Jump to content

4 BÜYÜKLER (?)

Recommended Posts

Ya, she-ra sen tam bir şovmensin. Hafif bi analize başlayalım:

Sanıyorum ki 2 gün önce üye oldun bu foruma. Bu 2 gün içinde, şu an itibari ile 73 mesajın var. Seni özellikle takip etmeyen biri olarak bile ben, senin mesleğini, ne tür müziklerden hoşlandığını, hangi sektörde çalıştığını, bir feminist olmadığını hatta erkeğin her türlü üstünlüğünü kabul etmiş olduğunu, hoşuna giden hatta çok kez vurguladığın AŞK seviyesinde sevdiğin bilim adamlarını, hiçbir şey anlamamana rağmen buraya gelip teknik tabir kullanıp insanları etkilemeye çalıştığını, güzel börek yaptığını ve sarı saçların olduğunu biliyorum. Bu nasıl bir paradoxtur? :) Buraya bilgi alış verişine mi yoksa hava atmaya mı (Tabi ki kendi çapında; bu forum mühendis, tıpçı ve benzeri bilim adamları ile doludur) geldin? Önce bunu bi açıklığa kavuşturalım. Sonra tartışmak istediğin konuları (Ama sadece konu başlığını) tartışalım.

Teknik tabirleri sadece mühendisler mi kullanır :) Neyse bahsettiğim bilim adamları kendilerini dünyada kanıtlamış ve kanıtlanmaya da artık ihtiyacı olmayan değerli şahsiyetlerdir. Ben sadece bu bilim adamlarının sizin gördüğünüz neyi göremediklerini merak ettim. Onlar Yaratıcıya inanıyorlardı da nerede hata yaptılar. Biri bana bunu söylesin.. Ama belden aşağı vurmadan ve sakin şekilde söylesin ki bende pardon haklıymışsınız diyeyim
Sitelerde Paylaş
  • İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Müslümanların cehenneme adam yollamak gibi popüler hobilerinin ateistlere sirayet etmesi garip gerçekten..Müslümanların çoğu Kuran da salat gördükleri yeri hemen namaz diye çevirirler..Oysa o meşhur Ahzap süresine gelindiğinde, yine o meşhur ayette, Allah ve melekler peygambere salat ederler... cümlesindeki salat, salavat oluverir..Din kelimesi de bunun gibidir..Ha keza islam kelimesi de.Neyse uzatmayayım, vereceğim şu ayete göre Hristiyan ya da Yahudiler kesinlikle cehenneme gider sonucu çıkar mı?

Bakara-62-Şu bir gerçek ki, iman edenlerden, Yahudilerden, Hıristiyanlardan, Sabîlerden Allah'a ve âhıret gününe inanıp barışa ve hayra yönelik iş yapanların, Rableri katında kendilerine has ödülleri olacaktır. Korku yoktur onlar için, tasalanmayacaklardır onlar

İşte bende bu ayeti arıyordum. bu ayete göre hristiyanlar ve yahudiler de cennete girecekleri anlaşılmıyor mu. Soruyorum sadece ama lütfen kötü tabirler ve kırıcı cümleler kullanmadan kendinize yakışır şekilde cevap verin
Sitelerde Paylaş

Teknik tabirleri sadece mühendisler mi kullanır :) Neyse bahsettiğim bilim adamları kendilerini dünyada kanıtlamış ve kanıtlanmaya da artık ihtiyacı olmayan değerli şahsiyetlerdir. Ben sadece bu bilim adamlarının sizin gördüğünüz neyi göremediklerini merak ettim. Onlar Yaratıcıya inanıyorlardı da nerede hata yaptılar. Biri bana bunu söylesin.. Ama belden aşağı vurmadan ve sakin şekilde söylesin ki bende pardon haklıymışsınız diyeyim

Peki ateist bilim adamları hakkında ne düşünüyorsun ?

Onların görmeyipte senin gördüğün şey nedir ?

Sitelerde Paylaş

She-ra entel seni:) Allahinda azicik entel olaydida sende takiye ve asimetrik yazilarinla muslumanligi savunayim derken bu kadar yirtinmasaydin, tuh kul entel dantel olabili biliyor ama allah hala 650 model, niye ki aceba? Neyse vardir bi hikmeti, bize de ne oluyor kine?

Sitelerde Paylaş

O zamanın şartları ile açıkça, bizim bugün gördüğümüz bazı şeyleri görememiş ve Allah'a inanmaya devam etmişlerdir. Bunun neresi şaşırtıcı?

"Newton, Newton olmasına rağmen Allah'a inanıyordu, sen kimsin de inanmıyorsun" mu demeye çalışıyorsun? :)

Sitelerde Paylaş

Neyse bahsettiğim bilim adamları kendilerini dünyada kanıtlamış ve kanıtlanmaya da artık ihtiyacı olmayan değerli şahsiyetlerdir.

E tabi, öldüler çünkü, nesini kanıtlasın adamcağız, Pastör, Newton falan bunlar öldüler yani, hani aşk seviyesinde ise bu durum, böcekler falan yediler onları çoktan.

