Jump to content

Alevileri Boğazlamaya Geldik

Recommended Posts

ALEVİLERİ BOĞAZLAMAYA GELDİK

Suriyeli muhaliflerle birlikte Suriye ordusuyla çatışmaya giren El Kaideciler, şok bir şarkıya imza attılar. Bin Ladin’e övgülerin de yer aldığı şarkıda, Alevilere “buraya sizi boğazlamaya geldik” deniyor.

31 Ekim 2012 Çarşamba 10:34

27 Ekim 2012 tarihinde Suriye’de İdlib’e bağlı olan Banaş’ta düzenledikleri bir kutlamada hep beraber şarkılar söyleyen El Nusra Cephesi adlı El Kaideci grup, Nusayrileri kesmeye geldiklerini belirten şarkıları hep bir ağızdan söylediler..

El Nusra Cephesi üyelerinin söyledikleri şarkının sözlerinde Bin Ladin’e övgüler düzülürken, Nusayrilere yönelik olarak da “buraya sizi boğazlamaya geldik” deniyor.

Suriye’ye demokrasi, özgürlük ve modernlik getirecekleri söylenen ve Suudi Arabistan, Katar, Türkiye gibi ülkelerce desteklenen bu silahlı grupların, Usame Bin Ladin’i liderleri olarak selamladıkları, 11 Eylül saldırılarını kutladıkları ve Nusayri-Alevi vatandaşları tehdit ettikleri şarkı, aşağıdaki videodan izlenebilir.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XL2XTayZxGY

Sitelerde Paylaş
  • İleti 205
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kolaysa kessinler,boğazlasınlar da görelim.İşte müslümanlığın inancında yanlışlık yok sadece insanların ahmaklığından kötülük ve pislik doğmakta gördüğüm gibi.Alevilik müslümanlığa bağlı bir inanç değil mi? Evet.Sadece ibadetleri biraz farklı diye eğer öldürmeye gelmişlerse,bunca asır boyunca katledilmiş insanlar artık boyun eğmezler,bilsinler.Kutsal kitaplarda ne yazar? Allah'ın verdiği canı,sadece Allah alır ' diye yazar.Ama artık insanlar bu kuralı kirlettiler.Kirletenler Hakk'ı bilmeyen,kutsal kitaplardan nasibini alamamış kafirlerdir aslında.Şu ayet açıklar herşeyi kolayca;

“Yazıklar olsun (şiddetli azâb olsun, nifâk suretiyle) o namaz kılanlara ki, onlar namazlarından gâfildirler (namazlarını ciddiye almazlar). Onlar (namazlarıyla insanlara)gösteriş yaparlar; hayra da mânî olurlar.” (el-Mâûn, 4-7)

Unutmaktalar çoğu şeyi.Sebebsiz katledenler benden değil,bizzat Allah'tan da değildir.Hiç mi inançlarından ders çıkarmadılar!

Üzülüyorum onların haline.Ama bilmezler ki 'Allah her daim mazlumun yanındadır'..Zülmu yapan müslümanda olsun,hristiyanıda, vs. hepsine gereken ceza verilir elbet..Allah inancınızı bilir,ama kötülük yapan kim olursa olsun işte o zaman inanç ayırt etmez bu böyledir,böyle biline...

Eğer kitapta tek bir yalnış görsem,Allah'a ant içerim ki bu dine tükürür,tüm kutsal kitaplarıda yakardım..Ama yok,fakat burada videoları bulunan mahlukatların çekecekleri fazla..

tarihinde Seymveh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

müslamanlar hep böyledir peygamberim diyorlar çok seviyoruz diyorlar ama kendileri peygamberin soyunu kurutular hasan hüseyin ali. peygamber soyundan kim varsa hepsini öldürdüler alevilerde bu katliama karşılar sunilerse muhammedin soyunu kurutanların yanında yer alıyor.

