Jump to content

Doğa Ana'yı tebrik etmek gerek

Recommended Posts

Aşağıdaki habere bakıp Japonları tebrik etmeyecek insan yok gibidir sanırım. Bu robotu görünce ve insansı özellikleri vermek için harcanan çabayı görünce "Bizi" düşündüm. Şuan bu yazıyı okuyan ve akleden,aynı zamanda mükemmel bir makine olan "bizi". Bize bu mükemmel özellikleri veren "Tesadüflerin anası" Doğa anayı tebrik ve taktir ediyorum. Harika bir iş çıkarmış! Bir Japon taktiri hakediyorsa Doğa Ana da hakediyor sanırım!

"Japonya'daki eğlence dünyası için geliştirilen ortalama bir kadın anatomisi ve fiziğine uygun insansı robot Miim, jest ve mimiklerin yanı sıra kas hareketi yapabiliyor.

Japonya Ulusal Gelişmiş Sanayi Bilim ve Teknolojisi Enstitüsü'nden, eğlence dünyası için geliştirilen robotun araştırma ekibinde bulunan araştırmacılardan Shuuji Kajita, insansı robot Miim'in yapımından kullanımına ve gelişim sürecine kadar tüm detaylarını anlattı. Shuuji Kajita, Miim'in ortalama bir kadın anatomisi ve fiziğine uygun şekilde geliştirildiğini belirterek, Shuuji robotun; boyu, bacak ve kol uzunlukları dahil ortalama bir Japon gencinin özelliklerine sahip olduğunu kaydetti."

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yani..aminoasitleri mi tebrik etmek lazım elektriği mi..Bunu bize izah edebilir misin?

Hayır, amino asitleri tebrik etmeniz lazım değil, mümincik.

Amino asit ve elektirik arasındaki farkı

ATP ile kondansatör arasındaki farkı

Sinir hücreleri ile yarı iletkenler arasındaki farkı

biliyor olsaydınız; aralarındaki farkı bırakın; bunların ne oldukları hakkında ufak bir bilginiz olsaydı; kalkıp bir makine ile insanı karşılaştırma cüretinde bulunmazdınız mübarek :)

Daha at gözlüklerinizi bile çıkarmadan gelip burada din kültürü ve ahlak bilgisi dersi vermeye çalışıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

kendilerine ateist diyen ama ateizmin felsefesine ve entelektüel bilimsel altyapısını idrak edememiş okuma ve gelişim yönünü es geçen zavallılar. Baktım da güldüm yazdıklarınıza. Sayın saftorik arkadaşlar. Daha bir başka forumda Evrenin 6 günde yaratılışını siz doğrudan gün olarak algılamışsınız sayın ulvi'ler:) Zekasızlığın sınırı yok..2 günde gök yaratıldı dediğinde sizin anladığınız 24 saatlik zaman dilimimi anlıyorsunuz saftorik Ulviler. Sen kendi zaman diliminle olayı değerlendiriyorsun..size göre gün kavramı 24 saat. oysa Allah orada gün demiyor orijinal arapçasında döngü / zaman olarak geçiyor. çapsız arkadaşlarıma bir bilgi daha ve sonra bana teşekkür etmeyi unutmayın...Nobel matematik odullu bir akademisyenin tubitak yayınlarından satılan Robert Osserman'ın Evrenin matematksel açıklaması adlı eserinde bir bölüm var..Bölümün adı İLK 6 DAKİKA diye....(Bu arada kitap Allahtan zerre kadar b,le bahsetmez) Şimdi adam orada dakika derken o zamanın koşullarına uygun zaman döngüsünden bahsediyor SAFTORİK ULVİ'ler . Evrensel 2 Günü Dünyasal 48 saat olarak anlayan ULVİLER :)))

Mars'a gittiğinde 2 günün 60 saat, neptun'e gittiğinde daha da uzadığını ve nihayet plüton'a gittiğinde 2 günün neredeyse 50 güne eşit olduğunu yani zamanın göreceli olduğunu yani einsten'ın da genel görelilikte bunu anlatmak istediğini anlayamayan Ulvi'ler. 2 günü 48 saat olarak yorumlayan Ulvi'ler:)

