Jump to content

Alevileri Boğazlamaya Geldik

Recommended Posts

Müsümanlık bir dindir saygım var. Ancak Allah-u Ekber diyip bomba patlatmak, kafa kesmek müslümanlık değilidir. Irkçılıktır, pisliktir. Bu pisliğe uyanlar ise kafirdir. Ben bir Ateistim ancak ateist olmamın bir nedeni ise bu insanlarla aynı sınıfa koyulmamak. Onlara da Müslüman diyorlar, masum masum yaşayan zararsızlara da ? Garip.

Malesef,sonra da bize Hakk'ı bilmez derler..Yazıklar olsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 205
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

seymveh sizin söylediğiniz inanç biçimi hangi tarihlerde ortaya çıkmış ilk kimler söylemiş bu kişilerin ilimleri neymiş bir bilginiz var mı ?Size nakledilen inançları peygambere veya hz ali ile ilişkilendirebileceğiniz bir nakil-hadis ilminiz var mı

Kısacası deliliniz var mı?

Sizin ne deliliniz var?

Sitelerde Paylaş

Allah'tan korkmak yerine(sizler gibi) ,Allah'ı severiz biz

17:57...O’nun rahmetini umarlar, azabından korkarlar...

müslümanın özelliği Allah tan korkması ve O nun rahmetini ummasıdır. Ehli sünnetin görüşü budur

Bundan sapan iki grup: sadece Allah tan korkmak üzere kurulu harici fırkası ile sadece Allah ın rahmetini ummaya inanan MÜRCIE fırkasıdır

İşte senin sahip olduğun bu inanç islamın ilk döneminde mürcie fırkasına mensup kişilerce yayılmış ki bu inanç yukardaki ayette gördüğün gibi Kur'an a aykırıdır ve sonuçta senin inanma biçimini etkilemiştir .

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen atalarının düştüğü yanlışa doğru diyerek atalarını kurtarabileceğini mi zannediyorsun aksine onları kurtaramayacağın gibi kendini de ateşe atıyorsun

atalarının yanlış yaptığını kabul etmeyerek atalarını yücelteceğini mi zannediyorsun.

sen bilmiyor musun ki insan denen varlık yalan söyleme de sapmada hurafeler masallar efsaneler uydurmada çok başarılıdır o nedenle bu dünyada binlerce din mevcuttur

düşünce sistemidir diyorsun kim düşünmüş ilkeleri ilk kim koymuş bir bilgin var mı. yok.

Allah a inanıyorduk diyorsun araplar da Allah a inanıyordu sen tevhid nedir biliyor musun puta tapmak nedir biliyor musun

Sana bir soru daha .Siz medet ali dersiniz.Peki ali nin size yardım edeceğini nerden biliyorsunuz Ali nin böyle bir gücü mü vardır ki siz medet ali diyorsunuz.Eğer evet böyle ilahi bir gücü var diyorsanız bunu neyle delillendiriyorsun

Sende şu anda atalarının dinine tapmıyormusun? Bir düşün bakalım?

Manevi Düşünce sistemidir.İnsanı Kamil 521 de ortaya çıkmadı o Ezelden beri vardı vede hep var.

Sizce Nedir Tevhit? Puta tapmak Nedir? Ama Madem Sordun Cevaplayım.Tevhit demek Sende var olan Ruh mozayiğinin birliğidir.Yani Kendine gelmektir.Put ise Kendi Ruh birliğinin dışında olan her şeydir.Kadın sevgisi Puttur,Evlat sevgisi Puttur Kıskançlık puttur,Şayetki sen Bu Ruh birliğine sahip

değilsen.Önce sen sen olacaksın.Ondan sonra Putlarını yap istediğin kadar.Putperest olmazsın.Yani Putperestlik Fanatikliğin ta kendisidir.Kalıplaşmadır aynı zamanda Ruhunu Kalıplar altına sokmadırki bunu en çok sizler yapıyorsunuz.Ruh diyorsunuz ama Maalesef Kalıplar altına aldığınız Ruhlarınız CÜCÜK kalmışlar.

Sen Muhammedden Şefaat istemiyomusun? Ben Aliden Medet dilemeyim? Hem Bana Göre Ali demek Aklı kül demektir.Akıldan başka kimden yardım istenirki?

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tevhit demek Sende var olan Ruh mozayiğinin birliğidir.

kim bilir hangi felsefeci hangi batıni derviş yaptı bu tanımı .