Sitelerde Paylaş

Alevilerin bugün artık neredeyse çoğunluğu İslamdan (Şia ve Ehli sünnet)ayrı bir din olduklarını söylüyorlar haklıdırlarda

Namaz:Alevilikte yoktur.Ayini Cemin namaza benzer hiç bir tarafı bulunmaz.Namaz kavramında birlik yoktur.

Oruç:Muharrem yasına Oruç densede ,En azından Oruç kavramında Ehli Sünnet ve Şiadan ayrılır aleviler.

Hac:alevilikte yoktur

İçki:Alevilikte içki Haram yada Mekruh(Kerih) değildir.

İbadette müzik:Alevilikte vardır.Şia ve Sünniye göre saz çalmak dahi günahtır

Peygamber mefhumu:Alevilikte Muhammed değil Muhammed ali Nuru vardır.

Kuran:Alevilikte Sırrı Kuran vardır.Mushaf tamamen müteşabihtir.

Allah:Alevilikte Allah Beşerden ayrı değildir.Allah sınık gönüllerde mihman olan şahtır.Galiplerde değil mazlumlarda vardır.

Onun için Mazlumların artık işlerini Allahla değilde ilimle siyasetle ve Güçle düzeltmeleri gerekir.

Sitelerde Paylaş

müslamanlar hep böyledir peygamberim diyorlar çok seviyoruz diyorlar ama kendileri peygamberin soyunu kurutular hasan hüseyin ali. peygamber soyundan kim varsa hepsini öldürdüler alevilerde bu katliama karşılar sunilerse muhammedin soyunu kurutanların yanında yer alıyor.

Malesef öyle.Yazıklar olsun ki öyle.Hepsi diyemem ama büyük çoğunluğu öyledir.Hz.hasan,hüseyin,Ali..O kadar can yok edildi,asırlardan beri,hristiyanıda katletti zamanında,musevisi de,müslümanı da malesef.Halen devam etmekte.Ben saçma nedenlerle katledenleri gerçek din kafirleri diyorum.Çünkü aslında onlarda ne olduğunu bilmiyor.Foruma bakıyorum ateist insanlar var,ben bir ateistte direk olarak kafir demedim.Neden demedim? En azından inanmıyorum diyor,inanç için insan katletmiyorlar.Ama asıl kutsal kitabın önünde,Allah'ın önünde secde edipte insan katledenlere ne demeli? İşte bunu bilemiyorum ama yazıklar olsun onlara.Ben inançlı bir insanım ama tüm hayatımı kutsal kitaplara göre düzenlemiyorum,mantıklı düşünüyorum düşündüğümü aklımda 3 defa tartıp öyle cevaplıyorum.Bakınız,Kur'an-ı kerimde savaşlar anlatılır,olaylar anlatılır surelerle.Ama tüm savaşlar evet kanlıdır,savaş kötüdür fakat bir nedeni vardır elle tutulur gözle görülür bir nedeni vardır,sebepsiz yere değil..Ama bu insanlar nereden fetva alıyorlarsa artık,hangi kutsal kitapta görmüşler ki 'şunu öldürün,katledin! ' sebepsiz yere denmiştir? Yoktur elbet.Yazıklar olsun bu insanların inandıkları şeyi ben bile çözemiyorum.Alırım kitabı elime anlatırım güzelce,yine anlamaz katlederler,hümanist düşünürüm anlatırım yine anlamazlar..Şu vardır eğer sebepsiz yere boğazlayacakları masum ve mazlum insanlarda kılıcımı kınından çıkarır,tövbe eder de cezasını veririm elbet..Cezasını çekmeli bazıları..ne kadar acı olsa da.

Sitelerde Paylaş

Alevilerin bugün artık neredeyse çoğunluğu İslamdan (Şia ve Ehli sünnet)ayrı bir din olduklarını söylüyorlar haklıdırlarda

Namaz:Alevilikte yoktur.Ayini Cemin namaza benzer hiç bir tarafı bulunmaz.Namaz kavramında birlik yoktur.