Sitelerde Paylaş

kendilerine ateist diyen ama ateizmin felsefesine ve entelektüel bilimsel altyapısını idrak edememiş okuma ve gelişim yönünü es geçen zavallılar. Baktım da güldüm yazdıklarınıza. Sayın saftorik arkadaşlar. Daha bir başka forumda Evrenin 6 günde yaratılışını siz doğrudan gün olarak algılamışsınız sayın ulvi'ler:) Zekasızlığın sınırı yok..2 günde gök yaratıldı dediğinde sizin anladığınız 24 saatlik zaman dilimimi anlıyorsunuz saftorik Ulviler. Sen kendi zaman diliminle olayı değerlendiriyorsun..size göre gün kavramı 24 saat. oysa Allah orada gün demiyor orijinal arapçasında döngü / zaman olarak geçiyor. çapsız arkadaşlarıma bir bilgi daha ve sonra bana teşekkür etmeyi unutmayın...Nobel matematik odullu bir akademisyenin tubitak yayınlarından satılan Robert Osserman'ın Evrenin matematksel açıklaması adlı eserinde bir bölüm var..Bölümün adı İLK 6 DAKİKA diye....(Bu arada kitap Allahtan zerre kadar b,le bahsetmez) Şimdi adam orada dakika derken o zamanın koşullarına uygun zaman döngüsünden bahsediyor SAFTORİK ULVİ'ler . Evrensel 2 Günü Dünyasal 48 saat olarak anlayan ULVİLER :)))

Mars'a gittiğinde 2 günün 60 saat, neptun'e gittiğinde daha da uzadığını ve nihayet plüton'a gittiğinde 2 günün neredeyse 50 güne eşit olduğunu yani zamanın göreceli olduğunu yani einsten'ın da genel görelilikte bunu anlatmak istediğini anlayamayan Ulvi'ler. 2 günü 48 saat olarak yorumlayan Ulvi'ler:)

Kıble ne tarafta beyler ... Acil Müslüman olmam lazım; adam ibretler abidesi :D

Yahu sizi bilerek mi gönderiyorlar buraya? "SAFTORİK ULVİ"? Sana cevap verme zahmetinde bile bulunmayacağım yobaz/modern şakirt.

Sitelerde Paylaş

Millet koşun bakın biri müslüman olmak üzere aptal cahil seni...Senin yaşının 10 katı kitap devirmişliğim vardır..üstelik kıble ne tarafta diyon..lan dangalalak ben kıbleye dönüp namaz kılan biri değilimki...Ben sadedce aşırı iekilde cahilce söylenen bu salak cümlelerin sahiplerine siz gerçekten gerizekalısınız demek isteyen sade bir vatandaşım..SİZİN TAYFADAN BİRİ DÜN NE DEDİ BİLİYORMUSUN ENJEKSİYON KARDEŞ..DÜN DEDİ Kİ EVREN BİG BANG İLE GENİŞLEDİĞİ KEŞFEDİLMİŞ..HALA SAKLIYORUM O CÜMLESİNİ..TABİ SANİYESİNDE GXT OLMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİYLE ANINDA YOK OLDU GİTTİ SAYON ABDALABDULLAH NICK NAME ARKADAŞ...DAHA HUBBLE'IN YILDIZLARIN IŞIMASININ KIRMIZIDAN MAVİYE DÖNMESİNİ KEŞFETMESİNDEN BİHABERSİNİZ BEEEEE..NE DİYİM SİZLERE YIĞILMIŞ EZİK CAHİLLER SİZİ..BİR DE ATEİSTTİZ DİYONUZ. ULAN ATEİSTLİĞİNDE İR FELSEFİK ENTELEKTÜEL ALTYAPISI TEMEL DİNAMİKLERİ VARDIR..SIÇTINIZ KAN ATEİZMİN DE İÇİNE..BU DENLİ BU KADAR BİLİM YOKSUNU İNSANLARIN BEN ATEİSTİM DEMESİNİ KALDIRAMIYOM ARKADAŞ..EZİKLER SİZİ !!

Adam ibretler abidesi + Nasa'dan emekli fizik profesörü :D Pazar günümü şenlendirdin, Zeusda seni şenlendirsin.

Cevap verilmeye değer adam olsaydın oturur konuşurdum senle. Buralara yazı yazmak için 4000 fırın, uzay muzay hakkında tartışmalara girmek için de 40.000 fırın daha ekmek yemen lazım. Git az daha kitap oku gel :)

Sitelerde Paylaş

Adam ibretler abidesi + Nasa'dan emekli fizik profesörü :D Pazar günümü şenlendirdin, Zeusda seni şenlendirsin.

