Jump to content

Allah Kaç Kavmi Niçin Yok Etti?

Recommended Posts

Baştan çürük bir tez , gerçekten bir allah olsaydı Müslümanları yok ederdi.

Biz size ne yaptık ki ? kalpleriniz bu kadar nefretle dolmuş insanlıktan çıkmışsınız?

tarihinde Araff tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Helaklar genelde aşırıya giden ve bu 'hata'larından dönmeyen kavimlerin başına geliyor.

Müslümanların -günümüz bizlerin- helak olmamasının sebebi ise Muhammed'in miraçta ya da başka bir yakınlık anında Allah'tan kavminin büyük helaklara uğramamasını dilemesinden dolayı olduğu belirtiliyor diğer kaynaklarda.

Buradan nasıl Müslümanları imanından edecek çarpıcı bir sonuç çıkacak ben kestiremedim. Başlığı açan arkadaşımız yardımcı olursa faydası olur.

Sitelerde Paylaş

Helaklar genelde aşırıya giden ve bu 'hata'larından dönmeyen kavimlerin başına geliyor.

Müslümanların -günümüz bizlerin- helak olmamasının sebebi ise Muhammed'in miraçta ya da başka bir yakınlık anında Allah'tan kavminin büyük helaklara uğramamasını dilemesinden dolayı olduğu belirtiliyor diğer kaynaklarda.

Buradan nasıl Müslümanları imanından edecek çarpıcı bir sonuç çıkacak ben kestiremedim. Başlığı açan arkadaşımız yardımcı olursa faydası olur.

Yardımcı olmasına olurum da, önce bold yaptığım kısmı nereden duyduğunu, kaynağını önce söylesen.

Bu arada biraz da beklemek istiyorum, belki sorduğum soruyu (hangi kavim niçin helak edildi) bilen bir Müslüman arkadaş vardır.

Sitelerde Paylaş

Yardımcı olmasına olurum da, önce bold yaptığım kısmı nereden duyduğunu, kaynağını önce söylesen.

Bu arada biraz da beklemek istiyorum, belki sorduğum soruyu (hangi kavim niçin helak edildi) bilen bir Müslüman arkadaş vardır.

Müslümanlıktan irtidad edeli uzun bir süre oldu. Kaynaklarda nasıl geçiyordu tam olarak hatırlamıyorum. Fakat şimdi düşündüm de sanırım Allah Muhammed'e kavminin kıyamete dek daim kalacağını, onları helak etmeyeceğini söylemişti. Verdiğim bilgilerden hangisinin doğru olduğunu hatırlayamadığımdan kaynak bulabilece miyim emin değilim fakat bulursam paylaşacağım.

-Düzenleme-

Hadis-i Şerif'e gelince, sahih hadis kitaplarında gördüğümüz şekliyle, Efendimiz (S.A.V) ümmetinin helâk olmaması için Allah'a (C.C) çok yalvardı. Bu yalvarmalarının en mühimi de Vedâ Haccı'nda, Arafat ve Müzdelife'de oldu. Bu iki mübarek yerde o, Allah'ın ilhâm ettiği ölçüde pek çok şey diledi. Hatta, kul haklarının affı için dahi yalvardı-yakardı. Ancak, bu husus kabul edildi mi, edilmedi mi birşey diyemiyeceğim!

Evet O Sultanlar Sultanı'nın, Ümmet-i Muhammed'in helâk olmaması mevzûunda pek çok yalvarış ve yakarışları olmuşdu. Bunu Sahâbe-i Kirâm'a şöyle anlatıyor: "Ben, Rabbimden, benim ümmetimi helâk etmemesini istedim. Rabbim benim bu duamı kabul buyurdu. Dedi ki: "-Onların helâki kendi aralarında olacaktır. Günah işledikleri zaman ben onları birbirine düşürecek ve vurduracağım. "Ben bunun da kalkmasını diledim; ama Rabbim, bunu kaldırmadı." Evet, irâdeleri ile halledecekleri bu mesele kaldırılmamıştı...

http://foto-galeri.bugun.com.tr/lût-kavmini-helak-eden-gunah-176043-galerisi.aspx?p=11

http://ahmetdursun374.blogcu.com/lut-kavmi-simdikiler-neden-helak-edilmiyor/1013555

http://www.inancingolgesinde.net/fethullah-gulen-asrin-getirdigi-tereddutler/61-fethullah-gulen-asrin-getirdigi-tereddutler-2/199-fethullah-gulen-asrin-getirdigi-tereddutler-lut-kavmi-nuh-kavmi-gibi-bazi-kavimler-belli-suclardan-helak-edilmislerdir-bugun-butun-ahlaksizliklar-yapildigi-halde-neden-toplu-olarak-milletler-helak-edilmiyor.html

Ben de böyle hatırlıyorum. Peygamber dua ediyor. Genel helakla ilgili bu dua kabul ediliyor fakat Müslümanların kendi içinde sürekli birbirleriyle çelişeceği söyleniyor. Bu da Müslümanlar arasında mucizelerden biri. Çünkü 4 halifeliğin sonuna doğru olanlar bilginizde var.

tarihinde KGuner tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet gerçekten iyiliği emreden bir tanrı varsa ve istediğini helak edecek bir güce sahipse , öncelikle helak etmesi gereken müslümanlardır.

Müslümanlar helak edilmedi ise , geçmiş tarihte yaşamış hiçbir kavimde helak olmamıştır.

Mantığın sakat gözüksede yinede bir mantığı var.Helak edilen kavimler peygamberin davetinden sonra helak edilmişitr.O peygamberler sadece o kavme gelmişitr.Yani peygamberin davetini hepsi canlı canlı duymuştur.Ama iman edenler değil,iman etmeyenler helak edilmiştir.Tabi iman etmeyenler kaba bir tarif.İman etmemek,kötülüğe devam etmektir.Yoksa Allah hiçbir kavmi sadece iman etmediler diye helak etmemişitr.Temel sebep zulmeden olmalarıdır.