Oruç:Muharrem yasına Oruç densede ,En azından Oruç kavramında Ehli Sünnet ve Şiadan ayrılır aleviler.

Hac:alevilikte yoktur

İçki:Alevilikte içki Haram yada Mekruh(Kerih) değildir.

İbadette müzik:Alevilikte vardır.Şia ve Sünniye göre saz çalmak dahi günahtır

Peygamber mefhumu:Alevilikte Muhammed değil Muhammed ali Nuru vardır.

Kuran:Alevilikte Sırrı Kuran vardır.Mushaf tamamen müteşabihtir.

Allah:Alevilikte Allah Beşerden ayrı değildir.Allah sınık gönüllerde mihman olan şahtır.Galiplerde değil mazlumlarda vardır.

Onun için Mazlumların artık işlerini Allahla değilde ilimle siyasetle ve Güçle düzeltmeleri gerekir.

Neden mi?

Alevilik islamdan ayrı değil,bilakis islamın en değerli mezhebidir.İyice araştırılması lazımdır..

Alevilikte namaz vardır,fakat Hz.Ali camide öldürüldüğü için camiye (şekilciliğe) karşı bir tutum vardır.Namazını kılan evinde de kılar,gizli kılar bu ibadetin daha değerlisidir.Çünkü ibadet Allah için yapılır onun için tek başına ve yalnız yapmak bana göre daha hayırlı,ben öyle düşünmekteyim.

Oruç:Evet muharrem ayı orucunu tutarlar,diğer oruçların illaki tutulması şart görülmez lakin isteyen tutar serbesttir.

Hac:Evet alevilikte Hac kavramı yoktur.Çünkü aleviliğe göre insanın kıblesi insandır.Burada demek istediğim ibadet yapmak için illaki bir yere gitmek olmadığı ibadetin değerinin gidilen yer olmadığı,sadece niyet olduğudur.Ki hacca gitmek için toplanan hacılar yol parası vs. neredeyse yüklü para verirler fakat onun yerine fakir insanlara yardım etseler bu daha değerlidir.

İçki:Evet içki illaki haram değildir.Sonuçta içkiyi içen,içkiyi içtiği için sarhoş olup etrafına zarar veriyorsa işte o zaman yaptığı şey günahtır.İçki içip kendisini zehirleyenin günahı kendi boynuna kimse karışmasın.

Müzik:Evet ibadette müzik vardır.Diğer mezheplerde yasak olabilir fakat Allah'ın adının anıldığı her ne olursa olsun her daim değerlidir.Cahil düşünenler bu farkı anlayamazlar..

Peygambet meftumu: Peygamberimizden de bahsedilir,ama daha çok Hz.Ali nuru vardır.Çünkü Hz.Ali Kur'anın dilidir.Hz.Muhammed peygamberimiz Kur'anı bize tanıtan,Hz.Ali'de açıklayandır..Bu yüzden bu kimilerine yanlış gelmemeli..

Kur'an: Alevilikte sırrı kuran vardır çünkü herşeyin görünen yüzü haricinde bir de görünmeyen vicdani yönü vardır.İkisini kaleme almak en mantıklısıdır.

Allah: Evet bir takıma beşeriden ayrı değildir.Neden mi? Sonuçta size cevherini paylaştıran Allah ise sizinde ondan pek bir farkınız yoktur.Bu derin bir anlamdır sizi Tanrılaştırmıyorum fakat içinde sır-ı kaleme alınmış derin bir mana vardır..(Anlayana)

İşte bir takım insanlar birşeyi derince anlamadan küçümser ise sadece kendilerini küçük düşürmüş olurlar.Sonuçta 'Mümin'e kıblesi sorulmaz'.

