Jump to content

Kurana göre dünya düzdür

Recommended Posts

Haklısınız kelimenin orjinal anlamına uymak en doğrusu. Bu orijinalliği kim,neye göre veriyor. Çoğunluğun yaptığına göremi! Bu orjinallik bana fayda vermeyen birşey o yüzden arayışa girdim bana fayda sağlayanın buldum. Hani küçük çocuklara sorarlar ya büyüğünce ne olacan doktor,polis,asker derler ya bu toplum buna idol diyor. Yada hangi futbolcuya benzemek istersin o dönemin en popüler futbolcusunu söyler ya onu kendine idol yaparya işte o çocukların peygamberidir o kişiler.

Sizin tanıdığınız muhammed le benim tanıdığım muhammed arasında dağlar kadar fark var. Muhammed arapların putlarını yıkmıştır önder olmuştur,yol gösteren,takip edilen olmuştur.

Cubeli,feytullah,müslüm,ferdi vs içide aynı idol,takip edilen,sözü dinlenenler olarak peygamberlik sıfatı geçerlidir.

Yazınızın başı ile g.tü birbirinin zıddı. Bu nasıl bir mantık?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,8k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yazınızın başı ile g.tü birbirinin zıddı. Bu nasıl bir mantık?

Ben merdivenlere adım atmışım düz yolda yürümüyorum. Her basamak çıkışımda farklı şeyler görüyorum ilerde olana yaklaşıyorum. Düz yolda yürüyen ne bilsin merdiveni!

Bende ucu,başı belli olmayan mantıksız cümlelere iz bırakanları anlamıyorum. Neden anlamadıklarına karşılık verirler. Karşısındaki zaten mantıksız biri ne anlar ki o mantıktan.

Şu resmide arşivden silin yerine daha güzelini koyun!

Siz iki aşığın atışmasınï bilirmisiniz. Bensizi kendim gibi bildim o yüzden benden birşey alamıyorsunuz çünkü siz aşık değilsiniz.

Sitelerde Paylaş

Benim hangi guruptan olduğumun ne önemi var. Benim dediklerimmi önemli gurubum mu! Ayrımcılık yapmak insanı fanetizim düşünceye iter buda karşı tarafın dediklerinden birşey almak yerine onun sözlerini bastırmak için yazmak kimseye fayda vermez.

Bazıları için,

Tanımadığı insanlarla ilk olarak saygılı yazılar yazılır. Daha sonra tanıdığını zannederek saygı makara,kukaraya dönüyor!

Yazılarında bir deist oluyorsun bir müslüman onun için sormuştum, anlaşılan kendinde bilmiyorsun ne olduğunu. Artık ne olduğun önemlide değil.Bazılarının saygılı olup olmaması beni ilgilendirmiyor.

Sitelerde Paylaş

Ben merdivenlere adım atmışım düz yolda yürümüyorum. Her basamak çıkışımda farklı şeyler görüyorum ilerde olana yaklaşıyorum. Düz yolda yürüyen ne bilsin merdiveni!

Düz yolda yürüyemeyenin sonu akıl hastanesi oluyor Modest. Haberin ola...

Bende ucu,başı belli olmayan mantıksız cümlelere iz bırakanları anlamıyorum. Neden anlamadıklarına karşılık verirler. Karşısındaki zaten mantıksız biri ne anlar ki o mantıktan.

Siz bu cümleyi bir kağıda yazıp arkadaşınıza okutun, bakın bakalım bu cümleden siz kendiniz birşey anlayacak mısınız. Boş boş konuşuyorsunuz Modest. Ha bire birşeyler anlatmaya çalışıyorsunuz ama beceremiyorsunuz.

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yazılarında bir deist oluyorsun bir müslüman onun için sormuştum, anlaşılan kendinde bilmiyorsun ne olduğunu. Artık ne olduğun önemlide değil.Bazılarının saygılı olup olmaması beni ilgilendirmiyor.

Benim ne olduğumun ne önemi var. Benim sinin için dediklerimi,yaşantımın önemi var. Ben deist,müslüman,türk,kürt,alman,ingiliz olabilirim. Bu ayrımcılık oluyor kimileri için kendinden olmayanı insan taşlar bunu biliyorum Oyuzden benim ne olduğum önemi yok dediklerimin sizin için önemi var.