İnsan iman ettikten sonra yine zulmederse,extra bir suçu daha işlemiş olurlarki,oda müslüman kimliği altında zulum yaparak insanların hak yolundan caydırıcı etken olmak.Buna en basit örnek,İslami, adı altında terör yapanlardır.Milyonlarca insanın İslamı daha tanımadan, terör inancı imajını yarattıkları için.

Sitelerde Paylaş

Nerde bir doğal afet meydana gelmiş veya geçmişe ait bir söylenti, bir masal varsa arap allahı ben yaptım, ben yaptım diyerek sahiplenmiş.

Yaptıktan sonra da tahtına kurulup;

Kaç kavim helak oldu sarhoş gönlümde,

yine de insana yaranamadım

diye türkü çığırmıştır.

tanrının helaki sadece doğal afetler yoluyla olmaz...

bir kavmi başka bir kavmin istilası yok etmesi yoluyla da bunu yapabilir...

yahut salgın hastalıklar yoluyla...

yahut toplumun yozlaşmasının meydana getirdiği zayıflama çökme gibi nedenlerle o toplumun dağılması şekliyle...

yahut hiç akla hayale gelmedik yöntemlerle...

Sitelerde Paylaş

tanrının helaki sadece doğal afetler yoluyla olmaz...

bir kavmi başka bir kavmin istilası yok etmesi yoluyla da bunu yapabilir...

yahut salgın hastalıklar yoluyla...

yahut toplumun yozlaşmasının meydana getirdiği zayıflama çökme gibi nedenlerle o toplumun dağılması şekliyle...

yahut hiç akla hayale gelmedik yöntemlerle...

Zaten kafası sadece insanlara nasıl eziyet ederim, nasıl zulmederim diye çalışıyor. Cehennemde diri insan yakan, işkence eden bir tanrı figüründen de bunlar beklenir ancak.

Sitelerde Paylaş

Zaten kafası sadece insanlara nasıl eziyet ederim, nasıl zulmederim diye çalışıyor. Cehennemde diri insan yakan, işkence eden bir tanrı figüründen de bunlar beklenir ancak.

evet bazen öyle görünüyor...

ama şöyle bir laf vardır....

insanın kendi kendine ettiğini bütün dünya gelse yapamaz...

aslında cezalandırma da böyle bir şey....

insan yada insanlar bazen öyle şeyler yapıyorlar ki bu yaptıkları nedeniyle hayatları cehenneme dönüyor...

aslında bu süreç anlatılıyor olabilir cehenneme helak gibi şeylerle...

Sitelerde Paylaş

Zalim insanlardan oluşan kavim, "zalim kavim" olur.

bir kavimdeki bütün insanların zalim olması mümkün müdür? ya çocuklar ne olacak?

mümkün değilse neden o insanlar değil de kavimler helak ediliyor? eğer mümkünse bu sefer tamamı zalim olmayan kavimlerdeki zalim insanlar sırf diğerleri zalim olmadığı için yırtmış olmuyor mu?

kavim helakı neresinden bakarsan bak adaletsiz, ilkel ve saçma bir yöntemdir.

gerçi çocuklarla ilgili olarak muhammedin bir cevabı var. gece baskınlarında kadın ve çocukların arada kaynaması tereddüte neden olur ve sorarlar : bunlardan vebalimiz var mıdır? el cevap : onlar da onlardandır.

Sitelerde Paylaş

Sadece bu soruya dürüstçe cevap verseniz gerçeğe görürsünüz.

Soru:

Allah (1) hangi peygamber zamanında, (2) hangi kavmi (3) niçin (suçları neydi) yok etti?

Müslüman arkadaşlar bu basit soruya cevap veremediğinizin farkında mısınız? Niçin vermediğinizi düşünün isterseniz. Kuran'da bıkmak usanmak bilmeden bahsedilen bir konudur. Onlarca ayette bol bol bahsedilmiştir. Evet şimdi cevabı alalım :)

Sitelerde Paylaş

bir kavimdeki bütün insanların zalim olması mümkün müdür? ya çocuklar ne olacak?

mümkün değilse neden o insanlar değil de kavimler helak ediliyor? eğer mümkünse bu sefer tamamı zalim olmayan kavimlerdeki zalim insanlar sırf diğerleri zalim olmadığı için yırtmış olmuyor mu?

kavim helakı neresinden bakarsan bak adaletsiz, ilkel ve saçma bir yöntemdir.

gerçi çocuklarla ilgili olarak muhammedin bir cevabı var. gece baskınlarında kadın ve çocukların arada kaynaması tereddüte neden olur ve sorarlar : bunlardan vebalimiz var mıdır? el cevap : onlar da onlardandır.

İnsanların içlerini bilmediğimiz için zalim kavim içindeki iyi olarak bilinen birisinin zalim kavimle birlikte helak edilmesi veya iyi kavim içindeki zalim olarak bilinen birisinin iyi kavimle birlikte mutlu mesut yaşaması bize zulüm gibi gözükebilir ancak insanlarını içini bilen birisi var.

Çocukların öldürülmesinin, çocuklar veya aileleri için iyi olduğu söylenebilir. Çocuk daha fazla yaşarsa cehennemlik olmakla kalmayıp ailesini de cehenneme sürükleyebilir. Dinsiz ve ateist ailelerin çocuklarının öldürülmesi ise yine çocukların lehinedir çünkü o çocuk öldürülmezse ailesi tarafından dinsiz-ateist olarak yetiştirilip cehennemlik olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...