Jump to content

10 Kasım da ilk defa devlet töreni yok!

Recommended Posts

5 mayıs 2012 tarihinde resmi gazetede[ karar sayısı 2012-3073 ]yayınlanan yönetmeliğe göre cumhuriyet tarihinde ilk defa 10 kasımda Atatürkle ilgili törenler yapılmıyacak.

Yönetmeliğin 4. Bölümünün 8. maddesine göre ,sadece Başkentde valilik,Başkent dışında kutlama komiteleri tarafından,sergi,konferans,yarışma ve tiyatro gibi etkinliklerle sınırlandırılmıştır.

Yönetmeliğe göre

10 kasımda saat 9.05 te Anıtkabirde devlet töreni yapılmıyacak

İllerde ve ilçelerde 10 kasımda saat 9.05 teAtatürk anıtlarında saygı duruşu,çelenk sunma ve tören yapılmıyacak

Okullarda 10 kasımda sat 9.05 teanma etkinlikleri yapılmıyacak

10 kasımda saat 9.05 te tüm yurtda uygulanan siren çalma ve saygı duruşu yapılmayacaktır.

http://www.antakyaha...toreni-yok.html

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne oldu, ateistler zorunuzamı gitti?

Bu arada devlet erkanı olacağı için saat 10 kadar kapalı. Anıtkabir.

Devlet büyükleri varken halkı oraya sokmalarını beklemiyorsunuz değilmi.

Bu tip haberleri sanki ilk olacakmış gibi yayınlaya gazatelerde tam bir şerefsizlik örneği sunuyorlar. Sizde sözde akıllılar hemen yırtıyorsunuz kendinizi.

Her sene böyle devlet erkanı varken halk girebiliyormuydu.

Belki saat biraz daha geç olmuş olabilir. Oda belki...

tarihinde CaN06 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Değişimden korkmayın. Türkiyenin tamamını merasim bölüğüne çevirmişler. Fuzuli para, zaman, mesai kaybı. Tabi bence. Herkesin görüşü farklı.

Yobaza bak yobaza , insanda biraz minnet duygusu olur.

Merasim için devlet kaynağından kaç para harcanıyor ? Sen bunu bi söyle bakalım cahil.

Sitelerde Paylaş

Büyük Kurtarıcı Atatürk'ü minnet ve hasretle anıyorum.

Yok olmaya - müstemleke olmaya yüz tutmuş bir halka "bağımsızlık" ülküsü ve inancı aşılayıp,bu uğurda ölümü de göze almış olmakbüyük suçmuş demek ki...

İşgal edilmiş toprakları kahramanca savunup "vatan" kılmak suçmuş demek ki..

Milleti Kul-köle sayan sistemleri yıkıp "bireyciliği" teklif etmek suçmuş demekki..

Köhne dogmaları devreden çıkarıp,akılı ve bilimi üstün tutmak suçmuş demek ki..

Milletini "insan" etmeye çalışmak zinhar büyük bir harammış,günahmış !

Suçlular,günahkarlar anılmaya değmez,onların kadri-kıymeti de olmaz.

Sitelerde Paylaş

Şu lafından sonra atatürkten soğudum açıkcası.Dahada evladım olursa bu adamı önder olarak göstermem.Bende eskiden atatürkçüydüm sonra dine yöneldim ancak atatürkün din düşmanı olduğunu bilmiyordum.

http://www.youtube.com/watch?v=sWXVe29dpNM

tarihinde Araff tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu lafından sonra atatürkten soğudum açıkcası.Dahada evladım olursa bu adamı önder olarak göstermem.Bende eskiden atatürkçüydüm sonra dine yöneldim ancak atatürkün din düşmanı olduğunu bilmiyordum.

Yalana yalan demek ne zamandır suç oldu ne zaman düşmanlık oldu?

Ben de bu konuşmasını gördükten sonra dürüstlüğü ve mertliği sebebiyle saygım 10 kat arttı.

Bir daha da bu topraklara halkına karşı bu kadar dürüst lider gelmez

Keşke bu konuşması TV'lerden yayınlansa

tarihinde koltuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öğrenmiş oldun. Daha neler neler var.

Atatürk en katısından din düşmanıdır!

Ama ne kadar din düşmanı da olsa ölüsünü ziyaret etmem.

Sitelerde Paylaş

İftira atmıyorum ama tabularımı yıktım.