Tevhid kelimesi ayrı tutmak bir ve ayrı olduğunu söylemektir ve Allah ın kendi sıfatları ve haklarıyla mahlukattan ayrı ve bir olması manasındadır

Sende şu anda atalarının dinine tapmıyormusun? Bir düşün bakalım?

Sen Muhammedden Şefaat istemiyomusun? Ben Aliden Medet dilemeyim?

benim atalarım hz Muhammed den şefaat istiyor bense istemiyorum çünkü peygamberimizin beni duyabileceğini söyleyen bir tane ayet ve hadis yoktur aksine duymadığını söyleyen ayetler vardır.Bu nedenle hz Ali den de yardım istenmez.Eğer "Medet Ali" demenin delili olarak nakşilerin kadirilerin ...vs peygamberden şefaat isteme geleneğini getiriyorsan çürük bir delilin var

35:14 Eğer onları çağırsanız, çağrınızı duymazlar. Duysalar bile çağrınıza karşılık veremezler. Kıyamet günü de sizin ortak koştuğunuzu inkâr ederler. Bunları sana hiç kimse, hakkıyla haberdar olan (Allah) gibi haber veremez.

Akıldan başka kimden yardım istenirki?

27:62 (Bu düzmece ilahlar mı daha iyi) yoksa sıkıntıya düşene, kendisine yalvardığı takdirde cevap vererek sıkıntısını gideren ve sizi ardarda gelen kuşaklar halinde yeryüzüne egemen kılan Allah mı? Allah'ın yanı sıra başka bir ilah mı var? Ne kadar kıt düşüncelisiniz

Sitelerde Paylaş

müslümanın özelliği Allah tan korkması ve O nun rahmetini ummasıdır. Ehli sünnetin görüşü budur

Bundan sapan iki grup: sadece Allah tan korkmak üzere kurulu harici fırkası ile sadece Allah ın rahmetini ummaya inanan MÜRCIE fırkasıdır

İşte senin sahip olduğun bu inanç islamın ilk döneminde mürcie fırkasına mensup kişilerce yayılmış ki bu inanç yukardaki ayette gördüğün gibi Kur'an a aykırıdır ve sonuçta senin inanma biçimini etkilemiştir .

Allah Korkusu Ruhun Mozayiklerinde olur.İradeyi cüziyede olmaz.Oda Özetle şudur:

Kurbanın olam Şahı resul Kovma kapından

Didarına müştak oluben Yezdan diye sevdim?

Ruhumuzun o tevhitten kopmasından korkarız! yoksa Maddi ölümden sonraki Cehennemdem değil

Cehenneme atsan beni.

Ben Yine Eyvallah derim

Sitelerde Paylaş

Tek bir müslümanlık vardır ve sınırları Kuran'la çizilmiştir. Buradaki arkadaşlar vicdanlarına laf anlatamadıkları için yeni yeni yepisyeni bir din uydurmuş aman diyim dikkat edin kafir olursunuz :)

Aklınıza Kuran ı yazandan daha çok güveniyorsanız, kendinizi Kuran'ı yazandan daha vicdanlı görüyorsanız, o zaman niye kendinizi kandırıyorsunuz ya da niye bizi kandırmaya çalışıyorsunuz.

Ayetler ortada beyler, bir tuş uzaklığında

Sitelerde Paylaş

kim bilir hangi felsefeci hangi batıni derviş yaptı bu tanımı .

Tevhid kelimesi ayrı tutmak bir ve ayrı olduğunu söylemektir ve Allah ın kendi sıfatları ve haklarıyla mahlukattan ayrı ve bir olması manasındadır

benim atalarım hz Muhammed den şefaat istiyor bense istemiyorum çünkü peygamberimizin beni duyabileceğini söyleyen bir tane ayet ve hadis yoktur aksine duymadığını söyleyen ayetler vardır.Bu nedenle hz Ali den de yardım istenmez.Eğer "Medet Ali" demenin delili olarak nakşilerin kadirilerin ...vs peygamberden şefaat isteme geleneğini getiriyorsan çürük bir delilin var

35:14 Eğer onları çağırsanız, çağrınızı duymazlar. Duysalar bile çağrınıza karşılık veremezler. Kıyamet günü de sizin ortak koştuğunuzu inkâr ederler. Bunları sana hiç kimse, hakkıyla haberdar olan (Allah) gibi haber veremez.

