Jump to content

Alevileri Boğazlamaya Geldik

Recommended Posts

• İleti 205
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu forumda alevilikle alakali fazla konusulmaz. Zaten cogu alevi dinsizdir, veya enazindan sekuler bir hayat surmektedir. Genelde CHP'ye ov verirler, cumhuriyetcilerdir, Osmanliya ve seriata karsidirlar. Insanlara dini empoze etmeye calismazlar.

Hal boyle oluskun buradaki ateistler alevilige yuklenmezler. Zaten aleviler ateistlerin tarafindadir. Genc alevi nesil de zaten artik tamamen dinsizdir, sadece etnik olarak alevilikle alakalari vardir.

Sitelerde Paylaş
"De ki, benimle sizin aranızda tanık olarak Allah ve yanında kitabın ilmi bulunan yeter."

Şimdi bu konuda kitap ilmi bulunan kişinin kim olduğu hakkında çeşitli rivayetler var.Rivayetleri çarpıştırma derdinde değilim öyle bir ilmim de yok sonuçta sen şii kaynaklarından delil getirirsin ben sünni.Bu kişi başka bir sahabe veya bütün sahabeler veya ehli kitap da olablir.Mesele o değil

27:40 Kitap bilgisine sahip olan birisi de, 'Ben onu, gözünü kırpman için geçen süreden daha çabuk getirebilirim,' dedi. Onu yanında duruyor görünce, 'Bu Rabbimin bir lütfudur. Şükür mü, yoksa nankörlük mü edeceğimi sınıyor. Şükreden kendisi için şükretmiş olur. Nankörlük eden de, bilsin ki benim Rabbim Zengindir, Şereflidir,' dedi.

Hz Süleymanın yanındaki bu adam da kitap bilgisine sahip.

ama biz o kişinin adını bile bilmiyoruz veya ondan yardım istemiyoruz veya ona Allah ın bir şey bildirdiğini söylemiyoruz.(Hz Ali ye bildiriyor demek Ali ye peygamber sıfatı vermektir.Şimdi de tanrı sıfatının altında peygamber sıfatını verdin Sen onun peygamber olduğuna mı inanıyorsun?)

Sonuçta kitaptan ilmi bulunan kişi demek Kur'an ı veya tevratı bilen nasıl dua edileceğini neye inanacağını bilen kişi demektir

Ayrıca ilk rivayette verdiğin karıncaların sayısını bilmesi de kitaptaki ilimle bir alakası yoktur

Zaten ayette her şeyi imamı mubin de yazdık diyor.Bu da gösteriyor ki senin ilk iddian Allah ın bildirdiğini değil her şeyi bliyor olduğudur

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi bu konuda kitap ilmi bulunan kişinin kim olduğu hakkında çeşitli rivayetler var.Rivayetleri çarpıştırma derdinde değilim öyle bir ilmim de yok sonuçta sen şii kaynaklarından delil getirirsin ben sünni.Bu kişi başka bir sahabe veya bütün sahabeler veya ehli kitap da olablir.Mesele o değil

27:40 Kitap bilgisine sahip olan birisi de, 'Ben onu, gözünü kırpman için geçen süreden daha çabuk getirebilirim,' dedi. Onu yanında duruyor görünce, 'Bu Rabbimin bir lütfudur. Şükür mü, yoksa nankörlük mü edeceğimi sınıyor. Şükreden kendisi için şükretmiş olur. Nankörlük eden de, bilsin ki benim Rabbim Zengindir, Şereflidir,' dedi.

Hz Süleymanın yanındaki bu adam da kitap bilgisine sahip.

ama biz o kişinin adını bile bilmiyoruz veya ondan yardım istemiyoruz veya ona Allah ın bir şey bildirdiğini söylemiyoruz.(Hz Ali ye bildiriyor demek Ali ye peygamber sıfatı vermektir.Şimdi de tanrı sıfatının altında peygamber sıfatını verdin Sen onun peygamber olduğuna mı inanıyorsun?)

