Jump to content

Okullarda kıyafet serbest

Recommended Posts

Okullarda kılık kıyafet serbest artık. Türbanında serbest diyenler var kesin cevabı bulan yazıversin.

Ayrıca lafın gelişi olarak kılık yazmışım, editör o kılık kelimesini aradan silerse iyi olur

tarihinde analiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Konu gayet basit;

işine geldiği zaman Bakın Avrupada bile böyle amaa dersin, işine gelmeyince başkası Avrupadan örnek verince Avrupayı reddedersin..

Türban okula girmiyor bize baskı var diye bırakın mini eteklide girsin türbanlıda dersiniz ancak güç elinize geçtiğinde Türban serbest ama kısa kollu tişört, şorta izin vermezsin diz altı etek mecbur dersin....yani özgürlük anlayışı budur..

Sitelerde Paylaş

Fakir öğrenciler ne yapacak ? Kesinlikle desteklemediğim bir olay. KESİNLİKLE gelmemeli .

Formalar 200 kadar tutuyor. Gidip waikikiden 5 pantolan , 5 te kazak alırsın çocuğa. Mont manto palto gibi dış giysi ve ayakkabının şekli şemali zaten mecburi değil ve herkesin var.

Fakir öğrenci ne yapacak söylemini saçmalık olarak görüyorum.

Asıl fakir öğrenciye her zaman giyemeyeceği ve pahada ağır tutan zorunlu okul kıyafetini dayatmak masraflı olandır. Her çocuk elbet sokağa çıkıyor ve bir şeyler giyiyor değil mi?

Hele aileler kendilerinden çok çocuklarını ön plana koyar, kendilerinden kısıp çocuklarına alırlarken.

Bu Fakir çocuk ne giyer söylentisi birbirinden duya duya yayılan bir mem şeklini almış durumda. Gerçeklikten uzak.

Sanki fakir çocuk hiç bir şey giymez, donla dolaşır.

tarihinde Cariye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önlük 200 tl mi ?

İSYANIN SESİ :)

Bu arada fakir öğrenci kardeşlerim yeni mi anlıyorsunuz sizin beş para etmez birer oy piyonu olduğunuzu, sizi tarih boyunca kim düşünmüş ki bunlar düşünsün acaba ? siz besin zincirinin en alt kademisindesiniz ve ezilmeye mahkum ve layıksınız, siz tarih boyunca onur, din, vatanseverlik, alın teri, o haram, bu hakkın değil, diye diye başkalaının namı ve ünü için, başkalarının para kazanması ve lüks içinde yaşaması, başkalarının çocukları için çabaladınız, öldünüz, öldürdünüz ve aranızdan sizi savunan birileri çıktı mı hain deyip gene siz aşağı çektiniz lehinize olanları bile, ileride de bu düzen devam edecek, tahtravelli gibi bir taraf altta kalacak ki birileri üstte kalsın, insan doğasının insan egosunun ürüdür bu, iranda da zengin hayatını yaşar fakir sürünür şeriatı dini falan hikayedir............ben demiyorum açıklama aynen şöyle tek cümleyle yazdıklarım anlatılmakta ; HERKES GÜCÜ kadar alabildiği neyse alır çocuğuna giydirir uzatmaya gerek yok.....aynen bu laf çıktı ağızlarından.........gne eğitimcilere danışılmadı 4 sisteminde olduğu gibi...

Tabi okul kitaplarının bedava olması gibi güzel şeylere yapıldı bu hükümet döneminde, yani yukarıdaki yazım şu an için değil tarih ve insanlık için yazılmıştır..

Sitelerde Paylaş

Bu serbestinin zengin çocuk ile fakir çocuk arasındaki uçurumu ortaya çıkaracağını düşünenlere sormak lazım, gökdelendeki iş adamından sokaktaki dilencisine kadar herkese de tek tip kıyafet mi giydirilmeli? Ya herkes (iş adamı vs.) dilenci kıyafetiyle ya da herkes iş adamı (dilenci vs.) kıyafetiyle mi dolaşmalı?

Sitelerde Paylaş

Bu serbestinin zengin çocuk ile fakir çocuk arasındaki uçurumu ortaya çıkaracağını düşünenlere sormak lazım, gökdelendeki iş adamından sokaktaki dilencisine kadar herkese de tek tip kıyafet mi giydirilmeli? Ya herkes (iş adamı vs.) dilenci kıyafetiyle ya da herkes iş adamı (dilenci vs.) kıyafetiyle mi dolaşmalı?

