Jump to content

Depremi Haber Veren Uydu

Recommended Posts

Mini etek giyildiği için deprem oluyor diyenlere duyurulur. Gaybı allah bilirdi ama müslümanlar da şaşırdı.

İran'ın başkenti Tahran’da düzenlenen 1. Ekonomik İşbirliği Organizasyonunda konuşan İranlı merciler yaptıkları açıklamalarda İranlı bilim adamlarının depremi önceden belirleyen alçak irtifalı uydular geliştirmek üzere çalıştıklarını belirttiler. İran Sanayi ve Bilim Çalışmaları Merkezi Başkan Yardımcısı Muhammed Hassan Entezari, 6o kilo civarında ağırlığa sahip ‘Ayet’ isimli İran uydusunun alçak irtifaya yerleştirilerek depremi uzaydan haber vereceğini söyledi. Fransa, Çin ve Rusya’nın da benzer uydu sistemleri üzerine çalıştıklarına dikkat çeken Entezari, İran uydusunun deprem öncesi ve sonrası hareketlenmeler için sismik bozuklukları halletmek noktasında çok mühim bir adım atmış olduğunu belirtti.

http://dunya.milliye...705/default.htm

Sitelerde Paylaş

Daha önce bazı filozoflar gelmiş ve kainatın varlığını inkar etmişler..Çünkü, kainat gibi bir eseri kabul etmek ile, o eserin sanatkarını reddetmeleri akıldan uzak olduğundan mecburen kainatın ve herşeyin varlığını inkar etmişler..Sen de bunlara benziyorsun..Yani, hikmet ve intizam ve ölçünün aklen ve mantıken kör tesadüfe değil de, gören ve bilen bir zatın kudretine delil olduğunu bildiğin için, intizam ve ölçüyü ve hikmeti reddediyorsun..Fakat, sen kainattaki intizam, ölçü ve hikmeti kabul edip de, kainatın ustasını inkar edenlerden bir derece daha akıllısın..her ne ise..

Sinek kanadındaki hikmetsizliği ve intizamsızlığı ve ölçüsüzlüğü bana göstersene..

Sen Allah'ı göstersene.

Sitelerde Paylaş

4.)Neden böyle musibetler daha çok müslümanların başına geliyor. Kafirlerin başına gelmiyor veya az geliyor?

Cevap:Küçük hatalar, küçük merkezlerde ve mahkemelerde, büyük hatalar ve cinayetler ise büyük merkezlerde ve mahkemelerde yargılanır. İşte, bir müslümanın günahları ve hataları küçük olduğu için, cezası ekseriyetle bu dünyada veriliyor. Ahirete bırakılmıyor. Fakat bir kafirin günahları ve hataları büyük olduğu için cezası bu dünyaya sığışmıyor, daha büyük bir mahkemeye ve ceza yerine bırakılıyor. İşte ''Dünya kafirin Cenneti, müminin Cehennemidir'' mealindeki hadisin bir manasını anla.

Galiba tarihin en büyük züğürt tesellisi bu olsa gerek.

Sitelerde Paylaş

sen daha bulunduğun tarihi bilmiyorsun..haşa gaybı nereden bileceksin..

Aferin işine geline anlıyorsun. "de ki" demeyi unutan Allah bana mı akıl verecek desem o zaman ya da aşağıdaki şekilde cevap versem

Hatırat 65-13 kasım 2013 günü (yarın) Bükreş ve çevresinde çok sayıda silahlı saldırı gerçekleşecektir. Bu saldırılar sonucu onlarca insan ölecektir.

Hatırat 66- Şimdi bildi ki silahlı saldırılar 13 Kasım 2012 (yarın) gerçekleşecektir.

Sitelerde Paylaş

1-Siz şu 11 kişilik takımı sizden 5 kişi ile mağlub edebilirsiniz.

2-(bazı şartlar değiştiği zaman ise)..siz bu takımı 8 kişi ile mağlub edebilirsiniz.