Sonuçta kitaptan ilmi bulunan kişi demek Kur'an ı veya tevratı bilen nasıl dua edileceğini neye inanacağını bilen kişi demektir

Ayrıca ilk rivayette verdiğin karıncaların sayısını bilmesi de kitaptaki ilimle bir alakası yoktur

Zaten ayette her şeyi imamı mubin de yazdık diyor.Bu da gösteriyor ki senin ilk iddian Allah ın bildirdiğini değil her şeyi bliyor olduğudur

Dediğim gibi ben duamı ederken Allah'a ederim.Duamı bitirdiğimde Ya Allah Ya Muhammed Ya Ali ' der bitiririm duamı.Amacım tanrılaştırmak veya peygamberleştirmek değildir sonuçta Allah birdir,son peygamber Hz.Muhammed'tir,aksini kimse söyleyemez.Fakat alevi deyişlerinde,nefeslerinde bunların derin anlamları vardır.Görmeni,bilmeni ve araştırmanı isterim ki deyişlerde nefeslerde Ali'nin adı geçer diye Allah'a veya hiçbir kula veya inanca haksızlık etmediğimizdir.Sonuçta şu bir gerçektir ki herçeşit müslüman mezheplerinde Hz.Ali kendi deyişlerinin içindedir.En basitinden sunni tarikatların zikirlerinde bile Ali vardır.Bu zikir videosunu iyi izle göreceksin..

http://www.youtube.com/watch?v=HJBVfhQAttA[/url]

Bunlar sizin zikirleriniz,yani sizin camilerinizde belli kişiler tarafından yapılan birşey.

Bu da bizim deyişlerimizden birisi;

http://www.youtube.com/watch?v=RKOTKpKCfWM[/url]

Bizim deyişimizde ne diyor 'Ali bizim şahımız,miraçtaki Muhammed o bizim padişahımız'

'Padişahım yaradan okur aktan karadan,

Ben pirimden ayrılmam bin yıl geçse aradan'

Burada Ali sence tanrılaştırılıyor veya peygamberleştiriliyor mu ? Bunu düşünüyorsanız daha ne diyeyim..Peygamberimizin acılarını yaşıyoruz,hz.hasan,hz.hüseyin,hz.ali,ehlibeyti öneme alıyoruz bunda ne gibi bir zayıflık,kötülük veya yanlışlık görüyorsun?

Görüyorum dersen daha diyecek kelime yazamam,sadece 'yazıklar olsun' derim..

Sitelerde Paylaş

[/url]

ne yapıyor bu manyaklar açıklayacak olan varsa sevirim.

sünni tarikatı diye bir şey yoktur.bunlar da türklerin başka bir zırvasıdır.Cahil türkler islama girdim demiş hepsi bir şey uydurup kafasına göre bir yol çizmiş

5:104 Onlara, “Allah’ın indirdiğine (Kur’an’a) ve Peygamber’e gelin” denildiğinde onlar, “Babalarımızı üzerinde bulduğumuz din bize yeter” derler. Peki ya babaları bir şey bilmiyor ve doğru yolu bulamamış olsalar da mı?

Sitelerde Paylaş

36:12 Şüphesiz biz, ölüleri mutlaka diriltiriz. Onların yaptıklarını ve bıraktıkları eserlerini yazarız. Biz, her şeyi apaçık bir kitapta (Levh-i Mahfuz’da) bir bir kaydetmişizdir.

imamı mubin den kasıt levhi mahvuzdur.

Şimdi diyorsun ki imamı mubin .hz Ali dir .O zaman hz ali her şeyi bliyordu.Geçmişi geleceği her şeyi.Peki hariciler tarafından öldürüleceğini niye bilemedi.Hz Osmanın katillerini niye bilemedi

İkincisi hz ali her şeyi biliyor demek sizin ondan yardım dilemenizi nasıl delillendiriyor.Hz Ali Allah ın yaptığı her şeyi yapabilir mi diyorsunuz.Allah ın semi sıfatı vardır ve herkesi her yerde duyar.Size göre Allah ın semi sıfatı Ali de de mi var?

