diye dolaniyorsun. Yani bir inancin var, inancin geregi bazi seyleri hasiralti ederken, o yazinin icinde olmayan "kanserin teshisini" kafadan varmis gibi davranarak sadece muslumanlarin salaklarini kandirirsin. Normal insan buna inanmaz. Desenki muslumanim, inaniyrum, dogru olup olmadigi umrumda degil, eyvallah deriz. Ama kitapta yazanlarin modern bilimle uyumlu oldugunu iddia ettiginde komik duruma dusersinki, bu konuda ayetlere sacmasapan anlam yuklemekten, orda yazmayan biseyi yaziyormus gibi anlatmaktan sekilden sekile girdin. Kurani yazan adamlar birak kanseri en basit hastaliklarin bile tedavisini yazmamistir. Bu kadar net bu belli iken, sacmalamakta sinir tanimaman ilginc.

Bana kalsa sen bu din isinden para kazanan birisin. Yani yanlis oldugunu bilsende ekmek kapisi oldugu icin yalana yalan diyemiyorsun. Bana gore tatli su muslumanlarindan daha ahlaksizsin, cunku en azindan onlar orada yanlis yazdigini bilmiyor, sen yanlisi yanlis oldugunu bile bile savunacak kadar seviyesizsin.

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@ skander. Sen iyi okumadan cevap yazmaktasin. Ben "iki Dogu ve iki Bati", "Dogularin rabbi", "gece ile gunduzun evirilip çevirilmesini" ve saire resimle uyusmadigini ifade ettim, gerçekle ise uyusma mukemmel. Nitekim yukarda video ve resimler hala asili. Kuranda çeliski safsatasina gelince, baska bir konu. Tamamen hatali yoruma dayanip, dogrudan okuyusda asla söz konusu degil.

Sitelerde Paylaş

@ skander. Sen iyi okumadan cevap yazmaktasin. Ben "iki Dogu ve iki Bati", "Dogularin rabbi", "gece ile gunduzun evirilip çevirilmesini" ve saire resimle uyusmadigini ifade ettim, gerçekle ise uyusma mukemmel. Nitekim yukarda video ve resimler hala asili. Kuranda çeliski safsatasina gelince, baska bir konu. Tamamen hatali yoruma dayanip, dogrudan okuyusda asla söz konusu degil.

Lafi oldugu gibi degil, kafana gore anladigin icin bunlarin hepsi sana kanit olarak geliyor. Birincisi Kuranda bir tane bile hata olsa, bu onun Tanridan gelmediginin gostergesidir. Kaldiki 1 degil, yuzlerce var.

"Iki dogu ve iki bati" degil "sonsuz dogu ve sonsuz bati" demesi lazimdi. Bunlari gectim, dogu, ve bati yoktur, gunes dunyanin kenarindan dogmuyor demesi lazimdi. Ama kenarindan dogdugunu soyluyor.

"Gece ile gunduzun birbirini sarmalamasi" sadce ve sadece duz dunyada olur. Kure dunyada gece ve gundur birbirini sarmalamaz.

Bunun gibi onlarca ornekte lafi baska tarafindan anliyorsun, ordaki lafi kendi kafana gore yorumlayamazsin, orda yazan sey cok net. Onlarca farkli yerde dunyanin duz oldugu ima edilir. Kurandaki celiskileri sana yuzlerce kere bu forumda gosterdiler, senin niyetin yanlis oldugunu bile bile savunmak. Utanmadan birde safsata demissin. Yani ahlasksizligin kitabini ateist olmadigim halde ateistim diyerek sen yapiyorsun. Hala utanmiyorsun, ozur dilemiyorsun. Bu konuda sana belkide yuzlerce kez anlatildi, hala sacmaliyorsun ve artik fenalik geldi. Ayni seyi Tarik konusundada yaptin, nedir senin derdin? Niye yalani yalan oldugunu bildigin halde savunuyorsun? Kanser muhabbetin falan komik otesi, milleti iyice salak yerine koyuyorsun? Iyi misin?

