Jump to content

Kurana göre dünya düzdür

Recommended Posts

Kaptan olduğuna google ile arattırdığında ulaşamayacağın 3 soruma cevap verirsen ikna olacağım.

1- Bonded Store dan Kaptanın görevlendirdiği kim sorumludur?

2- Gemiden limana fare kaçmasını engelleyen ve halat etrafına takılan sisteme ne ad verilir?

3- Bazı gemilerde gemideki balast tanklarındaki su yüksekliğini ölçen alete ve bunu ölçmek üzere görevlendirilmiş kişiye ne ad verilir?

Herhangi bir denizci bunlara hemen cevap verebilir. Denizci olduğunu kanıtla :D

Elime ne geçecek?

Sizlere yada başkalarınaa mesleğimi kanıtlamam bana ne kazandıracak? Ego mu?

Bu forumun alt yapısını, bakış açısını, değer yargısını anlamak mümkün değil.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 1,8k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gene mi yahu? :lol:

Bizim oğlan bina okur, döner döner yine okur... Papağanın üç ezberi varmış, biri babacım babacım, biri en büyük cimbom, biri de öyle bir şey işte... Tekrarlar dururmuş... :D

Çok örnek var, ben seni kasmadan kısa ve net isimlendirmeleri sunuyorum. Cevap neden vermiyorsun?

Sitelerde Paylaş

Kaç yıllık gemi kaptanıyım, hayatımda hiçkimseden, en karanlık yer için denizlerin dibi örneğinin verilmesini duymadım. Ben deniz gören bir birey olarak denizin karanlık olduğunu göremiyorum, sen nasıl en karanlık yer için denizin dibine kafanı sokarsan cevabını uygun görüyorsun bu da senin yumurta resmi ile dünya resmini bir arada örnek sunup, sanki yeni bir element keşfetmiş gibi örneklemen, nasıl bir basitlik içerisinde olduğunun göstergesidir.

Kaptan olduğuna google ile arattırdığında ulaşamayacağın 3 soruma cevap verirsen ikna olacağım.

1- Bonded Store dan Kaptanın görevlendirdiği kim sorumludur?

2- Gemiden limana fare kaçmasını engelleyen ve halat etrafına takılan sisteme ne ad verilir?

3- Bazı gemilerde gemideki balast tanklarındaki su yüksekliğini ölçen alete ve bunu ölçmek üzere görevlendirilmiş kişiye ne ad verilir?

Herhangi bir denizci bunlara hemen cevap verebilir. Denizci olduğunu kanıtla :D

Elime ne geçecek?

Sizlere yada başkalarınaa mesleğimi kanıtlamam bana ne kazandıracak? Ego mu?

Bu forumun alt yapısını, bakış açısını, değer yargısını anlamak mümkün değil.

Şunu yazacağına tek kelimelik 3 cevap yazacaktın.

Dİğer arkadaşın sorusuna kaptanmış gibi cevap verip onu ezmeye çalışırken "ego mu?" demiyorsun eziyorsun. Ben de 3 kelime yazmanı istedim sadece...

Sitelerde Paylaş

Herkesi kendin gibi mal mı sanıyorsun zerşan ? Neysen osun, ama dürüst ol dingil olma. Ne ingilizcen var ne doğru dürüst cümle kurabiliyorsun,buradan öğrendiğin ama yalan yanlış kullandığın kelimeler var ;argüman,olgu gibi, o kadar eğreti duruyor ki , o yüzden aptal olmak lazım senin yalancı olduğunu görmemek için. Sen kim gemi kaptanı olmak kim? Sallama. Sen artık yol al yalancı anca gidersin,kovulduğun halde geliyorsun buraya arsız haysiyet noksanlı . İstediğin kadar salla böyle asla mallığını kamufle edemeyeceksin.

Sitelerde Paylaş

Şunu yazacağına tek kelimelik 3 cevap yazacaktın.

Dİğer arkadaşın sorusuna kaptanmış gibi cevap verip onu ezmeye çalışırken "ego mu?" demiyorsun eziyorsun. Ben de 3 kelime yazmanı istedim sadece...

Arkadaş, sen ikna olacağım diyorsun. Banane senin ikna olup, olmamandan. Seni ikna etmenin, benim için ne artısı var?

Sizleri anlamak gerçekten imkansız, hayret ediyorum bu forumun mantığına, bakış açısına.

