Jump to content

İncil ve Tevrat var iken Allah Kuran'ı niçin indirdi ?

Recommended Posts

Bu başlık sahibini ciddiye almayın. Bir şey öğrenmeye çalıştığı falan yok, işi gücü soytarılık. Daha önceki sorularıma cevap veremediği gibi, en son yapıştırdığım cevaba da cevap veremeyip apışıp kalmıştır.

Ulan it, bu başlığı isteyen baştan sona okur ve şarlatanı görür.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 148
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

murtaza murat,

"Hristiyan değilim" demişsin ama Hristiyan videosu koymuşsun.

20. bölümde Galile Denizi'ne gidip Nasıra'ya doğru yola çıktığından bahseder. "Nasıra'da deniz vardır" diye bir iddiada bulunulmaz ancak bulunmuş olsa bile, dünün Nasıra sınırları ile günümüz Nasıra sınırları farklı olabilir.

151. bölümde ise Nasıra diye bir ifade yok. Sadece İsa'nın gemiye bindiğinden bahseder. Kudüs'e gittiğinden ise 151. bölümde değil 152. bölümde bahsedilir. Kudüs'te Ölüdeniz vardır.

Tevrat'ın ve İncil'in Kur'an ile çeliştiklerini görmek, bozulduklarını anlamak için yeterlidir.

Tevrat'ın ve İncil'in değiştirilmiş olmaları, tamamiyle değiştirildikleri anlamına gelmez. İçlerinde halen daha Allah'tan olan şeyler bulunuyor olabilir.

Bir ateistin (?) birbirleriyle çelişik kanonik İncilleri savunup apokrif bir İncil'i eleştirmesi de çok ilginç doğrusu, takiye mi desem ne desem bilemedim.

Mademki seviyeyi düşürmüşsün sana senin anladığın dilden konuşmak gerekiyor ..

Ey gerizekalı arkadaşım,

Ben ateist değil agnostikim. Ne kendi kitabını bilip savunabiliyorsun ne de başkasını eleştirebiliyorsun. Çünkü her ikisini de okumamışsın. Yazdıkların cehaletini zaten ortaya koyuyor. Senin yanlış düşündüğünü ispat için her türlü videoyu koyarım. Doğru bulduğum bütün kaynakları kullanma hakkım var. Tıpkı senin gibi.

Nasırada deniz hiç olmadı malesef. Kudüstede olmadı. Şu anda da yok. Merak edenler googlemapse bakabilir. Nasıradan Kudüse deniz yoluyla gitmek Ankara'dan deniz yoluyla Erzurum'a gitmekle aynıdır. Sanırım sen Karadeniz'den gidersin.

Tevrat'ın ve İncil'in Kuran'la çelişiyor olması, senin, kendin gibi cahil okuma yazma bilmeyen peygamberinin Tevrat ve İncil'de ne yazdığından habersiz olmasındandır. Muhammed Tevrat ve İncil'i bilmeden, okumadan dandik bir Kuran yazmıştır. Bu nedenle çelişmektedir.

Kuran zaten kendi içinde de çelişkilerle doludur. Böylesine boş tekrarlarla dolu anlamsız bir kitabı kanıt göstererek birilerini suçlamak için senin gibi zırcahil olmak gerekir.

Şimdi tekrar soruyorum yüreği olan bana yanıt versin.

Maide Suresinde anlatılan Tevrat ve İncil ne zaman bozulmuştur ?

Bir de şöyle soralım Tevrat ve İncil ne zaman tahrif edildi ?

Bunları defalarca sormamıza rağmen yanıt alamıyoruz. Laf salatasını bırakın da gerçekçi yanıtlar alalım.

tarihinde murtimuro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mademki seviyeyi düşürmüşsün sana senin anladığın dilden konuşmak gerekiyor ..

