Jump to content

Kuranda kelime tekrarları

Recommended Posts

Sen beni kendinle karıştırdın herhalde. Senin gibi 24 saat forum başında nöbet tutmuyorum ben.

Pkk lafını ilk defa söylüyorum ve Kuran'a cuk oturuyor.

Ayetlere bakarsan müşrikler ile müslümanların savaş halinde olduğunu görebilirsin.

Düşün ki PKK ile Türkiye aralarında antlaşma yapmışlar.

Gün geliyor PKK bu antlaşmayı bozuyor ve köylere baskın yaparak Türkleri göçe zorluyor yeri geldiğinde öldürüyor.

1400 yıl öncede buna benzer bir durum vardı. Ayetlere adam akıllı bakarsan -ki bakacağını sanmıyorum- anlarsın.

Nefsi müdafaa diye bir şey duydun mu bilmiyorum.

savaş size farz demek nefsi müdafa demektir.

Bundan böyle tez değiştirile

Sitelerde Paylaş
  • İleti 296
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet, biri sana savaş açtı mı onu çiçekle karşılayamazsın.

O çiçeği sana birkaç mermi ile yedirirler.

Muhammed zamanındaki müslümanlar çok barışçı, kendi halinde, kendi ibadetlerinde insanlardı sanki? Muhammed Medine'ye kaçtıktan bir kaç ay sonra hemen kervan soygunlarına başladı. Peygambere bak, sıradan hayduttan farkı yok. Muhammed ölene kadar adamlarını hep civar kabilelere baskın yapması için gönderdi. Müslümanların ganimet elde etmek için gözü o kadar dönmüştü ki, ganimet paylaşımında biraz gecikme olması halinde Muhammed'in yakasına yapışıp ganimetleri paylaştırması için sıkıştırır hale gelmişlerdi. Adamlar enayi mi, ganimet olmasa ne diye Muhammed'in peşinden savaşlara gitsinler? Sadece enayi olanlar cennette bize huri verilecek diye peşine takılmış, uyanık olanlar da ganimet için.

Sitelerde Paylaş

savaş size farz demek nefsi müdafa demektir.

Bundan böyle tez değiştirile

Doğudakilere göre TC işgalcidir ancak TC oradaki savaşını nefsi müdafaa olarak görür. TC Doğuda istenmiyorsa bu işgal değil midir? Biz din Allah'ın oluncaya kadar savaşmakla emrolunduk. Peki ya siz? Siz de din (hakimiyet) TC'nin oluncaya kadar savaşmakla mı emrolundunuz?

Muhammed zamanındaki müslümanlar çok barışçı, kendi halinde, kendi ibadetlerinde insanlardı sanki? Muhammed Medine'ye kaçtıktan bir kaç ay sonra hemen kervan soygunlarına başladı. Peygambere bak, sıradan hayduttan farkı yok. Muhammed ölene kadar adamlarını hep civar kabilelere baskın yapması için gönderdi. Müslümanların ganimet elde etmek için gözü o kadar dönmüştü ki, ganimet paylaşımında biraz gecikme olması halinde Muhammed'in yakasına yapışıp ganimetleri paylaştırması için sıkıştırır hale gelmişlerdi. Adamlar enayi mi, ganimet olmasa ne diye Muhammed'in peşinden savaşlara gitsinler? Sadece enayi olanlar cennette bize huri verilecek diye peşine takılmış, uyanık olanlar da ganimet için.

"İnsanlık-modernlik" için soygun yapıp ganimet toplamaya ne dersin?

Sitelerde Paylaş

eski forum arşivlerinde rastlamıştım;

DEHA ile bir müslüman tartışıyorlardı

müslüman , harunyahyanın sitesinden kopyala yapıştır ile 'Kuranın sayı mucizesi' metnini tartışmaya açmıştı.

ve demişti ki "Yedi gök" tabiri 7 kere geçer. "Göklerin yaratılışı (halku semavat)" ifadesi de 7 kere tekrarlanır."