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iki Dogu ve iki Bati, Dogunun Bati, Batinin da Dogu olmasindan. Ve "Dogularin rabbi", duz dunyada tek dogma olacagi için imkansiz olup, Batilarin anilmamasi, Dogularin Batilari içermesinden baska bir sey degil... Bu resim, suna benzer. Bir kimsenin uzunca tasviri verilir, sen kalkip uç bes tane detayi alip, baska bir resim çikarip : ha, bak bu yanlis bir tasvir demeye benziyor. Tipik cimbizlamakla iki uç ayetin basi ve sonu alinmadan çarpitilma yöntemi. Bu çarpitma yöntemi sadece tum verilerin alinmamasiyla yapilip, gerçersizdir.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Degerli analiz, Higg's bozonu, diger parçaciklar gibi bir yorumdur. Burada bunu anlatacak yazilim karakterleri yok, anlatsam da özel egitimi olmama nedeniyle zaten anlasilmaz... Bozon belirli ölçumlerin istatistik degerlere göre yorumlanmasindan ibaret. O seviyede, esya misketler gibi dusunulmemeli. Olabilir ki bozonlar tamamen farkli bir modelde islevsiz kalirlar. Dunyanin kuresel olma iddiasi, ayni biçimde yanlistir. Sekli karmasik ve degiskendir... Bilim, teoriler ve modeller gelisir. Mutlak bir model sadece imkansiz gibi. Kuran'in yaklasim uslubu gerçekten olagan-ustu. Yanlislanmaz olarak dogayi ve islevini anlatmasi basli basina bir harika. Sevgiler.

Evet doğanın ve işlevlerinin anlatımları detaylı olarak mükemmel bir şekilde mevcut. O dönemde sence bu, insanlar tarafından nasıl yapıldı? Basit gözlemlerle bu detaylı anlatıma nasıl ulaşmış olabilirler?

tarihinde BabyKnight tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Iki Dogu ve iki Bati, Dogunun Bati, Batinin da Dogu olmasindan. Ve "Dogularin rabbi", duz dunyada tek dogma olacagi için imkansiz olup, Batilarin anilmamasi, Dogularin Batilari içermesinden baska bir sey degil... Bu resim, suna benzer. Bir kimsenin uzunca tasviri verilir, sen kalkip uç bes tane detayi alip, baska bir resim çikarip : ha, bak bu yanlis bir tasvir demeye benziyor. Tipik cimbizlamakla iki uç ayetin basi ve sonu alinmadan çarpitilma yöntemi. Bu çarpitma yöntemi sadece tum verilerin alinmamasiyla yapilip, gerçersizdir.

Yahu cimbizlayan sensin. Lafida bi tarafindan anliyorsun. Dunya uzerindeki sabit bir noktada bakarsan, gunesi her gun ayni yerde dogmadigini gorursun. Iki dogu ve iki bati ile eleman gunesin dogdugu yer araligindan bahsediyor, bunu kasterdiyor. Dedigim gibi sen inancini dogrulamak icin Kuranda kanit ariyorsun, bunu yaparkende orda yazani degil, kafana gore algiliyorsun, gerceklerle celisen yuzlerce seyi siliyorsun. Ustune birde bilimsek 1-2 laf cakip, dogruymus gibi tavir takiniyorsun. Hele su cimbizlama olayinin hastasiyim.

threepanel3-lr-1024x553.jpg

Sitelerde Paylaş

Evet doğanın ve işlevlerinin anlatımları detaylı olarak mükemmel bir şekilde mevcut. O dönemde sence bu, insanlar tarafından nasıl yapıldı? Basit gözlemlerle bu detaylı anlatıma nasıl ulaşmış olabilirler?

Emin degilim, ama Muhammed'in gerçekten bir sekilde nöro-psisik olarak zaman boyutundan çikip evrenin zihninde simule edildigi, ve gelecekle ilgili bir sekilde olacaklari gördugu görunumu belirgin. Teorik olarak, beyin kuantum özellikleriyle zamandan siyrilabilecegi kanaatim tam. Bu henuz kanitlanamasa da, nitekim sahsen ben de benzer tecrubeler yasadim. Bu saçma gelebilir, bana baskasi bunu ifade etse, ben dahi itiraf edeyim ki inanmakta zorlanirdim. Muhammed zaman-disi ilhamlarla Kurani yazmis oldugunun rahatlikla ifade edebilirim. Bu bilimsel bir iddia olmayip, tamamen sahsi tezimdir. Tanri kavrami eksik ve kirlenmis bir kavramdir. Her seyin ortaya çikis prensibinin gerekliligi tek belirgin veri aslinda. Bu, zaman ve yerden de derinde bir soyut prensip olup, varligi sadece mumkun degil, dogrudan belli : nitekim variz ve tartisiyoruz... Buna Tanri demek, bir dil ve epistomolojiden ibaret. O Prensibe en uygun ifade bence Nur. Isik anlaminda degil de, yokluk soyut kavrami dahi olmayan mukemmel ve çatlaksiz, eksiksiz, zaman ve yerden soyutlugu ifadesi bakimindan.

