Jump to content

İslamda kadının hakkı

Recommended Posts

Hiçbir şey. Adam nefsine hakim olmayı öğrenecek. Gidecek kadınla insan gibi konuşacak, kendini beğendirmeye çalışacak, vs.

Ne diyorum bak: "Nefislerini eğit(e)meyen erkekler"

Adam nefsini eğitemiyorsa ya da eğitmek istemiyorsa ne olacak?

Polise haber vermesi gerekir...

Edit: Gözüne kestirmekten tacizi kastettiğini var sayıyorum.

Madem bir korumaya ihtiyacı var o halde bu koruma neden örtü olmasın?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 471
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Örtü kalkan görevi görüyorda haberimiz mi yok ? Nefsini eğitemeyen adam örtümü gözetir ne saçmalıyosun ?

Sitelerde Paylaş

MÜCADELE

1 - Kocası hakkında seninle tartışan ve Allah'a şikayette bulunan kadının sözünü Allah işitmiştir. Allah, sizin konuşmanızı işitir. Çünkü Allah, işitendir, bilendir.

2 - İçinizde zıhâr yapanların kadınları, onların anaları değildir. Onların anaları ancak kendilerini doğuran kadındır. Şüphesiz onlar çirkin ve yalan bir laf söylüyorlar. Kuşkusuz Allah, affedici, bağışlayıcıdır.

3 - Kadınlardan zıhâr ile ayrılmak isteyip de sonra söylediklerinden dönenlerin, karılarıyla temas etmeden önce bir köleyi hürriyete kavuşturmaları gerekir. Size öğütlenen budur. Allah, yaptıklarınızdan haberi olandır.

4 - Buna imkan bulamayan kimse, temas etmeden önce aralıksız olarak iki ay oruç tutmalıdır. Buna da gücü yetmeyen, altmış fakiri doyurur. Bu (hafifletme), Allah'a ve Resulüne inanmanızdan dolayıdır. Bunlar Allah'ın hükümleridir. Kâfirler için acı bir azap vardır.

Erkek esine "senin sirtin benim anamin sirti gibidir" deyince zihar yapmis olmakta ve kadin evin icinde yasayan bir köle haline getirilmekte.Ancak erkek isterse evden gidebilir veya baska birisi ile nikahlanabilir.

Sitelerde Paylaş

Ben ne diyorum: Adam nefsine hakim olmayı öğrenecek.

Öğrenemezse hapishanelerde öğretilir. Bütün medeni ülkelerde bu böyledir. Bedevi ülkelerde de böyledir.

Sitelerde Paylaş

hiristiyanlik ve islam

Tanrinin elcisi Isa zayiftan tarafti, güclüden cok zayifa yardim eder hatta hayat kadinlarini bile hiristiyanliga davet ederdi.

Kuran ise tam tersi. Zayif kadini koruyup, erkegi cezalandirmayi aklina getiremiyor. Zayif kadina "sen kendini koru" diyor.

Müslüman bir ülkede yasiyan kadin kendini kimden koruyacak? Müslüman erkekten!

Zamanimizda da görüldügü gibi müslüman olmayan ülkelerde kadin örtünmesede bir korumaya muhtac degil.

Islam kadini ikinci sinif insan görerek, mirasta, taniklikta ve bir cok alanda esit muamele göstermeyerek, maddi olarak devamli haklarini yiyerek kadini erkeklere bagimli hale getirmistir.

Korunmaya muhtac hale getirilmistir!!!

Müslüman kadina yaptigi bu haksizligi bir hikmet gibi sunmaya, "Allah böyle emretmis" diyerek bütün sucu/yükü kadina veya Allaha atmaya utanmaz.

Ne yazik müslümanlar, beyinlerini daha o kadar kullanmayi ögrenemedigi, kitaptan cikamadigi icin bu yazilarida anlayamaz!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Örtü kalkan görevi görüyorda haberimiz mi yok ? Nefsini eğitemeyen adam örtümü gözetir ne saçmalıyosun ?

Dekolteli bir kadın mı daha çekicidir yoksa örtülü bir kadın mı?

Ben ne diyorum: Adam nefsine hakim olmayı öğrenecek.