Eğer cevabınız evet ise o zaman Allah ı Allah yapan sıfatlar Ali yi de başka bir ilah yapmaz mı .Siz sonra nasıl tek ilaha inanıyorum diyeceksiniz

Levhi mahfuz=Musaya Turda verrilen Levhalardır ve iki tanedirler.=Sırrı Kuran= Ruh= Bilinç=MuhammedAli=Beş ve altıncı nefs makamı olan Nefsi Razıyetül Mardiyedir.Bu makamın bir üstü olan Yedinci makamda Allahlık makamıdır.Nefsin birliği işte bu makamda vardır.Enel haktır

Muhammed=Aşktır

Ali =İradeyi külliyedir.

İradeyi külliye çift yönlü Düşüncedir.

Onun İçindirki Alinin elinde çift başlı kılıç vardır,Onun İçindirki ALİ İLMİN KAPISIDIR.Çünkü İradeyi külliye olmadan ilmi ledün yapılmaz.

Vücut ikliminin sultanı sensin

Efendim derdimin dermanı sensin

Alevi Muhammed aliyi tarihte aramazi.Onu Tarihte arayanlar Şialardır.

Sitelerde Paylaş

sünni tarikatı diye bir şey yoktur.bunlar da türklerin başka bir zırvasıdır.Cahil türkler islama girdim demiş hepsi bir şey uydurup kafasına göre bir yol çizmiş

5:104 Onlara, “Allah’ın indirdiğine (Kur’an’a) ve Peygamber’e gelin” denildiğinde onlar, “Babalarımızı üzerinde bulduğumuz din bize yeter” derler. Peki ya babaları bir şey bilmiyor ve doğru yolu bulamamış olsalar da mı?

Manyak dediklerin gerçekler..Senin farketmediğin ama araştırırsan görebileceğin gerçekler.Görüyorum sokaklarda tamamen siyah çarşafa bulanmış kadınları..Görmedimmi sanıyorsun onların nereye girip ne yaptıklarını? Gördüm elbet.Onlarında zikirleri bu.Biz yolumuzu çoktandır biliyoruz ve halen yolumdayım.Peki bu gönderdiğim zikirler senin neden moralini bozdu?

Sitelerde Paylaş

Çünkü O Türk Senin O Bedevilerinden çok daha fazla gönül sahibidir.İlmi Ledündür bunlar .GÖNÜL İLMİDİR.Karı alma,Popoyu havaya dikme,Şerbet içme,Akşama kadar aç kalıp develer gibi yeme içme,Cariyeleri düzme,Ganimet deyip Vurgunculuk çapulculuk yapma ilmi değildir bu yol

O Sunni meşayıhsa Ehli Sünnetin ne olduğunu anlatan Ahmed El Yesevinin yolunu şiar edinmiş arifandırlar.

Sitelerde Paylaş

Ali'ye sevgi beslemek için insanın ruhunun bayağı bir hasarlı olması lazım. Ali'nin teslim olmuş insanların kestiği kelleleri, zina yaptığını itiraf ettirmek için sabaha kadar işkence ettiği kadını sonra recme göndermesi vb hadisleri bilip de burada masal anlatmaya kalkmayı samimiyetle anlayamıyorum.

Sevecek başka insan mı bulamıyorsunuz a canlar?

Sitelerde Paylaş

Ali'ye sevgi beslemek için insanın ruhunun bayağı bir hasarlı olması lazım. Ali'nin teslim olmuş insanların kestiği kelleleri, zina yaptığını itiraf ettirmek için sabaha kadar işkence ettiği kadını sonra recme göndermesi vb hadisleri bilip de burada masal anlatmaya kalkmayı samimiyetle anlayamıyorum.

