Jump to content

Kurana göre dünya düzdür

Recommended Posts

Gerzek sahtekar sarlatan tutmus utanmadan "kuranda yanlis bulan oldu da bizim haberimizmi olmadi" demis...Yüzsüzlügün ve sahtekarligin bu kadar dibe vuranini simdiye kadar görmemistim.

Pislik kuranda bir tane dogru dürüst yazlimis söz var mi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,8k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Agiz bozuklugunu mu kanitliyorsun ? Bunu zaten farkettik.. Yanlis buldunuz da paylasmaktan mi çekiniyorsunuz ? Hangi ayette dunya duz yaziyor mesela ? =D

laf ebeligi yapma, su sacmaligi aciklaL:

Bakara-34. Hani meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis hariç bütün melekler hemen saygı ile eğilmişler, İblis (bundan) kaçınmış, büyüklük taslamış ve kâfirlerden olmuştu.

Kehf-50. Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!

Anlat bakalim Kurana gore iblis melek mi? cin mi?

Sitelerde Paylaş

Kuranda gunes ve dunyanin hareketlerinden bagimsiz gece ve gunduz diye birsey var.

Kuranı yazan çöl bedevileri o kadar cahiller ki, geceyi bir örtü gibi filan bir varlık zannediyorlar. Gece göğün tümünde ve gündüz göğün tümünde oluşuyor sanıyorlar. Göğü gece örtünce yeryüzünde de karanlık oluyor! Örtü kalkıp allah nurunu verince de aydınlık oluyor!

Bunlara göre güneş öyle her yeri ışıkla doldurabilecek bir varlık filan değil! Gündüzü güneşten bağımsız bir varlık zannediyorlar!

Cehaletin böylesi milattan çok öncelere uzanır. Taş devrinde bundan ileri bilgi düzeyi vardı. Bunlar körkütük cahiller yani, öyle böyle değil! Rezalete bakın: Gece gündüze yetişemezmiş! Bu lafı taş devri insanı etse, o bile ayıplanırdı. Ne gecenin gündüze yetişmesi yahu, bu kafayı mı yemiş denirdi.

Milattan sonra böyle bir cehalet utancına imza atılıyor, 21. yüzyılda bu safsataların milyonlarca inananı var! Bu bir skandal yani, insanlığın en büyük ayıbı. Bu bir utanç! Bu bir yüz karası!

Sitelerde Paylaş

laf ebeligi yapma, su sacmaligi aciklaL:

Bakara-34. Hani meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis hariç bütün melekler hemen saygı ile eğilmişler, İblis (bundan) kaçınmış, büyüklük taslamış ve kâfirlerden olmuştu.

Kehf-50. Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!

Anlat bakalim Kurana gore iblis melek mi? cin mi?

Melek bir irk degil, bir alem. Mesela "dinazorlar" gibi. Bunlarin tür gibi, veya aile gibi algilanmasi saçma. Evrende pej çok melek türlerinden olagan bir sey olamaz. Cinler de temelde melektirler. Ama düsmüs melekler... Meleklerde hafaza melekleri, ölüm melekleri, zebaniler, Ars'i tasiyan melekler akraba degiller. Cinler de temelde bir çesit meleklerdi. Melek (מלאך) Tanri tarafindan yaratilan canlilardir sadece. Kudret anlamindan üreyen bir terim sadece.
Sitelerde Paylaş

Melek bir irk degil, bir alem. Mesela "dinazorlar" gibi. Bunlarin tür gibi, veya aile gibi algilanmasi saçma. Evrende pej çok melek türlerinden olagan bir sey olamaz. Cinler de temelde melektirler. Ama düsmüs melekler... Meleklerde hafaza melekleri, ölüm melekleri, zebaniler, Ars'i tasiyan melekler akraba degiller. Cinler de temelde bir çesit meleklerdi. Melek (מלאך) Tanri tarafindan yaratilan canlilardir sadece. Kudret anlamindan üreyen bir terim sadece.

Nerde yaziyor bunlar, bi tarafindan mi salliyorsun, yoksa Kuranda boyle seyler var mi?

Sitelerde Paylaş

Az yukarda ayet verildi, Meleklere Adem'i secdeyle selamlama emri verilirken Iblis de aralarindaydi. Ayette ne yaziyor : "Meleklere secde etme emri verdik, ve hepsi ettiler : Iblis hariç. O cinlerdendi." Demek, cinler meleklerdendi o ana kadar. Melek terimi bir irk degil, emre itaat eden varliklar için kullanilir. Iblis düsmüs bir melektir. Aksini iddia eden ispat etmeli.

