Jump to content

4 BÜYÜKLER (?)

Recommended Posts

Blues dinleyen müslüman.

Bir dincinin ateistforumda ne işi var diye düşünürdüm. Canları sıkılıyor sanırım.

Stocholm sendromu da olabilir.

Ben hayatta gidip müsloların forumlarına girmem. Maymunlar cehennemi gibi.

Şu kafir sembolleri ile yaşayıp müslüman olanlara acıyorum. Kot giyip başını kapatanlara acıdığım gibi.

Kültür yozlaşmasının dibe vuruşu.

Ben blues dinlemiyorum. Jose Angel Hevia dinlerim. Enstrümantel müziğin şuan dünyadaki bence bir numaralı ismi.
Sitelerde Paylaş
  • İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Shera anladım açıklamana gerek yok lakin seni müslümanlar zaten kabule etmez. edende dünyevi zaten kendileri kurallara uymayan müslümanlardır.

Ha kendin kendine bir inanç biçimi yaratıp inanabilirsin elbette yanlış yada doğru olduğunu gene kimse bilemez, seni rahatlatıyorsa ne ala..

Burası çok önemli :

Yazmışsın ki; karşıt görüşlüler siteden atılıyormuş öncelikle sana bunu yakıştıramadım ayıp etmişsin, sen hiç Müslüman bir din sitesinden hatta din sitesini bırak müslüman adminlerin olduğu farklı bir sitede tartıştın mı ?

Dİnci sitelerden defalarca banlana banlana bir hal olduk, çünkü orada yasak bu tartışmalar ancak cevap vermeyip kabul edersen olur, hatta özelden ölümle tehdit edildik bunlardan haberin var mı ?

Bak burada istedin gibi konu açıp iyi kötü tartışıyorsun ancak bizde gidip din sitesinde açabilelim değil mi ama ?

Cübbeli gibi dindar ve gerçekten dindar arkadaşlar bile burayı tercih edebiliyor banlanmış mı bir bakın...

Sitelerde Paylaş

Louis Pasteur'ü senin putun yakacak sonsuz cehenneminde , belki üzerinde soda dökmeyi akıl eder ne dersin ?

Evet hep öyle derler zaten :)

(Kâfir olarak ölenlerin yaptıkları işler, dünyada da, ahirette de boşa gider, Cehennemde devamlı kalırlar.) [bakara 217]

(İmansızların yaptıkları faydalı işler, fırtınalı bir günde rüzgârın savurduğu kül gibidir. Ahirette o işlerin hiçbir faydası olmaz.) [İbrahim 18]

(İslam dininden başka din isteyenlerin, dinlerini Allah kabul etmez. Bunlar ahirette en büyük zarara uğrayacaklardır.) [Al-i İmran 85]

tarihinde Karsıyakalı1912 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yargısız infazla siteden atılacağım korkusuyla şimdilik sunmuş olduğunuz görüşe bir karşılık vermeme kararı ile size karşılık veriyorum.

Yargısız infazdan çok, ortaya koyacağınız entellektüel ağırlıktan yerin dibine gömüleceğimiz için, mecburen atmak zorunda kalacağız gibi geliyor bana.

Biz Islam tanrısına Allah, ona inanlara da müslüman diyoruz, önce bir son kararınızı alalım o noktadan devam edelim...

Sitelerde Paylaş

Evet sakıncası mı var ?

Eğer farkında değilseniz sizi uyandırayım. Siz müslüman değilsiniz. Aşık olduğunuz o değerli bilim adamları gibi peygamber ve kitap göndermemiş bir yaratıcıya inanıyorsunuz.

Bundan sonra bir tanrı, yada bir yaratıcıya inanıyorum derseniz kimse sizi direk müslüman olarak algılamaz.

Sitelerde Paylaş

Shera anladım açıklamana gerek yok lakin seni müslümanlar zaten kabule etmez. edende dünyevi zaten kendileri kurallara uymayan müslümanlardır.

Ha kendin kendine bir inanç biçimi yaratıp inanabilirsin elbette yanlış yada doğru olduğunu gene kimse bilemez, seni rahatlatıyorsa ne ala..

Burası çok önemli :

Yazmışsın ki; karşıt görüşlüler siteden atılıyormuş öncelikle sana bunu yakıştıramadım ayıp etmişsin, sen hiç Müslüman bir din sitesinden hatta din sitesini bırak müslüman adminlerin olduğu farklı bir sitede tartıştın mı ?

Dİnci sitelerden defalarca banlana banlana bir hal olduk, çünkü orada yasak bu tartışmalar ancak cevap vermeyip kabul edersen olur, hatta özelden ölümle tehdit edildik bunlardan haberin var mı ?

