Jump to content

Kurana göre dünya düzdür

Recommended Posts

İnsanda birazcık onur olur onur, bile bile bu kitaptaki pisliği kabul ediyor ama iş ailesine gelince yan çiziyor cübbeli, işte bu din insanın haysiyetini bile bile haysiyetsizleştirir, bile bile yapıyor ve allahının ne olduğunu kendisi ıspatlıyor aslında ama ne kadar pislik bir yaratıcı olsada allah bu cübüşler kabul ediyor, ne hikmetse iş alesine gelince neden yan çizerler acaba? Vicdanları başkasına kör ama kendi ailesine kör değil tıpkı allahları gibi narsistler..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,8k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Soru sordun ben de haramdır dedim bir de hadis koydum.

Hâkim de Sahih olduğunu söylediği bir rivayetinde Resûl-i Ekrem şöyle buyurmuştur:

“Üç kimse cennete giremez. Bunlar, anne ve babasına asi olan, dey­yus, bir de giyim ve davranışlarında kendilerini erkeklere benzeten kadınlardır.”

Tamam cübbeli tamam, şurda yazdığınla dininin ne mal olduğunu iyice ıspatladın sen. Yeter bu kadar rezil olduğun..
Sitelerde Paylaş

İnsanda birazcık onur olur onur, bile bile bu kitaptaki pisliği kabul ediyor ama iş ailesine gelince yan çiziyor cübbeli, işte bu din insanın haysiyetini bile bile haysiyetsizleştirir, bile bile yapıyor ve allahının ne olduğunu kendisi ıspatlıyor aslında ama ne kadar pislik bir yaratıcı olsada allah bu cübüşler kabul ediyor, ne hikmetse iş alesine gelince neden yan çizerler acaba? Vicdanları başkasına kör ama kendi ailesine kör değil tıpkı allahları gibi narsistler..

Çok ağır iftiralar bunlar. Senden bu kadarını ummazdım.

Sitelerde Paylaş

Kendin çalıp kendin oynamışsın yine.

Ben mi kendim çalıp oynadım yoksa senmi kaytardın? Sana anandan ve babandan bile uzaklaşın diyen yazıları asarım sinir etme insanı, ne alakası var o başlıktaki yazdığın yazıyla orda sorduğum soruyla bunun? Kaytar, bile bile kaytar, kurandaki pisliği ailen bilmiyor ama sen biliyorsun ve bile bile taam ediyorsun ne iş? Madem ailende müslüman ne diye saklıyorsun ha? Onların islamı tam bilmeleri makbul değil mi? Niye onları bundan mahrum bırakıyor ve kurandaki o pisliği saklıyorsun onlardan?Allahını takmıyorsun. Bak cehenneme gidersin sonra sırf krendine müslüş olduğun için..
Sitelerde Paylaş

Ben mi kendim çalıp oynadım yoksa senmi kaytardın? Sana anandan ve babandan bile uzaklaşın diyen yazıları asarım sinir etme insanı, ne alakası var o başlıktaki yazdığın yazıyla orda sorduğum soruyla bunun? Kaytar, bile bile kaytar, kurandaki pisliği ailen bilmiyor ama sen biliyorsun ve bile bile taam ediyorsun ne iş? Madem ailende müslüman ne diye saklıyorsun ha? Onların islamı tam bilmeleri makbul değil mi? Niye onları bundan mahrum bırakıyor ve kurandaki o pisliği saklıyorsun onlardan?Allahını takmıyorsun. Bak cehenneme gidersin sonra sırf krendine müslüş olduğun için..

Şimdi Kuran'da senin sandığın gibi aileme anlatmaya zorlanacağım bir ayet yoktur. Amaaaaa,

ailem İslam konusunda daha emekleme çağındadır, bu sebeple onlara kademe kademe din anlatılır. Şu an Türkiye'de pek çok insan Tebbet suresinin manasını bilmiyor.

Sitelerde Paylaş

Tamam cübbeli, senin allahın meramını anlatamıyor demek ki, birde ap açık dersiniz , işinize gelmedimi kaytaracak her türlü laf cambazlığını yaparsınız, hadi geçmiş olsun, bir bardak soğuk su iç çünkü allahınızın tezatlıkları karşısında kıvrana kıvrana bir hal oluyorsunuz yazık size..

