Jump to content

Kuranda kelime tekrarları

Recommended Posts

• İleti 296
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Siz hapisten, küçük düşmekten, aşağılanmaktan korktuğunuz için mi suç işlemezsiniz? Evet ise, ahlaksız şerefsiz pislik herifin teki misiniz?

Siz allahtan cehennemden korktuğunuz için mi suç işlemezsiniz? Evet ise, ahlaksız şerefsiz pislik herifin teki misiniz?

Sitelerde Paylaş

Richard Dawkins dinsiz bir dünyanın nasıl olacağından bahsetmiş -ki dediği doğrudur. İnsan yiyen yamyamlar dinin değil, vahşi doğanın (dinsizliğin) müntesibidirler. Dinin olmadığı bir dünyada her şey doğa kurallarına göre gerçekleşir. Nasıl ki "doğal olarak" karnı acıkan aslan ceylanın canına tecavüz ederse, "doğal olarak" şehveti kabaran erkek de kadının bedenine tecavüz eder.

La oğlum muho uydurduğu dini kabul etmeyen herkesi öldürüp mallarını karılarını kızlarını ganimet olarak alıp seks kölesi olarak kullanıyordu, sen de gelmiş burda böyle bir adamı ve onun uydurduğu dini savunuyorsun. Sapık mısın sen, git o zaman onun gibi 6 yaşında çocukla evlen 9 yaşında da koynuna al.

Sitelerde Paylaş

Zeusum! Kuran denen, apaçık ama aynı zamanda sıradan insanların anlayamayacağı, muhonun 23 yılda insanları kendi menfaati doğrultusunda manipüle etmek için uydurduğu ayetlerinin ne dediğine değil de sayılarla ilişkisine kafa yoran moronlardan eyleme. Amin.

tarihinde donkavayo tarafından düzenlendi
imla
Sitelerde Paylaş
11 hours ago, bayşapka said:

select sum(idpluscount) from ( select SuraID + count(1) idpluscount from Quran group by SuraID ) d where mod(idpluscount, 2) = 1;

6555

select sum(idpluscount) from ( select SuraID + count(1) idpluscount from Quran group by SuraID ) d where mod(idpluscount, 2) = 0;

6236

Bu özellik ilginç, ama mucizevi değil. Normal dağılım ve standart sapmayı baz alarak bir simülasyon yaparsanız 1-100 arasında rastgele dağılmış sayıların bu özelliği gösterme şansını yaklaşık 1/20 olarak bulacaksınız. Yani 20 kitaptan birinde bu özelliği bulabiliriz. 

Bir ara gutenberg'den indirip otomatik taratıp benzeri şekilleri bulurum. O zaman belki de alice harikalar diyarındaki tavşana taparsın.  

İnancını numeroloji gibi ilkel şeylere dayarsan olacağı bu. 

Edit: *yeterince uzun* 20 kitaptan biri

Ilk basta basit geliyor, fakat ayet ve sure numaralarini biz secmiyoruz. Onceden planlanan birsey ise baska tabi.

Yani sana rastgele sayilar versem bu uyumu saglayamazsin. Sayilari degistirmen, uzerinde oynama yapman gerekir, Oysa Kuran inerken yada yazilirken boyle bir sansin yok. 

Kuran siradan bir kitap olsaydi bu düzene tesaduf diyebilirdik.

Fakat matematiksel örgülerin Kuran'a kasitli olarak yerlestirildigini bircok örnekten biliyoruz. Hatta bunlarin yerlestirme amacini Kuran kendisi acikliyor. Ayetlerde matematiksel sistemlere atif var. Biz kendi kendimize gelin guvey olmuyoruz yani.

Bu sebeple yukarida bahsedilen düzene tesaduf diyemiyorum ben. Kasitli olarak yapilmis.

Kuranda cok sayida matematijsel orgu var. Tek bir orgu tek basina basit gelebilir. Onemli olan birden fazla orgunun birbirini bozmayacak, birbiriyle cakismayacak sekilde Kuranda yer aliyor olmasi.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ilk basta basit geliyor, fakat ayet ve sure numaralarini biz secmiyoruz. Onceden planlanan birsey ise baska tabi.

Yani sana rastgele sayilar versem bu uyumu saglayamazsin. Sayilari degistirmen, uzerinde oynama yapman gerekir, Oysa Kuran inerken yada yazilirken boyle bir sansin yok. 

Fakat matematiksel örgülerin Kuran'a kasitli olarak yerlestirildigini bircok örnekten biliyoruz.

Bu sebeple yukarida bahsedilen düzene tesaduf diyemiyorum ben. Kasitli olarak yapilmis.

Kuranda cok sayida matematijsel orgu var. Tek bir orgu tek basina basit gelebilir. Onemli olan birden fazla orgunun birbirini bozmayacak, birbiriyle cakismayacak sekilde Kuranda yer aliyor olmasi.

Kuran'da kasıtlı olarak yapılan tek matematiksel şey miras paylaşımı  hatası Arap'ın matematiği mi var o zaman olacak o kadar.

Sitelerde Paylaş

Besmelenin 19 harften olustugu gercegine bile itiraz eden zihniyetlerin miras hakkindaki yorumlari ciddiye alinacak degildir. En azindan ben ciddiye almiyorum.