Deizm ve Teizm, bir sekilde terminolojik kavgadan ibaret. Bu Prensibe Tanri demek, insanin anlamsal havzasinda daha munasip kavramlarin olmamasindandir... Benzer sekilde, el, yuz ifadeleri herseyin dogrudan gudumlenmesi ve derindeki yukarda anlatmaya çalismis oldugum Nur ile daha anlamli olup, bu terminoloji insanlarin nöro-kognitif suzgeçinden geçmekle ortaya çikan kilavuz kelimelerdir. Bu nedenle, aslinda Tanri yoktur. Nitekim, bu sadece bir çarpik kelimedir. Yoklukdan da soyut bir Prensip vardir. Bu nedenle, Ateist terimi ontolojik olarak daha uygundur bu çerçevede dusunen benim için.

Sitelerde Paylaş

Hoca: "Ya maazallah güneş hep böyle kış geldikçe kuzeye kaya kaya sonunda ufuktan çıkmaz olaydı? Yaaa muhterem müslümanlar ya!" Allah ne süper değil mi!"

Cematten bir kaçık: "Alaaaaaaahhhh... Hrrrr... Brrr..."

Hoca: "Buyrun hep beraber eşşedü..."

Cemaat: "Laaaaa ilaaaa..." :D

Sitelerde Paylaş

Bence

Muhammedi "zaman-disi" biryerlerde araman hic gerekmez.

Bu dünyaya,

RTEye bak yeter.

Mazlumu oyna, diger liderleri(dinleri) "özgürlükler(baris) verecegim" diyerek yaniltmalar, iktadari kuvvetlenince özgürlükleri kisitlamak, sifirlamak vs.

Inanirlari, senin Muhammedi illahlastirdigin kadar olmasada, RTEyi yere göge sigdiramazlar. Onu sorgulayan cezalandirilabilir!

Her skandala ragmen inanirlari Onu korur. Muhammedin bir cocukla evlenmesi gibi.

Ganimetler..

Yandaslari....

Inanirlari

vs.

RTE birde kitap yazsa... gerci ondan önce yazanlar olmus. Bildigim kadar inanirlari Kurandan daha üstün tutarlarmis bu kitabi.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zaten bu adam islamın birebir şaşmaz şablonu. Koy üstüne, cuk diye oturur. Muhammedin adeta klonu. Doğru söyledi adam adeta bir peygamberdir diye. Klonu, birebir kopyası. Allahın tüm sıfatlarını taşıyor diyen zaten dosdoğrusunu söylüyor. Allah dediğin ne ki, bunun gibi bir şey işte. Cahil çöl bedevileri.

Kuranı kim yazdıysa allah odur değil mi? Öyle...

Bu da bir kitap yazsa aynen kuran gibi olur. Aynısı olur. Fazlası olur eksiği olmaz. Cennette cillop huriler... Bak yanarsınız haaa... Cukkalayın, götürün, yağmalayın... Müşrikleri öldürün... vs... vs...vs...

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Emin degilim, ama Muhammed'in gerçekten bir sekilde nöro-psisik olarak zaman boyutundan çikip evrenin zihninde simule edildigi, ve gelecekle ilgili bir sekilde olacaklari gördugu görunumu belirgin. Teorik olarak, beyin kuantum özellikleriyle zamandan siyrilabilecegi kanaatim tam. Bu henuz kanitlanamasa da, nitekim sahsen ben de benzer tecrubeler yasadim. Bu saçma gelebilir, bana baskasi bunu ifade etse, ben dahi itiraf edeyim ki inanmakta zorlanirdim. Muhammed zaman-disi ilhamlarla Kurani yazmis oldugunun rahatlikla ifade edebilirim. Bu bilimsel bir iddia olmayip, tamamen sahsi tezimdir. Tanri kavrami eksik ve kirlenmis bir kavramdir. Her seyin ortaya çikis prensibinin gerekliligi tek belirgin veri aslinda. Bu, zaman ve yerden de derinde bir soyut prensip olup, varligi sadece mumkun degil, dogrudan belli : nitekim variz ve tartisiyoruz... Buna Tanri demek, bir dil ve epistomolojiden ibaret. O Prensibe en uygun ifade bence Nur. Isik anlaminda degil de, yokluk soyut kavrami dahi olmayan mukemmel ve çatlaksiz, eksiksiz, zaman ve yerden soyutlugu ifadesi bakimindan.

