Jump to content

Kurana göre dünya düzdür

Recommended Posts

Rüşvet bozulduğu sıralarda idi. Faiz de içki de öyle idi. Bilim düşmanlığını ise vatan haini mason şeyhülislamlar soktu.

Tam tersine içki başında vardı. Kımızda şarapta.Faizsiz bir ekonımi olabilirmi pekiyi?Benim bildiğim ancak Bilimsel sosyalizmde olabilir. Oda fertler arasında. Sosyalist bir Devlet dahi ürettiği malı dışarıya taksitle satıyorsa faizinide ortaya koyar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,8k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevimli cocuk Levia'nin yazdigi cöplüklerin hepsini okudun mu? Okurken dikkat et beyin hummasi gecirebilirsin.

Biz neyi baz aliyoruz? Kurani...

Kuranin icinde dünyanin düz olduguna mi, küre olduguna mi dair ayetler var?

Ne kadar basit bir soru degil mi? Bu soruya yanit verebilmek icin acacaksin kurani dünya ile ilgili ayetleri okuyacaksin.

Bak bakalim kuranda neler yaziyormus dünya hakkinda.

Levianin kendi Kurani vardi :D

Sitelerde Paylaş

cigi sen levianın yazdıklarını hakkaten vallah bilah yemin et okudun mu? :lol:

yada atalarım maymunların üzerine! evrim geçişmiş olarak! evrim kitabına sol elini koyup sağ elini kaldırıp sağ baçağınla da kutsal muz ağaçına :)

valla ben biliyorum sizi ritüeli neyse yani

hakkettem okudun mu ki!!!!

hayır okumadın!!! okusan da cevap vermedin

sen onları oku iyice cevap ver ondan sonra bakıyım ne diyorsun

Ateist yemin eder mi sevimli cocuk? :)

Aslinda inanclilarin da yemin etmeleri yanlistir cünkü yemini yalancilar eder.

Kurani ac oku kendin ögren sana ne soytarilarin yazdigi zirvalardan.

Pouiz gerekli yaniti yazmis.

Levianin kendi Kurani vardi :D
Sitelerde Paylaş

Ateist yemin eder mi sevimli cocuk? :)

Aslinda inanclilarin da yemin etmeleri yanlistir cünkü yemini yalancilar eder.

Kurani ac oku kendin ögren sana ne soytarilarin yazdigi zirvalardan.

Pouiz gerekli yaniti yazmis.

işte maymunlara gorilere filan eder belki ben sana nasıl inanıcam! :lol:

millet vekili olmuş olsan nasıl yemin edicen :lol:

poizde okumamış ki

Sitelerde Paylaş

Eski zamanlarda yaşayan insanlar Dünya’nın şekli hakkında farklı düşüncelere sahiptiler. Bundan 4000 yıl önce yaşayan eski Mısırlılar Dünya’yı uzunca bir kutu, gökyüzünü de o kutunun kapağı gibi düşünüyorlardı.Eski Hintliler ise Dünya’nın dört filin sırtında duran büyük bir daire biçiminde olduğuna inanıyorlardı. Onlara göre bu 4 fil de bir kaplumbağanın sırtında duruyor, kaplumbağa ise sonsuz bir denizde yüzüyordu.

İslam ve Arap dünyasında düz bir tepsi biçiminde olduğu,büyük bir öküzün boynuzu üstünde ve öküz sinirlenip hareket edince deprem olduğu 1970 li yıllarına kadar düşünülüyordu. 1960 yılında Müslüman ülke topraklarında doğanlar bunu çok iyi hatırlarlar.Eski devirlerde Bazı bilim adamları Dünya yuvarlak dese dindarların saldırılarına maruz kalıyordu. İnsanlar, eğer yuvarlaksa aşağı kısımda kalanlar neden düşmüyorlar gibi sözler söylüyorlardı. Ancak Bilim geliştikçe Dünya’nın yuvarlaklığı da daha güzel anlaşılır oldu.

Pisagor,MÖ 590 lı yıllarda Dünyanın güneş etrafında döndüğünü ve Dünya’nın yuvarlak olduğunu ileri süren ilk kişiydi.Ancak Pisagor’un bu dediğine bilimle uğraşan kişilerin dışında inanan olmamıştı.Pisagor’dan İki Yüzyıl Sonra Aristo, gözlemleri sonunda Dünya’nın yuvarlak olduğunu kanıtladı.Aristo’dan bir asır kadar sonra yaşayan matematikçi ve astronom Samoslu Aristarchus’un (m.ö. 310-230) güneş merkezli bir evren modeli öne sürdüğü bilinmektedir.