Kaptan olmak çok mu özel bir durum, çok mu ulaşılamaz bir ünvan, yoksa bir müslümana meslek sahibi olmayı mı yakıştıramıyorsunuz? Googleye aratınca cevap bulamayacağım 3 soru soruyormuş cevap verirsem inanacakmış, hey yavrum hey, tipe bak çay demle misali bir söz var.Kendinizi ne sanıyorsunuz?

Amaç karşınızdaki insanı alaylamak, küçük düşürmek olduğu için her yolu mübah görüyorsunuz.

Kim bilir o soruları nasıl bir hevesle yazdın, ahh şunu bir rezil edeyim duygusu sende acayip şişmiştir :)

Yurdum insanından ibretlik bir enstantane daha yaşadım, üstelik bu baby'den geldi, diğer kamilleri zaten kaale almıyorum.

Sitelerde Paylaş

Herkesi kendin gibi mal mı sanıyorsun zerşan ? Neysen osun, ama dürüst ol dingil olma. Ne ingilizcen var ne doğru dürüst cümle kurabiliyorsun,buradan öğrendiğin ama yalan yanlış kullandığın kelimeler var ;argüman,olgu gibi, o kadar eğreti duruyor ki , o yüzden aptal olmak lazım senin yalancı olduğunu görmemek için. Sen kim gemi kaptanı olmak kim? Sallama. Sen artık yol al yalancı anca gidersin,kovulduğun halde geliyorsun buraya arsız haysiyet noksanlı . İstediğin kadar salla böyle asla mallığını kamufle edemeyeceksin.

Yalancı size benzer, Çekemeyen biryerlerine kına yakabilir.

Bilseydim sizlere bu kadar koyacak daha farklı durumları da açıklardım, şimdilik bu eziklik sana yeter.

Sitelerde Paylaş

Üst düzey bir Suudi din adamı El-Fevzen: "Güneş Dünya'nın etrafında döner çünkü Kuran öyle söylüyor"

And the sun runs towards its stopping point. That is the determination of the All-Powerful, the All-Knowing.

Güneş de kendi karargâhında akıp gitmektedir. Bu güçlü olan ve bilen (Allah)'ın takdiridir. (Yasin, 36:38)

Soru: "Güneş Dünya'nın etrafında döner mi?"

Suudi molla cevaplıyor: "Bundan hiç şüphe yok. Kuran diyor ki 'Şems tecrî eder (Güneş döner)'. Güneş yerinde durur, Dünya hareket eder demelerine rağmen. Bu Kuran'la çelişkilidir. Kuran'ı göz ardı etmek ve modern teorileri benimsemek bir müslümanın yapabileceği bir şey değildir. Bir müslüman Kuran'ı izlemelidir."

Allah geceyi gündüzün içine sokar, gündüzü de gecenin içine sokar. Güneşi ve Ay'ı da koyduğu kanunlara boyun eğdirmiştir. Her biri belirli bir vakte kadar akıp gitmektedir. İşte bu Allah'tır, Rabbinizdir. Mülk yalnızca O'nundur. Allah'ı bırakıp da ibadet ettikleriniz, bir çekirdek zarına bile hükmedemezler. (fatır 13)

Gökleri ve yeri hak ve hikmete uygun olarak yaratmıştır. Geceyi gündüzün üzerine örtüyor, gündüzü de gecenin üzerine örtüyor. Güneşi ve ayı da koyduğu kanunlara boyun eğdirmiştir. Bunların her biri belli bir zamana kadar akıp gitmektedir. İyi bilin ki, o mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır. (zümer 5 )

Güneş de kendi yörüngesinde akıp gitmektedir. Bu mutlak güç sahibi, hakkıyla bilen Allah'ın takdiri(düzenlemesi)dir. ( yasin 38 )

O, geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratandır. Her biri bir yörüngede yüzmektedirler (enbiya 33)

Bu arada Abdulaziz bin Baz'a isnat edilen fetvanın yalan olduğuyla ilgili bazı duyumlar aldım. İşin içyüzü nedir kesin bilmiyorum ama söylendiğine göre Abdulaziz bin Baz 1966'da verdiği beyanlarda dünyanın düz olduğunu iddia etmediğini, sadece dünyanın sabit/hareketsiz, Güneş'in hareketli olduğunu ve Dünya'nın rotasyonuna inananları tekfir etmediğini deklare etmiş. İbni Kayyum'un fikirlerine atıfta bulunarak dünyanın yuvarlak olduğunu deklare eden bir fetva yayımlamış. İbni Baz 1982 yılında “Dünya’nın Sakin Güneş’in Hareketli Olduğuna ve Gezegenlere Çıkmanın İmkansızlığına Dair Akli ve Hissi Deliller” isimli Medine İslam Üniversitesi'nce yayımlanan risalesinde Güneş'in Dünya'nın etrafında döndüğüne ilişkin inancını tekrarladı.