Sitelerde Paylaş

Bir de şu uslubun çok yanlış, senin uşağınız değilim. Biraz kibar olun, bir hanımefendiye bu yakışmıyor.

Tamam kibar olurumda önce inandığın allahına git söyle kadınlar mal değil onlarda tıpkı bizim gibi düşünen hislenen birer insan, sadece uçkurumuza malzeme edilen et parçası yapmışsın ayıp ayıp de, ondan sonra gel benden kibarlık bekle..
Sitelerde Paylaş

Tamam kibar olurumda önce inandığın allahına git söyle kadınlar mal değil onlarda tıpkı bizim gibi düşünen hislenen birer insan, sadece uçkurumuza malzeme edilen et parçası yapmışsın ayıp ayıp de, ondan sonra gel benden kibarlık bekle..

Kadınların mal olduğunu nerden çıkardın?

Sitelerde Paylaş

Başa mı saralım ? Tamam cübbeli bu başlıkta yeter bu kadar tartışma, sen kadınların bir mal olduğunu başka başlıkta bizzat onayladın, şimdi o başlıkta devam etmenin manası yok, bir dediğiniz öbürünü tutmuyor, o başlıkta devam edemezsin şimdi sen, burda yaptığın gibi yan çizersin yine, kaytarıkçısınız, allahınız gibi bir dediğiniz öbürünü tutmuyor, dansözün hası müslüşlerdir, bizzat onaylıyorsunuz, bir dediğiniz öbürünü yalanlıyor çünkü..
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım cevabını en iyi bildiğin soruyu sormuşsun

ama ben başka okuyanlar için yanıtlıyorum..sana değil yanıtım..

Kazanılan savaşta ele geçen kadınlara cariye denir.

Cariyelerin çoğunluğu evli, kocalari öldürülmüstür. Cariyeler Kadin sex köleleridir.

Cariyeler cinsel ilişkilerde kullanılır ve nikahlanma yoktur...

Cariyeler evin gündelik her türlü işlerinde kullanılırlar...

Cariyelerinden bıkanlar bir mal gibi esir pazarina götürüp satarlar veya baska bir cariye ile degiş tokuş ederler...

Cariyelerini isterlerse başkalarina hediye ederler...

Cariyeler eve gelen misafirlere cinsel ilişkiye girebilmeleri icin ikram edilirler...

NUR SURESİ..33- Dünya hayatının geçici menfaatini elde etmek için cariyelerinizi iffetli kalmayı arzu edip duruyorlarsa fuhşa sakın zorlamayın.

Bu ayette Görüldüğü gibi Kölenin mal olduğu ve para karşılığı pazarda yer bulduğu açıktır.

Kadın mal ile bile eşit görülmüyor gördüğünüz gibi..

Bakara 178 - Ey iman edenler! Öldürmede kısas size farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın.

Bu çocukların malla eşit ve aynı değere sahip olduğunu anlatan ayet..

TEĞABÜN-15.Mallarınız ve çocuklarınız ancak birer imtihandır;

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

YERYÜZÜ VE GÖK KUBBE NİN KENARLARI VAR !!!!

KENARLARI OLAN DÜNYA YUVARLAK OLABİLİR Mİ?

Kuranda böyle yazar ve Yuvarlak olan şeylerin uçları olmaz..

yuvarlak olanın ucundan tutuver denemez..

Kuranda Dünya düz değildir diyen zır cahildir.işte ayet ortada...

Yeryüzü ve gökyüzünün kenarları ve sınırları vardır.

Sınırları ve kenarları olan gök kubbe ve yeryüzünün daha büyük olduğunu düşünmemiz mümkün değildir.

Dünyanın uçlarına zülkarneyn gibi güçlüler gidebilmektedir.

Dünyanın uçları öyle herkesin gidebileceği yerler değildir.sakın gitmeyi denemeyin.Aşağıya düşersiniz.

RAHMAN-33.Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin uçlarından bucaklarından geçip gitmeye gücünüz yeterse geçip gidin Büyük bir güç olmadıkça geçip gidemezsiniz.

Kuzeyi güneyi olmayan dünyanın kenarları vardır.