Ben her ikisini de biliyorum..fakat, şartlara ve zamana göre sana söylüyorum ve haber veriyorum..Fakat, ikisi de doğru..

"Bildi ki"si nerede? :D

Not:Tabii bu akıl yürütmene başka eleştiri de getiririm ama "bildi ki"nin nerede olduğunu açıklarsan yeter

tarihinde koltuk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen ekleyebilirsin..

Fakat, burada her ikisini de daha önceden bilmem ve sana zamanı ve şartları olunca haber vermem değişmez.

Önceden bilseydi "bildi ki" demezdi, ayrıca Enfal 65-66 yı okuyan kişi neyin ne olduğunu çok kolay anlar. Allah, bu ayetin bizim imanımızı yok edeceğini de bilememiş bu arada.

Sitelerde Paylaş

Bektaşiye sormuşlar "niçin namaz kılmıyorsun"...o da demiş "Kur'anda "namaz kılmayınız" emri var..Ona denilmiş:Ayetin devamını oku..yani "sarhoş iken.." diye..o da "ben hafız değilim" demiş..

Aynen öyle de, Kur'an bir çok ayetinde Allahın ilminin herşeyi ihata ettiğini ferman ediyor..Demek ki, bektaşimisal olmamak lazımmış..

Cehenneme girmemek için kesinlikle bahane bulamazsınız.

Bu dediğine inanıyorsan ayetin öncesini getirirsin.

YANİ "yani sarhoş iken" kısmını. Bu çocukla açıklamalar ile bir yere ulaşamayız hacı emmi :)

Sitelerde Paylaş

4.)Neden böyle musibetler daha çok müslümanların başına geliyor. Kafirlerin başına gelmiyor veya az geliyor?

Cevap:Küçük hatalar, küçük merkezlerde ve mahkemelerde, büyük hatalar ve cinayetler ise büyük merkezlerde ve mahkemelerde yargılanır. İşte, bir müslümanın günahları ve hataları küçük olduğu için, cezası ekseriyetle bu dünyada veriliyor. Ahirete bırakılmıyor. Fakat bir kafirin günahları ve hataları büyük olduğu için cezası bu dünyaya sığışmıyor, daha büyük bir mahkemeye ve ceza yerine bırakılıyor. İşte ''Dünya kafirin Cenneti, müminin Cehennemidir'' mealindeki hadisin bir manasını anla.

Galiba tarihin en büyük züğürt tesellisi bu olsa gerek.

züğürt tesellisi tabiri cuk oturdu. beni güldürdün walla.

Sitelerde Paylaş

Yarın yağmur yağacak dedim mi gaybı bilmek olmuyor mu? Her şey istatistiksel. Tahmin edemez miyim. İlm-i işaret nedir ki?

ey işine gelmeyen yazıları ortadan baykuş...birisi sana sinirli ve yumruğunu sıkarak geliyor..biri o adamın sana vuracağını tahimin edince gaybı bilmiş olmuyor..Öyle de, sen gaybdan çıkmış ve şehadet alemine girmiş yağmurun bazı işaretlerini görüyorsun..Yani, artık gayb değil..

Mesela, söyle bakalım 31 aralık 2012 de yağmur yağacak mı?...

Sitelerde Paylaş

züğürt tesellisi tabiri cuk oturdu. beni güldürdün walla.

bir ayı üzüm salkımının altına gelmiş..atlamış, zıplamış üzüme yetişememiş..Sonra da kendine teselli vermek için "zaten ekşiydi" demiş..gümleyip gitmiş..

İşte, zerre kadar şüphe olmayan kesin ve sağlam bir hakikata, elin yetişmediği için "pis" diyorsun..Halbuki, bir sinek kanadına bile lakayt kalmayan ve onu intizam ölçüden hariç bırakmayan koca bir depremin tesadüfi ve Allahın ilim, irade ve kudretinden hariç zannetmek cahillik ve ahmaklıktır..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...