Jump to content

Kurana göre dünya düzdür

Recommended Posts

• İleti 1,8k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

- O, sizin için yeryüzünü bir döşek, gökyüzünü bir bina kıldı. Ve gökten yağmur indirerek bununla sizin için (çeşitli) ürünlerden rızık çıkardı. Öyleyse (bütün bunları) bile bile Allah'a eşler koşmayın.

Bu ayeti de şöyle çevirebilir miyiz?

Gökyüzünden yağmur indirildiğinde tüm dünyada aynı anda yağmur yağıyormuş

Bu durumda Muhammed yalancı. Bak yine yakalandı.

Süppersin. :)

Gece gunduzun sinirlari ile yagmur yagan alan ayni mi? Ben bir odada isigi actigimda odanin her tarafi aydinlanir. Sadece bir kosesi aydinlanir diye bir durum yok. Yagmur local, ama isik degil. Kurana gorede Allah geceyi karartiginda komple her tarafin kararmasi lazim.Anlatayim, cahil kalma.

Ben bahcedeki elmayi yedim dediginde bahcedeki bir elmayi yedigim anlasilir.

Bahcedeki elma agaclarini ilacladim dedigimde, bahcedeki elma agaclarinin hepsini ilacladigim anlasilir.

Kurandada gogun gecesini karartti, gunduzunu aydinlatti dediginde, komple butun gogun kararmasi yada aydinlanmasi durumu vardir. Sadece bir yeri karatmiyor. Sadece bir yeri karartsa, mesela dunyayi karartsa, dunyanin gecesini kararttim der. Gogun gecesini kararttim dediginde, komple butun gogu kastediyor.

Yani okudugunuzu anliyorsunuz, ama sirf korkunuzda sacmalamakta sakinca gormuyorsunuz.

Bunlarin hepsini gectim, su yukaridaki 3 ayetten gece ve gunduzun bir varlik olmasi durumu var, baslibasina bir sebeklik. Adam onu gormuyor, kendi kafasina gore sacmalayip, cevap verdigini saniyor.

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kurana göre evren yoktur; yer ve üzerinde kubbe bir gök vardır. Levia, kurana göre evren vardır ve gök deyince ondan bahseder diyor. Bu yüzden ayette göğün gecesi denilince de levia'nın boyutunda tüm evrenin tek bir gecesi oluyor. Skander bunu açıklıyor.

Benim cevabım, Levia'dan çok Skender'in ayetlerden ne anladığı üzerine.

Levia bu ayetlerden bazılarında Evren, bazılarında gökyüzünün kasdedildiğini biliyor sanıyorum. Bu yüzden Evren vardır demesi çok normal.

Anormal olan Skender'in,

"Sana, Kurana gore evrenin her yerinde ayni anda gunduz yada gece olacak diyoruz. Kurana gore bir yerinde gece bir yerinde gunduz olmasi imkansiz. Gogun gecesini kararttik demek, gogun gecesinde her yer karanlik olacak demek"

demesi

Sitelerde Paylaş

Gece gunduzun sinirlari ile yagmur yagan alan ayni mi? Ben bir odada isigi actigimda odanin her tarafi aydinlanir. Sadece bir kosesi aydinlanir diye bir durum yok. Yagmur local, ama isik degil. Kurana gorede Allah geceyi karartiginda komple her tarafin kararmasi lazim.Anlatayim, cahil kalma.

Ben bahcedeki elmayi yedim dediginde bahcedeki bir elmayi yedigim anlasilir.

Bahcedeki elma agaclarini ilacladim dedigimde, bahcedeki elma agaclarinin hepsini ilacladigim anlasilir.

Kurandada gogun gecesini karartti, gunduzunu aydinlatti dediginde, komple butun gogun kararmasi yada aydinlanmasi durumu vardir. Sadece bir yeri karatmiyor. Sadece bir yeri karartsa, mesela dunyayi karartsa, dunyanin gecesini kararttim der. Gogun gecesini kararttim dediginde, komple butun gogu kastediyor.

Yani okudugunuzu anliyorsunuz, ama sirf korkunuzda sacmalamakta sakinca gormuyorsunuz.

Bunlarin hepsini gectim, su yukaridaki 3 ayetten gece ve gunduzun bir varlik olmasi durumu var, baslibasina bir sebeklik. Adam onu gormuyor, kendi kafasina gore sacmalayip, cevap verdigini saniyor.

Göğün gecesini kararttım deyince tüm evren

Gökten yağmur yağdırdığında sadece lokal

neden?