Wikipedia'da bu konuyla ilgili bir bilgi var. Ama 1975'te "Dünya düzdür" diye bir fetva yayımlayıp yayımlamadığı hakkında bir bilgi yok.

Cosmology[edit]

See also: Orbit of the sun, Geocentric model*, Astronomy in Islam*, and Apostasy in Islam*

In 1966, when Ibn Baz was vice-president of the Islamic University of Medina*, he wrote an article denouncing Riyadh University* for teaching the "falsehood" that the earth rotates and orbits the sun.[21]

Author Robert Lacey quotes a fatwa by bin Baz urging caution towards claims that the Americans had landed on the moon*. "We must make careful checks whenever the kuffar[infidels] or faseqoon [immoral folk] tell us something: we cannot believe or disbelieve them until we get sufficient proof on which the Muslims can depend."[22] Lacey states that "after extensive research" of bin Baz's fatawa, he (Lacey) had only been able to find this one fatwa on the subject, and no statement in it that the earth was flat.[22] Lacey does however say that according to his source, Bin Baz gave an interview after publishing the article

"in which he mused on how we operate day to day on the basis that the ground beneath us is flat ... and it led him to the belief that he was not afraid to voice and for which he became notorious."

Though satirized for his belief,

"the sheikh was unrepentant. If Muslims chose to believe the world was round, that was their business, he said, and he would not quarrel with them religiously. But he was inclined to trust what he felt beneath his feet rather than the statements of scientists he did not know."

According to Lacey, bin Baz changed his mind about the earth's flatness after talking to Prince Sultan bin Salman Al Saud* who had spent time in a space shuttle fight in 1985. [22]

However, Malise Ruthven and others state that it is incorrect to report that Ibn Baz believed "the earth is flat"[23] Professor Werner Ende, a German expert on ibn Baz's fatwas, states he has never asserted this.[24] Abd al-Wahhâb al-Turayrî calls those that attribute the flat earth view to ibn Baz "rumor mongers". He points out that ibn Baz issued a fatwa declaring that the Earth is round,[25][26] and, indeed, in 1966 ibn Baz wrote "The quotation I cited [in his original article] from the speech of the great scholar Ibn Al-Qayyim* (may Allah be merciful to him) includes proof that the earth is round."[27]

In his 1966 article, ibn Baz did claim that the sun orbited the earth,[28][29][30] and that "the earth is fixed and stable, spread out by God for mankind and made a bed and cradle for them, fixed down by mountains lest it shake".[30] As a result of the publication of his first article, ibn Baz was ridiculed by Egyptian journalists as an example of Saudi primitiveness,[24] and King Faisal* was reportedly so angered by the first article that he ordered the destruction of every unsold copy of the two papers that had published it.[21][30]In 1982 Ibn Baz published a book, Al-adilla al-naqliyya wa al-ḥissiyya ʿala imkān al-ṣuʾūd ila al-kawākib wa ʾala jarayān al-shams wa al-qamar wa sukūn al-arḍ ("Treatise on the textual and rational proofs of the rotation of the sun and the motionlessness of the earth and the possibility of ascension to other planets"). In it, he republished the 1966 article, together with a second article on the same subject written later in 1966,[31] and repeated his belief that the sun orbited the earth.[23] In 1985, he changed his mind concerning the rotation of the earth (and, according to Lacey, ceased to assert its flatness), when Prince Sultan bin Salman* returned home after a week aboard the space shuttle Discovery* to tell him that he had seen the earth rotate.[21][22]