Sitelerde Paylaş

Malesef öyle.Yazıklar olsun ki öyle.Hepsi diyemem ama büyük çoğunluğu öyledir.Hz.hasan,hüseyin,Ali..O kadar can yok edildi,asırlardan beri,hristiyanıda katletti zamanında,musevisi de,müslümanı da malesef.Halen devam etmekte.Ben saçma nedenlerle katledenleri gerçek din kafirleri diyorum.Çünkü aslında onlarda ne olduğunu bilmiyor.Foruma bakıyorum ateist insanlar var,ben bir ateistte direk olarak kafir demedim.Neden demedim? En azından inanmıyorum diyor,inanç için insan katletmiyorlar.Ama asıl kutsal kitabın önünde,Allah'ın önünde secde edipte insan katledenlere ne demeli? İşte bunu bilemiyorum ama yazıklar olsun onlara.Ben inançlı bir insanım ama tüm hayatımı kutsal kitaplara göre düzenlemiyorum,mantıklı düşünüyorum düşündüğümü aklımda 3 defa tartıp öyle cevaplıyorum.Bakınız,Kur'an-ı kerimde savaşlar anlatılır,olaylar anlatılır surelerle.Ama tüm savaşlar evet kanlıdır,savaş kötüdür fakat bir nedeni vardır elle tutulur gözle görülür bir nedeni vardır,sebepsiz yere değil..Ama bu insanlar nereden fetva alıyorlarsa artık,hangi kutsal kitapta görmüşler ki 'şunu öldürün,katledin! ' sebepsiz yere denmiştir? Yoktur elbet.Yazıklar olsun bu insanların inandıkları şeyi ben bile çözemiyorum.Alırım kitabı elime anlatırım güzelce,yine anlamaz katlederler,hümanist düşünürüm anlatırım yine anlamazlar..Şu vardır eğer sebepsiz yere boğazlayacakları masum ve mazlum insanlarda kılıcımı kınından çıkarır,tövbe eder de cezasını veririm elbet..Cezasını çekmeli bazıları..ne kadar acı olsa da.

arkadaş kuranın allahı bizat öldürün diyor inamayları kafirleri tutuğunuz yerde kesin öldürün ayetler var hata oğulu babaya düşman eden ayetler var buraya aytleri asardım ama malesef bilgisyarıma format atıldı kayıtlı bilgilerim silinmiş :)

Sitelerde Paylaş

arkadaş kuranın allahı bizat öldürün diyor inamayları kafirleri tutuğunuz yerde kesin öldürün ayetler var hata oğulu babaya düşman eden ayetler var buraya aytleri asardım ama malesef bilgisyarıma format atıldı kayıtlı bilgilerim silinmiş :)

Aleviler kafir değil ki..Allah bir topluluk adı vermez Kur'anda.Sadece (onlar) diye hitap eder.İnsan cahilliklerinden dolayı inancı olan insanlara 'kafir' lakabı takıp,kendilerinin gerçek kafir olmadığını bilmedikçe acı vermeye mahkumlar..Bir derdim var bin dermana değişmem...

tarihinde Seymveh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

seymveh sizin söylediğiniz inanç biçimi hangi tarihlerde ortaya çıkmış ilk kimler söylemiş bu kişilerin ilimleri neymiş bir bilginiz var mı ?Size nakledilen inançları peygambere veya hz ali ile ilişkilendirebileceğiniz bir nakil-hadis ilminiz var mı

Kısacası deliliniz var mı?

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aleviler kafir değil ki..Allah bir topluluk adı vermez Kur'anda.Sadece (onlar) diye hitap eder.İnsan cahilliklerinden dolayı inancı olan insanlara 'kafir' lakabı takıp,kendilerinin gerçek kafir olmadığını bilmedikçe acı vermeye mahkumlar..Bir derdim var bin dermana değişmem...

aleviliyi sünüler kafir olarak görürler sivas latilimı en yakın örneyidir kuranda var islam dışında kim varsa öldürün diyor savaşa teşvik ediyor allah arştır bak göreceksin

Sitelerde Paylaş

seymveh sizin söylediğiniz inanç biçimi hangi tarihlerde ortaya çıkmış ilk kimler söylemiş bu kişilerin ilimleri neymiş bir bilginiz var mı ?Size nakledilen inançları peygambere veya hz ali ile ilişkilendirebileceğiniz bir nakil-hadis ilminiz var mı