çünkü bahçedeki elmayı yedin ve olayı anladın :)

tarihinde papik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anormal olan Skender'in,

"Sana, Kurana gore evrenin her yerinde ayni anda gunduz yada gece olacak diyoruz. Kurana gore bir yerinde gece bir yerinde gunduz olmasi imkansiz. Gogun gecesini kararttik demek, gogun gecesinde her yer karanlik olacak demek"

demesi

Daha oncede acikladim, orada kastedilen bugun anladigimiz gokyuzu degil, Muhammed gece kafasini kaldirip gokyuzune baktiginda gordugu hersey. Gece ve gunduzu Kurana gore Dunya ve Gunesi hareketi olusturmuyor. Allahin gunduz denilen varligi aydinlatmasi ve gece denilen varligi karartmasi yaratiyor.

Sitelerde Paylaş

Göğün gecesini kararttım deyince tüm evren

Gökten yağmur yağdırdığında sadece lokal

neden?

çünkü bahçedeki elmayı yedin ve olayı anladın :)

Kafan basmadigi icin tekrar anlatayim. Uzatip iyice sacmalamazsan sevinirim.

Sana bahceyi sula dedigimizde, butun agaclari tek tek sulaman gerektigini anlarsin. Hepsini ayni anda sula diye bisey anlasilmaz. Bahcenin isigini ac dediginde, lambayi acacaksin, butun agaclar bir anda aydinlanacak.

tarihinde skander tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Daha oncede acikladim, orada kastedilen bugun anladigimiz gokyuzu degil, Muhammed gece kafasini kaldirip gokyuzune baktiginda gordugu hersey. Gece ve gunduzu Kurana gore Dunya ve Gunesi hareketi olusturmuyor. Allahin gunduz denilen varligi aydinlatmasi ve gece denilen varligi karartmasi yaratiyor.

Ne bekliyorsun ?

Wikipedia tadında açıklama mı?

Güneş, Güneş Sistemi'nin merkezinde yer alan yıldız. Orta büyüklükte bir yıldız olan Güneş, tek başına Güneş Sistemi kütlesinin % 99,8'ini oluşturur. Geri kalan kütle- Güneş'in çevresinde dönen gezegenler, asteroitler, gök taşları, kuyruklu yıldızlar ve kozmik tozlardan oluşur. Gün ışığı şeklinde Güneş'ten yayılan enerji, fotosentez yoluyla Dünya üzerindeki hayatın hemen hemen tamamının var olmasını sağlar ve Dünya'nın iklimi ile hava durumunun üzerinde önemli etkilerde bulunur. Samanyolu Gökadasında bilinen yaklaşık 200 milyar yıldızdan birisi olan Güneş'in kütlesi sıcak gazlardan oluşur ve çevresine ısı ve ışık şeklinde radyasyon yayar .................. vs.

Bütün bunlarda akıl sahipleri için işaret vardır der ve geçer. Zaten doğrusu neyse insanoğlu bulacak..

Bence de uzatmaya gerek yok. Daha değil. Belki sonra.

Sitelerde Paylaş

Evet. Cunku insan wikipedia tarzi aciklamayi sorunsuz anlar. Kuranda bu kitap apaciktir diyor, bir anlatim apacik degilse zaten kendisiyle celisiyor. :)

Tanrı'nın henüz bilinmeyenleri bildirerek kendini ispat etmesi gerekiyordu diyorsun.

Dediğin ve benim de katıldığım gibi belki sonra tartışabiliriz, şimdi değil.

Sitelerde Paylaş

Tanrı'nın henüz bilinmeyenleri bildirerek kendini ispat etmesi gerekiyordu diyorsun.

Dediğin ve benim de katıldığım gibi belki sonra tartışabiliriz, şimdi değil.

Tabiki. Kuranda su anda algiladigimiz gibi bir gokyuzu anlatilsa idi, bunu Muhammedin uydurma ihtimalinin milyonda bir bile olmayacagi icin aninda Musluman olurdum. Ama bambaska bisey anlatiliyor.

Sitelerde Paylaş

Tabiki. Kuranda su anda algiladigimiz gibi bir gokyuzu anlatilsa idi, bunu Muhammedin uydurma ihtimalinin milyonda bir bile olmayacagi icin aninda Musluman olurdum. Ama bambaska bisey anlatiliyor.

Öyle bir şey olsaydı Muhammed bana inanmayan herkes sonsuza kadar yakılacak falan diye saçmalamazdı zaten, bana inanıp inanmanız önemli değil, hatta tanrıya da inanıp inanmamanız önemli değil, iyi, dürüst, yardımsever bir insan olun, birbirinize, doğaya, diğer canlılara zarar vermeyin gibi kimsenin itiraz edemeyeceği öğütler olurdu.

Sitelerde Paylaş

Adamlar o kadar cahiler ki, milattan öncesinin bilgi düzeyinden bie haberleri yok.

Cölün cahil sapik bedevilerinin bilmedikleri konularda ürettikleri sacmaliklarin günümüzde sarlatanlar ve ahmaklar tarafindan bilimle ilintilendirmeye calisilmasi at gözlükleri ile dolasiyor olmalarindan da kaynaklaniyor. Veya Deve Kusu cinsi de diyebiliriz.