Deizm ve Teizm, bir sekilde terminolojik kavgadan ibaret. Bu Prensibe Tanri demek, insanin anlamsal havzasinda daha munasip kavramlarin olmamasindandir... Benzer sekilde, el, yuz ifadeleri herseyin dogrudan gudumlenmesi ve derindeki yukarda anlatmaya çalismis oldugum Nur ile daha anlamli olup, bu terminoloji insanlarin nöro-kognitif suzgeçinden geçmekle ortaya çikan kilavuz kelimelerdir. Bu nedenle, aslinda Tanri yoktur. Nitekim, bu sadece bir çarpik kelimedir. Yoklukdan da soyut bir Prensip vardir. Bu nedenle, Ateist terimi ontolojik olarak daha uygundur bu çerçevede dusunen benim için.

siz nasil tecrubeler yasadiniz?

Sitelerde Paylaş

siz nasil tecrubeler yasadiniz?

Gelcekle ilgili seyleri aylar öncesinden görme, telepati ve benzer fenomenler. Bunlari kontrol etmeden, hatta beklemeden. Zaten Kuantum fizigiyle ilgim böyle basladi. Lutfen bunlar özel, ve zaten konu disi. Hem hiç bir objektif ve bilimsel degeri yok, nitekim ispat edilememekte. Saygilar. tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hoca: "Ya maazallah güneş hep böyle kış geldikçe kuzeye kaya kaya sonunda ufuktan çıkmaz olaydı? Yaaa muhterem müslümanlar ya!" Allah ne süper değil mi!"

Cematten bir kaçık: "Alaaaaaaahhhh... Hrrrr... Brrr..."

Hoca: "Buyrun hep beraber eşşedü..."

Cemaat: "Laaaaa ilaaaa..." :D

Ne kadar gayri ciddisin, farkinda misin ? Yukarda gunesin bulanik su uzerine batarken gördu ayetini "bir çamur kuyusuna giriyor" diye yorumlarken : "aynen, ne guzel" diyen sen, "gunes kendisine karar verilen noktaya dogru kosuyor" ayetinin Batida bir yer olamacacagini, degilse kararlasan yere gelip bir daha gun dogmamasi gerekecegi söylenince, çit yok... Iki Bati ve iki Doguya "mevsimlere göre ufukta yer degisiyor" derken isine gelip : "ufukta iki nokta degil, bir yavasca kayma var, bu yorum tutarsiz" derken, sen bir resim verilip kafandaki beklentine uyunca : "tam uyuyor" demen nasil yorumlanmali ? Ya gunlerin uzamasiyla hilalin iki gunluk kalin olmasi (bir gun 48 saat edince) ve bir gun bir sene edince Deccalin çikmasi ve sonra gunesin Batidan dogmasi vs. ? Gunesin uzaya (Arsa) uzaklasirken, dunyadan ayrilmayip geri normal biçimde dogmasini... Bunlar, açikca Muhammed'in gelecegi, Deccali, sorguyu gördugunu kanitlamakta. Bu anlatilanlar gerçekten bir ölum sonrasi oldugunun en somut bir isaretidir : inanilir veya inanilmaz, o baska.
Sitelerde Paylaş

Quran-Cosmos-table.jpg

Quran-cosmus-table.jpg

Bu resimde su ayetleri de eklemeden resim çarpitmaktadir.

1. (Rahman, 17) : "O, iki doğunun ve iki batının Rabbidir."

* Resimde iki dogu ve iki bati resmin asagisina eklenmeli.

2. (Saffat, 5) : "Göklerin, yerin ve ikisi arasında olanların Rabbidir. Ve doğuların Rabbidir."

* Dunya duz olsa, gunes tek dogudan kalkardi. Burada Batilarin anilmamasi, dunyanin her noktasinda gunesin dogdugunu göstermekte, bu ise resimde yeryuzunu yuvarlaksi çizmeyi gerektirmekte.

3. (Nur, 44) : "Allah, gece ile gündüzü evirip çevirir. Gerçekten bunda basiret sahipleri için birer ibret vardır."