Kuzeye ve güneye doğru gidilmesi mümkün olmayan bir yeryüzü tasarlandığında bu yönlerin uç bucak olduğu belirlenmiştir.

Bu kenarlardan geçebilmek için büyük güç gereklidir.

Ayette geçip gitmenin mümkün olmadığı belirtilmiştir.

Bu uçlar ve bucaklar sınırlardır.Bir şeyin ucundan bucağından geçmek isterseniz düşebilirsiniz.

KEHF-86-Güneşin battığı yere varınca, onu siyah balçıklı bir su gözesinde batar buldu.

Orada bir kavim gördü. “Ey Zülkarneyn! Ya cezalandırırsın ya da haklarında iyilik yolunu tutarsın” dedik.

KEHF-90-Güneşin doğduğu yere ulaşınca,güneşle arasına örtü koymadığımız bir halk üzerine doğar buldu.

Yeryüzü Güneşin çevresinde ve kendi etrafında dönmeyen sabit hareketsiz yatak gibi düz olduğudur.

Kenarları vardır.Bu kenarlardan geçebilmek güç ister herkes geçemez siz aşağı düşersiniz.

KAF-7.yeryüzünü de yaydık.

İNSİKAK-33.Yer uzatılıp düzlendiği,

ŞEMS -6.Yere ve onu yayıp dümdüz yapana ant içerim ki..

Gökyüzü Kurulup düzenlenmiş Düz yeryüzünün üzerine yapılan bir kubbe dir.

Çünkü Ay Işık kaynağıdır.Güneş ışık ve ısı kaynağıdır lambadır.

Yıldızlar göğün süsleridir şeytana atılan taşlardır.

Bilim dışı düşünceye göre tüm bunların bir yere tutunuyor olması mantıklı olandır.

Hac suresinde Allah olmasa gök kubbe yerin üstüne düşer.

Lokmanda direksiz olarak kubbeyi yapmak Allaha mahsustur yazar.

İnfitar suresinde olduğu gibi gök kubbe yarıldığı zaman yıldızlar yerlere saçılacaktır.

Ayette gök kubbe’nin ucu bucağı olması normaldir.

Yeryüzünün ucu bucağı olduğuna göre yuvarlak yada küre olarak düşünülmüş olamaz.

Gök Kubbenin de ucu bucağı olduğuna göre ve Yıldızlar şeytana atılacak

ve yere düşecek kadar küçük düşünüldüğüne göre;

Milyarlarca bizim Samanyolu galaksimiz gibi galaksinin olduğunu düşündüğünü söyleyebilmek hangi mantığa sığar.

Evren de galaksilerin milyarlarca olduğunu bilmediği gibi

Mars Venüs ve Jüpiterin olduğunu bilmeyen bir kitap ve Dinin Yaratıcıdan olduğunu söyleyerek yaratıcıya hakaret etmiş oluruz.

Yaratıcının Evren konusunda bu kadar cahil olduğunu düşünen ve inanan birisi yaratıcıya inanıyor olabilir mi?

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Kur'an bir felsefe kitabıdır ve sayfalarında çağın ötesinde bilimsel bilgi aramak saçmalıktır.

Kuran'a göre tabiimi dünya düzdür çünkü Muhammed'in yaşadığı dönemde dünyanın düz olduğu sanılıyordu.

Muhammed ölene dek dünyayı düz sandı. Kur'an düz demese de yuvarlak da demez, çünkü bilmiorlrdı.

Sitelerde Paylaş

Kur'an bir felsefe kitabıdır ve sayfalarında çağın ötesinde bilimsel bilgi aramak saçmalıktır.

Kuran'a göre tabiimi dünya düzdür çünkü Muhammed'in yaşadığı dönemde dünyanın düz olduğu sanılıyordu.

Muhammed ölene dek dünyayı düz sandı. Kur'an düz demese de yuvarlak da demez, çünkü bilmiorlrdı.

Kuranın felsefe kitabı olduğunu ve allahın kelamı olmadığını öğrenirse Müslümanlar..

O zaman allah yolunda cihad etmeye gitmezler..kimseyi öldürmezler..

Şehit olmadığını anlayan müslüman yer altına saklanır..

Dinlerin kullanım amaçlarından biri budur

Sitelerde Paylaş

Bu ne çelişki,bana akıl düzlüğü gibi geldi.
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...