Ben kendimi iyi biliyorum bu konuda arada kalmış biri değilim. Şunu bilin ben bir din din,hayat yaşıyorum yani sizin gibi bir hayat,din yaşıyorum. Tanrıya inanan olmam gereken öğrenip onu yaşayan,yaşatmaya çalışan biriyim.

Artık ne olduğumun önemi olmaması durumunun ne olduğunu gösteriyor. Seninle aynı takımın taraftarı olarak bir maç sahasında karşılaşsaydık omuz omuza zıplardık. Ne yazıkki değilmişiz.

Umrunuzda olsun. Kimilerine göre o bazıları bizler oluyoruz. Herkez umursarsa hayat cennet olur

Sitelerde Paylaş

Ben düz yolda yürüdüm tabanlarım ağrıdı. Kimi pilavı nohutlu sever,kimi ketçaplı kimi de nedir bu pilav sade yenir der. Siz anladiklarinizla konuşun anlamadikarınız size merdivan olur.

Ego böyle birşey durmuyor yerinde hep uçmak istiyor.

Esenlikler...

Sitelerde Paylaş

Benim sinin için dediklerimi,yaşantımın önemi var.

Sinin nedir?

Aklıma gelebilecek varyasyonlar;

- Senin

- Sizin

- Sizlerin

Anlaşılan Modest efendi sadece yeni bir din keşfetmekle kalmamış, aynı zamanda yeni bir dil de keşfetmiş. Hayıradır inşallah :)

Diyorum belki fazla üzerine gitmesek. Hani ne olur ne olmaz. Birden kayış kopar. Sonra da elimizde kalır. Almayalım başımıza bela.

Sitelerde Paylaş

Sizi olacaktı düzelttigin için kocaman TŞK. Parmakların biraz büyü cepten yazarken sorun oluyor da iyi oldu üstteki msj görüp düzeltmeniniz umarım payda almışsızdir ama berdee.

Siz topal niye toplal,kör niye kör ,sakat niye sakat de dur maske efendi. Senin dinin sana benim dinim bana. Korkma başına bela olmam çünkü ben senden de azınlığım...

Gülücük....

Sitelerde Paylaş

Fenikeliler milattan öncesinden beri deniz ticareti ile uğraşıyorlardı. Denizin derin yerlerinin koyu olduğunu görmeyecek kadar da kör değillerdi. Hiç deniz görmeyen bir çöl bedevisi bile Fenikelilerin deniz kültürünü duyarak öğrenebilirdi.

Fenikeliler ticaret için tüm Akdeniz kıyılarını dolaşırlardı. İçme suyu ihtiyaçlarını da gemilerini Nil nehrinin ağzında durarak denizden karşılarlardı. Arap bedeviler de bunu duymuşlar, zavallı cahiller biri tatlı biri tuzlu olan iki deniz bulunduğunu ve karışmadığını zannedip Kurana bir mucizeymiş gibi bunu yazmışlar! Bunlar harbiden son derece cahil adamlardı. Duyduklarına bile anlam vermekten aciz derecede cahil adamlardı. Bunların yazdığı kitaba inanan milyarı geçkin kişi olduğu söyleniyor. İnsanlığın en utanç verici yüz karası bu durumdur.

Sitelerde Paylaş

Sizi olacaktı düzelttigin için kocaman TŞK. Parmakların biraz büyü cepten yazarken sorun oluyor da iyi oldu üstteki msj görüp düzeltmeniniz umarım payda almışsızdir ama berdee.

Payda nedir? Fayda demek istediyseniz, hayır fayda da etmedi. Cümlenizi dediğiniz gibi değiştirelim:

"Benim sizi için dediklerimi,yaşantımın önemi var."

Yine de hiçbir anlamı olmayan alakasız kelimelerin yanyana gelip mantıktan yoksun bir cümle oluşmuş.

Sitelerde Paylaş

Bu da ne demek yahu? Bir Ortadoğu ulusu olan Fenikeliler milattan öncesinden beri deniz ticareti ile uğraşıyorlardı. Denizin derin yerlerinin koyu olduğunu görmeyecek kadar da kör değillerdi. Hiç deniz görmeyen bir çöl bedevisi bile Fenikelilerin deniz kültürünü duyarak öğrenebilirdi.

İnsanların nelere tapacakları konusu ise tamamen kendilerine bağlıdır. Şuna tapma şuna tap diye dayatmak insan haklarının kökten ve temelden ihlalidir. Hele o konuda din faşisti müslüler hiç ağzını açmasın! Bu cahiller yıldızlara kandil demişlerdir ayrıca.