Allah (yaradan inancı) müslümanlıktan önce çıkmış bir düşünce biçimidir sonuçta.Aleviliğin ilk yazılı kaynakları müslümanlık,hristiyanlıktan önce çıkmıştır.O dönemki insanlar putlara taparken şimdiki Aleviler tek tanrılı inanca inanmaktaydı.O dönemde kendilerine 'ışık insanları' derlerdi.Kur'anda bahsedilen iyilik kuralları onlar tarafından önceden kural olarak ele alınmıştı.Ardından müslümanlık yayıldı,Aleviler müslümanlık inancı kendi inançlarına fazlasıyla benzer olduğu için kendilerin benimsediler.Mesela bilmezsiniz ama söyleyeyim ilk camiler Aleviler tarafından yapılmıştı,birçok yazılı kaynak vardır araştırırsanız forumun önünde yalan söylemediğimi anlarsınız.Ki yukarıdaki yorumlarıma bakınız tek bir yanlışım var mı düşüncelerim de? Elbet yoktur.Aleviler o dönemde(ışık insanları) hristiyanlar tarafından katledildi,vakti zamanında cahil insanlar tarafından da katledildi,araştırın tek bir alevi katliamı bulamazsınız.Kimin tarafından çıktığı önemli değildir,Hakk'ı barındırıyor mu? Evet.Haklı mı? Evet.O zaman söze gerek yoktur.

Sitelerde Paylaş

aleviliyi sünüler kafir olarak görürler sivas latilimı en yakın örneyidir kuranda var islam dışında kim varsa öldürün diyor savaşa teşvik ediyor allah arştır bak göreceksin

Arkadaşım alevilik müslümanlıktan ayrı değildir.Oluşum aşamaları müslümanlıktan öncedir fakat ayrı değildir.Sunniler ne olarak görürlerse görünmez,Hakk değişmez,Allah kul ayırmaz.Bunu bilmeyene ne yazık.

Sitelerde Paylaş

seymveh bir söz var.bir şey söylemeden önce 10 kez düşünmelidir.emin olmadığın şeyleri burda gerçekmiş gibi bize yutturma.aleviler anadolulu luvilerin yani alev, ışık insanlarının soyundan geldi, islam dışıdır diyenler var.islam içidir diyenler var.kuranda namaz var diyen var, namaz yok diyen var.velhasıl bu konularda kesin konuşmayacaksın arkadaşım.

tarihinde rembrandt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım alevilik müslümanlıktan ayrı değildir.Oluşum aşamaları müslümanlıktan öncedir fakat ayrı değildir.Sunniler ne olarak görürlerse görünmez,Hakk değişmez,Allah kul ayırmaz.Bunu bilmeyene ne yazık.

ben sana ayrımı dedim yok suniler öyle görüyor dedim ve ben inaçsız biri olduğum halde alevileri sevrim arkdaşlarım doslarım çevrem hep alevi kesimdendir.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen atalarının düştüğü yanlışa doğru diyerek atalarını kurtarabileceğini mi zannediyorsun aksine onları kurtaramayacağın gibi kendini de ateşe atıyorsun

atalarının yanlış yaptığını kabul etmeyerek atalarını yücelteceğini mi zannediyorsun.

sen bilmiyor musun ki insan denen varlık yalan söyleme de sapmada hurafeler masallar efsaneler uydurmada çok başarılıdır o nedenle bu dünyada binlerce din mevcuttur

düşünce sistemidir diyorsun kim düşünmüş ilkeleri ilk kim koymuş bir bilgin var mı. yok.