Sitelerde Paylaş

Az yukarda ayet verildi, Meleklere Adem'i secdeyle selamlama emri verilirken Iblis de aralarindaydi. Ayette ne yaziyor : "Meleklere secde etme emri verdik, ve hepsi ettiler : Iblis hariç. O cinlerdendi." Demek, cinler meleklerdendi o ana kadar. Melek terimi bir irk degil, emre itaat eden varliklar için kullanilir. Iblis düsmüs bir melektir. Aksini iddia eden ispat etmeli.

bir soru sorayım allah meleklere cinler iblise v.s iblisi yani şeytanı kovdu. nasıl oldu iblis veya şeytan tekrar cennete girip ademi havayı kandırabildi allahın bundan nası haberi olmadı. düşünrsen ademde salak deyil gördükü şeytan ona secde etmedi hem ademi aham allahı nası kandırdı şeytan cennete girip ademle havayı baştan çıkardı bunu bana açıklamasını yaparmısın kıvırtmadan.2 sorum ademin kaburgasından hava yartaıldı vs evlendilier bunların çocukları oldu burda 3 şık var yakardeş kerdeşi ya adem kızlarını yada allah düdükledi bizler çoğaldık. yoksa başka bir açıklaması varmı öyle oldu böyle oldu masal anlatmadan kısa ve öz anlat bekliyorum cevabınızı merakla

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir soru sorayım allah meleklere cinler iblise v.s iblisi yani şeytanı kovdu. nasıl oldu iblis veya şeytan tekrar cennete girip ademi havayı kandırabildi allahın bundan nası haberi olmadı. düşünrsen ademde salak deyil gördükü şeytan ona secde etmedi hem ademi aham allahı nası kandırdı şeytan cennete girip ademle havayı baştan çıkardı bunu bana açıklamasını yaparmısın kıvırtmadan.2 sorum ademin kaburgasından hava yartaıldı vs evlendilier bunların çocukları oldu burda 3 şık var yakardeş kerdeşi ya adem kızlarını yada allah düdükledi bizler çoğaldık. yoksa başka bir açıklaması varmı öyle oldu böyle oldu masal anlatmadan kısa ve öz anlat bekliyorum cevabınızı merakla

Cennetten kovulmasi cehennem'e hapsedilmesi degildi. Nasil Adem'e agaç yasaklandiysa, ona da Cennet'e girmesi yasaklanmisti. Bu yasakti, zorlama henüz yoktu. Ve yasagi deldi.. Cennet düz olmadigi için, girisleri çoktu. =D

Kardes arasi evlilik o zaman serbest idi sadece. Bu daha sonra, genetik sakatliklar DNA'da birikince yasaklandi, nitekim DNA bozulmustu. Oysa ilk nesillerde bu risk asgari olmaliydi, nitekim türlesme yeniydi.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cennetten kovulmasi cehennem'e hapsedilmesi degildi. Nasil Adem'e agaç yasaklandiysa, ona da Cennet'e girmesi yasaklanmisti. Bu yasakti, zorlama henüz yoktu. Ve yasagi deldi.. Cennet düz olmadigi için, girisleri çoktu. =D

Kardes arasi evlilik o zaman serbest idi sadece. Bu daha sonra, genetik sakatliklar DNA'da birikince yasaklandi, nitekim DNA bozulmustu. Oysa ilk nesillerde bu risk asgari olmaliydi, nitekim türlesme yeniydi.

yasklanmış girişi daha ne oldun lütfen mantıklı konuş öyle bir ayaet varmı kendi kafandan uyduruyorsun herşeyi uzun uzadıya açıklamıştı yüce putunuz ayetlerinde hiç eksiklik bırakmamıştı ne oldu livanın yardımına muhtaç kaldı hayeli allaj putu .2 soruma yanıtın enset ilişikiden türedik diyorsun kabul edyorsun böyle biri dini savuncağıma gider kendimi uçrumdan aşağı atarım ne demek kardeş kerdeşden sikişti ahlaksızlar sizi siz nası bir insansınız böyle masalara inanıyorsunuz müslüman demek enset ilşki sapıklık herşey var müslümanlıkta

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yasklanmış girişi daha ne oldun lütfen mantıklı konuş .2 soruma yanıtın enset ilişikiden türedik diyorsun kabul edyorsun böyle biri dini savuncağıma gider kendimi uçrumdan aşağı atarım ne demek kardeş kerdeşden sikişti ahlaksızlar sizi

Dinle ne alakasi var, soyunda yüz miliyonlarca ensenst baliklardan tut, sürüngen atalarindan, primat atalarina ve yakin zaman'a kadar sayisiz defa oldugu surada bulunup bu iletiyi okuman kadar kesin. Adem'e yasaklanan agaçtan yemedi mi ? Iblis te yasaklanan cennet'e girdi... Zorla disarda tutus yoktu. Olsa asla giremezdi.
Sitelerde Paylaş