DEHA da ne kadar Kuranda GÖK kelimesinin geçtiğini arapça orjinal okuyuşuyla yazdı

müslüman bir şey diyemedi rezil oldu

halbuki o müslümanın 7 kere geçiyor dediği 7 kat gök kelimesiydi

DEHA ise uyanık Kurandaki bütün 'semavat' kelimesi geçen ayetleri okunuşuyla yazdı

ateistler gerçekten zeki müslümanlar gerçekten tembel...

tarihinde rojawelad tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şeytan tüm türevleri 88 adet:

• 2:14 fakat Şeytanlarıyla baş başa kaldıklarında, "Sizinle beraberiz. Biz sadece alay etmekteyiz," derler.
  • 2:36 Şeytan, onları oradan kandırıp bulundukları yerden çıkarttı.

• 2:102 Süleyman'ın otoritesi hakkında Şeytanların anlattığına uydular.. Marut adlı iki meleğe indirileni öğreten Şeytanlar inkar etmişti.
  • 2:168 İnsanlar! Yerin helal ve temiz ürünlerinden yiyin, Şeytanın adımlarını izlemeyin.
  • 2:208 İnananlar, tümüyle teslim olun Şeytanın adımlarını izlemeyin
  • 2:268 Şeytan size fakirliği söz verir ve kötülüğü emreder.
  • 2:275 Tefecilikle para yiyenler, Şeytanın çarptığı kimse gibi ayağa kalkarlar.
  • 3:36 Onu ve soyunu, kovulmuş Şeytandan koruman için sana yalvarırım.
  • 3:155 İki ordunun çarpıştığı gün geriye dönenlerinizi yaptıkları bazı işlerden dolayı Şeytan kaydırmak istemişti.
  • 3:175 Şeytan ancak kendi dostlarına korku verir.
  • 4:38 Kimin arkadaşı Şeytan olmuşsa çok kötü bir arkadaşa sahip olmuştur.
  • 4:60 Oysa onu inkar etmekle emredilmişlerdi; fakat Şeytan onları büsbütün saptırmak istiyor.

• 4:76 Öyleyse Şeytanın dostlarıyla savaşın; Şeytanın planı zayıftır.
  • 4:83 Size ALLAH'ın lütfu ve rahmeti olmasaydı pek azınız hariç Şeytana uyacaktınız.
  • 4:117 Aslında inatçı Şeytandan başkasına tapmıyorlar.
  • 4:119 Kim ALLAH yerine Şeytanı dost ve egemen edinirse apaçık bir kayba uğramıştır.
  • 4:120 Gerçekte, Şeytanın onlara verdiği söz kandırmadan başka bir şey değil.
  • 5:90 şans oyunları Şeytan işi birer pisliktir..
  • 5:91 Şeytan, sarhoş edicilerle, kumarla aranıza düşmanlık ve kin sokmak..
  • 6:43 Fakat kalpleri katılaştı ve Şeytan işlerini kendilerine süslü gösterdi.
  • 6:68 Şeytan sana unutturursa, hatırladıktan sonra böyle zalim kimselerle birlikte oturma.
  • 6:71 Şeytanların ayartıp yeryüzünde şaşırttığı ve arkadaşlarının..
  • 6:112 Böylece, her peygambere insanlardan ve cinlerden olan Şeytanları düşman kıldık.
  • 6:121 Şeytanlar, sizinle tartışmaları için dostlarına vahyeder.
  • 6:142 ALLAH'ın size verdiği rızıklardan yiyin ve Şeytanın adımlarını izlemeyin.
  • 7:20 Şeytan, kendilerinden gizlenmiş olan bedenlerini ortaya çıkarmak için onlara fısıldadı.
  • 7:22 "O ağaçtan ikinizi menetmedim mi ve Şeytanın ikinize düşman olduğunu söylemedim mi?"