Öğrenemezse hapishanelerde öğretilir. Bütün medeni ülkelerde bu böyledir. Bedevi ülkelerde de böyledir.

Ben de, "Öğrenemiyor ya da öğrenmek istemiyorsa" diyorum. Onlar hapishanelere girene kadar dışarda ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşacaklar ve kadınlar için birer tehlike arz edecekler. Böyle bir durumda kadınlar ya etten bodyguardlarla dolaşacaklar ya da kumaştan bodyguardlarla dolaşacaklar.

Sitelerde Paylaş

Nerden bilebilirsin bunu neye göre ölçüyorsun ? Bahsettiğin olay nefis değil hastalıktır. 3 yaşındaki kızlara bile tecavüz edebilen biri olgun bir türbanlı için fark gözetmez değiştirin bu kafayı. Kafasına koymuş bir adam için zor olan daha caziptir.

Sitelerde Paylaş

Nerden bilebilirsin bunu neye göre ölçüyorsun ? Bahsettiğin olay nefis değil hastalıktır. 3 yaşındaki kızlara bile tecavüz edebilen biri olgun bir türbanlı için fark gözetmez değiştirin bu kafayı. Kafasına koymuş bir adam için zor olan daha caziptir.

Siz hiç çekici kadınlar yerine çarşaflı kadınları "süzen" erkeklere rastladınız mı? Bir erkeğin çekici bir kadından cinsel anlamda etkilenmesi, cinsel sağlığının yerinde olduğunu mu gösterir yoksa hasta olduğunu mu? Ve zor olan değil çekici olan daha caziptir.

tarihinde nabilat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz hiç çekici kadınlar yerine çarşaflı kadınları "süzen" erkeklere rastladınız mı? Bir erkeğin çekici bir kadından cinsel anlamda etkilenmesi, cinsel sağlığının yerinde olduğunu mu gösterir yoksa hasta olduğunu mu? Ve zor olan değil çekici olan daha caziptir.

Evet rastladım ? Herkez çekici bir kadından cinsel anlamda etkilenebilir , ama tecavüzü göze almış bir adam çarşaflı veya dekolteli diye ayırmaz .

Sitelerde Paylaş

Bir sapık için her ikisi de. Nefes alsın yeter.

Şeriatla yönetilen, kadınları örtülü ülkelerde tecavüz yok mu?- Var -

Hayır yani kadının memesi, ..t'ü ,göbeği yok mu oluyor örtününce? Herkes biliyor ki, onun da aynısından var.

Mesela kapalı kadının cinsel organı yok mudur?

tarihinde Cariye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet rastladım ? Herkez çekici bir kadından cinsel anlamda etkilenebilir , ama tecavüzü göze almış bir adam çarşaflı veya dekolteli diye ayırmaz .

Nasıl ayırmaz? Bir çekici kadın var, bir de çarşaflı kadın var diyelim. Bu ikisinden hangisi daha caziptir?

Bir sapık için her ikisi de. Nefes alsın yeter.

Şeriatla yönetilen, kadınları örtülü ülkelerde tecavüz yok mu?- Var -

Hayır yani kadının memesi, ..t'ü ,göbeği yok mu oluyor örtününce? Herkes biliyor ki, onun da aynısından var.

Mesela kapalı kadının cinsel organı yok mudur?

Hep öyledir zaten, şeriat ülkelerinde kapalı kapılar arkasında çok filmler döner...

Siz kaç şeriat ülkesinde kaç sene yaşadınız ve kaç olaya tanık oldunuz? Kanıt?

Kapalı kadının da cinsel organı vardır ancak her çarşaflı kadındır diye bir kaide yok. Her çarşaflı kadınsa her ninja da kadındır demektir. Erkekler de gizlenmek için çarşafa girebilirler. Bir çarşaflının yüzünün, vücudunun ne olduğu belli değildir. Belki de örtünün altında para verseler de birlikte olmayıp fersah fersah kaçacağın (çirkin) birisi (kadın veya erkek) çıkacak. Ne olduğu belli olan (çekici) kadınlar varken, kim ne idüğü belirsiz kişilere yönelir?

Sitelerde Paylaş

Nasıl ayırmaz? Bir çekici kadın var, bir de çarşaflı kadın var diyelim. Bu ikisinden hangisi daha caziptir?