Allah a inanıyorduk diyorsun araplar da Allah a inanıyordu sen tevhid nedir biliyor musun puta tapmak nedir biliyor musun

Sana bir soru daha .Siz medet ali dersiniz.Peki ali nin size yardım edeceğini nerden biliyorsunuz Ali nin böyle bir gücü mü vardır ki siz medet ali diyorsunuz.Eğer evet böyle ilahi bir gücü var diyorsanız bunu neyle delillendiriyorsun

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

seymveh bir söz var.bildiğim tekşey hiçbir şey bilmediğimdir.emin olmadığın şeyleri burda gerçekmiş gibi bize yutturma.aleviler anadolulu luvilerin yani alev, ışık insanlarının soyundan geldi, islam dışıdır diyenler var.islam içidir diyenler var.kuranda namaz var diyen var, namaz yok diyen var.velhasıl bu konularda kesin konuşmayacaksın arkadaşım.

Arkadaşım bak yukarda ben ne demişim? Işık insanları demişim.Son cümlelerimi iyi oku.Şu an aleviler hangi inanca bağlı? Müslümanlıkta bilinmiyor mu? Araştır bakalım.Seni kandırmayı boşver kendimi neden kandırayım arkadaşım? Belli başlı yazılmış,kanıtlı kitaplar vardır.Ama şu yok mu? Mesela namaz kılmayan aleviler de vardır kılanı da.Bu kişiye kalmış birşey.Ben kendime göre bildiğimi yazdım.Ona bakarsan sunnilerden de namaz kılanı var kılmayanı da var.O zaman onlarada genel konuşmayalım? Anlatabilmişimdir umarım.

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım bak yukarda ben ne demişim? Işık insanları demişim.Son cümlelerimi iyi oku.Şu an aleviler hangi inanca bağlı? Müslümanlıkta bilinmiyor mu? Araştır bakalım.Seni kandırmayı boşver kendimi neden kandırayım arkadaşım? Belli başlı yazılmış,kanıtlı kitaplar vardır.Ama şu yok mu? Mesela namaz kılmayan aleviler de vardır kılanı da.Bu kişiye kalmış birşey.Ben kendime göre bildiğimi yazdım.Ona bakarsan sunnilerden de namaz kılanı var kılmayanı da var.O zaman onlarada genel konuşmayalım? Anlatabilmişimdir umarım.

kardeşim bak ben agnostiğim, dinsizim ama anam babam alevi.ama gerçekçi olalım.müslüman dediğin namaz kılar, ramazan orucu tutar, hacca gider, zekat verir, kuran okur, abdest alır, camiye gider.anadolu alevilerinde bunlardan hiçbiri yok.benim bildiğim aleviler ne kuran okur ne abdest alır, ne namaz kılar.yani şu an alevilik islam dışı bir inançtır.gerçek bu...alevilik; şamanizm, islam, hristiyanlık, paganizm, tasavvuf karışımı bir inanç.sakın yanlış anlaşılmasın alevileri severim.çünkü kökenimdir.ayrıca kuranda ali ile ilgili, semah ile, musahiplik ile ilgili kaç ayet var? söyle. tarihinde rembrandt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen atalarının düştüğü yanlışa doğru diyerek atalarını kurtarabileceğini mi zannediyorsun aksine onları kurtaramayacağın gibi kendini de ateşe atıyorsun

atalarının yanlış yaptığını kabul etmeyerek atalarını yücelteceğini mi zannediyorsun.

sen bilmiyor musun ki insan denen varlık yalan söyleme de sapmada hurafeler masallar efsaneler uydurmada çok başarılıdır o nedenle bu dünyada binlerce din mevcuttur

düşünce sistemidir diyorsun kim düşünmüş ilkeleri ilk kim koymuş bir bilgin var mı. yok.