Arap bedevilerinin dini de evren sonlu demiyor. Tersine evrenin başlangıçlı ve sonlu olduğunu sadece modern bilim söylüyor. Daha önce bundan kimsenin haberi yoktu. Arap bedevileri de kıyametin kopmasını evrenin sona ermesi olarak düşünmemişlerdir. Bu cahillerin evreni yedi kat yer üstünde yedi kat gök şeklindedir. Kıyamet dedikleri sadece yeryüzündeki hayatın silinmesidir. Diğer katmanlara hiç bir şey olacağını düşünmemişlerdir. Yıldızları dersen gökte asılı kandiller sandıkları için boncuklar gibi saçılacaklar diye düşünmüşlerdir.

Şu cahil Arap bedevilerinde bir keramet var sananlar dünyanın en ahmak insanlarıdır. Bu çöl bedevi sürüleri sadece cahil olsalar iyi. Zorba, ayrımcı, yağmacı, köleci din faşistleridir. Bunların peşine takılanlar insanlığın en büyük düşmanlarıdır.

Fenikelilerle, deniz yüzü görmeyen arapların durumu ayrıdır.

Bunun harici, hiçbir insan en karanlık yer için, deniz örneği vermez. 1400 yıl önce denizin dibi mi biliniyordu ki, en karanlık mekanın burası olduğu söylensin.

Sitelerde Paylaş

Kurana göre dünya dümdüz,

Kurana göre güneş çamura batıyor,

Kurana göre güneşin yörüngesi var.

HALA KURANIN YALANLAR IÇERDIĞINI GÖREMIYORLARMI ?

KURANIN ALLAHI BU KADAR CAHILMI ?

CAHIL BIR ALLAHA HALĂ NEDEN INANIYORLAR ?

KURANIN YALANLARLA, IŞKENCELERLE DOLU OLDUĞU APAÇIK ORTADA. HALĂ INANIYORLAR, AKLIM BIR TÜRLÜ ALMIYOR.

Kur'an'a göre dünya dümdüz değil,

Kur'an'a göre güneş çamura batmasındaki ifadeyi bilebilseydin, bu yazıyı yazmadın. Çünkü sadece kara cahil bu şekilde ifade edip, argüman edinir. Gerçekten komik duruma düşmekte sınır tanımıyorsunuz.

Kırmızı ile çizdiğim cümlenizin bilimsel açıklamasını yapar mısınız? Güneşin bir yörüngesi var mı yok mu?

Sitelerde Paylaş

Payda nedir? Fayda demek istediyseniz, hayır fayda da etmedi. Cümlenizi dediğiniz gibi değiştirelim:

"Benim sizi için dediklerimi,yaşantımın önemi var."

Yine de hiçbir anlamı olmayan alakasız kelimelerin yanyana gelip mantıktan yoksun bir cümle oluşmuş.

Siz 20 saat bunu yazmayı mı düşündünüz yoksa ego nuz sizi rahatsız edip kör niye kör topal niye topal dedirtmeyemi çalışıyor!

Alıntı yaptığınız yeri kesmeden önce iyi okudunuz demi! Benim için sorun kalmadı ozaman.

Hani sizin IQ seviyeniz çok yüksekti ve ıngilizce olarak okuduğunuzda daha iyi anliyordunuz ya onlar ne işe yarıyor! sus mü yoksa reklam amaçlımı yok yok kesinlikle bencilik duygularınızı kabartmaya yarıyor.

Kardeş sana bir abi tavsiyesi insanların hatalarını,kusurlarini,yanlışlarını konuşarak zamanını uçmak la harcama. Çözüm ara,öğren,gizle,düzelt,söyle,yaşa ve yaşat. Durum böyle düzelir. Aksi halde ancak dünyan ekran başında söylediklerin olur.

Not,

Payda işin espirisi. Ben size esenlikler diledim ama siz ısrarla egonuzu uçurmaya çalışıyorsunuz. Bende klavye nin azizliğinden yararlanarak düzeltmedim niye biliyormusun saygısızlık yapmak istedim belki konarsın diye kafiş!

Kim anlar tabiki anlayan. Bu anlayan sizde oluyorsun çünkü senün de IQ yüksek.

Sitelerde Paylaş

Kur'an'a göre dünya dümdüz değil,

Kur'an'a göre güneş çamura batmasındaki ifadeyi bilebilseydin, bu yazıyı yazmadın. Çünkü sadece kara cahil bu şekilde ifade edip, argüman edinir. Gerçekten komik duruma düşmekte sınır tanımıyorsunuz.

