Jump to content

Projelerimiz

Recommended Posts

Ücretsiz ingilizce özel ders vermek istiyorum. Kadıköy civarı aydın kafalı ve çalışkanlara sadece . ÇYDD'ye başvurdum ama beni sadece kahvaltı için arıyorlar maalesef ,tık yok. Benim de yakın zamandaki projem bu olsun.

Ücretsiz ders vereceksen internet üstünden de verebilirsin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Size kolay bir soru soracam.

Elektrik kesintilerinde bir cihazı 24 saat çalıştırmak için akü yerine eski saatlerde olduğu gibi ağırlığın düşme enerjisini elektrik enerjisine dönüştürüp faydalanmak isteyelim.

cl8264.jpg

Ev odalarının tavan yüksekliği genellikle 2,5 - 3 metre olduğu h yüksekliğini 2 metre ile sınırlayalım.

M kütlesinin ağırlığı 30 wattlık ampülü 24 saat çalıştırması için en az kaç kilogram olmalıdır?

Sürtünme kuvvetlerini diğer kayıpları hesaba katmıyoruz.:)

Sitelerde Paylaş

Projelerim arasında Doktoraya başlamak var. Ayrıca 4 yıllık sosyoloji de okumak istiyorum. Tabii kısmet artık. Bu arada yüksek lisans tezim geçti İngilizce kısmında biraz zorlandık ama olsun, bitti en sonunda. Bir psikoloji dergisinde intiharlar hakkında yazmış olduğum makalem yayınlandı. Bir kaç yazılı basında da gurup olarak yapmış olduğumuz araştırmalar yayınlandı.

Sitelerde Paylaş

Bence soru eksik sorulmuş.... Doğrusu şöyle olmalıydı?

M kütlesinin ağırlığı 30 wattlık ampülü 24 saat çalıştırması için en az kaç kilogram olmalıdır ve kütleyi asanın kayınvalidesinin adı nedir?

M kütlesini bulduklarında oldukça şaşıracaklar ama nedense kimse çözmek için uğraşmıyor.

Forumda laptoplarını 24 saat açık tutanların çözmesini istiyorum.:)

Sitelerde Paylaş

Sevgili DMA.. Bu soru hakkında ciddi bir yorum yapmamışsın. Cevabı mümkün mü?

Sevgili haci,

elbette mümkün. mechanical'ın da belirttiği gibi hem çüzümü basit hem de sonucu şaşırtıcı.

30 wat harcayan bir lap topu 24 saat çalıştırmak için gerken kütle miktarı! :D Bence güzel bir düşünce.

Sevgiler

Sitelerde Paylaş

Minimum yaşayabilme kiti geliştirmek. Akvaryumda yenebilir böcekler yetiştirmek, havadan serra etkisiyle su temin etmek ve her mevsime enerjisiz dayanıklı çadır gibi... Ama daha yeni bir proje ve yol uzun görünüyor.

5PCS-Outdoor-Camping-Emergency-Tent-Sunshade-Tent-Free-Shipping-Wholesale-And-Retail-240-100cm-90cm.jpg

tanksetup.jpg?w=640

Sitelerde Paylaş

Size kolay bir soru soracam.

Elektrik kesintilerinde bir cihazı 24 saat çalıştırmak için akü yerine eski saatlerde olduğu gibi ağırlığın düşme enerjisini elektrik enerjisine dönüştürüp faydalanmak isteyelim.

Ev odalarının tavan yüksekliği genellikle 2,5 - 3 metre olduğu h yüksekliğini 2 metre ile sınırlayalım.

M kütlesinin ağırlığı 30 wattlık ampülü 24 saat çalıştırması için en az kaç kilogram olmalıdır?

Sürtünme kuvvetlerini diğer kayıpları hesaba katmıyoruz. :)

1 kg -- 1m = 9,806 j

1kwh = 3600 j = 1000 w/heure

1000/24 = 41,6666.... watt

1kg -- 41,6666 Watt

1/41,6666 = 1 watt ..... (1/41,666) x 30 = 0,72 kg

3600/9,806 = 367,1221 kg

367,12221/2 m = 183,5611 kg

183,5611 x 0,72 kg = 132,1640 kg

--------------------------

Kurğunun metreküpü 11340 kg

11340/132,1640 = 85,802

1/85,802= 0,01154 m3

poulie-pour-parc-acrobatique-105017.jpg

Kolay gelsin.