Hep öyledir zaten, şeriat ülkelerinde kapalı kapılar arkasında çok filmler döner...

Siz kaç şeriat ülkesinde kaç sene yaşadınız ve kaç olaya tanık oldunuz? Kanıt?

Kapalı kadının da cinsel organı vardır ancak her çarşaflı kadındır diye bir kaide yok. Her çarşaflı kadınsa her ninja da kadındır demektir. Erkekler de gizlenmek için çarşafa girebilirler. Bir çarşaflının yüzünün, vücudunun ne olduğu belli değildir. Belki de örtünün altında para verseler de birlikte olmayıp fersah fersah kaçacağın (çirkin) birisi (kadın veya erkek) çıkacak. Ne olduğu belli olan (çekici) kadınlar varken, kim ne idüğü belirsiz kişilere yönelir?

Senin arap ülkelerinde neler döndüğünden haberin yok daha. Kadını kapatıp yasakladıklarından dolayı dengesi bozulan adamlar, bırak kadına tecavüzü, erkeğe de tecavüz ediyorlar. Bu sebeple çarşafın altından aslında ne çıktığı da pek önemli değil onlar için .. :lol:

Ama şu da bir gerçek ki kadının çekicisi ve güzeli istersen kafasından aşağı çadır geçir, 100 mt öteden belli olur. Güzelliği karizması yakar geçer adamları.

Çatla! Asla güvende olamayacaksın işte oh olsun. İçin içini yesin...Karını göz zinasıyla ham yapıcaklar..

tarihinde Cariye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin arap ülkelerinde neler döndüğünden haberin yok daha. Kadını kapatıp yasakladıklarından dolayı dengesi bozulan adamlar, bırak kadına tecavüzü, erkeğe de tecavüz ediyorlar. Bu sebeple çarşafın altından aslında ne çıktığı da pek önemli değil onlar için .. :lol:

Ama şu da bir gerçek ki kadının çekicisi ve güzeli istersen kafasından aşağı çadır geçir, 100 mt öteden belli olur. Güzelliği karizması yakar geçer adamları.

Çatla! Asla güvende olamayacaksın işte oh olsun. İçin içini yesin...Karını göz zinasıyla ham yapıcaklar..

Avatarındaki gibi dolaşırsa yaparlar tabi. Bu yüzden sakın avatarındaki gibi dolaşma aksi halde yakalarlarsa tık tık...

Sitelerde Paylaş

Yawhu anlaşamadığımız bir konu var sanırsam burda önemli olan çekicilikte değill güzel kardeşim.

Ama o boku yiyecek adam adriana lima veya cansever farkı gözetmez diyorum.

Boku yiyecek pezevenk açıklık saçıklık aramaz.

Sitelerde Paylaş

Çünkü örtünürse kadın kendini kısıtlamış olacak ve o erkek hiç bir zaman nefsine hakim olmayı öğrenemeyecek.

Çırılçıplak dolaşmamak da kendini kısıtlamak değil midir?

Yawhu anlaşamadığımız bir konu var sanırsam burda önemli olan çekicilikte değill güzel kardeşim.

Ama o boku yiyecek adam adriana lima veya cansever farkı gözetmez diyorum.

Boku yiyecek pezevenk açıklık saçıklık aramaz.

Cansever'i görünce cinsellikten soğuyacak tiplerin olduğu kuvvetle muhtemeldir kanımca.

Sitelerde Paylaş

Değildir. Sıcakta pişmez, soğukta donmazsın. Kıçına çalı batmaz bunun yanı sıra şunu yapabilecek kadar hareket serbestin olur.

http://www.flickr.co...idd/6241977874/

Soğuk havada örtünmeyi anlayabilirim ancak soğuk havada açık giyinen kadınlar var. Demek ki bunların örtünüp örtünmemesinin soğuk veya sıcakla bir alakası yok. Sıcak havada da örtünen kadınlar vardır. Bunun için ne diyorsunuz? Sıcak havada örtünmek bir kendini kısıtlama değil midir? Ona bakarsanız mini etek giyerseniz bacağınıza çalı batabilir, türban takmazsanız başınıza kuş pisleyebilir vs. Hem çırılçıplak vaziyetteyken hareket serbestiniz daha fazla olmaz mı?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...