Insan biraz olsun tarih okuyup zamanin uygarliklarini cölün sapiklari ile karsilastirmaz mi?

Insan hic bir sey bilmiyorsa Anadolu uygarliklarinin o zamanda hangi seviyede olduklarini ögrenir birde yaglandigi bedevinin cahillikleri sapikliklari ile karsilastirir.Cölün cadirinda cinsel sapikliktan baska bir isle ugrasmayan salaklarin dünya, günes, ay. yildizlar hakkinda söyledikleri ahmakliklarin bir haltmis gibi öne sürülmesi o ahmaklardan daha ahmaklarin iletisim caginda malesef dünyanin havasini kirletiklerini düsünmekteyim.

Bes para etmez sacmaliklarin oldugu insanlik ayibi olan kitabin icinde bilim adina hic bir sey bulunmaz hatta ölcü birimlerinden bile haberleri yoktur bu rezalet kitabi hayvan kemikleri üzerlerine kakislattiranlarin.

Pislik sapik cevresindeki sübyanlari, kadinlari düzebilmek icin kendisini peygamber ilan etmis saftiriklerin gözlerini korkutabilmek icin dünya, ay, günes, yildizlar, gece ve gündüz hakkinda iskembeyi kübradan sallayip muradina ermis.

Kendisini peygamber ilan eden sapik serefsiz muradina ermiste bedevinin boklu kicini yalayip temizlemeye calisan bizim ahmaklara ne demeli?

Afiyet olsun...

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cölün cahil sapik bedevilerinin bilmedikleri konularda ürettikleri sacmaliklarin günümüzde sarlatanlar ve ahmaklar tarafindan bilimle ilintilendirmeye calisilmasi at gözlükleri ile dolasiyor olmalarindan da kaynaklaniyor. Veya Deve Kusu cinsi de diyebiliriz.

Insan biraz olsun tarih okuyup zamanin uygarliklarini cölün sapiklari ile karsilastirmaz mi?

Insan hic bir sey bilmiyorsa Anadolu uygarliklarinin o zamanda hangi seviyede olduklarini ögrenir birde yaglandigi bedevinin cahillikleri sapikliklari ile karsilastirir.Cölün cadirinda cinsel sapikliktan baska bir isle ugrasmayan salaklarin dünya, günes, ay. yildizlar hakkinda söyledikleri ahmakliklarin bir haltmis gibi öne sürülmesi o ahmaklardan daha ahmaklarin iletisim caginda malesef dünyanin havasini kirletiklerini düsünmekteyim.

Bes para etmez sacmaliklarin oldugu insanlik ayibi olan kitabin icinde bilim adina hic bir sey bulunmaz hatta ölcü birimlerinden bile haberleri yoktur bu rezalet kitabi hayvan kemikleri üzerlerine kakislattiranlarin.

Pislik sapik cevresindeki sübyanlari, kadinlari düzebilmek icin kendisini peygamber ilan etmis saftiriklerin gözlerini korkutabilmek icin dünya, ay, günes, yildizlar, gece ve gündüz hakkinda iskembeyi kübradan sallayip muradina ermis.

Kendisini peygamber ilan eden sapik serefsiz muradina ermiste bedevinin boklu kicini yalayip temizlemeye calisan bizim ahmaklara ne demeli?

Afiyet olsun...

Sen nerede yaşıyorsun? Bu ne cüret?

tarihinde Radikal_Rasyonel tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birde söyle bir durum var okuyucularla paylasayim...

Hollanda cok farkli irklarin bir arada yasadigi bir ülkedir.Dolayisi ile müslüman inancli olan farkli Arap irklarindan olan insanlarla da arkadasligim dostluklarim bulunmaktadir. Bazen sohbetlerde kuran ayetlerini konustugumuz zaman hemen hemen hepsi "anlayip aktardigin sekilde dogru ve biz o sekilde inaniyoruz" demekteler ve o insanlarin dürüstlüklerine saygi duymaktayim.

Kurani okuyup anlayan Arap "ona o sekilde inaniyorum" diyor ama bizimkiler Arapca ve kuran ayetlerini bilmedikleri halde bedevinin kicindaki boku yalayarak temizleyebilmek icin atmadigi ne takla cesidi kaliyor nede girmedikleri kiliklar.

Ilginc degil mi?

Sitelerde Paylaş

Kuranda yanlis bulan oldu da bizim mi haberimiz olmadi ? Neden bunu kendinize sakliyorsunuz, açiklayin sana ? Haa. Anladim, ruyanizda yanlislamissiniz..

Beyinsiz mahlukat sana bin tane celiski gosterildi. Bir tanesini bile aciklayamadin, al acikla su sebekligi:

Bakara-34. Hani meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis hariç bütün melekler hemen saygı ile eğilmişler, İblis (bundan) kaçınmış, büyüklük taslamış ve kâfirlerden olmuştu.

Kehf-50. Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!

Anlat bakalim Kurana gore iblis melek mi? cin mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...