Jump to content

İslam Dünyasındaki Fikir Mücadelesi-Amerikanın İslamla Savaşı

Recommended Posts

• 3 years later...

Aslında bu odionun tamamını dinlemekte yarar var. Maalesef dinlenemiyor. İmam İslam ABD ve Batı ilişkilerine İslam bakış açısından, oldukça nötral olarak değiniyor. Bu konuda son sözünün ne olduğunu bilmiyoruz ama, başlarda ABD'nin İslam'ı değiştirmeye çalıştığı iddiasını savunuyor. Bunda küçük de olsa bir gerçek payı var. 

Sitelerde Paylaş

ISID'in şuanki kuruluş aşamasını çok güzel anlatmış. Dialoglarda geçen ılımlı yaklaşım stratejisi doğru, peki yanlışmı? bence değil.Tabi bunları yazarken tayyipin imanlarıyla tankların namluların karşısına hiçbir şeyleri olmaksızın insanların dikilmesini sözleri geliyordu televizyondan.

tarihinde Abdul Alhazred tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence ABD ve diğer nüfuz sahibi ülkeler İslam'la savaşmıyor sadece kullanıyor. Özellikle son dönemde kendi askerlerini bile göndermeden işgal ediyor ve kaynaklarına el koyuyor. Üstelik bunu mezhepleri kullanarak yapıyor. Bu tip savaşlar hem daha ekonomik oluyor hem de kendi ülkesinde politik olarak zorlanmıyorlar. (şehit geldi vb. durumlar)

İslam'la ilgili çok ciddi bir mücadele olduğunu düşünmüyorum. Çoğu ülkede müslümanlara kötü davranılmıyor ve vatandaşlık hakkı bile veriliyor. İslam' ı yok etmek isteyen ülkeler kendi ülkelerinde müslümanlara vatandaşlık verir mi? Ben olsam yine aynısı yapardım. Bir yeri işgal edeceksem önce orayı ayrıştırmam, bölmem ve istikrarsızlaştırmam lazım. Bunu dini, mezhepsel, etnik olarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Niye yüzbinlerce asker götüreyim ki? Onlar kendi kendilerini öldürür ve kıvama gelirler.

Sitelerde Paylaş

Yazdıklarınız doğru bu tarz dönüşüm ingiliz tarzı bir taktiktir ki Hindistan buna güzel bir örnektir.Onlarda işte dediğiniz gibi yapıyor islamı ılımlı şekle sokuyorlar ki bence doğru bir yöntem.ISID'ınde üst yönetim kadrosu aslında islami görünen CIA ajanlarından oluşmaktadır. Dünyaya islamı farklı bir şekilde medyatik tanıtma çabasındalar.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Hizip yazdı:

Bence ABD ve diğer nüfuz sahibi ülkeler İslam'la savaşmıyor sadece kullanıyor. Özellikle son dönemde kendi askerlerini bile göndermeden işgal ediyor ve kaynaklarına el koyuyor. Üstelik bunu mezhepleri kullanarak yapıyor. Bu tip savaşlar hem daha ekonomik oluyor hem de kendi ülkesinde politik olarak zorlanmıyorlar. (şehit geldi vb. durumlar)

İslam'la ilgili çok ciddi bir mücadele olduğunu düşünmüyorum. Çoğu ülkede müslümanlara kötü davranılmıyor ve vatandaşlık hakkı bile veriliyor. İslam' ı yok etmek isteyen ülkeler kendi ülkelerinde müslümanlara vatandaşlık verir mi? Ben olsam yine aynısı yapardım. Bir yeri işgal edeceksem önce orayı ayrıştırmam, bölmem ve istikrarsızlaştırmam lazım. Bunu dini, mezhepsel, etnik olarak rahatlıkla yapabilirsiniz. Niye yüzbinlerce asker götüreyim ki? Onlar kendi kendilerini öldürür ve kıvama gelirler.

Şu anda mevcut durumu özetlemişsiniz. Çok doğru.. Obama İslam'ı eleştirmiyor. Kullanmaya çalışıyor. İslam'la mücadele etmiyor. Bunda da bir dereceye kadar başarılı. Obama'dan sonra gelecek presidentlerin de geleneksel İslam'ı eleştireceğini sanıyorum. Her halü kârda İslam ile mücadele edilmeyecektir. Çünkü bu taktik her zaman geri tepmeye mahkumdur. Ama aşırı İslam'a karşı daha ciddi önlemler alınacağı kesin. Onda ne kadar başarılı olunur bilmiyoruz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...