Jump to content

ATEİZM DE BİR DİNDİR

Recommended Posts

Ben aklımı dinliyorum.Bedenimi değil.O arkadaşlara hayatta başarılar,bedenleri nereye götürürse oraya gitsinler.Ben aklımın götürdüğü yere gitmeyi severim.

Ne aklı? Senin akıl sandığın şey 1400 yıl öncesi araplarının senin beynine ektiği düşünceler. 1400 yıl önce programlanmış robottan başka bir şey değilsin. Programın dışına çıktığın anda beynin donar, çalışmaz hale gelir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 240
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çoğunlukla hangi anlamlarda kullanıldığına bak bir de;

Üstünlük, egemenlik, itaat, zorlamak, itaatkâr olarak kendini bir güce teslim etmek, borçlanmak.Birinin emrine girmek, onun emrine amâde olmak, onun hakimiyet ve otoritesi altında boyun eğmeyi kabul etmek.Şeriat, kanun, yol, millet, âdet, taklit.Hesaba çekmek, ceza veya mükâfat vermek. [1]

Gördüğün gibi daha çok benim dediğim anlamlara geliyor.

Tekrarlıyorum. Bu tipik Arapça. Bir kelime 100 anlama gelebiliyor. Türkçe'de (biz Türküz, Türkçe konuşuruz) aşağıda ki anlama gelir:

1. isim, din b. (***) Tanrı'ya, doğaüstü güçlere, çeşitli kutsal varlıklara inanmayı ve tapınmayı sistemleştiren toplumsal bir kurum, diyanet

"Her dinin mabetleri bütün müminlere açıktır." - H. C. Yalçın

2. din b. (***) Bu nitelikteki inançları kurallar, kurumlar, töreler ve semboller biçiminde toplayan, sağlayan düzen

"Yazık ki bu sanat ve din bahsinde bana arkadaşlık edecek kültürde değil." - R. H. Karay

3. İnanılıp çok bağlanılan düşünce, inanç veya ülkü, kült

Kaynak: TDK, Güncel Türkçe sözlük

Günlük konuşmada 1. ve 2. anlamları geçerlidir. Bu forumda da öyledir. Semantik oyunlar bu durumu değiştirmez.

Ritüel barındırmayan bir din var olmayabilir şu an belki ancak bu, olamayacağı anlamına gelmez. İslam'dan Allah'ın varlığı, birliği, Muhammed'in elçiliği gibi inançlar, namaz, oruç, hac gibi ritüeller çıkarılacak olursa yine şahitlik, miras paylaşımı, nikah, boşanma gibi hukuki kurallar yani bir din var olmaya devam edecektir. Daha önce de dediğim gibi, din-iman-amel birbirlerinden farklı şeylerdir. Din ve ritüelin gerçek anlamlarını kabul etmedikten sonra, her rejimin-ideolojinin-"izm"in birer din, her seremoninin-törenin de birer ritüel olduğu gerçeğini anlayabileceğini sanmıyorum. Sana tavsiyem kelimelerin gerçek anlamlarını ve nerede hangi anlamlarda kullanıldıklarını araştırmandır aksi halde ne sen beni anlayabilirsin, ne de ben sana bir şeyler anlatabilirim.

Ritüelsiz din yoktur. Olmayacaktır. Ama sen dini millet, yol, adet, vs diye tanımlaya devam edersen dünyada din olmayan bir şeyde kalmayacaktır.

Sen bahsettiklerini Islam'dan çıkar, Islam Türkiye'de o gün şikayet edilen ve değiştirilmesi herkes tarafından istenen bir kurallar (yasalar diyelim) bütünü haline gelecektir. Allah'a inanmayan, cehennemden korkmayan hangi kadın yarım mirası, boşol denince kapı önüne konmayı, dayak yemeyi kabul eder? Gerçekten sağduyu'nun yukarıda dediği gibi saçmalamakta sınır tanımıyorsunuz.

Ritüel olmasına gerek yoktur diyen sendin, şimdi döndün. İçinde olmayan bir din bulamadın değil mi?

TC'nin kurucusu yani laikliği getiren Yahudi ya da Hristiyan mıydı?