Ben sadece bu bilim adamlarının sizin gördüğünüz neyi göremediklerini merak ettim. Onlar Yaratıcıya inanıyorlardı da nerede hata yaptılar. Biri bana bunu söylesin. Ama belden aşağı vurmadan ve sakin şekilde söylesin ki bende pardon haklıymışsınız diyeyim

Başka hataları da vardı, Newton mesela Güneş sisteminin neden disk şeklinde olduğunu bilemedi, Yehwa yapmıştır onu dedi, çuvalladı.

Sitelerde Paylaş

İnsanlığa faydalı olmuş bilim adamlarının dindar yada dinsiz olması umrumda bile değil hepsine teşekkürlerimizi ederiz, ancak bilim adamlarının dinsiz olduğunu millete zorla dayatan ve bilimi şeytan gibi gösteren o yüzden geri kalan ahanda bu müslümanların kendi kendisidir..sonrada utanmadan onların icatlarından ve fikirlerinden faydalanırlar...

Sitelerde Paylaş

Peki ateist bilim adamları hakkında ne düşünüyorsun ?

Onların görmeyipte senin gördüğün şey nedir ?

Ben şuna vurgu yapmak istedim. Sadece bilim adamları, mühendisler, doktorlar ateist olmaz. Onlardan çok daha üstün bilimsel meziyetleri olan dünya tarihine ışık tutan bilim adamları da demek inanabiliyorlarmış. Sonuç olarak; İnançsızlık = bilimsel altyapı görüşünün temelde gerçek olmadığını ortaya koymaya çalıştım.
Sitelerde Paylaş

Kisinin tanriya inanmasi bilim icin bir engel degildirki.

Ama...

dinin bilimdeki bagzi yerleri kabul edip bagzi yerleri kabul etmemesi bilimi öldürür!!!! Ortacag Avrupasinda ve günümüzün Müslüman ülkelerindeki gibi !!!

Sitelerde Paylaş

She-ra entel seni:) Allahinda azicik entel olaydida sende takiye ve asimetrik yazilarinla muslumanligi savunayim derken bu kadar yirtinmasaydin, tuh kul entel dantel olabili biliyor ama allah hala 650 model, niye ki aceba? Neyse vardir bi hikmeti, bize de ne oluyor kine?

Yanılıyorsam söyle :) sen henüz teenager'sın.
Sitelerde Paylaş

O zamanın şartları ile açıkça, bizim bugün gördüğümüz bazı şeyleri görememiş ve Allah'a inanmaya devam etmişlerdir. Bunun neresi şaşırtıcı?

"Newton, Newton olmasına rağmen Allah'a inanıyordu, sen kimsin de inanmıyorsun" mu demeye çalışıyorsun? :)

:) merci enjeksiyon. Yok canım estağfurullah ne haddime. :) Diyorumki sizin bugün gördükleriniz ne?
Sitelerde Paylaş

Ben şuna vurgu yapmak istedim. Sadece bilim adamları, mühendisler, doktorlar ateist olmaz. Onlardan çok daha üstün bilimsel meziyetleri olan dünya tarihine ışık tutan bilim adamları da demek inanabiliyorlarmış. Sonuç olarak; İnançsızlık = bilimsel altyapı görüşünün temelde gerçek olmadığını ortaya koymaya çalıştım.

Tamamda bizde böyle birşey söylemedik ki , her bilim adamınıda ateist ilan etmedik. Daha doğrusu umrumda değil.

Farkındaysan bilim adamlarından dem vurup , sen açtın başlığı. maaşallah.

Sitelerde Paylaş

:) merci enjeksiyon. Yok canım estağfurullah ne haddime. :) Diyorumki sizin bugün gördükleriniz ne?

Evet, cidden de ne haddine. Bu konuda beni sorgulamaya kalkacaksan, Reklam metni yazarından fazlası olman lazım.

Gördüklerimizi bu forumda binlerce kez yazdık çizdik. Ne benim ne de diğerlerinin tekrar edecek halimiz kalmadı. Otur sabaha kadar forumu baştan sona incele ve neyi gördüğümüzü gör.

Ben uyumaya gidiyorum enteller :) herkese iyi geceler; Kronos'a emanet olun.

Sitelerde Paylaş

Kisinin tanriya inanmasi bilim icin bir engel degildirki.

Ama...

dinin bilimdeki bagzi yerleri kabul edip bagzi yerleri kabul etmemesi bilimi öldürür!!!! Ortacag Avrupasinda ve günümüzün Müslüman ülkelerindeki gibi !!!

İşte benimde cevabını aradığım soru bu. Bu sitede bilim icra ediyorsan "inmanah" gibi asimetrik olmayıp simetrik düşünüyorsan :) Allah yoktur. Ama bilim icra etmiyorsan yada bir tıpçı yada mühendis değilsen Allah'a inanıyorsundur. Zatem paradox'ta burada yatıyor. Saydığım bilim adamlarının ortak noktası Allah'a inanmaları
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...