Sevgiler.

tarihinde Levia tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

micro-generator.jpg

Standard working condition:

Rotate speed 3000 r/min (çark sistemi ile ayarlanmali)

Rotate direction CW & CCW

Working temperature -10℃~ +60℃

Relative humidity 30%~90%

Electrical performance:

Load voltage 4V (load 4.5Ω)

Load current 0.9A (load 4.5Ω) [on adet veya daha verimlisi gerek]

Phrase 3

Mechanism performance:

Axial clearance 0. 5~1.0 mm

Mechanical noisy <50DB under rated voltage and non-loaded

Weight 65g

Life >2000h

3-5 Appearance clean, no rust, no scrape, firm structure

http://www.finanzen....toffe/bleipreis

Kursunun kilogram fiyati : 2,07 USD

132,1640 x 2,07 kg = 273,58 USD :)

Sitelerde Paylaş

Minimum yaşayabilme kiti geliştirmek. Akvaryumda yenebilir böcekler yetiştirmek, havadan serra etkisiyle su temin etmek ve her mevsime enerjisiz dayanıklı çadır gibi... Ama daha yeni bir proje ve yol uzun görünüyor.

5PCS-Outdoor-Camping-Emergency-Tent-Sunshade-Tent-Free-Shipping-Wholesale-And-Retail-240-100cm-90cm.jpg

tanksetup.jpg?w=640

Akvaryumda ne tür böcekler yetiştiriyorsun?

Kendin için mi balıklar için mi? :)

Ben supirelerinden moina türünü yetiştiriyorum.Ama aylık üretimim balıkların bir günlüğüne yetmiyor.

Büyük havuz yapmam lazım. :(

Su pirelerinin Daphnia türünü çevremdeki sularda bulamadım.Moina türü ise havuzuma su içmeye ve yıkanmaya gelen kuşlar tarafından getirildi.:)

http://www.fao.org/docrep/003/w3732e/w3732e0x.htm

Sitelerde Paylaş

Sevgili haci,

elbette mümkün. mechanical'ın da belirttiği gibi hem çüzümü basit hem de sonucu şaşırtıcı.

30 wat harcayan bir lap topu 24 saat çalıştırmak için gerken kütle miktarı! :D Bence güzel bir düşünce.

Sevgiler

Cihazların stand by konumunda yanan kırmızı ledin bir günde harcadığı enerjiyi 2 metreden kaç kilogram kütleyi bırakırsak elde edebiliriz?Sorusunu sorsaydım belki hemen çözerlerdi. :)

tarihinde Doga_Bilim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Akvaryumda ne tür böcekler yetiştiriyorsun?

Kendin için mi balıklar için mi? :)

Ben supirelerinden moina türünü yetiştiriyorum.Ama aylık üretimim balıkların bir günlüğüne yetmiyor.

Büyük havuz yapmam lazım. :(

Su pirelerinin Daphnia türünü çevremdeki sularda bulamadım.Moina türü ise havuzuma su içmeye ve yıkanmaya gelen kuşlar tarafından getirildi.:)

http://www.fao.org/docrep/003/w3732e/w3732e0x.htm

Ifade etmis oldugum gibi, henuz proje asamasindayim. Amacim, mini bir ekosistem kurup, guncel gerekli kisisel protein ve diger gida ihtiyaçlarimi temin edebilmek. Henuz böcekler konusunda arastima asamasindayim, dunyada pek çok tuketilen böcekler var. Hangileri hangi miktarda yetisirse daha verimli olur bilmiyorum. Gunde 46-47 gram protein temin etmem gerekiyor. Sevgiler.

vers-de-farine-lyophilises.jpg

Bir tanesi 0,2 ila 1 gram eden Un kurdu örnegin. Ancak yetismesi 8 ila 15 ay gerektiriyor. Her turlu gida atigindan besleniyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...