Jump to content

Kurana göre dünya düzdür

Recommended Posts

Karar kilin, Muhammed demirin gökten inebilecegini biliyormu bilmiyormu. Ve Kuranda bu yaziyormu ? Siz objektifliginizi tumden yitirmissiniz.

(Zariyat, 8) : "Şüphe yok ki siz, elbette çeşitli ve birbirini tutmaz sözler söylemektesiniz."

(Tur, 44) : "Gökten düşmekte olan parçalar görseler, “Bunlar, üst üste yığılmış bulutlardır” derler."

Bu ayette gökten düşen parçalar bulut değilse ne? Meleklerin dökülen kanat parçaları olabilir mi? Var mı ayetin devamında gökten düşen parçaların aslında ne olduğu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,8k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gökten parça. Cisimlerin hepsi gökteki kuantum vakumundan ortaya çikan objelerdir. Dolayisiyla dunyaya dusen her sey gökten parçadan baska bir sey olamaz.

Hikaye anlatma, ayete göre bu gökten düşenler nedir? Senin hayalinde canlandırdığın şeyleri değil, ayetin ne dediğini soruyorum. İş sallamaya gelirse ben de sallarım, o gökten düşenler meleklerin kanat parçaları, şeytanların kuyruk parçalarıdır derim, neye göre itiraz edeceksin bemim dediklerime?

Sitelerde Paylaş
gökten düşenler nedir?

Dostum, deliyle uğraşanın deli olacağını ben sağlam kaynaktan, uzmanından duydum. Deli doktorları asla hastalarıyla mantık içeren diyaloglara girmeye çalışmazlar. Bu psikiyatride kuraldır. Deliyi kaale alır, saçmalıklarına sinirlenir, hezeyanlarına cevap vermeye kalkarsan sen de deli olursun.

Bu kişi hem akli dengeden yoksun, hem de sanırsam Türk değil, tahminim Arap. Çünkü Türkçesi son derece berbat. Bu kişi atalarının milleti, özellikle bizim milleti nasıl kerizleyip keklediği ile övünen ve bu keklemenin devamını isteyen biri. İslamla filan da pek derdi yok. Bunun tek derdi Arapları övmek. Arapları bu kuran'ı yarattıkları için ve bunca milleti bununla kekledikleri için seviyor. Bu islamcı da değil, arapçı.

Sitelerde Paylaş

Bu kişi hem akli dengeden yoksun, hem de sanırsam Türk değil, tahminim Arap. Çünkü Türkçesi son derece berbat.

Baska dertleride var ama etik olmadigindan yazmiyorum.Basliklari ve siteyi cöplüge dönderdi cünkü konulari tartismiyor beyin ucuk bir sekilde devamli ayni islevleri yaptiriyor ama kendisi bunu farketmiyor.

Konulari tartisabilmek icin farkli göruslere gereksinim var ama bu farkli görüs degil bambaska bir sey...Hemen hemen her seyini cözdüm yazilmasi etik olmadigindan saldim sitenin cayirina onun icin melül melúl otlayip gevis getiriyor. :lol:

Sitelerde Paylaş

Kuranda nerede dunya duz yaziyor diyordun ? :D

Ey ......(biip)

Dünya düzdür yazar mı? Yuvarlak olduğunu iddia eden olacak ki kuran da yok düzdür yazsın.

Yerin su üzerine, nasıl, kaç günde yaratıldığını, biçimini yazmışlar tapınak rahipleri. Kuranı yazanlar da kopyalamış.

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ey ......(biip)

Dünya düzdür yazar mı? Yuvarlak olduğunu iddia eden olacak ki kuran da yok düzdür yazsın.

Yerin su üzerine, nasıl, kaç günde yaratıldığını, biçimini yazmışlar tapınak rahipleri. Kuranı yazanlar da kopyalamış.

Kurana göre dünya düzdür.. diye sallayan kimdi ? =D
Sitelerde Paylaş

Kurana göre dünya düzdür.. diye sallayan kimdi ? =D

Kuranın yazıldığı çağdaki görüş öyle. Yer merkezli düz yer görüşü 15-16.yy a kadar da devam etmiş.

Yer düz olarak biliniyor. Kimse de hayır yer yuvarlak demediği veya öyle bir görüşü kimse takmadığı için kutsal kitaplarınız da yer düz diyorlar ama hayır o yuvarlak yazmamışlar. Yeri tarif ederken de ayrıca yer düz demeye gerek var mı?

Suyun üzerine yeri bi güzel döşedik, oynamasın diye de dağları yerleştirdik.

Sonra üzerine göğü çıktık, kat kat 7 kat yaptık. Sonra ayı, güneşi yerleştirdik, yıldızları da süs olsun diye göğün tavanına astık.