• 7:27 Adem oğulları, Şeytan, ana babanızın…Biz, Şeytanları, inanmayanların dostları yaptık.
  • 7.30 Onlar, Şeytanları ALLAH'tan başka dostlar edindiler ama kendilerini doğru yolda sanıyorlar.
  • 7:175 Şeytan onu saptırıncaya kadar izlemişti.
  • 7:200 Şeytandan ne zaman kötü bir düşünce zihnini tırmalarsa, ALLAH'a sığın.
  • 7:201 Erdemlilere her ne zaman Şeytandan karanlık bir öneri ulaşsa hemen hatırlarlar.
  • 8:11 Şeytanın pisliğini (umutsuzluğu) sizden savmak.
  • 8:48 Şeytan, işlerini onlara süslemiş.
  • 12:5 Çünkü Şeytan, insana apaçık bir düşmandır.
  • 12:42 Rabbini anmayı Şeytan ona (Yusuf'a) unutturunca hapiste birkaç yıl daha kaldı.
  • 12:100 Şeytan, benimle kardeşlerimin arasını açtıktan sonra..
  • 14:22 Karar yayımlandıktan sonra Şeytan onlara şöyle dedi.
  • 15:17 Ve onları her kovulmuş Şeytandan koruduk.
  • 16:63 gönderdiğimizde Şeytan işlerini onlara güzel gösterdi.
  • 16:98 Kuran okuduğunda kovulmuş Şeytandan ALLAH'a sığın.

• 17:27 Kuşkusuz, saçıp savuranlar Şeytanların dostlarıdır ve Şeytan Rabbine karşı nankördür.

• 17:53 Çünkü Şeytan aralarına girer. Şeytan, insanın apaçık düşmanıdır.
  • 17:64 Şeytan, onlara ancak sahte umutlar verir."
  • 18:63 Onu bana Şeytan unutturdu ve böylece denizde yolunu tutup gitti. Ne kadar da ilginç!"

• 19:44 "Babacığım, Şeytana tapma. Şeytan, Rahman'a karşı çıkmıştır."
  • 19:45 "Babacığım, Rahman tarafından bir cezaya çarpılman ve Şeytana dost olmandan korkuyorum."
  • 19:68 Rabbine and olsun, onları ve Şeytanları toplayacağız.
  • 19:83 İnkarcıların üzerlerine Şeytanları yolladığımızı görmez misin?
  • 20:120 Şeytan, "Adem, sana ebedilik ağacını ve tükenmez bir egemenliği göstereyim mi?”
  • 21:82 Ve onun için dalgıçlık yapan ve bunun yanında başka işler de gören Şeytanları da...
  • 22:3 İnsanlardan öyleleri var ki ALLAH hakkında bilgisizce tartışır ve her azılı Şeytana uyar.

• 22:52 Senden önce, arzularına Şeytanın karışmadığı hiç bir elçi ve hiç bir peygamberi göndermedik. ALLAH Şeytanın attığı şeyleri ortadan kaldırır..
  • 22:53 Böylece Şeytanın attığını kalplerinde hastalık bulunanlar..
  • 23:97 Ve de ki, "Rabbim, Şeytanlarin fisiltilarindan sana siginirim."

• 24:21 Ey inananlar, Şeytanın adımlarını izlemeyin. Kim Şeytanın adımlarını izlerse, kendisine hayasızlığı ve kötülüğü emreder.
  • 25:29 "Beni, bana ulaşan mesajdan saptırdı. Gerçekten, Şeytan insanı yarı yolda bırakır."
  • 26:210 Onu Şeytanlar indirmemiştir.
  • 26:221 Şeytanların kime indiğini size bildireyim mi?
  • 27:24 Şeytan onların işlerini kendilerine süslemiş ve onları yoldan çıkarmış..
  • 28:15 "Bu Şeytanın bir işidir; o bir düşmandır, apaçık bir saptırıcıdır," dedi.
  • 29:38 Şeytan işlerini onlara süslü göstererek onları yoldan saptırdı.
  • 31:21 Şeytan kendilerini alevli ateşin azabına çağırıyor olsada mı?
  • 35:6 Şeytan sizin düşmanınızdır, siz de onu düşman edinin.
  • 36:60 Ey Adem'in çocukları, Şeytana tapmayacağınıza dair sizden söz almamış mıydım?
  • 37:7 Her türlü inatçı Şeytana karşı bir koruma yaptık.
  • 37:65 Tomurcukları Şeytanların başı gibidir.
  • 38:37 Şeytanları da, yapı ustaları ve dalgıçlar olarak...
  • 38:41 Kulumuz Eyyub'u an: "Rabbim, Şeytan bana bitkinlik ve acı dokundurdu," diye Rabbine seslenmişti.
  • 41:36 Şeytandan herhangi bir düşünce seni etkisi altına alırsa ALLAH'a sığın. O İşitendir, Bilendir.
  • 43:36 Kim Rahman'ın mesajına aldırış etmezse, ona bir Şeytanı sardırırız da onun arkadaşı olur.
  • 43:62 Şeytan sizi yoldan çıkarmasın. O size açık bir düşmandır.
  • 47:25 Kendilerine doğru yol belli olduktan sonra geriye dönenleri Şeytan ayartmıştır ve onlara ümit vermiştir.
  • 58:10 Komplo toplantıları Şeytandandır.