Bak burada istedin gibi konu açıp iyi kötü tartışıyorsun ancak bizde gidip din sitesinde açabilelim değil mi ama ?

Cübbeli gibi dindar ve gerçekten dindar arkadaşlar bile burayı tercih edebiliyor banlanmış mı bir bakın...

Çok güzel yazmışsın. Öncelikle teşekkürler.

Ben bir din sitesine girip tartışsam sarı saçlarımla yerden yere vurulacağımı biliyorum. Bu siteye geldiğimde de yine sitedeki arkadaşlar benim cehennemlik :) olduğumu söylüyorlar. Neymiş efendim benim Allah'ım beni affetmezmiş. (Şimdi diyeceklerki evet kuranda böyle yazıyor:) Neyse ama ben her iki taraftan da dışlanıyorum. Orada müslümanlar beni kesin dışlayacaklar burada da ateistler zaten dışlıyor. Aslında bu konu tam bir bilimsel tez konusu :)

Sitelerde Paylaş

(Kâfir olarak ölenlerin yaptıkları işler, dünyada da, ahirette de boşa gider, Cehennemde devamlı kalırlar.) [bekara 217]

(İmansızların yaptıkları faydalı işler, fırtınalı bir günde rüzgârın savurduğu kül gibidir. Ahirette o işlerin hiçbir faydası olmaz.) [İbrahim 18]

(İslam dininden başka din isteyenlerin, dinlerini Allah kabul etmez. Bunlar ahirette en büyük zarara uğrayacaklardır.) [Al-i İmran 85]

Sayın karşıyakalı. Ben yinede onları seviyorum hem de AŞK derecesinde.
Sitelerde Paylaş

Entel müslümanı da görmüş olduk :D

Yahu bu site hakkaten ufkumu genişletiyor. Bu konu ve bu başlık ile neyi tartışmaya ve/veya anlatmaya çalıştığını bile anlamadım. Fazla zamanım yoktu, hızlıca okuyup geçtim ama formül falan yazmışsın, hayırdır, bilim adamı mı lazım oldu?

Sitelerde Paylaş

Eğer farkında değilseniz sizi uyandırayım. Siz müslüman değilsiniz. Aşık olduğunuz o değerli bilim adamları gibi peygamber ve kitap göndermemiş bir yaratıcıya inanıyorsunuz.

Bundan sonra bir tanrı, yada bir yaratıcıya inanıyorum derseniz kimse sizi direk müslüman olarak algılamaz.

Evet bir yaratıcıya kesinlikle inanıyorum. Ama din konusunu burada kimseyle tartışmak istemiyorum. Hafifce ucundan girdim ama takiyeycilikle suçlandım. Dindarlarla da çok tartıştım. Beni anlamadılar ziyadesiyle. Oysa ben onlarla aynı şeye çok farklı açılardan bakıyorum. Neyse din konusunda karşılıllı oturup saatlerce konuşmamız gerekir. burada forumda sayfalar ve zaman yetmez
Sitelerde Paylaş

Entel müslümanı da görmüş olduk :D

Yahu bu site hakkaten ufkumu genişletiyor. Bu konu ve bu başlık ile neyi tartışmaya ve/veya anlatmaya çalıştığını bile anlamadım. Fazla zamanım yoktu, hızlıca okuyup geçtim ama formül falan yazmışsın, hayırdır, bilim adamı mı lazım oldu?

Evet acilen bilim adamına ihtiyacım var. Ben bilimi çok iyi bildiğimi iddia etmiyorum ancak bir tercümana ihtiyacım var :)
Sitelerde Paylaş

Shera sevgili evladım; sitedekiler seni MÜSLÜMAN olarak değerlendiriyorlar da o yüzden..

Yani yanlış anlama seni tanımayız etmeyiz bence düzgün bir ateist bile cenneti hakeder adalet olarak.

Lakin şuda çok açıktır ki ;

Sen müslümanım dersen; hem ateistler tarafından kabul görmezsin nede gerçekten müslüman olan kitaba göre emek verip yaşayan insanlar tarafından kabul görmezsin ve cehennemliksin...

Yani cehennemlik elbette değilsin bu kavram kargaşasından dolayı böyle çıkmaza girdi...

Başı açık kadın ; ya kiralıktır ya satılık diyen dinsizler değil sonuçta..

Arkandan bak saçı boyalı demek ki şöyle diyenlere çıkıpta biri kardeşim sesini kes bizimde kız kardeşimiz böyle açık diyende dindarlar değil..