Daha sonra Avrupa’da Ortaçağ olarak adlandırılan dönemde Aristo’nun dünya merkezli evren modeli benimsenmiştir.Halk nezdinde yaygın olan bir tarihi yanılgının aksine kilise, Galileo’nun Dünya’nın yuvarlak olduğu iddiasına değil Dünya’nın Güneş’in etrafında döndüğü tezine karşı çıkmıştır.Kilise bilginleri zaten Dünya’nın düz olduğu inancında değildiler.

Hristiyanlar Dünyanın yuvarlak olduğunu söylerken İslam 20 yüzyıl da bile düz demiştir.

Arap Dilinde sanki Yuvarlak yada küre yada elips diye bir kelime yokmuş gibi. Kuranda Allah söyledi diyerek söylenen onun asla söylemeyeceği onca şeyi yazarken.Kuran da hiçbir yerde Dünya yuvarlaktır veya Dünya Güneşin etrafında dönmektedir diye de bir cümle bulamazsınız.

Yeryüzünü döşek gibi serdik cümlesi yazar. Dünya yuvarlaktır cümlesini yazmaz.

Sitelerde Paylaş

Hadisi şerif: dünya öküzün başı üzerindedir

dikkat! dünyaya kendisini kabul ettiren bir zat! tarla da çifte koşan! öküzden mi bahsetti sandın!

İslam da dünyanın tarif!!!i: her hangi bir şey ki! seni hak ve Hakikatte alı koyar işte!!!

onun adına Dünya denir demiştir!!!!

kim ki dünyayı başının üstün de taşırsa! Cenabı Muhammed ona Öküz demiştir

:lol: :lol: :lol: kıh kıh :)

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hadisi şerif: dünya öküzün başı üzerindedir

dikkat! dünyaya kendisini kabul ettiren bir zat! tarla da çifte koşan! öküzden mi bahsetti sandın!

İslam da dünyanın tarif!!!i: her hangi bir şey ki! seni hak ve Hakikatte alı koyar işte!!!

onun adına Dünya denir demiştir!!!!

kim ki dünyayı başının üstün de taşırsa! Cenabı Muhammed ona Öküz demiştir

:lol: :lol: :lol: kıh kıh :)

Kuranla aran pek iyi degil galiba

Sitelerde Paylaş

Benim hadislerle aram müslümken bile kötüydü. Hadislerden hiç hoşlanmazdım. Bu saçmalıkları kim sokmuş islama derdim. Bu kadar zırvalarla dolu bir külliyatı öğrenmek dünyadaki boş işlerdendir. Bunları bilsen ne, bilmesen ne. Ben islam nedir diye kurana bakarım. Hadisleri sevmezdim ama islamdan çıkmamıştım. Ne zaman kuranı dikkatli inceledim, islamdan o zaman çıktım. Hadisler beni islamdan uzaklaştırmayı başaramadı. Ama kuran bunu kesin biçimde başardı.

Şu yemin konusuna da takılmaya gerek yok. Bir ateist allah üzerine elbet yemin etmez. Hayatında önemli saydığı şeyler üzerine ise yemin edebilir. Şerefim üzerine yemin ederim demek, yalancı çıkarsam şerefsizim demektir. Bunu abartıp ateist yemin etmez türü şeyler söylemek gereksiz.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

işte maymunlara gorilere filan eder belki ben sana nasıl inanıcam! :lol:

millet vekili olmuş olsan nasıl yemin edicen :lol:

Burada gargara yapmaktan baska bir sey yapmiyorsun.Müslümanmisin ama koftiden bir müslümansin cünkü kuranin icinde neler oldugundan haberin yok.

Iyisi mi sen allahin kuyruguna tutunmaya bak yoksa cakma müslüman olarak yasayip öleceksin.

Umarim allahin kuyrugunun nerden nasil salladigini biliyorsundur yoksa isin gercekten cok zor.

Hic yemin etmedim.Kimseyi kandirmaya calismadim calismam ne diye sacma sapan lüzumsuzluklari kullanayim ki?

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuranla aran pek iyi degil galiba

Senin kuranın k sinden haberin yok gelmiş ne diyorsun güleyim mi sana :D

sen git dev kuşu benzetmesini! ondan sonra gündüzü soyar çıkarırıız ayetinde selh kelimesin yuvarlak bir nesneyi sayup çıkarmak demek olduğun! dahah kelimesinin ne manalara geldiğini tekrar tekrar oku!

kuranın her yerin de arzın yuvarlakımsı bir şekil olduğunu kelimelerle anlatıldığını ok

ve ilmi söylenlere ilmi cevap ver! laga lulaga cevaplar değil!! yani kuranı kerim de kullanılan kelimelerin bu manalara gelmediğini ispat et!

ki ispat edemezsin hah-ha lugata sözlüğü inkar etmek zorundasın

ondan sonra konuşa ne diyor diye! dinliyim seni

sen ilk önce herkesin bildiği şeye ! cevabın varsa yaz görelim ne diyorsun!!!! hahhaa böyle boş konuşmak olmaz

Sitelerde Paylaş

Burada gargara yapmaktan baska bir sey yapmiyorsun.Müslümanmisin ama koftiden bir müslümansin cünkü kuranin icinde neler oldugundan haberin yok.