Allah a inanıyorduk diyorsun araplar da Allah a inanıyordu sen tevhid nedir biliyor musun puta tapmak nedir biliyor musun

Sana bir soru daha .Siz medey ali dersiniz.Peki ali nin size yardım edeceğini nerden biliyorsunuz Ali nin böyle bir gücü mü vardır ki siz medet ali diyorsunuz.Eğer evet böyle ilahi bir gücü var diyorsanız bunu neyle delillendiriyorsun

Bak bana direkt olarak karşı bir söz ediyorsan sana hakkını veririm birşekilde.Ben kendimi ateşe atmıyorum yeteri kadar ateşte yandık zaten sebepsiz yere anlatabileceğim ateşten korkumuz yoktur.Allah'tan korkmak yerine(sizler gibi) ,Allah'ı severiz biz.Sen cennet cehennemden bahsedip sevap yapmaya çalıştıkça,biz iyiliğin saflığını ele alır cennete gitmek için iyilik yapmayız.Gerçek Hakk budur.İstediğine sor cevabını versinler.Kendiniz yeteri kadar hikaye yazıyorsunuz görüyorum hocalarınızdan..Ama benim amacım insanları lekelemek değil.İbadetin nasıl yapıldığı bana göre önemli değil önemli olan duyulan inançtır ki bir ayet vardır bu açıklar;

“Yazıklar olsun (şiddetli azâb olsun, nifâk suretiyle) o namaz kılanlara ki, onlar namazlarından gâfildirler (namazlarını ciddiye almazlar). Onlar (namazlarıyla insanlara)gösteriş yaparlar; hayra da mânî olurlar.” (el-Mâûn, 4-7)

Burada demek istediğini biliyorsun fazlasıyla.Onun için namazına sadık ol,insanların ibadeti farklı olabilir ama inandıkları şey aynıdır.Allah kul ayırmazken sen kimsin ki kul ayırıyorsun?..Düşüncelerini tart öyle cevapla.

Sitelerde Paylaş

Müsümanlık bir dindir saygım var. Ancak Allah-u Ekber diyip bomba patlatmak, kafa kesmek müslümanlık değilidir. Irkçılıktır, pisliktir. Bu pisliğe uyanlar ise kafirdir. Ben bir Ateistim ancak ateist olmamın bir nedeni ise bu insanlarla aynı sınıfa koyulmamak. Onlara da Müslüman diyorlar, masum masum yaşayan zararsızlara da ? Garip.

Sitelerde Paylaş

Neden mi?

Alevilik islamdan ayrı değil,bilakis islamın en değerli mezhebidir.İyice araştırılması lazımdır..

Alevilikte namaz vardır,fakat Hz.Ali camide öldürüldüğü için camiye (şekilciliğe) karşı bir tutum vardır.Namazını kılan evinde de kılar,gizli kılar bu ibadetin daha değerlisidir.Çünkü ibadet Allah için yapılır onun için tek başına ve yalnız yapmak bana göre daha hayırlı,ben öyle düşünmekteyim.

Oruç:Evet muharrem ayı orucunu tutarlar,diğer oruçların illaki tutulması şart görülmez lakin isteyen tutar serbesttir.

Hac:Evet alevilikte Hac kavramı yoktur.Çünkü aleviliğe göre insanın kıblesi insandır.Burada demek istediğim ibadet yapmak için illaki bir yere gitmek olmadığı ibadetin değerinin gidilen yer olmadığı,sadece niyet olduğudur.Ki hacca gitmek için toplanan hacılar yol parası vs. neredeyse yüklü para verirler fakat onun yerine fakir insanlara yardım etseler bu daha değerlidir.

İçki:Evet içki illaki haram değildir.Sonuçta içkiyi içen,içkiyi içtiği için sarhoş olup etrafına zarar veriyorsa işte o zaman yaptığı şey günahtır.İçki içip kendisini zehirleyenin günahı kendi boynuna kimse karışmasın.

Müzik:Evet ibadette müzik vardır.Diğer mezheplerde yasak olabilir fakat Allah'ın adının anıldığı her ne olursa olsun her daim değerlidir.Cahil düşünenler bu farkı anlayamazlar..

Peygambet meftumu: Peygamberimizden de bahsedilir,ama daha çok Hz.Ali nuru vardır.Çünkü Hz.Ali Kur'anın dilidir.Hz.Muhammed peygamberimiz Kur'anı bize tanıtan,Hz.Ali'de açıklayandır..Bu yüzden bu kimilerine yanlış gelmemeli..