Kıyamet günü dağları yürütüp dümdüz edeceğiz yeri, yıldızlar sönüp yere düşecek.

Ayı ve güneşi dürüp kaldıracağız. Teraziyi kurup icabınıza bakacağız

Bu masallara kim inanır bilemiyorum artık.

Sitelerde Paylaş

Kuranın yazıldığı çağdaki görüş öyle. Yer merkezli düz yer görüşü 15-16.yy a kadar da devam etmiş.

Yer düz olarak biliniyor. Kimse de hayır yer yuvarlak demediği veya öyle bir görüşü kimse takmadığı için kutsal kitaplarınız da yer düz diyorlar ama hayır o yuvarlak yazmamışlar. Yeri tarif ederken de ayrıca yer düz demeye gerek var mı?

Suyun üzerine yeri bi güzel döşedik, oynamasın diye de dağları yerleştirdik.

Sonra üzerine göğü çıktık, kat kat 7 kat yaptık. Sonra ayı, güneşi yerleştirdik, yıldızları da süs olsun diye göğün tavanına astık.

Kıyamet günü dağları yürütüp dümdüz edeceğiz yeri, yıldızlar sönüp yere düşecek.

Ayı ve güneşi dürüp kaldıracağız. Teraziyi kurup icabınıza bakacağız

Bu masallara kim inanır bilemiyorum artık.

Onu iddia etmiyor. Ve bu da yanlis.

Muhammed'in zamanina yakin ve onun zamaninda dunya yuvarlak diyen bazi dusunur örnekleri :

Krüger 79 kimse listesi çikarmistir :

Geç antik çag :

Ampelius, Chalcidius, Macrobius, Martianus Capella, Basil of Caesarea, Ambrose of Milan, Aurelius Augustinus , Paulus Orosius, Jordanes, Cassiodorus (485-585), Boethius (480-525), Visigoth king Sisebut (565-620).

Erken orta çag :

Isidore of Seville (560-636), Beda Venerabilis (672-735), Theodulf of Orléans, Vergilius of Salzburg, Irish monk Dicuil, Rabanus Maurus, King Alfred of England , Remigius of Auxerre , Johannes Scotus Eriugena, Leo of Naples (German), Gerbert d’Aurillac (Pope Sylvester II) .

Ayrica, hindularda, Malide, Misirda ve baska dunyanin Muhammed zamaninda yuvarlak bilindigi ortamlar biliniyor. Kuranda bunun bilinmesine sasilmamali.

konu su eserde de guzel incelenmistir :

Klaus Anselm Vogel, "Sphaera terrae - das mittelalterliche Bild der Erde und die kosmographische Revolution," PhD dissertation Georg-August-Universität Göttingen, 1995.

Sitelerde Paylaş

Eger ben bu sitede admin veya moderator olsaydim bu gerzegi ve siteye doldurugu cöplerle birlikte sonsuzluga dogru gönderirirdim. Artik iyice yüzsüzlügü, yalanciligi ve sahtekarligi eline doladi utanmadan yavsak düsüncelilgine kat sayi arttirimi yaptirmakta.

Hakkinda yazdiklarim iltifattir.

Sitelerde Paylaş

Sen sadece tek tarafli verip sallayip karsi tarafin foyani ortaya dökmesine tahammul edememektesin. Eger sözuyun arkasindaysan, neden sansuru tartismaya tercih edersin ? Senin gibi tek tarafli çarpik yorumlarla kendini kandiranlar ancak sansurde çare arar.

Sitelerde Paylaş

Hadi ordan gerzek siteyi ve basliklari gerzek ve ilgisiz iletilerin, videolarin ve resimlerinle cöplüge döndürdün. Ben bir forum sitesi profesyonel sekilde nasil yönetilir cok iyi bilirim. Beni eskiden taniyanlarda bilirler onun icin aciklama yapmayacagim.

Senin bu siteye astigin her iletin konularla ilgileri olamayan cöplükler ayrica insanlarin akillari ile dalga gecen sahtekar yavsak düsünceli ve baska emelleri olen birisin.

Senin kuraninida allahinida foseptik cukuruna gönderdigim basliklar ve tartisamalar yiginla sen önce onlari oradan cikartmaya calis...Istersen ilk önce "kuranda sübyancilik, sex kjöleligi, fuhus, pezevenklik" basligindan baslayabilirsin.

Ama baslayamazsin macan yemez.!

Sitelerde Paylaş

Senin bu siteye astigin her iletin konularla ilgileri olamayan cöplükler ayrica insanlarin akillari ile dalga gecen sahtekar yavsak düsünceli ve baska emelleri olen birisin.

Yaşlı bir kadın galiba. Daha ilk yazdıklarını okuduğumda bu tımarhanelik olmuş demiştim. Ardı arkası gelmiyor sürekli fikri ve açıklaması var, kendi tefsiri var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...