Iyisi mi sen allahin kuyruguna tutunmaya bak yoksa cakma müslüman olarak yasayip öleceksin.

Umarim allahin kuyrugunun nerden nasil salladigini biliyorsundur yoksa isin gercekten cok zor.

Hic yemin etmedim.Kimseyi kandirmaya calismadim calismam ne diye sacma sapan lüzumsuzluklari kullanayim ki?

yahu senin bildiklerini herkes çocuk bile biliyor okuyor! sen daha çocuksun hala! sen her şeyi yanlış anlamışsın! sen din dersi falan almamışsın!!

doğrudan doğruya kulakdan dolma! eksik üksük bilgilerle! ve sadece meal de yazana bakıp konuşuyorsun

ben ise tefsirlere kelimelerin taaaaa kök maddelerine kadar bakıyor! ne manalara geldiğini bakıyorum! aramızdaki farkın ölçüsü yok

sen mealcileri rab edinmişsin rabsiz kalmışsın!

senin rabbin darvindir!! öyle mi! öyle

bak ne denecek men rabbüke!: rabbin kim

men ilahe diye değil!!!! hah -hah

kuranı kerim de ayet bildiğini söylüyen burada ne demek istendiğini anlamıştır

rab ne demek ilah ne demek

Sitelerde Paylaş

kuranda dünyanın etrafından EKSİLTTİĞİNİ söylüyor...

bu ne demek ?

anlamayanlar için açıklayalım hemen...bu DÜNYA DÜZ demek....

zamanında dünya - etrafı denizlerle çevrili DÜZ bir kara parçası olarak tasvir edilirdi...

deniz dalgaları vurdukça kıyıları aşındırır karaları azar azar YOK ederdi....düşünce bu idi....bölece dünyanın - yani kara parçasının etrafından her gün EKSİLİRDİ....

gayet net...

flat_earth.jpg

ENBİYA - 44 : görmüyorlar mı o Arzı etrafından eksiltip duruyoruz

Sitelerde Paylaş

sen git dev kuşu benzetmesini! ondan sonra gündüzü soyar çıkarırıız ayetinde selh kelimesin yuvarlak bir nesneyi sayup çıkarmak demek olduğun! dahah kelimesinin ne manalara geldiğini tekrar tekrar oku!

kuranın her yerin de arzın yuvarlakımsı bir şekil olduğunu kelimelerle anlatıldığını ok

Allah gündüzü nereden çıkarıyor ki?

Sitelerde Paylaş

Ya zaten en yakın göğü yıldızlarla donattık diyor.göğün katları atmosferdeyse yıldızlar atmosferde oluyor.yok evrense o zaman 7 kat atmosfer tabakasından bahsedilemeyeceği gibi evrenin yıldız olmayan 6 tabakasının olması gerekiyor.en uzaktaki yıldız en yakın göğün içine giriyorsa bu nasıl bir yakınlıktır.kaldıki evrende yıldızın olmadığı bir yer yok bildiğim kadarıyla.o yüzden her şekilde bu ayet bilim dışıdır.hatta ayetin devamı olan yıldızları şeytanlara atılan taşlar yaptık sözü noktayı koyar.

tarihinde harhorin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Biz onu, akıl etmeniz için Arapça okunuşla indirdik." (Yusuf Suresi: 2)

Ateist arkadaşlar bu ayetle anlatılmak istenen sizce ne?

Arapça her milletin kolayca çözebileceği bir dildi de ondan mı Kur'an Arapça indi. (İslam'ın Tanrısı ne düşünmüş olabilir ki?)

hiç bişi düşünmemiş......doğrudan ARABI ilgilendiren bir DİN yollamış hepsi bu . ! (uydurulmuş yani daha doğrusu)

Sitelerde Paylaş

"Biz onu, akıl etmeniz için Arapça okunuşla indirdik." (Yusuf Suresi: 2)

Ateist arkadaşlar bu ayetle anlatılmak istenen sizce ne?

Arapça her milletin kolayca çözebileceği bir dildi de ondan mı Kur'an Arapça indi. (İslam'ın Tanrısı ne düşünmüş olabilir ki?)

Anlamanız için bildiğiniz dilde yolladım diyor

başka ne diyebilirki.

Sitelerde Paylaş

hiç bişi düşünmemiş......doğrudan ARABI ilgilendiren bir DİN yollamış hepsi bu . ! (uydurulmuş yani daha doğrusu)

Anlamanız için bildiğiniz dilde yolladım diyor

başka ne diyebilirki.

Evrensel bir kitapta olmaması gereken şeyler tabi.Çelişkiler var deyince de bazı müslümanlar meal hatası var diyorlar.

tarihinde spiritman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...