* Bu ayete göre resimde gece ile gunduz birbirinin arkasinda olup yön degistirmeleri gerekmektedir "yuqallibu". Resim buna uymayip, alttan uste geçis uyumsuz.

4. (Al-i Imran, 190) : "Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün ardarda gelişinde temiz akıl sahipleri için gerçekten ayetler vardır."

* Gece ile gunduzun ardarda denk gelmesi, ancak dunyanin bir yuzu gun iken, diger arka yuzu gece olmasi ile mumkundur. Dolayisiyla, resimde yeryuzu ve gök yuvarlaksi biçimde çizilmeli.

5. (Zumer, 5) : "Gokleri ve yeri gercekten yaratan O'dur. Geceyi gunduze dolar, gunduzu geceye dolar. Her biri belirli bir sureye kadar yorungelerinde yuruyen gunes ve ayi buyruk altinda tutar. Dikkat edin, guclu olan, cok bagislayan O'dur."

* Yukevviru, kwr kökunden yuvarlaksi hareketle ancak uyusmakta olup, yukardaki verilerle mukemmel uyusma var. Resminde dunya yuvarlaksi olmali yine. Evririp çevirme, ardarda olma, sirt-sirta olma, dogular, iki Dogu ve iki Bati ayetleri resminle uymayip, gerçekle uymakta.

Sitelerde Paylaş

Bu resimde su ayetleri de eklemeden resim çarpitmaktadir.

1. (Rahman, 17) : "O, iki doğunun ve iki batının Rabbidir."

* Resimde iki dogu ve iki bati resmin asagisina eklenmeli.

140520100434677513.jpg

2. (Saffat, 5) : "Göklerin, yerin ve ikisi arasında olanların Rabbidir. Ve doğuların Rabbidir."

* Dunya duz olsa, gunes tek dogudan kalkardi. Burada Batilarin anilmamasi, dunyanin her noktasinda gunesin dogdugunu göstermekte, bu ise resimde yeryuzunu yuvarlaksi çizmeyi gerektirmekte.

140520100722428993.jpg

3. (Nur, 44) : "Allah, gece ile gündüzü evirip çevirir. Gerçekten bunda basiret sahipleri için birer ibret vardır."

* Bu ayete göre resimde gece ile gunduz birbirinin arkasinda olup yön degistirmeleri gerekmektedir "yuqallibu". Resim buna uymayip, alttan uste geçis uyumsuz.

140520100945456740.jpg

4. (Al-i Imran, 190) : "Şüphesiz göklerin ve yerin yaratılışında, gece ile gündüzün ardarda gelişinde temiz akıl sahipleri için gerçekten ayetler vardır."

* Gece ile gunduzun ardarda denk gelmesi, ancak dunyanin bir yuzu gun iken, diger arka yuzu gece olmasi ile mumkundur. Dolayisiyla, resimde yeryuzu ve gök yuvarlaksi biçimde çizilmeli.

earth.jpg

5. (Zumer, 5) : "Gokleri ve yeri gercekten yaratan O'dur. Geceyi gunduze dolar, gunduzu geceye dolar. Her biri belirli bir sureye kadar yorungelerinde yuruyen gunes ve ayi buyruk altinda tutar. Dikkat edin, guclu olan, cok bagislayan O'dur."

* Yukevviru, kwr kökunden yuvarlaksi hareketle ancak uyusmakta olup, yukardaki verilerle mukemmel uyusma var. Resminde dunya yuvarlaksi olmali yine. Evririp çevirme, ardarda olma, sirt-sirta olma, dogular, iki Dogu ve iki Bati ayetleri resminle uymayip, gerçekle uymakta.

6. (Furkan, 45) : "Rabbinin golgeyi nasil uzattigini gormez misin ? Isteseydi onu durdururdu. Gunesi, ona (gölgeye) delil kildik, ve gölgeyi Kendimize cekmisizdir." & (Lokman, 29) : "Görmedin mi ki, Allah, geceyi gündüzün içine ve gündüzü de gecenin içine sokuyor (yari-gölge). Güneşi ve ayı da koyduğu kanunlara boyun eğdirmiştir. Her biri (kendi yörüngesinde) belli bir zamana kadar akar gider. Şüphesiz Allah, işlediklerinizden hakkıyla haberdardır."

ay-tutulmasi-sekil.jpg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...