Sevecek başka insan mı bulamıyorsunuz a canlar?

Bu Ali O ali değil .Bu içimizdeki küfrü kesen Alidir

Küfür:Hakikatın gizlenmesidir.Küfür Ruhumun içindedir.

Hazreti şahın avazı turna denen bir kuştadır

Asası Nil deryasında Hırkası bir derviştedir

Nil deryası umman oldu.Sarardı gül benzim soldu

Bizim Allahımızda Muhammed Alimizde onlarınkinden farklıdır.

Bizim Allahımız sınık gönüllerde mihman olan şahtır.

Sitelerde Paylaş

Bu Ali O ali değil .Bu içimizdeki küfrü kesen Alidir

Küfür:Hakikatın gizlenmesidir.Küfür Ruhumun içindedir.

Hazreti şahın avazı turna denen bir kuştadır

Asası Nil deryasında Hırkası bir derviştedir

Nil deryası umman oldu.Sarardı gül benzim soldu

Bizim Allahımızda Muhammed Alimizde onlarınkinden farklıdır.

Bizim Allahımız sınık gönüllerde mihman olan şahtır.

Gereken cevap verilmiştir.Eyvallah can.

Sitelerde Paylaş

bugün hilafeti tekrar kursak hallacı mansurların kellesinden çin seddi yapılır

Senin gibiler oldukça zaten hallac ı mansurların değeri bilinmez.Siz içinizde yaşamadınız ki o duyguyu sadece dışarıda aradınız.Boşversene birgün herkes ölecek,önce gitmek demek Yaradan'a önce varmak demek.Sonuçta Allah sevdiği kullarını erken yanına alırmış..

Sitelerde Paylaş

Alevilerin bugün artık neredeyse çoğunluğu İslamdan (Şia ve Ehli sünnet)ayrı bir din olduklarını söylüyorlar haklıdırlarda

Namaz:Alevilikte yoktur.Ayini Cemin namaza benzer hiç bir tarafı bulunmaz.Namaz kavramında birlik yoktur.

Oruç:Muharrem yasına Oruç densede ,En azından Oruç kavramında Ehli Sünnet ve Şiadan ayrılır aleviler.

Hac:alevilikte yoktur

İçki:Alevilikte içki Haram yada Mekruh(Kerih) değildir.

İbadette müzik:Alevilikte vardır.Şia ve Sünniye göre saz çalmak dahi günahtır

Peygamber mefhumu:Alevilikte Muhammed değil Muhammed ali Nuru vardır.

Kuran:Alevilikte Sırrı Kuran vardır.Mushaf tamamen müteşabihtir.

Allah:Alevilikte Allah Beşerden ayrı değildir.Allah sınık gönüllerde mihman olan şahtır.Galiplerde değil mazlumlarda vardır.

Onun için Mazlumların artık işlerini Allahla değilde ilimle siyasetle ve Güçle düzeltmeleri gerekir.

İyide Aleviler haklı çünkü Kuranda ve islamda yokki bu yazdıkların...

Hepsi kabedeki puta yapılan ibadetler

Sitelerde Paylaş

sen bilmiyor musun ki insan denen varlık yalan söyleme de sapmada hurafeler masallar efsaneler uydurmada çok başarılıdır o nedenle bu dünyada binlerce din mevcuttur

Bak kendin yazmışsın gerçekleri.islamda bu dinlerden biri aklınızın basmadığı nokta burası.