Laiklik devletin tüm inançlara eşit mesafede olmasını gerektirir. Bu anlamda TC hiç bir zaman laik bir devlet olmamıştır. Sünni İslam her zaman öne çıkarılmış ve desteklenmiştir. Bugün 100,000 den fazla imama maaş veren Suudi Arabista'mıdır? Ezanın Türkçeye çevrilmiş olması bu gerçeği değiştirmez. Bu ülkenin kurucusu Kuran'ı Türkçe'ye çevirttiren kişidir. TC (ve içinden çıktığı Osmanlı) her zaman dini bir araç olarak görmüş ve kullanmıştır.

Biraz Arapça sözlükleri karıştırırsan ya da Arapça bilen birisine sorarsan neyin ne anlama geldiğini öğrenebilirsin. TDK'da bile yasak olarak geçiyor.

Kardeşim biz Türküz, Türkçe konuşuyoruz ve Türkiye'de yaşıyoruz. Türkiye'deki kanunlara göre haram yasak demek değildir. TC'de ki hukuk sisteminde (şimdilik) haram diye bir durum mu var? Dini anlamda haram=yasak olması bu gerçeği değiştirmez. Haram İslam hukukuna göre yasaklanmış demektir.

Bir şeyin kesin kanıtı yoksa orada inanç devreye girer. Evrimin mutlak bir gerçek olduğunu bilmiyorsun ancak gözlem-deney yoluyla sürekli olarak doğrulandığını iddia ettiğiniz için mutlak gerçek olduğuna inanıyorsunuz.

Ya gerçekten anlayamıyorsun ya da savunayım da nasıl olursa olsun diye çabalıyorsun. Bilimde mutlak gerçek yoktur. Mutlak gerçek dinde olur. Sen ne olursa olsun Kuran'ın bir ayetini bile red edemezsin. Edersen katlin vacip olur. Ben çıkar evrim teorisi hakkında aklıma geleni söyleyebilirim. Daha iyi bir teori ile ortaya çıkabilirim ve kimse beni öldürmeye kalkmaz. Tersine ödül alırım.

tarihinde gokmavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen mutsuzsun diye gerçekler değişmez.Ne kadar da ''Ben çocukların ... yapılmasına karşıyım'' diye ağlasan da o çocukları leylekler getirmez örneğin.Senin neye mutsuz olduğun, ne istediğin, ne istemediğin doğa düzeninin ... değildir.Sen istediğin yalanla kendini kandırsan da gerçekler gerçek kalır. Karşı olmakla, ağlamakla gerçekleri değiştiremezsin.

Ayrıca bunlar ateizmin kuralları değil, tesbitleridir. Bu yüzden bunlar dinsel kurallar değildir ve ateizm din değildir.

Dindeki ''namaz kıl'' ile aynı emiri ''tesadüften gel, ölüp inek boku ol'' diye emir vermez ateizm sadece böyle olacağını ''müjdeler''

En basit şeyleri bile birbirinden ayıramayan kuş beyninizle günlük yaşamda bilgisayar ile otobüsü nasıl ayırt etmenizi sağılıyor bilinmez ama asıl bu mucizedir.Bu zeka ile hayatta kalabilmeniz...

Seni aralıksız düzen görünmez bir süper zenciyi red ediyormusun? Red edyorsan varlığına da inanıyorsun demektir. Etmiyorsan yine inanıyorsun demektir.

Demek ki o zenci var.

Sayın nihil. Yazdıklarını okudun mu arkadaşım. O kadar boş kelimelerle meramını anlatmaya çalışmışsın ki. Gecenin bu vaktinde yazdıklarını okuken sadece ama sadece sigaramın dumanını ekrana doğru üfleyip içimden böyle insanlar hala yaşıyor mu diyorum.
Sitelerde Paylaş

Ateism de böyle Ahlaksızlıklar ve insanlık dışı olaylar olmaz..

o nedenle din demek saçmalıktan öte bir saptamadan başka bişey olmaz..

Ayetullah Humeyni - çocuklarla cinsel ilişki nasıl olmalı

Ayetullah Humeyni "Tahrir el-Vesile" kitabında çocuklarla cinsel ilişkinin nasıl olmasını anlatıyor..

g3k6v.jpg

Daimi veya geçici nikâha girmekten bakılmaksızın onun 9 yaşının tamam olmasına kadar onunla cinsel ilişkiye girmek olmaz. Diğer haz alma eylemlerine kaldığında ise hatta o bebek olsa bile şehvetle dokunmaya, kucaklamaya ve erkek cinsi organını onun kalçalarına yerleştirme olur. Eğer erkek kadınla onun 9 yaşının tamam olmasına kadar bu tür cinsel ilişkiye girerse, onun bekaretini bozarsa ona 1 ceza tedbiri görülmez.