Dinle ne alakasi var, soyunda yüz miliyonlarca ensenst baliklardan tut, sürüngen atalarindan, primat atalarina ve yakin zaman'a kadar sayisiz defa oldugu surada bulunup bu iletiyi okuman kadar kesin. Adem'e yasaklanan agaçtan yemedi mi ? Iblis te yasaklanan cennet'e girdi... Zorla disarda tutus yoktu. Olsa asla giremezdi.

ya arkadaşaım ben pramitlerden bilim bulduğu şeylerden bahsetmiyorum ademin çocukları birini sikttimi sikti işte müslümalar bunu kabul ediyorsa mideleri kaldırıyorsa buyrun müslüman olun.salakmısın dalgamı geçiyorsun adem cenneten kofldumu ilk önce şeytan kovuldu bede soruyorum yasaktı cennete girmek şeytan nası girdi cennete lafı dolandırma adamı salak yerine koyma utanmadan yalan konuşuyorsun varsada öyle bir ayet buyur getir

Sitelerde Paylaş

Ben de sana diyorum ki balik dedelerin de bu isi yapti, memeli dört ayakli ebelerin de. Maymun dayi ve ebelerin de çocuklariyla sik sik birlesip üredi, çogu da zorlamayla oldu. Simdi bu Adem zamaninda olunca mi kabul edilmez oldu ?

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tabiki. Kuranda su anda algiladigimiz gibi bir gokyuzu anlatilsa idi, bunu Muhammedin uydurma ihtimalinin milyonda bir bile olmayacagi icin aninda Musluman olurdum. Ama bambaska bisey anlatiliyor.

İspatlanmış bir Tanrı'ya inanmayan zaten beyinsiz değil midir, o zaman ne değeri var inanmış olmanızın?

Nerde kaldı özgür irade?

İyi ve kötü nasıl belli olacak?

Bir yanda, Kitabında hiç bir bilimsel kanıt getirmemiş, etrafımıza baktığımızda zaten tüm mucizesini görebileceğimizi söyleyen bir Tanrı'ya inanan insan, diğer yanda, varlığı ispatlanmış bir tanrıya inanan insan. Hangi inanç daha kıymetli?

Ayrıca;

Kitap'ta olmasını istediğiniz bilimsel kanıtlar, o zaman insanı için ne ifade edecekti?

Bu Muhammed cinlendi herhalde neler yazmış demezler miydi?

Bilimsel süreç, insanların kendi öğrendikleri ve birikimleri ile olması gerekmiyor mu?

Hangi yüzyıla ait bilimsel veriler yazılacaktı, 1000'li yıllar mı?, 2000'li yıllar mı?, 3000'li yıllar mı?, 4000'li yıllar mı? ...... vs

Emin olun bu Kitap, bugünün bilimsel verileri ile yazılmış olsaydı bile, insanlar bu kitabın daha önce yok olmuş bir medeniye ait olduğunu, Muhammedin bunu bir yerlerden bulup yazdığını söylerlerdi.

Bence Kur'an'ın bilimsel olması veya olmaması, Allah'ın varlığına delil getirmek için kullanılan en aptalca konudur.

tarihinde papik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her zaman söylüyorum: Bizim kuran niye bilimsel bilgi vermiyor diye bir sorunumuz yok. Böyle bir beklentimiz de yok. Çağlarının bilgisinden bile değil, milattan önceki antik çağ bilgisinden bile değil, taş devri bilgi düzeyinden bile geri olan adamlardan nasıl böyle bir beklentimiz olabilir ki?

Bizim söylediğimiz, bilimsel bilgi vermek şöyle dursun, gölge etmesin, başka ihsan istemez. Bu karanlık ve mikroplu gölge, insanlığın üzerinden çekilsin, yeter!

Yanlış bilgiler veriyor, inanç, hür-köle, cinsiyet ayrımı yapıyor. Düşmanlaştırıyor, inanç faşizmini, katliamı, köleleştirmeyi, yağmalamayı emrediyor. İnsanlığın en büyük düşmanı.

Bunlar varken tek sorunun "kuran niye bilimsel bilgiler vermiyor?" olmadığı apaçık. Siz müslümler bunu anlamaya anlıyorsunuz ama işinize gelmiyor. Sürekli konuyu saptırmaya uğraşıyorsunuz. Yok niye mucize gösterilmiyor, yok niye bilimden haber verilmiyor, yok bilmem gökten niye melek inmiyor gibi saçma sapan taleplerimiz olduğunu düşünmek istiyorsunuz.