27:62 (Bu düzmece ilahlar mı daha iyi) yoksa sıkıntıya düşene, kendisine yalvardığı takdirde cevap vererek sıkıntısını gideren ve sizi ardarda gelen kuşaklar halinde yeryüzüne egemen kılan Allah mı? Allah'ın yanı sıra başka bir ilah mı var? Ne kadar kıt düşüncelisiniz

1-Kardeşim bizim Muhammedimiz bir manevi mefhumdur.Sizinki giibi ve Ateistlerin haklı olarak söyledikleri tarihte yaşamış bir Arap bedevisi değil.Biz İnsanı kamil olandaki Muhammdiyete bakarız.(Miraçtaki Muhammed .O Bizim padişahımız) O yüzden Bizim muhammedimiz ölmedi yaşıyor.Tamam Biz O batıni dervişlerine itibar ederiz.Sizin İmamı gazalinize Rabbanize Teymiyenize Birgibinize itibar etmeyiz.

2-Biz Allahı Kendimizden ayrı ve gayrı görmeyiz.Ayrı ve gayrılık bizce İkiliğin ve ŞİRKİN ta kendidir.

3-O Nakşiler,Kadiriler,Rufailer,Bektaşiler bir zamanın Ahmet el Yesevi ekolünün Dervişleridir.Baştada belirttim Bizim için Hz Muhammed Sınırsız Sevgidir aşktır.ben içimde doğan ve Ruhumu parçalayan o Sevgisizliğe karşı Hz Muhammedden şefaat istemeyeceğimde kimden şefaatten isteyeceğim?Oda tekrar ediyorum sizin inandığınız çok karılı arap bedevisi değildir! Aşktır o Aşk!O şefaat duasının şekli ise SEVMEYE ÇALIŞMAKTIR.

4-Hadi o zaman Gösterdiğiniz son ayetin ispatını yapın bakalım:Bak İslam toplumları sıkıntı halinde bak bir yığın sefil perişan Müslüman var Nerede Yardımı? Hani ?Ama Biz o yardımı Aklımızdan bekliyoruz. Akıldır ali Akıl .Yoksa Ali Elinde parçalanmış kılıcıyla kelle koparan yada yumruğuyla kapılar kıran Tarihi bir dünya zorbası değil.

Sitelerde Paylaş

Kur'an- Kerim'e ufak bir bakış atalım :

1- İnsanlar Dünya'ya nasıl geldiler ?

Cevabı : Allah bütün meleklere müjdeledi ; Meleklerim! Sizden daha yüce bir varlık yarattım, önünde secde edin. Bütün melekler secde eder ama şeytan Allah'a : O topraktan ben ise ateşten yaratıldım diyerek karşı gelir.Ve şeytan Allah'ın katı cennetten kovulur. Daha sonra Allah Adem ile Havva'ya söyler : Sakın bu ağaçtaki elmayı yemeyin ( Cennette haram elma ne arıyosa artık ) neyse devam edelim. Ama şeytan ( Kovulduğu cennete nasıl girdiyse artık) cennete girip Adem ile Havva'nın aklını çelmiş. Ve Adem ile Havva elmayı yiyip Dünya'ya yollanmış.

* Şeytan, kovulduğu yere nasıl giriyor, bazıları yılan olarak girdi diyorlar ama Allah gibi ilahi ve sonsuz bir güç ve onun melekleri o yılanın şeytan olduğunu nasıl anlayamıyor ? Şeytan cennetten kovuldu, ama tekrar girdi. Demek ki Allah cenneti iyi koruyamıyor.

2- Bütün hocaların Kur'an mealleri neden farklı ?

Kur'an Arapça yazıldı. Ancak herkesin kendine göre bir Kur'an anlayışı var, niçin ? Mesela, Kevser Suresi'nde Hocaların %75 i kurban kesmekten bahsedildiğini savunuyor, ama diğer %25 i kurban'ın hayvan kesmek anlamına gelmediğini savunuyor, ne tatlı çelişki :)

tarihinde aegean09 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

lüzumsuz heretik düşüncelerine cevap verecek değilim .Savunduğun şeyleri savunmak nasıl bir duygu hayret etmiyor değilim

:Bak İslam toplumları sıkıntı halinde bak bir yığın sefil perişan Müslüman var Nerede Yardımı? Hani ?