• 58:19 Şeytan onları sahiplenmiş ve onlara ALLAH'ın mesajını unutturmuştur. Onlar Şeytanın partisidir. Şeytanın partisi kesinlikle kaybedecektir.
  • 59:16 Onlar tıpkı Şeytan gibidir: İnsana, "İnkar et" der.
  • 67:5 En aşağı göğü lambalarla süsledik ve onları Şeytanlar için bir taşlama kıldık.
  • 81:25 O, kovulan Şeytanın sözü olamaz.

Melek tüm türevleri 88 adet:

• 2:30 Rabbin, meleklere şöyle demişti...
  • 2:31 Adem'e tüm isimleri (nitelemeleri) öğretti, sonra onları meleklere sunup...
  • 2:34 Meleklere, "Adem'e secde edin," dedik.
  • 2:98 "Evet, ALLAH'a, meleklerine, elçilerine, Cibril'e ve Mikal'e kim düşman olursa bilsin ki..
  • 2:102 Babil'de Harut ve Marut adlı iki meleğe indirileni öğreten şeytanlar inkar etmişti.
  • 2:161 İnkar edip inkarcı olarak ölenler ise hem ALLAH'ın, hem meleklerin ve hem halkın lanetini kazanır.
  • 2:177 İyiler o kimseler ki ALLAH'a, ahiret gününe, meleklere, kitaba ve peygamberlere inanırlar.
  • 2:210 ALLAH'ın ve meleklerin yoğun bulutlar arasından kendilerine gelmesini mi bekliyorlar?
  • 2:248 Onu melekler taşımaktadır. İnanıyorsanız bunda sizi ikna edecek bir delil var.
  • 2:285 Hepsi, ALLAH'a, meleklerine, kitaplarına ve elçilerine inanırlar..
  • 3:18 melekler ve adaleti gözeten ilim sahipleri de..
  • 3:39 Tapınakta durmuş namaz kılıyorken melekler ona..
  • 3:42 Melekler şöyle demişti: "Meryem, ALLAH seni seçip arındırdı; seni tüm kadınların üzerine seçti.
  • 3:45 Melekler demişti ki..
  • 3:80 Ve size, melekleri ve peygamberleri rabler edinmenizi de emretmez..
  • 3:87 Onlar, ALLAH'ın, meleklerin ve insanların toplu lanetini hakketmişlerdir.
  • 3:124 İndirilmiş üç bin melek ile Rabbinizin sizi desteklemesi size yetmez mi?
  • 3:125 Rabbiniz sizi eğitilmiş beş bin melek ile destekler.
  • 4:97 Kendilerine zulmedenlerin canlarını alırken melekler.
  • 4:136 Kim ALLAH'ı, meleklerini, kitaplarını, elçilerini ve ahiret gününü inkar ederse büsbütün sapıtmış olur.
  • 4:166 Melekler de buna tanıklık eder. Tanık olarak ALLAH yeter.
  • 4:172 Ne Mesih, ne de yakın melekler ALLAH'ın kulu olmayı küçüklük saymaz.

