Jump to content
cigi

Kurana göre dünya düzdür

Recommended Posts

İşine gelene veriyorsun ama değil mi? Vaktin işine gelene cevap vermeye gelince hiç kıymetli olmuyor, müslüş..

Benim sana cevap veremediğim bir durum olmadı. Olduysa buyur sana 5 dakkamı veriyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim sana cevap veremediğim bir durum olmadı. Olduysa buyur sana 5 dakkamı veriyorum.

Şimdi bu lafı ederek sen kendini zor durumda bıraktın haberin yok cübbeli, tamam bekle :)

Bu başlığa bekliyorum seni cübbeli (Kuran'da pezevenklik serbest midir?)

tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O zamanki yaygın olan inanış zaten dünyanın düz olduğu yönündeyken allah indirdiği kitapta astronomik bilgiler verirken niye bu yanlış olan inanışı düzeltmemiş ve doğrusunu yazmamış? Üzerinde yaşadığın şeyin şeklini bilmek önemli değil mi? Pekala denilebilirdi "gökyüzünde gördüğünüz güneş ve ay gibi yeryüzü de küre şeklindedir. Bilmezsiniz ki bu şekilde yaratmamızın arkasındaki hikmeti.." gibisinden şeyler.

tarihinde sebû tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Pekala denilebilirdi "gökyüzünde gördüğünüz güneş ve ay gibi yeryüzü de küre şeklindedir. Bilmezsiniz ki bu şekilde yaratmamızın arkasındaki hikmeti.." gibisinden şeyler.

O vakit herkes iman etmek zorunda kalırdı. Kalbinde eğrilik olanların ayrılması lazımdır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sağlam veya değil, beni ilgilendirmez. Seni zaten hiç ilgilendirmez.

Kur'an pek ala anti-bilimsel ve dogmalara dayalı bir din kitabıdır. Yani bunlardan bunu anlıyoruz. Hud suresinde bahsedilen, Allah'ın arşının su üstünde olması, Fatır suresinde, ikişer üçer bilmem kaçar kanatlı meleklerin varolduğunun daha ilk ayette belirtilmesi, Muhammed'in evlatlığı Zeyd Bin Sabit'i karısından boşatıp kendisine almak için Ahzab suresinde ayetler uydurması, Hac suresinde ortaya çıkan ve Salman Rüşdi tarafından kitaplaştırılan şeytan ayetleri ( Başlarda Mekke'lilere sempatik görünmek ve güçsüzken zaman kazanmak için Lat, Menat ve Uzza'yı öven ayetlerin, şeytan okutturdu denilerek sonradan Kuran'dan çıkarılması ve allah'ın tek ilah ilan edilmesi) Kureyş ile yapılan bir savaş için uydurulan ayetlerde, savaştan kaçanların münafık (kalplerinde hastalık olanlar) diye nitelendirilmesi bunlara örnek. Enfal suresinde bahsi geçen on katınızı yenersiniz ayetinin sonradan, iki katınızı yenebilirsiniz şeklinde değiştirilmesine değinmiyorum bile. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Cübbeli hadi ama bekliyorum :) şu başlık.......(Kuran'da pezevenklik serbest midir?)

Pezevenklik bir evde kadınları para karşılığı başka erkeklere kiralamaktır. Bu haramdır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O vakit herkes iman etmek zorunda kalırdı. Kalbinde eğrilik olanların ayrılması lazımdır.

Yanılıyorsun. Allahın bu bilgiyi vermesi o devirde yaşayan insanlar üzerinde olumlu bir etki yapmaz. Peygambere inanmayan yine inanmazdı zaten çünkü adam dünyanın düz olduğunu zannediyor. Dünyanın küre şeklinde olduğuna inanan da sırf peygambere bu yönde vahiy geldiğinden dolayı inanmış olacaktı. :) Günümüzde ise böyle bir ayet ( dünyanın şeklinin küre olduğu) var diye de yine dünyadaki bütün insanlar inanmazdı kurana. Ama sonuçta böyle bir ayet yok ve de kurana inanmamak için bir sebep daha... ;) Şimdi böyle daha mı iyi oldu sence?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kur'an pek ala anti-bilimsel ve dogmalara dayalı bir din kitabıdır. Yani bunlardan bunu anlıyoruz.