In addition, there was controversy concerning the nature of the takfir* (the act of declaring other Muslims to be kafir* or unbelievers) which it was claimed Ibn Baz had pronounced. According to Malise Ruthven*, he threatened all who did not accept his "pre-Copernican*" views with a fatwa*, declaring them infidels.[32] Ibn Baz wrote a letter to a magazine in 1966 responding to similar accusations:

"I only deemed it lawful to kill whoever claims that the sun is static (thābita la jāriya) and refuses to repent of this after clarification. This is because denying the circulation of the sun constitutes a denial of Allah (Glorified be He), His Great Book, and His Honorable Messenger. It is well established in the Din (religion of Islam) by way of decisive evidence and Ijma` (consensus) of scholars that whoever denies Allah, His Messenger or His Book is a Kafir (disbeliever) and their blood and wealth become violable. It is the duty of the responsible authority to ask them to repent of this; either they repent or be executed. Thanks to Allah that this issue is not debatable among scholars."

Ibn Baz's second article written in 1966 also responded to similar accusations:

"I did not declare those who believe that the earth rotates to be infidels, nor those who believe that the sun moving around itself, but I do so for those who say that the sun is static and does not move (thābita la jāriya), which is in my last article. Whoever says so being an infidel is obvious from the Qur’an and the Sunnah, because God almighty says: 'And the sun runs on (tajri) to a term appointed for it' ... As for saying that the Sun is fixed in one position but still moving around itself, ..., I did not deal with this issue in my first article, nor have I declared as infidel anyone who says so."

Western writers subsequently have drawn parallels between their perception of ibn Baz and the trial of Galileo* by the Catholic Church in the 16th century.[34]

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaş, sen ikna olacağım diyorsun. Banane senin ikna olup, olmamandan. Seni ikna etmenin, benim için ne artısı var?

Sizleri anlamak gerçekten imkansız, hayret ediyorum bu forumun mantığına, bakış açısına.

Kaptan olmak çok mu özel bir durum, çok mu ulaşılamaz bir ünvan, yoksa bir müslümana meslek sahibi olmayı mı yakıştıramıyorsunuz? Googleye aratınca cevap bulamayacağım 3 soru soruyormuş cevap verirsem inanacakmış, hey yavrum hey, tipe bak çay demle misali bir söz var.Kendinizi ne sanıyorsunuz?

Amaç karşınızdaki insanı alaylamak, küçük düşürmek olduğu için her yolu mübah görüyorsunuz.

Kim bilir o soruları nasıl bir hevesle yazdın, ahh şunu bir rezil edeyim duygusu sende acayip şişmiştir :)

Yurdum insanından ibretlik bir enstantane daha yaşadım, üstelik bu baby'den geldi, diğer kamilleri zaten kaale almıyorum.

Hadi ben saydığın gibi kötü niyetli bir pisliğim. Neden 3 kelimeyi yazmamakta ısrar ediyorsun ki? Kaç yıllık kaptan olduğunu söyleyerek birilerini dize getirmeyi denedin. O biriside senin kaptan olamayacağını söyledi. Bende araya girdim, kendimde kaptanlık yaptığım için ilgimi çekti ve kaptan olduğunu ispat etme şansı verdim. Bu kadar uzattığına göre mesleğin dahil birçok şeyi sallıyorsun :D Yalan mı?

Sitelerde Paylaş

İlgilenenler için Kuran'da gökyüzü, yeryüzü ve diğer bilimsel hatalar hakkında açılmış diğer topikler:

Kurana göre dünya düzdür in ATEİSTFORUM Started by cigi, 30 Eki 2012

Dünya'nın Şeklini Tartışmak Started by freand, Haz 26 2012

Dünya düz mü? Started by freand, Ağu 30 2011

Televizyonda Dünya Düz mü Tartışması Started by freand, Ara 06 2011

kuranda dünyanın şekli. Started by dindarsurpriz , Nis 09 2012

Kuran Ve Bilim Started by KimDoğru, Nis 15 2011

Kuranda yer düzdür aksini ispat edebilir misiniz.? Started by ironrose, Oca 14 2010

Dünya düzdür ! Yer çekimi yoktur. Started by UluCuvcuv, Haz 08 2009

Dünya'nın geoit olduğunu ifade eden ilk metin Started by xseddx , Oca 22 2013

Dünya ile Yumurta arasında benzerlik var mı ? Started by antiateist_ , May 21 2009