Kaynak
: Tahrir el-Vesile kitabı 12 inci Makale
Sitelerde Paylaş

Ateism de böyle Ahlaksızlıklar ve insanlık dışı olaylar olmaz..

o nedenle din demek saçmalıktan öte bir saptamadan başka bişey olmaz..

Ayetullah Humeyni - çocuklarla cinsel ilişki nasıl olmalı

Ayetullah Humeyni "Tahrir el-Vesile" kitabında çocuklarla cinsel ilişkinin nasıl olmasını anlatıyor..

g3k6v.jpg

Daimi veya geçici nikâha girmekten bakılmaksızın onun 9 yaşının tamam olmasına kadar onunla cinsel ilişkiye girmek olmaz. Diğer haz alma eylemlerine kaldığında ise hatta o bebek olsa bile şehvetle dokunmaya, kucaklamaya ve erkek cinsi organını onun kalçalarına yerleştirme olur. Eğer erkek kadınla onun 9 yaşının tamam olmasına kadar bu tür cinsel ilişkiye girerse, onun bekaretini bozarsa ona 1 ceza tedbiri görülmez.

Kaynak
: Tahrir el-Vesile kitabı 12 inci Makale

Ayetullah humeyni ile islamı bağdaştırmak teksas katliamını yapan ve kendisini ateist olarak tanıtan kişinin bütün ateistler testereli katildir çıkarsaması ile eş güdümlü bir anlatımdır.

Sitelerde Paylaş

Ayetullah humeyni ile islamı bağdaştırmak teksas katliamını yapan ve kendisini ateist olarak tanıtan kişinin bütün ateistler testereli katildir çıkarsaması ile eş güdümlü bir anlatımdır.

He zihinsel fukara insan, testereli sapıklar tüm ateist camiasına fetva veriyo he

Sitelerde Paylaş

Talak 4 ü ne yapalım

ya muhammedi ya ömeri ne yapalım onlarıda mı saymıyorsunuz..

Dünya Düz fetvası veren fetva kurulu başkanı Abdülazizi de müslüman saymıyorlar müslümanlar..

Çok az kaldı Muhammedi de müslümandan saymayacaklar..

MUHAMMED VE HALİFELERİN KÜÇÜK KIZLARLA EVLENME NEDENLERİ NELERDİR?

TALAK suresi ..ayet..4 - Kadınlarınız içinden âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdetini görmemiş bulunanlardan eğer şüphe ederseniz onların bekleme süresi üç aydır.

Bu surede kadınlarınız için den adetten kesilmiş olanlar..DOĞURGANLIĞINI BİTİRMİŞ OLANLAR

Henüz adetini görmemiş bulunanlardanKÜÇÜK OLUP HENÜZ REGL OLMAMIŞ KIZLAR.Buluğa girmemiş.

Açık ve net olarak belirtilmiştir.

‘Henüz adet görmeyen’ kadınlardan ‘nasıl boşanılacağı’ anlatılmasının amacı nedir?

Doğal olarak buradan şu sonuç çıkarılmaz mı daha ergenliğe girmemiş kızlarla evlenilebilir ve hatta boşanılabilir.Bekleme süresi dediği hamilemi değil mi anlamındaki süredir.öyleyse kuran da bu ibareyi koyduğun zaman ergenliğe girmemiş kızlarla evlenilebileceği belirtilir.

Arap Müslümanlar bunun böyle olduğunu biliyorlar.Uygulamayı ise fetva ile şöyle yaptıklarını belirtiyorlar.Biz bu konuda Muhammedi örnek alıyoruz.Ayşe ile 6 yaşında evlenmiş fakat 9 yaşına gelmeden gerdeğe girmemişti diyorlar.(hani Muhammed koruma amaçlı evleniyordu)