Cevap verilmeye değer adam olsaydın oturur konuşurdum senle. Buralara yazı yazmak için 4000 fırın, uzay muzay hakkında tartışmalara girmek için de 40.000 fırın daha ekmek yemen lazım. Git az daha kitap oku gel :)

Haaaahhaa..Neeee..dur yaaa..eşimi çağırayım bi saniye..bekle yazdıklarını okutacam..o da biraz gülsün kıçından..Ulan ne diyim sana..Yedi tane kitabım çıkmış 2 tanesi 2010 ve 2011 de en çok satanlar listesinde 1 numaraya çıkmıştır..Ama merak etme fizik kitapları yazmadım..korkma...Bak arkadaşım ben sizin sadece bütün forumlarda yaptığınız STANDART hatayı söylüyorum..Hepiniz diyorsunuz ki Big bang ile Evren genişlediği keşfedilmiş:) Kurban olayım demeyin şunu..Edwin Hubble olayını anlattım anlatmayacam artık...Deki madem tamam arkadaş arkadaşların cahilliği ben, bağlamaz de ama onları savunmaya geçince samimi söylüyorum komik duruma düşüyorsun..birde çok önyargılısın..yazdıklarımı görür görmez kıble diyerek zaten frekansının ne kadar düşük olduğunu kabullenmiş oldun...Sanıyorsunuzki inannalar kör cahil bizler süper ultrasonik zekalarız...Bırakın Allah kuran olaylarını demorkratik ddinamiklerle şekillenmiş toplumsal ilişkilerde böyle bir laf ortaçağ düşüncesinin 21. yüzyılda hicvedilmiş halidir diyorum...Bana diyorsunki oku gel tartışalım...Bende sana diyorum ki ben çok okudum bunu ıspatlamama gerek yok...dün maalesef bir çok arkadaşınıza bilim dersi, felsefe dersini ispatlariyla öğrettim..Hele bazıları forumdan çıktılar..Neden mi hatalarını saniyesinde bilimsel verilerle ıspatladım..Bu arada hataları allah kuran olayı değil..Bilimsel bir çok olgunun dayandığı temel dinamiklere hakim olamayışlarından kaynaklanıyor..Zaten dün geceki facia onlara 1 ay yeter..
Sitelerde Paylaş

Bu arada yok allah yok kuran olayıyla senle tartışmaya girmem..çok öyle böyle bir müslüman değilim zatem..Benim takıldığım nokta kendi doğrnuzu ıspatlamak uğruna bilimsel gerçekliği inkar noktasında ısrarcı yorumlar..Bunların dinle kuranla bir ilgisi yok. Düşüncelerinizi sadece doğru verilerle savunun..Evrenin genişlemesi big bangle bulundu derseniz orada ben değil benim gibi müslümanlıkla pek alakası olmayan acak az cok okuduğu universite dolayısıyla bilimle uğraşmış insanlar çıkar karşınıza..Yada başka bir arkadaş tuzlu suylaz tatlı su karışmıyor dedi dün gece..Kurandaki olay umrumda değil..ama bilimsel olarak tuz ağır elenet tatlı su ise hafif elementlerden oluşması solayısıyla teknik olarak karışmazlar birbirine..Ama sırf kurandaki red noktasında bilimsel bu gerçeğin inkar edilmesi sadece ben değil samimi söylüyorum tarafsız bir akademizyenin devreye girmesine neden olur. Yada dün gece bir arkadaşınız güneşin yörüngesi yokki dedi..Güneşin vega yıldızının yörüngesinde döndüğünü bilmemesi sence abesle iştigal midir yoksa bu arkadaşın yaşı çok küçük te her türk gibi bilgisiz ahkam kesmemidir..

Sitelerde Paylaş

1) Dünyayı düz ve sabit sanan,

2) Ayın kayaç olduğunu bilmeyen ve Nur sanan,

3) Güneşi geceleri balçığa sokan,

4) Yıldızlarla şeytan taşlandığını sanan,

5) Ayı ve güneşi dünya etrafında döndüren,

6) Kimin kimin odasına nasıl gireceğini düzenleyemeyen,

7) Zina ayetlerini eline yüzüne bulaştıran,

8) Bilinmeyen bir yerde Yecüc Mecüc seddi kurduran ama yalan çıkan

9) Bir yerlerde suları birbirine karışmayan 2 deniz olduğunu sanan,

10) Cennet'in büyüklüğünü göklerin ve yerin hacmiyle ölçmeye kalkan,

Bir tanrı için çok iddialı konuşuyorsun. Bu arada çok meşhurdur ama yazayım yine de... Anadili Arapça olan islam alimi ne diyor görelim :D

Suudi Arabistan’ın baş müftülerinden şeyh Abdül Aziz Bin Baz'ın fetvası şöyledir; Tarih: 1975.