Kur'an: Alevilikte sırrı kuran vardır çünkü herşeyin görünen yüzü haricinde bir de görünmeyen vicdani yönü vardır.İkisini kaleme almak en mantıklısıdır.

Allah: Evet bir takıma beşeriden ayrı değildir.Neden mi? Sonuçta size cevherini paylaştıran Allah ise sizinde ondan pek bir farkınız yoktur.Bu derin bir anlamdır sizi Tanrılaştırmıyorum fakat içinde sır-ı kaleme alınmış derin bir mana vardır..(Anlayana)

İşte bir takım insanlar birşeyi derince anlamadan küçümser ise sadece kendilerini küçük düşürmüş olurlar.Sonuçta 'Mümin'e kıblesi sorulmaz'.

Mezhep değildir alevilik.mezhebin İlmihali vardır.İmam caferi sadık Buyruğu okur bazı Aleviler ama bu kitabın İmam Caferi sadık tarafından yazılıp yazılmadığı meşkuktur.

Namaz:Alevi ne Camiide nede evinde namaz kılmaz. tek başına Duvara dönüp namaz kılanada alevi şunları der:

Zahida Toprağa başvurmakla bulunmaz naim

Ademe secde kıl gel olma Şeytanirraciym

Sed edüp Mescid kapusun yürü var Meyhaneye

Tut bu rahıİş budur Sıratel müstakiym

Yani Mürşidi kamilin olmadığı bir namaz namaz değildir.Adem gerekir.Ayrıca cemde yüz yüze Cemal Cemale secde edilir.(daha doğrusu DÜŞÜLÜR)Popolar yüze çevrilmez!

Ramazan orucumu? Aleviler O oruca Ya YEZİT orucu derler.Yada Davutun Zina orucu!(O görüşte olamasamda böyledir)

İçkide sarhoşta olabilirsiniz.Ama sarhoşken Gönül dahi kırmayacaksınız.Zaten kendini bilen Alevi onu o kadar güzel muhabbetle içerki?Çünkü adamların işi gücü Sofrada bağdaş kurup Muhabbet etmektir.BAĞDAŞİDİR onlar.

Alevilikte Muhammed:Aşktır Ali İse İradeyi külliyedir.O yüzdenki ikisi bir tek bir nurdur.Yani Manevi mefhumdur onlar.

Manevi mefhum oldukları içindirki alevi için MİRAÇTAKİ Muhammed vardır.Tarihteki Muhammedle fazla ilgilenilmez.

Alevilikte Allahla İnsan ayrı gayrı tutulmadığı için Allah Kelamıda hiç bitmez.Erenler Nutuklarıda onlar için Kurandır,yada Mushaftır.Yer Sofrasında Muhabbet edip yer içerken Bir Nefes Okunurken Demlenmeyi yemeyi keser ve saygıyla O Nefesi dinlerler.

Müslümanların Kuranıda Arap Gönül adamlarının yazdığı Nefeslerdir,Müteşabihtirler.O yüzden Ayini Cemlerde Gülbenklerin yanında bazı ayetlerde okunur.(Ve Lillahil maşrıki vel Magribi feeynema tevellu VECHULLAH,İnnallahe ve melaiketehu Yusalluna allenibiy .Yaa Eyyühelleziyne amenu salli aleyhi ve sellimu Teslima,İnnema Yüridillahi Liyyüzhibe anküm Ricse EHLELBEYTİ ve Yutahhiraküm Tathira....v.s),

Ama sonuçta Aleviler Teist olmayıp Teolojik Panteist yani vahdeti vüçutçudurlar.Ve Müslümanlara göre Bir alevinin Müslüman olabilmesi için önce Yahudi Sonra Hiristiyan sonrada Müslüman olması gerekir.Bu Ayrılıklardan sonra Alevilerin "Ben Müslüman dfeğilim.Ben Aleviyim demeleri" kadar tabii birşey olamaz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...