Konu: Peygamberin Aişe’yle Nişanlaması ve Nikahlanması

Hadis No: 1553“Rivâyete göre şöyle demiştir: Ben altı yaşında bir kız iken Nebî salla`llahu aleyhi ve sellem beni akd ve nikâh eylemişti. (Üç sene sonra) biz Medîne`ye hicret ettik. Hâris İbn-i Hazrec oğullarının menziline indik. Müteâkıben ben, sıtmaya tutuldum. Bu cihetle saçım döküldü. (Hastalıktan kurtulduktan sonra) saçım gürleşti, uzayıp omuzlarıma döküldü. Bir kere ben, arkadaşlarımla berâber salıncakta oynarken annem Ümmü Rumân bana doğru geldi ve beni çağırdı. Ben de annemin yanına geldim. Beni ne edeceğini bilmiyordum. Annem elimi tuttu. Tâ evin kapısı önün (e geldiğimizde ora) da beni durdurdu. Ben de yorgunluktan kaba kaba soluyordum. Nihâyet soluğum biraz yatıştı. Sonra annem biraz su aldı. Onunla yüzümü, başımı sıvazladı. Sonra beni eve koydu. Evde Ensâr`dan birtakım kadınlar hazır bulunyordu. Bunlar bana: – Hayır ve bereket üzere geldin, hayırlı kısmet getirdin! di(ye alkışla) dılar. Annem beni bu kadınlara teslîm etti. Bunlar da benim kılığımı, kıyâfetimi düzlediler ve Resûlullah`a teslîm ettiler. Beni hiçbir şey sıkmadı. Ancak Resûlullah salla`llahu aleyhi ve sellem`i habersiz görünce sıkıldım. (Resûlullah bir sedir üzerine oturmuştu. Yanında Ensâr erkeklerinden, kadınlarından oturanlar vardı. Beni Resûlullah yanına oturttu). Ensâr kadınları beni Resûlullah`a takdîm ettiklerinde ben dokuz yaşında bir kızdım.”

HALİFE ALİNİN evliliği başka bir örnek

Hatice’nin 40 yaşında evlendiği, 41 yaşında Kasım’ı, 45 yaşında Zeyneb’i, 48 yaşında Rukiyye’yi, 49-50 yaşında Ümmü Gülsüm’ü, 52-53 yaşında da Fatma’yı dünyaya getirdiği yazılır.Şia’ya göre Fatma’nın doğum tarihi 614′dür ve Ali ile evlilik tarihi 623′tür. Yani 9 yaşında evlenmiştir.

HALİFE ÖMERİN EVLİLİĞİ

Hayatüs sahabe 3. ciltte Hz. Ömer'in, Hz. Alinin kızı Ümmü Gülsüm ile evlenmek istediği ve Hz. Ali'nin kızını Hz. Ömer e gönderdiği, Hz. Ömer'in kızın eteğini kaldırp baktığı yazılıyor.

Hz. Ömer ( halifeyken, bir gün, Hz. Ali'den, kızı Ümmü Gülsüm'ü istedi. Hz. Ali, 0 küçüktür" dedi.

Bunun üzerine Ömer (r.a.), Hayır. Vallahi, bu bir şey değil; fakat sen beni engellemek istiyorsun" diye konuştu, Eğer gerçekten dediğin gibi (çocuk/sabî) ise onu bana gönder" diye ekledi.Aslında, Resûlullah'ın vefatından önce dünyaya gelen Ümmü Gülsüm, gerçekten küçüktü.2 Hattâ, bir rivayette, kendisinden, "O, o zaman bir kız çocuğu idi" diye söz edilir. Hattâ, Mescid-i Nebevî'de sonucu bekleyen Hz. Ömer'e yanındakiler, "Ey Mü'minlerin Emîri! Ondan ne istiyorsun? O küçük bir kız çocuğudur" demişlerdi.

Ben sorularla İslamiyet adlı siteden öğrendim bunları sizde araştırabilirsiniz Yaratan bir gücün bedevinin cinsel sapıklıklarının Önlerini açıp azdırmak için yanıp tutuşduğunu düşünmek akıla mantığa sıgmaz.O nedenle kuran Allahın gönderdiği bir kitap değildir.

Sitelerde Paylaş

Talak 4 ü ne yapalım

Dünya Düz fetvası veren fetva kurulu başkanı Abdülazizi de müslüman saymıyorlar müslümanlar..

TALAK suresi ..ayet..4 - Kadınlarınız içinden âdetten kesilmiş olanlarla, henüz âdetini görmemiş bulunanlardan eğer şüphe ederseniz onların bekleme süresi üç aydır.