Peki. Bu arada Besmele kesin olarak 19 harf değil İslam tarihinde daha 19 zamazingosu ortada yokken tartışılan bir şey bu.

Sitelerde Paylaş
19 hours ago, ANTİATEİST said:

Fakat matematiksel örgülerin Kuran'a kasitli olarak yerlestirildigini bircok örnekten biliyoruz. Hatta bunlarin yerlestirme amacini Kuran kendisi acikliyor. Ayetlerde matematiksel sistemlere atif var. Biz kendi kendimize gelin guvey olmuyoruz yani.

Anladığım kadarıyla kuran'ın nüzul sırasında zaten bu sıralama yoktu. Ayet sıralamaları peygamberden, sure sıraları da yancılarından geliyor. Sure sıralamaları birkaç istisna dışında aşağı yukarı büyükten küçüğe gidecek şekilde yapılmış. 

Bana rastgele sayılar verirsen sana kasıtlı yapılmış gibi görünen uyumlar çıkartabilir miyim?

İstersen benzer bir dağılımla deneyebiliriz. Yuvarlak sayı 100 suremiz olsun, ayet sayısı da büyükten küçüğe gidecek şekilde bir dağılım. Bunu kim üretecek? Ben üretirsem güvenebilir misin? Yoksa kendin mi yapmak istersin?

Bir-iki tane de "yok artık" dedirtecek uyum örneği ver ki aynısını rastgele dağılımnda bulursam bunların sözde mucize olduğuna kanaat getirebileceğimiz birşeyler olsun elimizde.   

Bir de bunun sonucunda ne kazanacağız? Sen sayı teorisine mi tapacaksın? 

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, ANTİATEİST said:

Besmelenin 19 harften olustugu gercegine bile itiraz eden zihniyetlerin miras hakkindaki yorumlari ciddiye alinacak degildir. En azindan ben ciddiye almiyorum.

Arapça yazılmış besmele'yi imleçle seçerken 19 harf saydım. Bu konu neden bu kadar abartılıyor anlamış değilim. 

Sitelerde Paylaş

Abartma değil. Gerçek neyse o. Besmele 20 harften oluşmaktadır.

1. Be

2. Sin

3. Mim

4. Elif

5. Lam

6 - 7. Lam x 2

8. He

9. Elif

10 - 11. Ra x2

12. Ha

13. Mim

14. Nun

15. Elif

16 - 17. Ra x 2

18. Ha

19. Ye

20. Mim

Görülüyor ki 20 harf çıkmasının nedeni allah kelimesindeki okunmayan lam harfi. Arapçada bir harfi iki kere yazmaya gerek yoktur, şedde var ama allah kelimesinde arka arkaya iki lam yazılıyor. Biri de şeddeli olunca üç tane ediyor. Şedde olmasın diyemeyiz, Arapçada kural bu. İki kere aynı harf yazılmaz, şeddelenir. Şeddelenecek madem, niye iki lam arka arkaya?

Dolayısıyla besmelede 20 harf olduğu kesin. Ha ama besmeleyi 19 harfli yapma çabası gözlenmiyor mu? Evet gözleniyor. Birileri çok eski zamanda bile olsa bu çabayı göstermiş olabilir. Çünkü cifir ebcet hesapları milattan çok önceye, Mısır'a kadar dayanıyor. Özellikle Yahudi Kabbala tarikatı bu konuda zirve yapmıştır.

Nasıl çaba gösterilmiş, rahman sözcüğü elifle uzatılıp bir harf artırılmamış. Normalde okunuşa göre bunun elifle uzatılması gerekirdi. Rahman sözcüğünün yazılışı kurala aykırı.

Din adamları sınıfı, kutsal bilgiyi tekellerinde tuttukları için aralarında birbirlerine öğrettikleri gizli şifreler kullanırlardı, bu kesindir. Kutsal metinlerde bir takım şifreler gizienmiş olduğu kesin bir bilgidir. Ama tabii bunu yapan allah filan değil. Din adamları sınıfı.

Sitelerde Paylaş

Tamam democrossian, hata yaptın demiyorum, hatta konunun yahudi kültürüne dayandığı konusunda hemfikiriz.

Yalnız bilgisayar karakteri olarak neden 19 karakter geliyor, bu şedde neden atlanıyor onu anlamıyorum. Harf okunmadı diye yazmamak saçma geliyor. 

Yahudi Kültürü'nde 19 cehennem meleği yok.

Sitelerde Paylaş
Just now, Desert Wind said:

Kuran'da 19 şifreleme  (gematria ) yok ki bunu nerden çıkardınız?

Konu şu; democrossian numerolojiden bahsederken yahudilerde de ebced hesapları olduğundan bahsetti, ben de gematria'yı hatırlayarak ona katıldım. Oldu mu?

Sitelerde Paylaş

Konu şu; democrossian numerolojiden bahsederken yahudilerde de ebced hesapları olduğundan bahsetti, ben de gematria'yı hatırlayarak ona katıldım. Oldu mu?

Doğru Yahudiler acayip kurnazlar Doğu bilgeliğini kendi gnostik gelenekleri içinde erittiler ve istemeden de olsa Hristiyanlık'ı ve İslam'ı doğurdular. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...