Kuran'a göre yerler ve gökler Started by BilgehanBengi, Oca 18 2009

Müslümandan İnanılmaz İtiraf Started by freand, May 07 2012

Kuranda Gökyüzü Started by galileo, Mar 05 2012

Dünyanın yuvarlak oluşuyla ilgili Started by Mikelanjo, Tem 11 2013

7 kat gök ifadesi nereden geliyor? Started by ickici, Şub 29 2012

Kur'an'a Göre Dünya Sabittir!Started by Dark Prince, Nis 24 2012

Kasas 71. ayet Started by Faramir , Tem 25 2009

Kurandaki Big Bang ve Evrenin Genişlemesi Started by Baykush, Tem 04 2012

kuran mucizeleri Started by vefa, Ağu 28 2008

Çürüttüm dediğiniz kuran mucizeleri Started by Kahharulazam, May 25 2009

KUR'AN MUCİZELERİStarted by haci, Nis 10 2009

Kuran mucizeleri yaratmak Started by Xanadu, Ağu 18 2008

Ay yarıldı mı? Ayın yarılması mucizesi Started by katalan, Ağu 31 2012

Allahın deniz mucizesi. Started by güven, Kas 27 2013

Kuran Mucizesi - Işık Hızının HesabıStarted by woolfolk, Tem 04 2009

Kuran'da ki Sirius Mucizesi Started by mucize, Mar 19 2012

Mucize Yalanları!Started by iLLeGaLTM, Şub 10 2010

Tevrat'ta Evrim Mucizesi! Started by Dark Prince, Mar 25 2012

Kuranın 7 Kat Gök Bilgisi Gerçek Dışı Started by CharlesDarwin, Haz 01 2012

Müslümanların Yedi Kat Gök YalanlarıStarted by Baykush, Ara 01 2012

Allah yedi kat göğü nasıl yarattı? Started by nane, Haz 02 2012

Kuran'dan gök tasvirleri... Started by Zecalufinon, Nis 08 2008

kurandaki gök' ü anlamak Started by atılan2, Tem 03 2012

Yeryüzünün KatmanlarıStarted by MagloR, Nis 19 2008

Korunmuş tavan. Started by cubbeliali, Haz 05 2009

YILDIZLAR NEREDEDIR? Started by IforIslam, Ağu 10 2008

Bakalım ''yakın gökte yıldızlar varmıymış'' Started by Misafir_inevitable_* , Eki 03 2008

Dünyanın ve Uzayın Çapları Started by Dark Prince, Nis 14 2012

Yıldızlar Dünyaya Düşer mi? Started by Pante, Eyl 28 2009

Arş Hakkında SaçmalamalarStarted by Mohammed, Kas 03 2008

İşte Fussilet, İşte Bilim! Started by Çakırcalı , Ağu 18 2009

KURANDA YER ALAN "NET" BİLİMSEL HATALAR Started by antiateist_ , Şub 03 2010

Allah Bilim Bilir mi? Started by cigi, Eyl 29 2011

Evrenin Genişlemesi Mucizesini Tek Başına Yıkan Ayet(ler) Started by Dark Prince, Eki 17 2012

Meal sahtekarlığı Started by doodslag, Kas 29 2012

İnanmayanlardan Bu Ayetler için Yorum Bekliyorum... Started by muslim physicist, Şub 28 2013

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşde islam Düşmanları kendi kafalarına göre ceviriyorlar ayetleri,sonra da bu ayetler hatalıdır diyorlar.Böyle tefsirsiz okursan ahmak konumuna düşersin

“Birbirleriyle kavuşup karşılaşmak üzere iki denizi salıverdi. İkisi arasında bir engel (berzah) vardır; birbirlerinin sınırı geçmezler.” (Rahman Suresi,19-20)

EVRENİN GENİŞLEMESİ

Biz göğü(Evreni) ‘büyük bir kudretle’ bina ettik ve şüphesiz Biz (onu) genişleticiyiz,,”(Zariyat Suresi, 47)

BİGBANG(BÜYÜK PATLAMA)

O küfre sapanlar görmediler mi ki gökler ve yer bitişik idi, biz onları ayırdık. Her canlı şeyi sudan oluşturduk. Hâlâ iman etmeyecekler mi? - 21.Enbiya 30.