Kaynak: “Dünya’nın Sakin Güneş’in Hareketli Olduğuna ve Gezegenlere Çıkmanın İmkansızlığına Dair Akli ve Hissi Deliller” adlı kitabı ;

Kim dünyanın yuvarlak olduğunu iddia ederse küfür ve delalete düşmüş olur. Çünkü bu iddia hem Allah’ın, hem Kuran’ın, hem Peygamber’in reddidir.Bunu iddia eden kişi tövbeye davet edilir. Ederse ne ala! Aksi takdirde kafir ve dinden dönmüş bir kişi olarak öldürülür..Eğer ileri sürdükleri gibi Dünya dönüyor olsaydı ülkeler, dağlar, ağaçlar, nehirler, denizler bir kararda kalmazdı. İnsanlar batıdaki ülkelerin doğuya, doğudaki ülkelerin batıya kaydığını görürlerdi. Kıble’nin yeri değişir, insanlar kıbleyi tayin edemezlerdi.”

Sitelerde Paylaş

1) Dünyayı düz ve sabit sanan,

2) Ayın kayaç olduğunu bilmeyen ve Nur sanan,

3) Güneşi geceleri balçığa sokan,

4) Yıldızlarla şeytan taşlandığını sanan,

5) Ayı ve güneşi dünya etrafında döndüren,

6) Kimin kimin odasına nasıl gireceğini düzenleyemeyen,

7) Zina ayetlerini eline yüzüne bulaştıran,

8) Bilinmeyen bir yerde Yecüc Mecüc seddi kurduran ama yalan çıkan

9) Bir yerlerde suları birbirine karışmayan 2 deniz olduğunu sanan,

10) Cennet'in büyüklüğünü göklerin ve yerin hacmiyle ölçmeye kalkan,

Bir tanrı için çok iddialı konuşuyorsun. Bu arada çok meşhurdur ama yazayım yine de... Anadili Arapça olan islam alimi ne diyor görelim :D

Suudi Arabistan’ın baş müftülerinden şeyh Abdül Aziz Bin Baz'ın fetvası şöyledir; Tarih: 1975.

Kaynak: “Dünya’nın Sakin Güneş’in Hareketli Olduğuna ve Gezegenlere Çıkmanın İmkansızlığına Dair Akli ve Hissi Deliller” adlı kitabı ;

Kim dünyanın yuvarlak olduğunu iddia ederse küfür ve delalete düşmüş olur. Çünkü bu iddia hem Allah’ın, hem Kuran’ın, hem Peygamber’in reddidir.Bunu iddia eden kişi tövbeye davet edilir. Ederse ne ala! Aksi takdirde kafir ve dinden dönmüş bir kişi olarak öldürülür..Eğer ileri sürdükleri gibi Dünya dönüyor olsaydı ülkeler, dağlar, ağaçlar, nehirler, denizler bir kararda kalmazdı. İnsanlar batıdaki ülkelerin doğuya, doğudaki ülkelerin batıya kaydığını görürlerdi. Kıble’nin yeri değişir, insanlar kıbleyi tayin edemezlerdi.”

Koltuk denilen arkadaş..Sen zır cahilleri baz alıp islamı yargılamaya devam et..( Arabistanın baş müftüsüymüş..Sokayım onun müftülüğüne) Benim gibiler ise sana ancak yaşantın boyunca bir şans olarak karşına çıkar ama değerlendirebilirsen tabii.
Sitelerde Paylaş