Kırmızı ile çizdiğim cümlenizin bilimsel açıklamasını yapar mısınız? Güneşin bir yörüngesi var mı yok mu?

Kara cahil olan senin dinin, sen ve senin gibileri kara cahil.

Kuran yalanlarla komik duruma düşmüyorda, o yalanları fark edenlermi komik duruma düşüyor ? Cok komiksin.

Bilimsel açıklamalar müslü leri ilgilendirmez, onlar 1400 sene önce araplar develerle ne yapmış onlarla ilgilenirler.

Bana sorduğun soruna karşılık, güneş çamura batarmı batmazmı diye sormuyorum. Çünkü çocukça.

Bana sorduğun soruya yeni açılmış konuda araplardan cevap bulabileceksin.

Sitelerde Paylaş

Kara cahil olan senin dinin, sen ve senin gibileri kara cahil.

Kuran yalanlarla komik duruma düşmüyorda, o yalanları fark edenlermi komik duruma düşüyor ? Cok komiksin.

Bilimsel açıklamalar müslü leri ilgilendirmez, onlar 1400 sene önce araplar develerle ne yapmış onlarla ilgilenirler.

Bana sorduğun soruna karşılık, güneş çamura batarmı batmazmı diye sormuyorum. Çünkü çocukça.

Bana sorduğun soruya yeni açılmış konuda araplardan cevap bulabileceksin.

Neden cevap yerine saçmalıyorsun?

Yöneltilen sorulara yanıt çok kolay ama papağanlık mesleğin olduğu için, ne diyeceğini mi şaşırdın?

Güneşin yörüngesi var mı yok mu? Çok net bir soru, sağa sola yatmanın anlamı yok....

Sitelerde Paylaş

Neden cevap yerine saçmalıyorsun?

Yöneltilen sorulara yanıt çok kolay ama papağanlık mesleğin olduğu için, ne diyeceğini mi şaşırdın?

Güneşin yörüngesi var mı yok mu? Çok net bir soru, sağa sola yatmanın anlamı yok....

Güneşin yörüngesi kesinlikle yok.Yörünge demek gökbiliminde, bir gök cisminin etrafında dolanan cisimdir. Bak, Vikipedia.

Güneşin biraz ileri geri oynadığını duymuştum, tam emin değilim ama hafif oynasa dahi yörünge denemez.

Sitelerde Paylaş

Siz 20 saat bunu yazmayı mı düşündünüz yoksa ego nuz sizi rahatsız edip kör niye kör topal niye topal dedirtmeyemi çalışıyor!

Alıntı yaptığınız yeri kesmeden önce iyi okudunuz demi! Benim için sorun kalmadı ozaman.

Hani sizin IQ seviyeniz çok yüksekti ve ıngilizce olarak okuduğunuzda daha iyi anliyordunuz ya onlar ne işe yarıyor! sus mü yoksa reklam amaçlımı yok yok kesinlikle bencilik duygularınızı kabartmaya yarıyor.

Kardeş sana bir abi tavsiyesi insanların hatalarını,kusurlarini,yanlışlarını konuşarak zamanını uçmak la harcama. Çözüm ara,öğren,gizle,düzelt,söyle,yaşa ve yaşat. Durum böyle düzelir. Aksi halde ancak dünyan ekran başında söylediklerin olur.

Not,

Payda işin espirisi. Ben size esenlikler diledim ama siz ısrarla egonuzu uçurmaya çalışıyorsunuz. Bende klavye nin azizliğinden yararlanarak düzeltmedim niye biliyormusun saygısızlık yapmak istedim belki konarsın diye kafiş!

Kim anlar tabiki anlayan. Bu anlayan sizde oluyorsun çünkü senün de IQ yüksek.

20 saat sonra yazmamın sebebi yazılarınıza cevap vermeden önce çeviri yapmam gerektiğidir. Elbet ki bir günde bu kadar çeviri yapmak bana çok zor geliyor. Siz bir yazı yazarken, ben iki yazı yazıyorum. Sadece size yazmıyorum cevapları, başkalarına da yazıyorum. E haliyle çok yoruluyoroum.