gezegen1.jpg

Güneş de yörüngesinde yürüyüp gitmektedir. Bu, güçlü ve bilgin olan Allah’ın kanunudur.Ay için de, bir takım menziller, evreler tayin edip planladık. Parlaklığı artarak devam ederken, eksilmeye başlayarak yıllanmış, kuru, eğri hurma dalı gibi hilâl olarak geri döner.Ne güneşin aya erişip yetişmesi gerekir, ne de gecenin gündüzün önüne geçmesi. Her biri bir yörüngede yüzüp gitmektedirler.(36 / YÂSÎN)

ATMOSFER

1- Troposfer

2- Stratosfer

3- Mezosfer

4- Termosfer

5- Ekzosfer

6- İyonosfer

7- Manyetosfer

"Görmüyor musunuz; Allah, yedi göğü birbirleriyle bir uyum (mutabakat) içinde yaratmıştır?" (Nuh Suresi, 15)

O, biri diğeriyle 'tam bir uyum' (mutabakat) içinde yedi gök yaratmış olandır... (Mülk Suresi, 3)

KURANI 1400 YIL ÖNCEDEN BİLİMLE ALAKASI OLMAYAN ARAP BEDEVİLERİ YAPTI ÖYLEMİ ?

Bu yazdıklarınızın hepsi Kitab-ı Mukaddes'ten mevcuttur. Hatta dünyanın yapısı daha ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Yani 1400 yıl önce değil, bu yazdıklarınız m.ö biliniyordu. Bu yazdıklarınız kuranın doğruluğunu göstermez zaten bilinen şeyleri tekrarlamaktan başka bir şey değil bu.

tarihinde SeGmenTT61 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hadi ben saydığın gibi kötü niyetli bir pisliğim. Neden 3 kelimeyi yazmamakta ısrar ediyorsun ki? Kaç yıllık kaptan olduğunu söyleyerek birilerini dize getirmeyi denedin. O biriside senin kaptan olamayacağını söyledi. Bende araya girdim, kendimde kaptanlık yaptığım için ilgimi çekti ve kaptan olduğunu ispat etme şansı verdim. Bu kadar uzattığına göre mesleğin dahil birçok şeyi sallıyorsun :D Yalan mı?

Uzatan ben değilim, bir kelime yazdım baya koymuş sanırım sizlere, hepiniz saldırıyorsunuz. Bu tavrınız çok hoşuma gidiyor, muhataplarımın ne mal olduğunu görmek, çok güzel bir duygu.

Çevremde de sizler gibi bir sürü insan var, onlar bu şekilde yapamıyorlar ama kibarca ''neden, nasıl, niçin''leri sıralıyorlar, demek alt yapı her zaman aynıymış.

Anlamadığım tek konu ise kaptan olmak gibi basit bir durumu everestin zirvesi gibi görenlerin bu hezeyanlarıdır, layık mı görmüyorsunuz yoksa zorunuza mı gidiyor? İki durumda da hiçbiriniz umrumda değilsiniz, dedim ya bu forumun benden olmayanlarının bana karşı beslediği hisler, bana karşı duyguları önemli değil, beni bağlayan fikirlerimdir.

Sitelerde Paylaş

Uzatan ben değilim, bir kelime yazdım baya koymuş sanırım sizlere, hepiniz saldırıyorsunuz. Bu tavrınız çok hoşuma gidiyor, muhataplarımın ne mal olduğunu görmek, çok güzel bir duygu.

Çevremde de sizler gibi bir sürü insan var, onlar bu şekilde yapamıyorlar ama kibarca ''neden, nasıl, niçin''leri sıralıyorlar, demek alt yapı her zaman aynıymış.

Anlamadığım tek konu ise kaptan olmak gibi basit bir durumu everestin zirvesi gibi görenlerin bu hezeyanlarıdır, layık mı görmüyorsunuz yoksa zorunuza mı gidiyor? İki durumda da hiçbiriniz umrumda değilsiniz, dedim ya bu forumun benden olmayanlarının bana karşı beslediği hisler, bana karşı duyguları önemli değil, beni bağlayan fikirlerimdir.

Meslek yazarken bile sallayan biriysen işim olmaz senle dostum. Hayatta başarılar

Sitelerde Paylaş

Meslek yazarken bile sallayan biriysen işim olmaz senle dostum. Hayatta başarılar

Tipe bak çay demle derler ya, biriniz ne iseniz onunuz aynısınız. Mesleğim şu yada bu demedim, sana durumumu izah bile etmedim. İçindeki ihtirasları dökmek ve alaylamak için satır aralarında yazılanları kullanıp, birşeyler ispat etme çabasına giren sensin, işimiz olmaz diyorsun, benim seninle ne işim var? Sana mı muhtacım?