Ey gerizekalı arkadaşım,

Ben ateist değil agnostikim. Ne kendi kitabını bilip savunabiliyorsun ne de başkasını eleştirebiliyorsun. Çünkü her ikisini de okumamışsın. Yazdıkların cehaletini zaten ortaya koyuyor. Senin yanlış düşündüğünü ispat için her türlü videoyu koyarım. Doğru bulduğum bütün kaynakları kullanma hakkım var. Tıpkı senin gibi.

Nasırada deniz hiç olmadı malesef. Kudüstede olmadı. Şu anda da yok. Merak edenler googlemapse bakabilir. Nasıradan Kudüse deniz yoluyla gitmek Ankara'dan deniz yoluyla Erzurum'a gitmekle aynıdır. Sanırım sen Karadeniz'den gidersin.

Tevrat'ın ve İncil'in Kuran'la çelişiyor olması, senin, kendin gibi cahil okuma yazma bilmeyen peygamberinin Tevrat ve İncil'de ne yazdığından habersiz olmasındandır. Muhammed Tevrat ve İncil'i bilmeden, okumadan dandik bir Kuran yazmıştır. Bu nedenle çelişmektedir.

Kuran zaten kendi içinde de çelişkilerle doludur. Böylesine boş tekrarlarla dolu anlamsız bir kitabı kanıt göstererek birilerini suçlamak için senin gibi zırcahil olmak gerekir.

Şimdi tekrar soruyorum yüreği olan bana yanıt versin.

Maide Suresinde anlatılan Tevrat ve İncil ne zaman bozulmuştur ?

Bir de şöyle soralım Tevrat ve İncil ne zaman tahrif edildi ?

Bunları defalarca sormamıza rağmen yanıt alamıyoruz. Laf salatasını bırakın da gerçekçi yanıtlar alalım.

Behey nöron fukarası aklı evvel maymunum benim,

Ateist olmak ile agnostik olmak arasında bir fark yok dinsizlik açısından.

"Nasıra'da deniz vardır" diye bir iddianın olmadığını, Kudüs'te ise Ölüdeniz olduğunu yazmıştık. Nasıra'dan Kudüs'e gitme diye bir şey de yok.

Agnostik olduğunu iddia ettiği halde Kur'an'ın yanlış olduğunu, birbirleriyle çelişik olduğu besbelli olan kitapların ise doğru olduğunu savunmak objektif bir tutum değildir. Böyle bir şey bir agnostikten değil ancak bir Hristiyan'dan beklenebilir. Sabah-akşam paso İslam'ın eleştirildiği bir ortamın müdavimlerinin Hristiyan olmaları ise muhtemeldir.

Maide suresinde anlatılan Tevrat ve İncil, Kur'an'dan önce bozulmuştur, tahrif edilmiştir.

Tevrat'in ve İncil'in muharref olduklarının ispatı;

1- Kur'an ile çelişmeleri.

2- Kendi içlerinde çelişmeleri.

Sitelerde Paylaş

Behey nöron fukarası aklı evvel maymunum benim,

Ateist olmak ile agnostik olmak arasında bir fark yok dinsizlik açısından.

"Nasıra'da deniz vardır" diye bir iddianın olmadığını, Kudüs'te ise Ölüdeniz olduğunu yazmıştık. Nasıra'dan Kudüs'e gitme diye bir şey de yok.

Agnostik olduğunu iddia ettiği halde Kur'an'ın yanlış olduğunu, birbirleriyle çelişik olduğu besbelli olan kitapların ise doğru olduğunu savunmak objektif bir tutum değildir. Böyle bir şey bir agnostikten değil ancak bir Hristiyan'dan beklenebilir. Sabah-akşam paso İslam'ın eleştirildiği bir ortamın müdavimlerinin Hristiyan olmaları ise muhtemeldir.

Maide suresinde anlatılan Tevrat ve İncil, Kur'an'dan önce bozulmuştur, tahrif edilmiştir.

Tevrat'in ve İncil'in muharref olduklarının ispatı;

1- Kur'an ile çelişmeleri.

2- Kendi içlerinde çelişmeleri.