Zamanında çok Türk filmi seyredildi bu ülkede.

Fakir genç, zengin kız, fabrikatör,konken oynayan rüküş kadın tiplemelerinin etkisinde kalmış nesil hala yaşıyor.

Sitelerde Paylaş

Önlük 200 tl mi ?

İSYANIN SESİ :)

Bu arada fakir öğrenci kardeşlerim yeni mi anlıyorsunuz sizin beş para etmez birer oy piyonu olduğunuzu, sizi tarih boyunca kim düşünmüş ki bunlar düşünsün acaba ? siz besin zincirinin en alt kademisindesiniz ve ezilmeye mahkum ve layıksınız, siz tarih boyunca onur, din, vatanseverlik, alın teri, o haram, bu hakkın değil, diye diye başkalaının namı ve ünü için, başkalarının para kazanması ve lüks içinde yaşaması, başkalarının çocukları için çabaladınız, öldünüz, öldürdünüz ve aranızdan sizi savunan birileri çıktı mı hain deyip gene siz aşağı çektiniz lehinize olanları bile, ileride de bu düzen devam edecek, tahtravelli gibi bir taraf altta kalacak ki birileri üstte kalsın, insan doğasının insan egosunun ürüdür bu, iranda da zengin hayatını yaşar fakir sürünür şeriatı dini falan hikayedir............ben demiyorum açıklama aynen şöyle tek cümleyle yazdıklarım anlatılmakta ; HERKES GÜCÜ kadar alabildiği neyse alır çocuğuna giydirir uzatmaya gerek yok.....aynen bu laf çıktı ağızlarından.........gne eğitimcilere danışılmadı 4 sisteminde olduğu gibi...

Tabi okul kitaplarının bedava olması gibi güzel şeylere yapıldı bu hükümet döneminde, yani yukarıdaki yazım şu an için değil tarih ve insanlık için yazılmıştır..

Pantolonu eteği, hırkası ,üzerine giydiği gömleği,t-shirt ü, ki bir tane tshirt veya gömlek yetmiyor. Yıkayıp her gün giydirmek imkansız olduğundan bir kaç tane alınıyor. Yekün 200 civarı.

Devler kitap alıyor ama okula para vermiyor ve tüm sınıflar aralarında devamlı para toplayarak ihtiyaçlarını alıyorlar. Perde, dolap, bilgisayar, projektör, test kitapları, fotokopi paraları v.s. çocuklardan alınıyor. Keşke kitap vermeseydi de diğer ihtiyaçları karşılasaydı. Kitap dediğin üç kuruş para zaten. Eğitime katkı payı adı altında her sene tüm öğrencilerden 200 civarı da para topluyor milli eğitim.

Eskiden çocukları devlet okuturdu.Okula para ödenmezdi. Şimdi devlet sadece kitap dağıtıyor, bina veriyor ve öğretmen parası ödüyor. Sanırım 2 veya 3 hademenin dışında para da ödemiyor. Okul büyükse fazladan tutulan hademe maaşını okul kendi topladığı paralarla ödemek zorunda.

Sitelerde Paylaş

Pantolonu eteği, hırkası ,üzerine giydiği gömleği,t-shirt ü, ki bir tane tshirt veya gömlek yetmiyor. Yıkayıp her gün giydirmek imkansız olduğundan bir kaç tane alınıyor. Yekün 200 civarı.

Sanki tüm Türkiye'deki okullarda okul formaları için 200 lira civarı para ödeniyor, okul forması için 200 lira para 100 okuldan 5-10 tanesinde ancak vardır, anadoludaki bir çok okulda okul forması için 200 lira ödendiğinimi sanıyorsun, milletin çocuğu yırtık pırtık ayakkabı ile çamurda 2-3 km yol yürüyüp okula gidiyor, millet çocuğuna daha doğru dürüst ayakkabı alamıyor, her hafta ayrı bir elbise giydirecek öylemi ?....