İnsanlar bu kadar basit olabilir mi, bu kadar rezil olabilir mi inanmak elde değil. Sanada hayatta iftirasız yaşamlar diliyorum. Umarım bu kör kafa yapın birgün değişir, şuan olduğu gibi bir duruma başka bir zeminde düşmezsin.

Sitelerde Paylaş

Tipe bak çay demle derler ya, biriniz ne iseniz onunuz aynısınız. Mesleğim şu yada bu demedim, sana durumumu izah bile etmedim. İçindeki ihtirasları dökmek ve alaylamak için satır aralarında yazılanları kullanıp, birşeyler ispat etme çabasına giren sensin, işimiz olmaz diyorsun, benim seninle ne işim var? Sana mı muhtacım?

İnsanlar bu kadar basit olabilir mi, bu kadar rezil olabilir mi inanmak elde değil. Sanada hayatta iftirasız yaşamlar diliyorum. Umarım bu kör kafa yapın birgün değişir, şuan olduğu gibi bir duruma başka bir zeminde düşmezsin.

Kaç yıllık gemi kaptanıyım, hayatımda hiçkimseden, en karanlık yer için denizlerin dibi örneğinin verilmesini duymadım. Ben deniz gören bir birey olarak denizin karanlık olduğunu göremiyorum, sen nasıl en karanlık yer için denizin dibine kafanı sokarsan cevabını uygun görüyorsun bu da senin yumurta resmi ile dünya resmini bir arada örnek sunup, sanki yeni bir element keşfetmiş gibi örneklemen, nasıl bir basitlik içerisinde olduğunun göstergesidir.

Birde bilgi vereyim En karanlık yerler denizin dibindedir çünkü hiç ışık almaz. 6000-7000 metrede zifiri karanlıktır.

Sitelerde Paylaş

Birde bilgi vereyim En karanlık yerler denizin dibindedir çünkü hiç ışık almaz. 6000-7000 metrede zifiri karanlıktır.

Senden gelecek bilgi eksik olsun adil olmayan iftiracı insan...

Bak bu sana bu konuda son iletimdir, Allah üzerine yemin ediyorum ben yalan söylemedim ama sen bana iftira attın. Utanmadan, sıkılmadan..Amacın beni küçük düşürmek bunu çok iyi biliyorum. Hala utanmadan nasıl yazı yazabiliyorsun bunu anlamak zor değil, çünkü sizde ne haya var, ne insanlık. Hadi şimdi git başka kapıya kendine fesatlık yapacak konular bul.

Sitelerde Paylaş

Senden gelecek bilgi eksik olsun adil olmayan iftiracı insan...

Bak bu sana bu konuda son iletimdir, Allah üzerine yemin ediyorum ben yalan söylemedim ama sen bana iftira attın. Utanmadan, sıkılmadan..Amacın beni küçük düşürmek bunu çok iyi biliyorum. Hala utanmadan nasıl yazı yazabiliyorsun bunu anlamak zor değil, çünkü sizde ne haya var, ne insanlık. Hadi şimdi git başka kapıya kendine fesatlık yapacak konular bul.

İftira mı attım? "kaç yıllık kaptanım böyle bir şey duymadım" demişsin. Bende kaptanlık yaptığım için ve kaptan sayısının çok az olduğunu bildiğim için "acaba?" sorusu geldi aklıma. Kaptan olmayabileceğin ancak bir konuda üstün gelmek için sallıyor olabileceğini düşündüm ve bir kaç soru sordum. 3 kelimeyi yazıp benim şüphemi gidermedin. Aksine beni şüphe duyduğum için aşşağılamaya başladın. Bu konuyu okuyan herhangi bir kişinin benim bunu hak etmediğimi göreceğini düşünüyorum. Bu kadar aşşağılama ve hakaret yerine 3 kelime ile sorularımı cevaplamak ve benim yanlış olduğumu göstermek elbetteki istersin. Bu kadar hakaret edebilecek biri cevapları bilse beni yerin dibine sokardı. Sen kaptan falan değilsin. Demek ki yalan söylediğin halde bile bu kadar üste çıkabiliyorsun.