Sayın KOLTUK; boşver bırak Dinle ilgili hususları siktiret onları..Bak sana bir öğüt. Sitenizde ciddi anlamda yaşı küçük üyeler var..Ortalam 14-18 arasında olduğunu tahmin ediyorum..Bana verdiğiniz cevaplardan ve yetersiz alt yapınızdan..İlerde iş yaşantısına atıldığınızda az bilgiyle ahkam keserseniz her yerden iş akdiniz fesh edilir. Sağlam temeller üzerine inşa edin bilginizi..Savunayım derken komik ve gülünç duruma düşüyorsunuz sayın ENJEKSİYON da yada tatlı suyla tuzlu su karışmaz diyen abdalabdullah gibi. Sana tavsiyem şudur ki sağlam durun ama savunacağınız şeyi sırf savunmuş olmak uğruna bilimsel gerçekleri yok etmeyin..Araibstanlı müftülere gelince ..Sokayım hepsine..Onlardan en az senin nefret ettiğin kadar bende nefret ediyorum...Benim anlatmak istediğim biraz daha sağlam ve temeli olan bilgilerle davanızı savunun..Dua edinki koyu müslüman değilim yoksa sitede bana yazdığınız özellikle dün gece acziyet dolu cevapları telefonuma çeker facebook umda günün komedisi diye yayınlardım..İnanın bunu az biraz koyu müslüman yapardı...Ama ben yapmayacağım..Çünkü facebook prpfilimde arkadaş listemin hepsi aydın ilderici ve demokrat insanlar..Bizded kuran allah tartışması olmaz...Umrumuzda da değil zaten..O yüzden facebookta yayınlasamda bir tane bile beğeni almaz

Sitelerde Paylaş

Haaaahhaa..Neeee..dur yaaa..eşimi çağırayım bi saniye..bekle yazdıklarını okutacam..o da biraz gülsün kıçından..Ulan ne diyim sana..Yedi tane kitabım çıkmış 2 tanesi 2010 ve 2011 de en çok satanlar listesinde 1 numaraya çıkmıştır..Ama merak etme fizik kitapları yazmadım..korkma...Bak arkadaşım ben sizin sadece bütün forumlarda yaptığınız STANDART hatayı söylüyorum..Hepiniz diyorsunuz ki Big bang ile Evren genişlediği keşfedilmiş :) Kurban olayım demeyin şunu..Edwin Hubble olayını anlattım anlatmayacam artık...Deki madem tamam arkadaş arkadaşların cahilliği ben, bağlamaz de ama onları savunmaya geçince samimi söylüyorum komik duruma düşüyorsun..birde çok önyargılısın..yazdıklarımı görür görmez kıble diyerek zaten frekansının ne kadar düşük olduğunu kabullenmiş oldun...Sanıyorsunuzki inannalar kör cahil bizler süper ultrasonik zekalarız...Bırakın Allah kuran olaylarını demorkratik ddinamiklerle şekillenmiş toplumsal ilişkilerde böyle bir laf ortaçağ düşüncesinin 21. yüzyılda hicvedilmiş halidir diyorum...Bana diyorsunki oku gel tartışalım...Bende sana diyorum ki ben çok okudum bunu ıspatlamama gerek yok...dün maalesef bir çok arkadaşınıza bilim dersi, felsefe dersini ispatlariyla öğrettim..Hele bazıları forumdan çıktılar..Neden mi hatalarını saniyesinde bilimsel verilerle ıspatladım..Bu arada hataları allah kuran olayı değil..Bilimsel bir çok olgunun dayandığı temel dinamiklere hakim olamayışlarından kaynaklanıyor..Zaten dün geceki facia onlara 1 ay yeter..

Sen, ikisi en çok satanlar listesine girmiş, şu yedi kitabı bu imla ile mi yazdın?

Ya işkembeden sallıyorsun, ya da okurların da senin gibi mal !

Sitelerde Paylaş

Sen, ikisi en çok satanlar listesine girmiş, şu yedi kitabı bu imla ile mi yazdın?

Ya işkembeden sallıyorsun, ya da okurların da senin gibi mal !

Kameran varmı:) kamera aç istersen sana 7 kitabımı kamerada göstereyiö ama siz buna da yok bence bu yalan dersiniz..herşeye yalan diyorsunuz ya..Bak diyomki kamera aç...hodri meydan sana kitaplarımın tamamını göstereceğim..İmla olayına gelince belki inanmayacaksın ama şuan yine kitap yazdığımdan aşırı hızlı cevap veriyorum ve imla hatası yaptığımın bende farkındayım..Evet haklısın imla hatalarım var...
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım ismini ver kitaplarının da okuyalım. Kitap ismi vermenin yöntemi cam'da göstermek mi? İnan senin şu hallerini görünce hem kendi adıma hem müslümanlar adına üzüldüm.

Tövbe tövbe

Mesleki kitaplar ..Anlayacağını zannetmiyorum..O yüzden gerek yok isme de..isteyen varsa skype den ıspatlayabilirm ama neden kitap konusuna bu kadar taktınız arkadaşım..Boşver kitap olayları mühim değil herkes yazar..Önemli olan kita sattırmak..Umarım ismimi ikerde zikredecek seviyeye ulaşırız da imzalı olarak gönderme şerefine de nail olurum....
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...