1935 KUDÜS DE TOPLANAN MİSYONERLER KONFERANSINDA,MİSYONER TEŞKİLATIN BAŞKANI SAMUEL ZOUİMER, AÇILIŞ KONUŞMASINDA ŞUNLARI SÖYLEMİŞTİR:

SİZDEN MÜSLÜMANLARI HRİSTİYAN YAPMANIZI İSTEMİYORUM. SİZİN ASIL GÖREVİNİZ MÜSLÜMANLARI İSLAMDAN UZAKLAŞTIRMAKTIR. DOĞUMDAN ÖLÜMÜNE KADAR BOYNUNA HAÇ TAKMASINLAR, KİLİSEYE GİTMESİNLER, VAFTİZ OLMASINLAR, AMA HRİSTİYAN GİBİ YAŞASINLAR. BUNU ÇAĞDAŞLIK ADI ALTINDA TEM

İN EDEBİLİRSİNİZ. ONLARI PEYGAMBER VE ALLAHI TANIMAZ BİR KİŞİ HALİNE GETİRİN. MÜSLÜMAN MİLLETLERİ AYAKTA TUTAN AHLAK, HAYA, İFFET DUYGULARINDAN KOPARIN. EĞER BUNDA BAŞARILI OLURSANIZ, İSLAM MEMLEKETLERİNİN SÖMÜRÜ HALİNE GELMESİ İÇİN, FETİH YOLLARI AÇANİLERİ KARAKOLLAR KURMUŞ OLURSUNUZ. SEVK ETMEYE ÇALIŞTIĞINIZ YOLDA YÜRÜMELERİ İÇİN İSLAM ÜLKELERİNDEKİ BÜTÜN BEYİNLERİ BUNA GÖRE HAZIRLAMANIZ GEREKİR. BU İSE MÜSLÜMANLARI DİNLERİNDEN UZAKLAŞTIRMAKTAN BAŞKA BİR YOLLA MÜMKÜN DEĞİLDİR.

EĞER SİZ ONLARDAN ALLAH VE PEYGAMBER TANIMAZ BİR NESİL HAZIRLARSANIZ, BÜYÜK İŞLERLE VE İDEALLERLE UĞRAŞMAZLAR. RAHATI, TEMBELLİĞİ, PARAYI SEVERLER. ARZULARINI VE ŞEHVETLERİNİ TATMİN İÇİN HER ÇAREYE BAŞVURURLAR. HATTA ÖYLR HALE GELİRLER Kİ, ŞEHVET VE ARZULARI HAYATIN TEK HEDEFİ OLUR. BİR ŞEY ÖĞRENİRSE ARZU VE İSTEKLERİNE NAİL OLMAK İÇİN HARCAR. EN YÜKSEK MAKAMA GELSEDE NEFİS ARZU VE ŞEHVETİNİN ESİRİ OLUR.

EY MİSYONERLER!.... ANCAK MÜSLÜMANLARI BU HALE GETİRDİĞİNİZ ZAMAN VAZİFENİZİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE TAMAMLAMIŞ OLURSUNUZ.

9.LUİ, 13YÜZYILDA HAÇLI SEFERLERİNDE MÜSLÜMANLARA ESİR DÜŞMÜŞ, BİR MÜDDET KAHİRE’ EL-MANSUR HAPİSHANESİNDE KALIP FİDYE İLE KURTULMUŞ VE ŞÖYLE DEMİŞTİR.”BİZ MÜSLÜMANLARI SİLAHLA YENMEYİ BAŞARAMAYACAĞIZ. EĞER ONLARA KARŞI ZAFER KAZANMAK İSTİYORSAK İNANÇLARIYLA SAVAŞMALIYIZ.ÇÜNKÜ BU İNANÇ KALBLERİNDE BULUNDUĞU MÜDDETÇE ONLAR HEZİMETE UĞRATILMAZ.

tarihinde Araff tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İftira atmıyorum ama tabularımı yıktım.

Atatürk tabiki dine karşıydı haklıydı. Ama ne yazık ki dinciler sevmezler çünkü onlara yurt bıraktığı içindir yurtsuz olsalradı daha iyi olcaktı onlar için. kim dini sevmese mason oluyor ilaki arabın düzeni lazım bunlara şerriyat gelse bunlar kaç gün dayanır acaba

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...