Sitelerde Paylaş

İftira mı attım? "kaç yıllık kaptanım böyle bir şey duymadım" demişsin. Bende kaptanlık yaptığım için ve kaptan sayısının çok az olduğunu bildiğim için "acaba?" sorusu geldi aklıma. Kaptan olmayabileceğin ancak bir konuda üstün gelmek için sallıyor olabileceğini düşündüm ve bir kaç soru sordum. 3 kelimeyi yazıp benim şüphemi gidermedin. Aksine beni şüphe duyduğum için aşşağılamaya başladın. Bu konuyu okuyan herhangi bir kişinin benim bunu hak etmediğimi göreceğini düşünüyorum. Bu kadar aşşağılama ve hakaret yerine 3 kelime ile sorularımı cevaplamak ve benim yanlış olduğumu göstermek elbetteki istersin. Bu kadar hakaret edebilecek biri cevapları bilse beni yerin dibine sokardı. Sen kaptan falan değilsin. Demek ki yalan söylediğin halde bile bu kadar üste çıkabiliyorsun.

Bak arkadaş, aşağılamaya çalışmak sizin stilinizdir. Ben burada hiçbirinize birşey ispat etme zorunluluğu hissetmiyorum. Özel hayatımdaki konuları buraya sermaye yapacak halim yok. Ben bir söz söyledim, Allah şahit yazdığıma yalan olmadığını söyledim. Sen inanmamaya devam edebilrisin, çünkü senin yada bir başkasının benim mesleğimi bilmesi, bilmemesi, inanması yada inanmaması umrumda değil. Bu sizi ne ilgilendirir, ne de sizin haddinizedir. Kalkıp buradan ukalalık yapıp, insanları küçük düşürme çabasına girmen, senin küçüklüğündür.

Kusura bakma seni de adam sanmışım ama sen de diğerlerinden farksızmışsınç

Sitelerde Paylaş

Bak arkadaş, aşağılamaya çalışmak sizin stilinizdir. Ben burada hiçbirinize birşey ispat etme zorunluluğu hissetmiyorum. Özel hayatımdaki konuları buraya sermaye yapacak halim yok. Ben bir söz söyledim, Allah şahit yazdığıma yalan olmadığını söyledim. Sen inanmamaya devam edebilrisin, çünkü senin yada bir başkasının benim mesleğimi bilmesi, bilmemesi, inanması yada inanmaması umrumda değil. Bu sizi ne ilgilendirir, ne de sizin haddinizedir. Kalkıp buradan ukalalık yapıp, insanları küçük düşürme çabasına girmen, senin küçüklüğündür.

Kusura bakma seni de adam sanmışım ama sen de diğerlerinden farksızmışsınç

Aslında son cümleyi ben söyleyecektim. Herkes sana sürekli yalancı diyordu ama ben umursamıyordum. Ama aklımda da bir soru işareti vardı. Gidermiş oldun sana teşekkür ederim.

Sitelerde Paylaş

Aslında son cümleyi ben söyleyecektim. Herkes sana sürekli yalancı diyordu ama ben umursamıyordum. Ama aklımda da bir soru işareti vardı. Gidermiş oldun sana teşekkür ederim.

Bundan sonra işinizi kolaylaştırmak adına: ön tanım olarak müslü yalancıdır. Hatta gün geçtikçe yalan söylemek zorundadır; çünkü bu zırvaları gerçek hayata uydurmanın tek yolu onları olduklarından başka birşeymiş gibi gösteren yalanlardır. Müslüler Kuranlarında yalana teşvik edilirler.

Allah, boş yere yemin ettiğiniz için sizi suçlu tutmaz, kalplerinizde, niyet yüzünden kazandığınız günah dolayısıyla sizi suçlu tutar. Allah suçları örter, ceza vermede acele etmez.(Bakara:225)
Sitelerde Paylaş

Bundan sonra işinizi kolaylaştırmak adına: ön tanım olarak müslü yalancıdır. Hatta gün geçtikçe yalan söylemek zorundadır; çünkü bu zırvaları gerçek hayata uydurmanın tek yolu onları olduklarından başka birşeymiş gibi gösteren yalanlardır. Müslüler Kuranlarında yalana teşvik edilirler.

:D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...