Bu surede kadınlarınız için den adetten kesilmiş olanlar..DOĞURGANLIĞINI BİTİRMİŞ OLANLAR

Henüz adetini görmemiş bulunanlardanKÜÇÜK OLUP HENÜZ REGL OLMAMIŞ KIZLAR.Buluğa girmemiş.

‘Henüz adet görmeyen’ kadınlardan ‘nasıl boşanılacağı’ anlatılmasının amacı nedir?

Doğal olarak buradan şu sonuç çıkarılmaz mı daha ergenliğe girmemiş kızlarla evlenilebilir ve hatta boşanılabilir.Bekleme süresi dediği hamilemi değil mi anlamındaki süredir.öyleyse kuran da bu ibareyi koyduğun zaman ergenliğe girmemiş kızlarla evlenilebileceği belirtilir.

Arap Müslümanlar bunun böyle olduğunu biliyorlar.Uygulamayı ise fetva ile şöyle yaptıklarını belirtiyorlar.Biz bu konuda Muhammedi örnek alıyoruz.Ayşe ile 6 yaşında evlenmiş fakat 9 yaşına gelmeden gerdeğe girmemişti diyorlar.(hani Muhammed koruma amaçlı evleniyordu)

Hadis No: 1553“Rivâyete göre şöyle demiştir: Ben altı yaşında bir kız iken Nebî salla`llahu aleyhi ve sellem beni akd ve nikâh eylemişti. (Üç sene sonra) biz Medîne`ye hicret ettik. Hâris İbn-i Hazrec oğullarının menziline indik. Müteâkıben ben, sıtmaya tutuldum. Bu cihetle saçım döküldü. (Hastalıktan kurtulduktan sonra) saçım gürleşti, uzayıp omuzlarıma döküldü. Bir kere ben, arkadaşlarımla berâber salıncakta oynarken annem Ümmü Rumân bana doğru geldi ve beni çağırdı. Ben de annemin yanına geldim. Beni ne edeceğini bilmiyordum. Annem elimi tuttu. Tâ evin kapısı önün (e geldiğimizde ora) da beni durdurdu. Ben de yorgunluktan kaba kaba soluyordum. Nihâyet soluğum biraz yatıştı. Sonra annem biraz su aldı. Onunla yüzümü, başımı sıvazladı. Sonra beni eve koydu. Evde Ensâr`dan birtakım kadınlar hazır bulunyordu. Bunlar bana: – Hayır ve bereket üzere geldin, hayırlı kısmet getirdin! di(ye alkışla) dılar. Annem beni bu kadınlara teslîm etti. Bunlar da benim kılığımı, kıyâfetimi düzlediler ve Resûlullah`a teslîm ettiler. Beni hiçbir şey sıkmadı. Ancak Resûlullah salla`llahu aleyhi ve sellem`i habersiz görünce sıkıldım. (Resûlullah bir sedir üzerine oturmuştu. Yanında Ensâr erkeklerinden, kadınlarından oturanlar vardı. Beni Resûlullah yanına oturttu). Ensâr kadınları beni Resûlullah`a takdîm ettiklerinde ben dokuz yaşında bir kızdım.”

Hatice’nin 40 yaşında evlendiği, 41 yaşında Kasım’ı, 45 yaşında Zeyneb’i, 48 yaşında Rukiyye’yi, 49-50 yaşında Ümmü Gülsüm’ü, 52-53 yaşında da Fatma’yı dünyaya getirdiği yazılır.Şia’ya göre Fatma’nın doğum tarihi 614′dür ve Ali ile evlilik tarihi 623′tür. Yani 9 yaşında evlenmiştir.

HALİFE ÖMERİN EVLİLİĞİ

Hayatüs sahabe 3. ciltte Hz. Ömer'in, Hz. Alinin kızı Ümmü Gülsüm ile evlenmek istediği ve Hz. Ali'nin kızını Hz. Ömer e gönderdiği, Hz. Ömer'in kızın eteğini kaldırp baktığı yazılıyor.

Hz. Ömer ( halifeyken, bir gün, Hz. Ali'den, kızı Ümmü Gülsüm'ü istedi. Hz. Ali, 0 küçüktür" dedi.