Bu habis ve hastalıklı uğursuz dogma iblisinin gölgesi, insanlığın üzerinden çekilsin, başka ihsan istemez. Mucizesi, bilimsel bilgisi batsın, istemiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Agiz bozuklugunu mu kanitliyorsun ? Bunu zaten farkettik.. Yanlis buldunuz da paylasmaktan mi çekiniyorsunuz ? Hangi ayette dunya duz yaziyor mesela ? =D

Sahtekarligi, sarlatanligi ve yüzsüzlügü kanitlanmis tescilli olana bu ifadeleri kullanmak agiz bozuklugu degildir. Sayfalardir arkadaslar yanlisliklari tek tek anlattilar bana göre kuranin tümü yanlis, cahillik, sapiklik dogru düzgün bir kelimesi yok...

Hala utanmadan alintida ki cümleleri papagan gibi tekrarlamakta.Artik isi iyice azitti salak rolü oynamaya basladi.

Kuran göre dunya düz degildir 'Küp" seklindedir. Ne günesin dogup battigi yer bellidir nede yildizlarin küpün icine ne zaman göz kirpacaklari.Kadere kirkbes küpün üzerine bir seyler denk geldiginde bedevi bunlari mucize zannedip kurana yazmistir.

Sitelerde Paylaş

Mucizesi, bilimsel bilgisi batsın, istemiyoruz.

Mucize diye bir seyin olmadigini her seyin bir nedeni oldugunu bilmeyen beyinlerle ugrasmak kolay is degil...Türkiye son 12 senede 50 sene daha geriye gitti ve gelismis ülkelerde ki yasayan insanlarla zihniyet farki 300 seneyi gecti.( Geneli)

Bazi okullarda piril piril gencler yetismekle birlikte dogmatik cahiller ordusu olusmus durumda.Türkiye hizla karanliklara dogru gitmektedir.

Sitelerde Paylaş

Fakat yine de "kuran'dan mucize, bilimsel bilgi beklemeyin" demek, dürüst bir yaklaşım. Öbür türlüsü, yani sahte maskeler takarak saçma sapan uydurma mucizeler yaratmaya çalışmak ve bunun için kendini yırtmak, ısrarla ve inatla kuran'da mucize var demek için ter ter tepinmek bir akıl hastalığı belirtisi.

Kafası atınca müslümlere, kafası atınca ateistlere, kafası atınca hristiyanlara, kafası atınca musevilere saldırmak da öyle.

Dostum cigi, şu son yılların acısı bu ülkeden çok feci şekilde çıkacak. Eğitim diye bir şey yok. Tek eğitim var, kafaları dogma ile ziftlemek. Öyle insanlar görüyorsun ki, bu kişinin kafatasının içinde bir beyin olma ihtimali var mı diye düşünüyorsun. Ülke bir açıkhava tımarhanesine döndü. Daha beter, çünkü ortalıkta hiç doktor yok bu tımarhanede!

Ben yakın zamana kadar Türk Ordusunu alt edecek dünyada hiç bir kuvvet olmadığını düşünürdüm. Ne Pentagon, ne Kızıl Ordu Türk Ordusunu geçemez diye düşünürdüm. Şimdi ise herhangi bir ordunun elini kolunu sallayarak bu ülkeye girebileceğini düşünüyorum. Hiç bir direniş olmadan Bağdat'a girdikleri gibi girebilirler.

İnanılmaz bir çöküş ve yıkılış yaşıyoruz. Bunun sonuçlarının çok gecikeceğini düşünmüyorum. Habis dogmatik iblisin mikroplarını saçmasına yetecek zaman verildi ve dogma mikroplarını her yere bulaştırdı, bulaştırmadığı bir yer kalmadı ve artık kaçma zamanı geldi. Görevini tamamladı ve kaçacak. Sonrası hazırlanmış, planlanmış olan tufan...

Yanılma olasılığım var ama çok az... Saddam da sonu gelmeden önce bayrağa dini ibareler yazmış ve mürekkep olarak kendi kanıyla kuran yazdırmıştı. Sonu gelmeden önce hemen herkes balataları sıyırıp dogmaya dalar. Dogma aklın ve yaşamın sonudur.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Her zaman söylüyorum: Bizim kuran niye bilimsel bilgi vermiyor diye bir sorunumuz yok. Böyle bir beklentimiz de yok.

:)

Forumun heryerinde -sizinkiler de dahil- Kuran'dan bilimsel ispatlar ve yine Kuran'dan bilimsel komiklikler havada uçuşuyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...