Alıntı yaptığım yeri kesip atmamın sebebi yazınızı ya tam analamadığım için oluyor, yada önemli bulmadığım için. Büyük ihtimalle yazınızı doğru düzgün yazmadığınız için anlaşılmaktan uzak olduğu için kesip atmışım. Ama şimdi yazdığınız bu cevapla daha iyi anlaşıldı ne dediğiniz. Siz topal olabilirsiniz, kör olabilirsiniz. Sorun mu bu? Tabi ki. Ama gerçek ise bu şekilde kabul edip geçeceğiz. Sıkıntı nedir burada? O da şudur. Siz yanlızca meramınızı anlatmaya aciz değilsiniz, siz aynı zamanda yazı yazmayı da bilmiyorsunuz. O yüzden ben bazen tam anlamakta güçlük çekiyorum. Diyorum kendi kendime hani burada bu yazıda acaba meramını mı anlatamamış, yoksa yazı mı yazamamış. Aradaki farkı çözemediğim için işin ucu kapanmamış oluyor.

Siz çok talihsiz bir açıklama yapmışsınız.

"insanların hatalarını,kusurlarini,yanlışlarını konuşarak zamanını uçmak la harcama. Çözüm ara,öğren,gizle,düzelt,söyle,yaşa ve yaşat. Durum böyle düzelir. Aksi halde ancak dünyan ekran başında söylediklerin olur."

Bu yazının başı ile g.tü yine birbirinin zıddı. Yani bu artık benim yazdıklarma değil, aynı zamanda kendi yazdıklarınızda bile tutarlı yazı yazamadığınızı ıspat ediyor. Hem benden düzeltmemi istiyorsunuz, hem başkalarının yanlışlarını kusurlarını konuşmamı istemiyorsunuz. Bu ikisi nasıl bir araya gelir anlamış değilim.

Birşeyler düzeltmek maalesef çok zor. Ama bu artık başka bir konu.

Dengsiz yazılarınızı düzeltmeyip benim yanılmama bilerek yol vermeniz iyi bir hareket değil. Ben bugüne kadar büyük ölçüde saygılı davrandım sizinle. Yazılarımın anlaşılması için bazen 10 defa kendi yazımı okuyup düzeltmeye çalışıyorum. Kelimelerin doğru yazıldığına dikkat ediyorum. Karşıdaki adamın yazdıklarımı anlamasını sağlamak benim sorumluluğumdur. Ama siz bu hareketinizle sadece sorumsuzluğunuzu göstermekle kalmadınız, aynı zamanda alaycı ahlaksız bir tavır takındınız. Ne diyeyim Modest, kim ne yaparsa yapsın kendisine karşı yapar. Bugün sizinle konuşuyoruz, yarın konuşmaya biliriz. Ben konuşacak adam mı bulamayacağım? Ama siz konuşacak adam bulamayabilirsiniz. Bakın, forumda sizin yazılarınızı ciddiye alan insan sayısı yaptığınız bu hareketlerle azalıyor. Sonucuna kendiniz katlanırsınız. Kim ne yapıyorsa, kendisine yapıyor.

tarihinde MaskedVigilante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

deniz yüzü görmeyen araplar

Deniz yüzü görmedilerse gemilerin akıp gitmesi niye allahın varlığının kanıtı olarak yazıyor Kuran'da? Bu nasıl deniz görmemek, gemi bile görmüşler. Fenikeliler gibi eski bir kavmin anlattıklarının o bölgede yayılmamış olması olanaksızdır. Avcılar, askerler ve denizciler hikayelerini her gittikleri yerde ballandıra ballandıra anlatırlar.

Deniz dibinin karanlık olduğunu söylemenin mucize olduğunu iddia etmek çocukça bir saçmalıktır. Bunun o zaman bilinemeyeceğini sanmak ancak bir aptalın düşünebileceği bir şeydir.

Sitelerde Paylaş

Bitmedi, Kuranda denizden inci mercan çıkarıldığı da yazar. Zaten Mekke Medine öyle denize çok uzak değildir. Bu nasıl deniz görmemişlik? Bu inci mercan avcıları elbette derinlerin karanlık olduğunu görüyorlardı.

tarihinde democrossian tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Güneşin yörüngesi kesinlikle yok.Yörünge demek gökbiliminde, bir gök cisminin etrafında dolanan cisimdir. Bak, Vikipedia.

Güneşin biraz ileri geri oynadığını duymuştum, tam emin değilim ama hafif oynasa dahi yörünge denemez.

Bu yazını unutma, ilerde hatırlatacağım. Şuan ne yeri ne de zamanı değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...