Bunun üzerine Ömer (r.a.), Hayır. Vallahi, bu bir şey değil; fakat sen beni engellemek istiyorsun" diye konuştu, Eğer gerçekten dediğin gibi (çocuk/sabî) ise onu bana gönder" diye ekledi.Aslında, Resûlullah'ın vefatından önce dünyaya gelen Ümmü Gülsüm, gerçekten küçüktü.2 Hattâ, bir rivayette, kendisinden, "O, o zaman bir kız çocuğu idi" diye söz edilir. Hattâ, Mescid-i Nebevî'de sonucu bekleyen Hz. Ömer'e yanındakiler, "Ey Mü'minlerin Emîri! Ondan ne istiyorsun? O küçük bir kız çocuğudur" demişlerdi.

Ben sorularla İslamiyet adlı siteden öğrendim bunları sizde araştırabilirsiniz Yaratan bir gücün bedevinin cinsel sapıklıklarının Önlerini açıp azdırmak için yanıp tutuşduğunu düşünmek akıla mantığa sıgmaz.O nedenle kuran Allahın gönderdiği bir kitap değildir.

Sitelerde Paylaş

He zihinsel fukara insan, testereli sapıklar tüm ateist camiasına fetva veriyo he

Konuşma tarzın ile hayata bakış açını sergilemen arasında hçbir beis yok. Böyle tarz konuşmalarla hayatın boyunca insanların saygısını kazanmak bir yana nefretini kazanırsın. Bana zihinsel fukara diyecek kadar kendini zeki görüyorsan ıspatla da bende senden hayatın marjinal yönlerini öğrenmiş olayım. Haa. eğer benden zeki olduğunu ıspatlayamazsan elindeki bilimsel, somut ve subut deliller buna yetecek kadar kafi değilse kendi zekanı sorgulayıp ben neden bu kadar zeki değilim acaba demen lazım gelir. De ki; ben bu kadar zeki olmadığımdan benden zeki insanlara sataşarak onları aşağılayarak kendimi kendimce tatmin ediyor ve bu oyunla kendimi huzurlu hissediyorum.
Sitelerde Paylaş

Konuşma tarzın ile hayata bakış açını sergilemen arasında hçbir beis yok. Böyle tarz konuşmalarla hayatın boyunca insanların saygısını kazanmak bir yana nefretini kazanırsın. Bana zihinsel fukara diyecek kadar kendini zeki görüyorsan ıspatla da bende senden hayatın marjinal yönlerini öğrenmiş olayım. Haa. eğer benden zeki olduğunu ıspatlayamazsan elindeki bilimsel, somut ve subut deliller buna yetecek kadar kafi değilse kendi zekanı sorgulayıp ben neden bu kadar zeki değilim acaba demen lazım gelir. De ki; ben bu kadar zeki olmadığımdan benden zeki insanlara sataşarak onları aşağılayarak kendimi kendimce tatmin ediyor ve bu oyunla kendimi huzurlu hissediyorum.

tarihinde she-ra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Talak 4 ü ne yapalım

HALİFE ÖMERİN EVLİLİĞİ

Ufffffff :( Abdullahabdal bey. Lütfen ama
Sitelerde Paylaş

Abdullahabdal, nasıl Ateizm adı altında onlarca bakış ve düşünüş var, dinler içinde de öyle. Senin kızdığın görüşlere ben de kızıyorum fakat bu yekunu kapsamaz...

Ben dinlere kızmıyorum..kızdığım yalan..

beni Allah görevlendirdi demeden bile Allah gönderdi diye söyleyenler ve inanalar..

mesela isa adam peygamber bile olduğunu bilemeden öldürülmüş..

Kuranda geri gelecek diye ayet var :)

Kurana Kutsal demek ne mümkün...

Ruhani olan Budizm ve benzeri dinlere saygılıyım..

üç uydurma dine saygım yok..özür dilerim..yapamam

Sitelerde Paylaş

Ufffffff :( Abdullahabdal bey. Lütfen ama

peki. üzülmeyelim ama..bunlar benim yazdığım değil..islamcıların ve dinayetn..

.......