Pek tabiki ateistler iyi dindarlar kötü demiyorum orasını ben bilmem ben ne ateistim nede dindar..ancak senin gerçek bir müslüman ülkesinde rahat rahat yaşayamayacağın ve oyun ve şahitliğin bile hükmü olmayacağı açıktır..

Sitelerde Paylaş

Cinali sana bir müslüman olarak soruyor bunu değil mi cin ali ?

Sen çok müdahale ediyorsun, cinler alemi bu, şakaya gelmez, oyun olmaz.

Bulutlu bir günde taksim'den tarlabaşına doğru ilerlerken cızzzt diye bir ses duyduğunda, hiç durma, arkanı da dönme, kaç.

Çünkü geldim ben...

Sitelerde Paylaş

Ya, she-ra sen tam bir şovmensin. Hafif bi analize başlayalım:

Sanıyorum ki 2 gün önce üye oldun bu foruma. Bu 2 gün içinde, şu an itibari ile 73 mesajın var. Seni özellikle takip etmeyen biri olarak bile ben, senin mesleğini, ne tür müziklerden hoşlandığını, hangi sektörde çalıştığını, bir feminist olmadığını hatta erkeğin her türlü üstünlüğünü kabul etmiş olduğunu, hoşuna giden hatta çok kez vurguladığın AŞK seviyesinde sevdiğin bilim adamlarını, hiçbir şey anlamamana rağmen buraya gelip teknik tabir kullanıp insanları etkilemeye çalıştığını, güzel börek yaptığını ve sarı saçların olduğunu biliyorum. Bu nasıl bir paradoxtur? :) Buraya bilgi alış verişine mi yoksa hava atmaya mı (Tabi ki kendi çapında; bu forum mühendis, tıpçı ve benzeri bilim adamları ile doludur) geldin? Önce bunu bi açıklığa kavuşturalım. Sonra tartışmak istediğin konuları (Ama sadece konu başlığını) tartışalım.

Sitelerde Paylaş

Müslümanların cehenneme adam yollamak gibi popüler hobilerinin ateistlere sirayet etmesi garip gerçekten..Müslümanların çoğu Kuran da salat gördükleri yeri hemen namaz diye çevirirler..Oysa o meşhur Ahzap süresine gelindiğinde, yine o meşhur ayette, Allah ve melekler peygambere salat ederler... cümlesindeki salat, salavat oluverir..Din kelimesi de bunun gibidir..Ha keza islam kelimesi de.Neyse uzatmayayım, vereceğim şu ayete göre Hristiyan ya da Yahudiler kesinlikle cehenneme gider sonucu çıkar mı?

Bakara-62-Şu bir gerçek ki, iman edenlerden, Yahudilerden, Hıristiyanlardan, Sabîlerden Allah'a ve âhıret gününe inanıp barışa ve hayra yönelik iş yapanların, Rableri katında kendilerine has ödülleri olacaktır. Korku yoktur onlar için, tasalanmayacaklardır onlar

Sitelerde Paylaş

Evet acilen bilim adamına ihtiyacım var. Ben bilimi çok iyi bildiğimi iddia etmiyorum ancak bir tercümana ihtiyacım var :)

Nasıl bir bilim adamına ihtiyacın var? "Bilim adamına ihtiyacım var" özgün bir ifade değildir. İsteğini ifade bile edemiyorsun ama herkese cevap yetiştirebiliyorsun.

Ne tip bir bilim adamı? hangi konuda yardım veya bilgi lazım?

tarihinde enjeksiyon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Örneğin bak cin ali müslüman biri sana dip boyalı diyor :) ancak sana burada hoşgörü gösterecek ılımlı islamcılar, hoşgörülü insanlarız demek için yapıyorlar, çünkü geçmişte yazdıklarıyla tezatlığı görüyoruz :)

Mesela dinsiz birine göre sen inançlımısın değilmisin bilinemez ancak bir müslümana göre sen kabak gibi ortada ki kafirsin......Gerçi şuda önemli ki; sen Türbanlı olsan diğer Türbanlıyla ters düşsen gene kafirsin ve cehennemliksin..

Sitelerde Paylaş

Buraya bilgi alış verişine mi yoksa hava atmaya mı (Tabi ki kendi çapında; bu forum mühendis, tıpçı ve benzeri bilim adamları ile doludur) geldin? Önce bunu bi açıklığa kavuşturalım. Sonra tartışmak istediğin konuları (Ama sadece konu başlığını) tartışalım.

Yani mühendis, tıpçı olunca bilim adam olunuyo da, simitçi, işçi, börekçi olununca kerizden mi sayılıyor ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...