Bence bu serbest kıyafet uygulaması Türkiye gibi gelir dağlımının çok dengesiz olduğu bir ülkede doğru bir uygulama değil, kimisinin 700-1000 lira geliri var, kimisinin 2-3 bin lira, hatda daha fazla, ben çocuğu bu sene dersaneye yazdırdım gelir düzeyi 5-6 bin olan ailelelerin çocuklarının kullandığı cep telefonları anlatıyor, aynısı kıyafetde de olacak....

tarihinde influenza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Serbest kıyafet konusunsa ilk ve orta öğreniminde bence tek tip kıyafet lise döneminde ise serbest kıyafet giyilmesi gerektiğini düşünüyorum.Zaten lise çağında tek tip kıyafet giyilse dahi öğrencinin cep harçlığı kullandığı telefon kalem gibi bir sürü zenginliğini gösteren emaraler olacaktır.Bu yüzden kıyafet zaten önemini yitirecektir.

Sitelerde Paylaş

Formalar 200 kadar tutuyor. Gidip waikikiden 5 pantolan , 5 te kazak alırsın çocuğa. Mont manto palto gibi dış giysi ve ayakkabının şekli şemali zaten mecburi değil ve herkesin var.

Fakir öğrenci ne yapacak söylemini saçmalık olarak görüyorum.

Asıl fakir öğrenciye her zaman giyemeyeceği ve pahada ağır tutan zorunlu okul kıyafetini dayatmak masraflı olandır. Her çocuk elbet sokağa çıkıyor ve bir şeyler giyiyor değil mi?

Hele aileler kendilerinden çok çocuklarını ön plana koyar, kendilerinden kısıp çocuklarına alırlarken.

Bu Fakir çocuk ne giyer söylentisi birbirinden duya duya yayılan bir mem şeklini almış durumda. Gerçeklikten uzak.

Sanki fakir çocuk hiç bir şey giymez, donla dolaşır.

Ne kadar sığ düşünüyorsun sen ... Ben fakir öğrenci kıyafet alamaz demiyorum . Sen şimdi 5 liralık kıyafetlerle okula gelsen , arkadaşların süslü püslü kıyafetlerle okula gelse kendini kötü hissetmez misin ? Bu durum genelde kızlar için geçerli . Malum bir rekabet var arkadaşlar , serbest kıyafet uygulaması bu rekabeti azaltıyor . Okul formaları 200 liraysa herkes 200 liralık kıyafet giyiyor . Önemli olan psikoloji ... Hani eğitim parasızdı ? O çocuk hakediyor mu o ezilmişlik duygusunu ?

Sitelerde Paylaş

Ne kadar sığ düşünüyorsun sen ... Ben fakir öğrenci kıyafet alamaz demiyorum . Sen şimdi 5 liralık kıyafetlerle okula gelsen , arkadaşların süslü püslü kıyafetlerle okula gelse kendini kötü hissetmez misin ? Bu durum genelde kızlar için geçerli . Malum bir rekabet var arkadaşlar , serbest kıyafet uygulaması bu rekabeti azaltıyor . Okul formaları 200 liraysa herkes 200 liralık kıyafet giyiyor . Önemli olan psikoloji ... Hani eğitim parasızdı ? O çocuk hakediyor mu o ezilmişlik duygusunu ?

Kardeşim ilköğretim seviyesindeki çocuklar için Enrico coveri, Gucci, Armani kolleksiyon yapmışta bizim mi haberimiz yok. Çocuk kıyafetinde marka mı var zannediyosunuz. Çocuğunuz var mı? Çocuk için en lüx dediğin marka anca adidas nike olur o da ayakkabıda.

Şaşırmışsınız siz.

Türkiye de her aile çocuğunu zaten tüm AVM lerde tekel haline gelmiş waikiki veya panço dan falan giydiriyor. Yok öyle sandığınız çocuk bedenlerinde Armani çocuk kıyafeti. Olay tamamen zevkle alakalı çocukta. Süslü elbise de kotta aynı fiyatlara satılıyor. Renk zevk desende bitiyor olay. Aynen zevksiz insan gibi, zevksiz ailenin çocuğu çirkin ,zevkli ailenin çocuğu güzel giyinir, güzel görünür. Pahalılıkla alakası yok bunların. Gidip 30 liraya mor üstüne kırmızı çiçekli t-shirt alırsan kıro, düz lacivert veya bej t-shirt alırsan şık olursun. Bu kadar basit.

Demek sığ kendin oluyorsun. Şimdi aynaya git bak ve kendi kendine aynadaki görüntüne "ben ne sığ bir insanım" diye üç kere söyle benim tarafımdan. Hadi bakim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...