İSLAM DA CARİYELERE TECAVÜZ VE DOĞUM KONTROL YÖNTEMİ

Ebu Said el Hudrî anlatıyor: - "Peygamberle birlikte Benü Mustalık Gazası'na çıktık. Ve Arap tutsaklarindan tutsaklar elde ettik. O sirada kadinlar istahimizi çekti. Bekarlik çok güç gelmisti bize o günlerde. Ve azil yapmak istedik. Istiyorduk azil yapmayi. Ancak, 'Peygamber aramizdayken ona sormadan nasil azil yapacagiz?' dedik ve gidip peygambere sorduk. Peygamber de azil yapmamakta sizin için bir sakinca yoktur. (Yapabilirsiniz de. Yapmaya bilirsiniz de.) Ama bilin ki, kiyamet gününe degin meydana gelecek bir yavru, ne olursa olsun meydana gelir." (Bkz. Buhari, e'sSahih, Kitabu'l- Itk/13; Tecrîd, hadis no:1596; Müslim,e'sSahih, Kitabu'n-Nikâh/127, hadis no: 1438; Ebu Davud, Sünen, Kitabu'n- Nikâh/49, hadis no: 2170.)

Kısacası:Tutsak kadınların ırzına geçebilirlerdi "gaziler". Ama bu is i yaptiktan sonra da "çocuk sorunuyla" karşılaşmak istemiyorlardı. Çünkü gerektiğinde bu tutsak kadınları satabilirlerdi. Buna bir engel çıkmamalıydı. "Azl"i bunun için istemiş ve "Peygamber"e danışmışlardı. Peygamber de temelde bu kadınların ırzlarına geçilmesinde bir sakınca görmüyordu, buna izin veriyordu. "Azl"e gelince. Bunda da bir sakınca bulunmadığını dolaylı olarak belirtiyordu.

(Bkz. Diyanet yayinlarindan Tecrid, 1596 numaralı hadis, not: 1.)

Yahu, hadi savaşı "Allah için" yapmaktasınız.

Milletin ırzına/namusuna tasallut etmek hangi kitap'a sığar ?

Sitelerde Paylaş

Ben dinlere kızmıyorum..kızdığım yalan..

beni Allah görevlendirdi demeden bile Allah gönderdi diye söyleyenler ve inanalar..

mesela isa adam peygamber bile olduğunu bilemeden öldürülmüş..

Kuranda geri gelecek diye ayet var :)

Kurana Kutsal demek ne mümkün...

Ruhani olan Budizm ve benzeri dinlere saygılıyım..

üç uydurma dine saygım yok..özür dilerim..yapamam

Heeeeeeyyy. Dur orda bakiim. Kuranda İsa peygamber geri gelecek diye bir ayet yok. En baştan beri biliyordum müslüman kimliğine bürünmüş bir ateist tarafından yazılan kuran'ı okuduğunu :) Şaka bir yana. Kuran da isa gelecek diye bir ayet yoktur.
Sitelerde Paylaş

Sen bide ateistlere saygı mı duyuyosun? Sen müslüman değilmisin? Senin saygını mı kazancam bide hoşt.

Sitelerde Paylaş

Heeeeeeyyy. Dur orda bakiim. Kuranda İsa peygamber geri gelecek diye bir ayet yok. En baştan beri biliyordum müslüman kimliğine bürünmüş bir ateist tarafından yazılan kuran'ı okuduğunu :) Şaka bir yana. Kuran da isa gelecek diye bir ayet yoktur.

Geçen gün de kölelik yok diyordun Kuranda.

Yine saçmalayıp sonra kaçmayasın sevgili she-ra.

Sitelerde Paylaş

Sen bide ateistlere saygı mı duyuyosun? Sen müslüman değilmisin? Senin saygını mı kazancam bide hoşt.

Benim kimliğim seni ilgilendirmez. Müslüman yada deist. Yada scientologist. Kim olduğumdan ziyade karşımda insanlardan çok başka canlılarla yaşayan ve hoşt kelimesini kullanarak bir arada bulunduğu canlıların kimler olduğunu deşifre eden beyninin küçük ve ezik olması dolayısıyla onların dilini kullanmaya alışmış bir insan var. Bu insan sensin sevigiliseyirciler.
Sitelerde Paylaş

Prenses Adora,

Hala şu ayetleri ve ISBN numarasını bekliyoruz.

Sitelerde Paylaş

Geçen gün de kölelik yok diyordun Kuranda.

Yine saçmalayıp sonra kaçmayasın sevgili she-ra.

Kuran'da köleliğin islamın şartı olmadığını hala iddia ediyorum. Ayrıca kuranda isa gelecek diye bir ayette yok. Yineliyorum. Kuranda köle edinin ki sizi adn cennetleriyle yada firdevs cennetleriyle müjdeleyeyim diye bir ayet veya o manaya gelen bir betimleme veya doğrudan anlatım da yoktur.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...