Sitelerde Paylaş

Allah (yaradan inancı) müslümanlıktan önce çıkmış bir düşünce biçimidir sonuçta.Aleviliğin ilk yazılı kaynakları müslümanlık,hristiyanlıktan önce çıkmıştır.O dönemki insanlar putlara taparken şimdiki Aleviler tek tanrılı inanca inanmaktaydı.O dönemde kendilerine 'ışık insanları' derlerdi.Kur'anda bahsedilen iyilik kuralları onlar tarafından önceden kural olarak ele alınmıştı.Ardından müslümanlık yayıldı,Aleviler müslümanlık inancı kendi inançlarına fazlasıyla benzer olduğu için kendilerin benimsediler.Mesela bilmezsiniz ama söyleyeyim ilk camiler Aleviler tarafından yapılmıştı,birçok yazılı kaynak vardır araştırırsanız forumun önünde yalan söylemediğimi anlarsınız.Ki yukarıdaki yorumlarıma bakınız tek bir yanlışım var mı düşüncelerim de? Elbet yoktur.Aleviler o dönemde(ışık insanları) hristiyanlar tarafından katledildi,vakti zamanında cahil insanlar tarafından da katledildi,araştırın tek bir alevi katliamı bulamazsınız.Kimin tarafından çıktığı önemli değildir,Hakk'ı barındırıyor mu? Evet.Haklı mı? Evet.O zaman söze gerek yoktur.

Arkadaşım alevilik müslümanlıktan ayrı değildir.Oluşum aşamaları müslümanlıktan öncedir fakat ayrı değildir.Sunniler ne olarak görürlerse görünmez,Hakk değişmez,Allah kul ayırmaz.Bunu bilmeyene ne yazık.

Bir dediğin bir dediğini Tutmuyor..söylediğini tekrar oku...

Zerdüşlük olduğu anlaşılıyor..Kuran yarısını zerdüşlükten yarısınıda tevrattan almış ondan yakın görüyorsunuz...

Önce başladı diyorsun..sonra müslümanlıktan ayrı değildir..ilginç

Sitelerde Paylaş

Müsümanlık bir dindir saygım var. Ancak Allah-u Ekber diyip bomba patlatmak, kafa kesmek müslümanlık değilidir. Irkçılıktır, pisliktir. Bu pisliğe uyanlar ise kafirdir. Ben bir Ateistim ancak ateist olmamın bir nedeni ise bu insanlarla aynı sınıfa koyulmamak. Onlara da Müslüman diyorlar, masum masum yaşayan zararsızlara da ? Garip.

Güldürdün beni biraz dikkat...

Bir ateist dinleri iyi bilir...

Müslümanlığa ve diğerlerine saygı gösterilmez..

Yalan olan birşeye nasıl saygı duyarsın.........

O dine inann kişiye insan olduğu için saygı duyulur..

Talak-4 e Azhab-37 ye..Nuh tufanına..adem havva palavrasına yazan kitaplara...

Musa firavun yazan ........köle ..cariye ...cariyenin yetim kızını fuhuşa sürüklemeyi yasaklamayan kitaba......

Savaş ganimetini helali hoş yeyin diye ayet geldi diyen bir inanışa nasıl saygı gösterilir.....

Budizm gibi ruhani ..ve zararı olmayan inanışları ancak anladığını söyleyebilirsin...

Sitelerde Paylaş

Müsümanlık bir dindir saygım var. Ancak Allah-u Ekber diyip bomba patlatmak, kafa kesmek müslümanlık değilidir. Irkçılıktır, pisliktir. Bu pisliğe uyanlar ise kafirdir. Ben bir Ateistim ancak ateist olmamın bir nedeni ise bu insanlarla aynı sınıfa koyulmamak. Onlara da Müslüman diyorlar, masum masum yaşayan zararsızlara da ? Garip.

Sen ateist değilsin, kendini ateist sanıyorsun sadece.

Sitelerde Paylaş

Birçok Müslüman var ki yakınlarının dinden çıktıklarını farkedip de kahrolan ve onlar kurtulabilsinler diye de gizliden gizliye Allah'a yakararak onlar adına kurtuluş dileyen. Ne bir gösteriş var ne bir çıkar tek istediği onlar da Müslüman olsunlar da cehennemde yanmasınlar endişesi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...