13:11... Şüphesiz ki, bir kavim kendi durumunu değiştirmedikçe Allah onların durumunu değiştirmez. Allah, bir kavme kötülük diledi mi, artık o geri çevrilemez. Onlar için Allah’tan başka hiçbir yardımcı da yoktur.

“Dirhem ve dinar konusunda cimrilik edip de alım satımlarınızı îne yoluyla yaparsanız,

ineklerin kuyruğuna yapışıp ekip-biçme ile yetinirseniz

ve cihadı terkederseniz

Allah size öyle bir zillet verir ki, dininize dönmedikçe bu zilleti sizden kaldırmaz” (Ebû Dâvûd, “Büyû‘”, 56; Müsned, II, 84).

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah Korkusu Ruhun Mozayiklerinde olur.İradeyi cüziyede olmaz.Oda Özetle şudur:

Kurbanın olam Şahı resul Kovma kapından

Didarına müştak oluben Yezdan diye sevdim?

Ruhumuzun o tevhitten kopmasından korkarız! yoksa Maddi ölümden sonraki Cehennemdem değil

Cehenneme atsan beni.

Ben Yine Eyvallah derim

Eyvallah can.Bizi anlamaları için Hakk'ı derinlerde hissetmeleri lazım.Ne kadar anlatsan da boştur onlara göre.

İBRAHİM 52. İşte bu (Kur’an), kendisiyle uyarılsınlar, Allah’ın ancak bir tek Tanrı olduğunu bilsinler ve akıl sahipleri iyice düşünüp öğüt alsınlar diye insanlara (gönderilmiş) bir bildiridir.

Ben sabahtan beri ne anlatıyorum? Bunu anlatıyorum.Önemli olan inancın olduğunu anlatıyorum ama bazılarına göre biz halen kafiriz.

Hani bana yalancı dedin ya forumun önünde muadh sana cevabım ayetlerde vardır..

Yoksa onlar,senin hakkında : ''Allah'a karşı yalan uydurdu.'' mu diyorlar? Eğer dilerse senin de kalbini mühürler;batılı yok eder ve sözleriyle hakkı gerçekleştirir.Şüphesiz ki O kalplerde bulunan şeyleri hakkıyla bilir.(SURA/24)

Boşversene benim içimi Allah biliyor.Sen istediğin kadar kafir de.

"Biz her şeyi apaçık bir imamda saymışız" (Yasin Süresi: 12. Âyet)

B) Ammar bin Yasir hazretleri dedi ki: "Müminlerin Emiri Hz. Ali (a.s) ile beraber giderken, karıncalarla dolu bir vadiye vardık. Ben ona: "Ey Müminlerin Emiri, Allah'ın yarattıklarından bu karıncaların sayısını, aralarında kaç erkek ve kaç dişi mevcut olduğunu bilen birini bilir misin?" diye sordum. Hz. Ali şöyle cevap buyurdu: "Evet, ben bir kişiyi tanırım ki bu karıncaların sayısını, aralarında kaç erkek ve kaç dişi olduklarını bilir." Ben dedim ki: "O kişi kimdir?" Buyurdu ki: "Ey Ammâr, Yasin süresindeki (12. Âyet) "Biz, her şeyi apaçık bir imamda saymışız" ayetini okumadın mı?" Dedim ki: "Evet ey mevlam." Bunun üzerine Müminlerin Emiri şöyle buyurdu: "İşte o apaçık İmam, benim. (Karıncaların sayısını, içlerinde kaç erkek ve kaç dişi olduklarını da ben bilirim.)"[5]

Fudayl bin Yesâr'dan, İmam Bakır (a.s) şöyle buyurdu: "De ki, benimle sizin aranızda tanık olarak Allah ve yanında kitabın ilmi bulunan yeter." ayeti Hz. Ali (as) hakkında indi. O, bu ümmetin alimidir."[29]

Şimd biz 'Ya medet Ali' diyoruz ya,boşa değil.''Hak La ilahe İllallah'' da diyoruz.Sende bunu çok görüyorsun..Yazıklar olsun..

Sitelerde Paylaş

Bu is öyle sarkiyla türküyle olacak is degil.

Aleviler bugün silaha sarilmasada birlik beraberlik icinde.

Bugünkü sabirlarininda bir cok sebebi var.

Bu is bir koptumu cok zarar verebilecek örgütlenmelere yönelebilirler.