• 6:8 "Ona bir melek indirilmeli değil miydi!," diyorlar. Bir melek indirseydik, iş bitirilmiş olurdu. Onlara zaman da verilmezdi.
  • 6:9 Onu bir melek yapsaydık.
  • 6:50 Size, bir melek olduğumu da söylemiyorum.
  • 6:93 Melekler, ellerini uzatmıştır: "Canınızı verin! ALLAH hakkında gerçek olmayanı söylemenizden ve onun.
  • 6:111 Onlara melekleri indirsek..
  • 6:158 Kendilerine meleklerin gelmesini mi..
  • 7:11 Sizi yarattık, sonra size biçim verdik, sonra meleklere..
  • 7:20 ikinizin birer melek veya birer ebedi varlık olmamanız içindir," dedi.
  • 8:9 "Ben sizi birbiri ardınca bin melekle destekleyeceğim," diye size karşılık vermişti.
  • 8:12 Rabbin meleklere (ve dolayısıyla müminlere) vahyetti..
  • 8:50 İnkar edenlerin canlarını melekler alırken bir görseydin!
  • 11:12 "Ona bir hazine, yahut onunla birlikte bir melek inmeli değil miydi,"
  • 11:31 melek olduğumu da ileri sürmüyorum.
  • 12:31 "ALLAH korusun, bu bir insan değil; bu ancak asil bir melektir," dediler.
  • 13:13 Gök gürlemesi O'nu överek, melekler de O'nu saygıyla yüceltirler.
  • 13:23 Melekler de her kapıdan yanlarına varırlar.
  • 15:7 "Doğru sözlü isen bize melekleri getirsene."
  • 15:8 Biz melekleri ancak belli bir amaç için göndeririz..
  • 15:28 Rabbin meleklere, "Kurumuş, yıllanmış balçıktan bir insan yaratacağım," demişti.
  • 15:30 Tüm melekler topluca secde ettiler..
  • 16:2 Kullarından dilediğine, melekleri vahiyle indirerek, emrini iletir..
  • 16:28 Onlar ki, nefislerine zulmedip dururlarken melekler canlarını alır.
  • 16:32 İyi durumdayken melekler canlarını almaya geldiklerinde..
  • 16:33 Kendilerine meleklerin gelmesini..
  • 16:49 Göklerde ve yerde bulunan tüm yaratıklar ve melekler ALLAH'a secde ederler ve büyüklük taslamazlar.
  • 17:40 Rabbiniz oğulları size seçti de kendisine meleklerden kızlar mı edindi?
  • 17:61 Meleklere, "Adem'e secde edin!
  • 17:92 yahut ALLAH'ı ve melekleri karşımıza getirmelisin."

• 17:95 De ki: "Yeryüzünde yerleşip dolaşan melekler olsaydı onlara gökten bir meleği elçi gönderirdik."
  • 18:50 Meleklere, "Adem'e secde edin!
  • 20:116 "Adem'e secde edin," dediğimizde melekler secde ettiler..
  • 21:103 Kendilerini melekler, "İşte bu, size söz verilen gününüzdür!," diye karşılar.
  • 22:75 ALLAH meleklerden ve insanlardan elçiler seçer.
  • 23:24 ALLAH dileseydi bir melek indirirdi.
  • 25:7 Kendisiyle birlikte uyarıcı olarak bir melek inseydi ya!"
  • 25:21 "Bize ya melekler inmeli, yahut Rabbimizi görmeliyiz!," dediler.
  • 25:22 Melekleri gördükleri gün, suçlular için iç açıcı bir gün olmayacaktır.
  • 25:25 Göğün bulut kütleleri halinde parçalanacağı ve meleklerin topluca indirildiği gün.
  • 32:11 De ki, "Üzerinize görevlendirilen ölüm meleği canınızı alacak ve sonra Rabbinize döndürüleceksiniz."
  • 33:43 O ki sizi karanlıklardan ışığa çıkarmak için melekleri ile birlikte sizi destekler.
  • 33:56 ALLAH ve melekleri peygamberi desteklemektedir.
  • 34:40 Hepsini topladığı gün meleklere, "şunlar mı size tapıyordu?" der.
  • 35:1 Gökleri ve yeri yaratan; melekleri ikişer..
  • 37:150 Yoksa melekleri, onların gözü önünde dişi olarak mı yarattık?
  • 38:71 Rabbin meleklere demişti ki, "Balçıktan bir insan yaratacağım."
  • 38:73 Tüm melekler ona secdeye kapandı..
  • 39:75 Melekleri, yönetim merkezinin etrafını çevirmiş..
  • 41:14 Onlar ise, "Rabbimiz dileseydi bir melek indirebilirdi.
  • 41:30 "Rabbimiz ALLAH'tır," dedikten sonra doğru yolu izleyenlerin üzerine melekler iner..
  • 42:5 Melekler Rab'lerini överek yüceltirler..
  • 43:19 Rahman'ın kulları olan melekleri dişi saydılar!
  • 43:53 yahut neden yanında çalışacak melekler gelmiyor?
  • 43:60 Dileseydik sizi, yeryüzünü koloni haline getiren meleklere çevirirdik.
  • 47:27 Melekler canlarını alırken nasıl da yüzlerine ve sırtlarına vururlar?
  • 53:26 Göklerdeki meleklerin bile şefaati bir yarar sağlamaz.
  • 53:27 Ahirete inanmıyanlar melekleri dişi olarak nitelendirmektedirler.
  • 66:4 Cibril, erdemli inananlar ve melekler de onu destekler.
  • 66:6 Ateşin üzerinde sert ve güçlü melekler olup..
  • 69:17 Melekler her yandadır. Rabbinin yönetimi o gün sekiz (evren) üzerinde egemen olacaktır.
  • 70:4 Melekler ve ruh (vahiy/komutlar/Cebrail), elli bin yıla eşit bir gün içinde O'na yükselir.
  • 74:31 Biz ateşe bekçi olarak sadece melekleri atadık.
  • 78:38 Gün gelecek Ruh ve melekler sıra sıra dururlar..
  • 89:22 Rabbin, dizi dizi meleklerle birlikte geldiği zaman..
  • 97:4 Melekler ve Ruh (Cebrail) o gece Rab'lerinin izniyle tüm buyrukları yerine getirmek için inerler.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"Cennet" kelimesi ve "cehennem" kelimesi de aynı sayıda tekrarlanır: 77.