1

Hud suresinde bahsedilen, Allah'ın arşının su üstünde olması,

2

Fatır suresinde, ikişer üçer bilmem kaçar kanatlı meleklerin varolduğunun daha ilk ayette belirtilmesi,

3

Muhammed'in evlatlığı Zeyd Bin Sabit'i karısından boşatıp kendisine almak için Ahzab suresinde ayetler uydurması,

4

Hac suresinde ortaya çıkan ve Salman Rüşdi tarafından kitaplaştırılan şeytan ayetleri ( Başlarda Mekke'lilere sempatik görünmek ve güçsüzken zaman kazanmak için Lat, Menat ve Uzza'yı öven ayetlerin, şeytan okutturdu denilerek sonradan Kuran'dan çıkarılması ve allah'ın tek ilah ilan edilmesi)

5

Kureyş ile yapılan bir savaş için uydurulan ayetlerde, savaştan kaçanların münafık (kalplerinde hastalık olanlar) diye nitelendirilmesi bunlara örnek.

6

Enfal suresinde bahsi geçen on katınızı yenersiniz ayetinin sonradan, iki katınızı yenebilirsiniz şeklinde değiştirilmesine değinmiyorum bile. :)

Bu kadar mı? 6 mesele oysa 6666 ayet var.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Pezevenklik bir evde kadınları para karşılığı başka erkeklere kiralamaktır. Bu haramdır.

Ya cübbeli işi kıvırtma, bal gibi orda ne yaptığın ve kuranın içindekileri bile bile ailene yakıştıramadığın halde kıvırttığın belli, git o başlıktaki benim en son soruma cevap yaz, birde sana cevap veremediğim bir durum olmadı diyor..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ya cübbeli işi kıvırtma, bal gibi orda ne yaptığın ve kuranın içindekileri bile bile ailene yakıştıramadığın halde kıvırttığın belli, git o başlıktaki benim en son soruma cevap yaz, birde sana cevap veremediğim bir durum olmadı diyor..

Pezevenklik bir evde kadınları para karşılığı başka erkeklere kiralamaktır. Bu haramdır. Başka sözüm yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Pezevenklik bir evde kadınları para karşılığı başka erkeklere kiralamaktır. Bu haramdır. Başka sözüm yok.

Bu kadarına da peeessssssssss..kaçıyorsun işte, verecek cevabın yok yaptığın ahlaksızca şeye..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu kadar mı? 6 mesele oysa 6666 ayet var.

Bunlardan bir tanesi bile, geri kalan tümünü çürütmek ve islam dinini topyekün bitirmek için yeterlidir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hâkim de Sahih olduğunu söylediği bir rivayetinde Resûl-i Ekrem şöyle buyurmuştur:

“Üç kimse cennete giremez. Bunlar, anne ve babasına asi olan, dey­yus, bir de giyim ve davranışlarında kendilerini erkeklere benzeten kadınlardır.”

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu kadarına da peeessssssssss..kaçıyorsun işte, verecek cevabın yok yaptığın ahlaksızca şeye..

Soru sordun ben de haramdır dedim bir de hadis koydum.

Hâkim de Sahih olduğunu söylediği bir rivayetinde Resûl-i Ekrem şöyle buyurmuştur:

“Üç kimse cennete giremez. Bunlar, anne ve babasına asi olan, dey­yus, bir de giyim ve davranışlarında kendilerini erkeklere benzeten kadınlardır.”

tarihinde eyvahcubbeli tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hani İslam bitti mi? Yoksa artıyor mu?

Din fenomeni varoldukça, islamda varolacaktır. İslam dine bağlı bir dindir. Haliyle de dini vareden unsurlar, yani yabancılaşma kaldırılmadığı, kalkmadığı sürece islamda, hıristiyanlıkta, musevilikte ve diğer bütün dinler varlığını sürdürecektir. Bu sosyolojik bir mesele, rasyonel değeri yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

“Allahu Teala bir takım şeyleri farz kıldı, onları kaybetmeyin (ye­rine getirin). (Helâl haram diye) bir takım hududlar çizdi, bunları aşmayın (bu çerçeve dışına taşmayın). Unuttuğundan değil de rah­met olarak bazı şeyleri sükût geçti, onlar üzerinde araştırma yapma­yın.”

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...