Alevi yada baska bir din veya dinsizlik kesimine dil uzatan asiri dincilere söylüyorum:

itin duasi kabul olsa gökten kemik yagardi.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Hani sana dedim ya 'Allah'tan korkmak yerine onu severiz biz' Sonra sen beni küçümsedin ya,senin içindeki cehennem korkusudur..Onun için Allah'tan korktuğunu söylersin lakin cehennem korkusuna satarsın Allah sevgisini.

Ama sana da cevabım var elbet..

Rabbimiz (c.c) buyurmaktadır ki : “ De ki : Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah’da sizi sevsin. Ve günahlarınızı bağışlasın. Allah bağışlayandır, Esirgeyendir . (Al-i İmran 31)

İlk Ayet Allah’ı (c.c) sevmenin yolunun, Rasulullah’a (s) uymaktan geçtiğini ortaya koymaktadır.

Bu da sana nokta olsun.Allah'ı saflıkla sev,birşeyler uğruna değil..Evet sen korkarak cennete girebilirsin ama bir yanın boş olarak.

Sitelerde Paylaş

36:12 Şüphesiz biz, ölüleri mutlaka diriltiriz. Onların yaptıklarını ve bıraktıkları eserlerini yazarız. Biz, her şeyi apaçık bir kitapta (Levh-i Mahfuz’da) bir bir kaydetmişizdir.

imamı mubin den kasıt levhi mahvuzdur.

Şimdi diyorsun ki imamı mubin .hz Ali dir .O zaman hz ali her şeyi bliyordu.Geçmişi geleceği her şeyi.Peki hariciler tarafından öldürüleceğini niye bilemedi.Hz Osmanın katillerini niye bilemedi

İkincisi hz ali her şeyi biliyor demek sizin ondan yardım dilemenizi nasıl delillendiriyor.Hz Ali Allah ın yaptığı her şeyi yapabilir mi diyorsunuz.Allah ın semi sıfatı vardır ve herkesi her yerde duyar.Size göre Allah ın semi sıfatı Ali de de mi var?

Eğer cevabınız evet ise o zaman Allah ı Allah yapan sıfatlar Ali yi de başka bir ilah yapmaz mı .Siz sonra nasıl tek ilaha inanıyorum diyeceksiniz

Sitelerde Paylaş

36:12 Şüphesiz biz, ölüleri mutlaka diriltiriz. Onların yaptıklarını ve bıraktıkları eserlerini yazarız. Biz, her şeyi apaçık bir kitapta (Levh-i Mahfuz’da) bir bir kaydetmişizdir.

imamı mubin den kasıt levhi mahvuzdur.

Şimdi diyorsun ki imamı mubin .hz Ali dir .O zaman hz ali her şeyi bliyordu.Geçmişi geleceği her şeyi.Peki hariciler tarafından öldürüleceğini niye bilemedi.Hz Osmanın katillerini niye bilemedi

İkincisi hz ali her şeyi biliyor demek sizin ondan yardım dilemenizi nasıl delillendiriyor.Hz Ali Allah ın yaptığı her şeyi yapabilir mi diyorsunuz.Allah ın semi sıfatı vardır ve herkesi her yerde duyar.Size göre Allah ın semi sıfatı Ali de de mi var?

Eğer cevabınız evet ise o zaman Allah ı Allah yapan sıfatlar Ali yi de başka bir ilah yapmaz mı .Siz sonra nasıl tek ilaha inanıyorum diyeceksiniz

Hz.Ali sadece Allah tarafından bilindirileni bilir elbet.Biz Hz.Ali'yi tanrılaştırmıyoruz bak dikkat edersen ne demişim?

']Fudayl bin Yesâr'dan, İmam Bakır (a.s) şöyle buyurdu: "De ki, benimle sizin aranızda tanık olarak Allah ve yanında kitabın ilmi bulunan yeter." ayeti Hz. Ali (as) hakkında indi. O, bu ümmetin alimidir."[29]

Burada ne diyor ; O bu ümmetin Alimidir.Yani Kur'an-ı kerimden bahsetmektedir.Herşeyin alimi demedik,o yüzden boş sorularla gelme.

Ali'nin önemli bir yeri vardır ama tanrılaştırmıyoruz.

Mesela hendek savaşında;

Ali'nin Hendek'teki darbesi,insanların ve cinlerin ibadetinden daha değerlidir.Biz böyle insanın adını anıyoruz diye günah işliyorsak,sana diyecek lazım yok.

tarihinde Seymveh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...