1- Kudüste deniz yok. Herhangi bir yerden Kudüse deniz yoluyla gidilemez. Denize en yakın yerden bile Kudüse 60 km. mesafe var.

Kalın kafan bunu kabul etmemekte ısrar ediyor. Neyse anlamak isteyen zaten anladı .

2- Ben Hristiyanları ya da kitaplarını savunmadım. Sadece senin gibi cahil müslümanların uydurduğu bir kabullenmenin yanlış olduğunu ortaya koydum. Zaten buna yanıt veremiyorsun. Papağan gibi sadece tahrif edilmiştir diyorsun ama kanıt gösteremiyorsun.

3- Eğer senin iddia ettiğin gibi Kuran yazılmadan önce tahrif olduysa Maide suresinde bu ayetlerin ne işi var ?

Yanlarında içinde Allah'ın hükmü bulunan Tevrat varken nasıl oluyor da seni hakem yapıyorlar, sonra bunun ardından verdiğin hükümden yüz çeviriyorlar? İşte onlar (kendi kitaplarına da, sana da) inanmış değillerdir.Şüphesiz Tevrat'ı biz indirdik. İçinde bir hidayet, bir nur vardır. (Allah'a) teslim olmuş nebiler onunla yahudilere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb'e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi. Çünkü bunlar Allah'ın kitabını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrat'ın hak olduğuna da şahit idiler. Şu halde siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir. Onda (Tevrat'ta) üzerlerine şunu da yazdık: Cana can, göze göz, buruna burun, kulağa kulak, dişe diş kısas edilir. Yaralar da kısasa tabidir. Kim de bu hakkını bağışlar, sadakasına sayarsa o, kendisi için keffaret olur. Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler zalimlerin ta kendileridirO peygamberlerin izleri üzere Meryemoğlu İsa'yı, önündeki Tevrat'ı doğrulayıcı olarak gönderdik. Ona, içerisinde hidayet ve nur bulunan, önündeki Tevrat'ı doğrulayan, Allah'a karşı gelmekten sakınanlar için doğru yola iletici ve bir öğüt olarak İncil'i verdik.İncil ehli Allah'ın onda indirdiği ile hükmetsin. Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler fasıkların ta kendileridir.

Bu ayetlere yanıt veremiyorsun.

4- Senin Allahın aptal mı ? Kitapların değiştiğini bilmiyor mu ? Neden böyle şeyler yazarak kendini rezil ediyor ? Sevgili kullarım önceki kitaplar tahrif edilmiştir, onları okumayın diyecek zeka yok mu senin Allahında ?

Hadi Allahı geçtim Muhammed neden uyandırmıyor insanları ? İznik konsülünde değişti bu kitaplar neden demiyor ?

5- Tevrat ve İncil'in Kuran'la çelişmesi sadece önceki kitapların tahrif edildiği anlamana gelmez.

a- İncil değişmemiştir, Kuran ve Muhammed sahtekardır.

b- İncil değişmemiştir. Kuran değiştirilmiştir.

c- İncil değişmiştir. Kuran da değiştirilmiştir.

d- İncil değişmemiştir. Kuranda değişmemiştir. Her iki kitabı yazanlarda şarlatandır.

Biraz da böyle düşünmeye çalışın bakalım atgözlüklü cahiller sizi..

tarihinde murtimuro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Barnabas incili mi? Kuran mi?

KURAN - Meryem 22-23: Ona gebe kaldı. Ardından da onunla uzak bir mekâna çekildi. Nihayet doğum sancısı onu, bir hurma ağacının kütüğüne götürdü. "Ah dedi, keşke daha önce ölseydim, keşke unutulup gitseydim."

Barnabas incili: "Meryem'in de doğum günleri gelmişti. Bakire oldukça parlak bir nurla kuşatıldı ve hiç sancısız çocuğunu doğurdu, kucağına alıp kundağına sardı ve yemliğe yatırdı; çünkü odada hiç yer yoktu...."

http://barnabas-incili.com/incil/barnabas/1/

Hangi kitap degistirildi acaba?

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...