Cehennem 77 defa tekrarlanıyor ama cennet ifadesi daha fazla geçiyor.

Kuranda cennet sözcüğü hem bahçe hem de bildiğimiz cennet manasında kullanılıyor.

Sanırım cenneti 77 defa geçtiğini söyleyenler bahçe olarak kullanılan manalarını sayıma katmamışlar. Yoksa hayatta 77 çıkmıyor.

Sitelerde Paylaş

Cehennem 77 defa tekrarlanıyor ama cennet ifadesi daha fazla geçiyor.

Kuranda cennet sözcüğü hem bahçe hem de bildiğimiz cennet manasında kullanılıyor.

Sanırım cenneti 77 defa geçtiğini söyleyenler bahçe olarak kullanılan manalarını sayıma katmamışlar. Yoksa hayatta 77 çıkmıyor.

Ne oldu mucizelerde azalma mı oldu ? B) Bol keseden atmak kolay da işin üzerinde gidince palavralar ortaya çıkıyor değil mi ?

Ayrıca üstte verdiğin melek şeytan sayıları da yanlış. Türkçe mealden sayarak bulunmaz arapça orijinalini sayman gerek.

Sitelerde Paylaş

:)

Sen ne sanıyorsun beni, bodoslama her şeye dalacağımı mı ?

Hani senin yapamadığın cesareti gösterip hepsini tek tek inceliyor ve sorguluyorum.

Hele ki bu HarunYahya'nın sitesi ise 2 defa düşünürüm.

Taktir edeceğine her zamanki gibi laf yetiştirme çabasındasınız.

Ayrıca üstte verdiğin melek şeytan sayıları da yanlış. Türkçe mealden sayarak bulunmaz arapça orijinalini sayman gerek.

İşinize gelince Türkçe mealdan sayım yaparak sayımların hatalı olduğunu gösteriyorsunuz. İşinize gelince de Arapça mealde sayım yapılması gerektiğini savunuyorsunuz.

Ne olursa olsun hep bir inkar var. Sorgulama yok. :)

Merak etme ben Arapça meallerde sayım yapıyorum ama kafanız anlasın diye Türkçe meal üzerinden ayetleri buraya veriyorum.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

2. Sure (Bakara Suresi), 30. Ayet Hani, Rabbin meleklere, "

2. Sure (Bakara Suresi), 31. Ayet Allah Adem'e bütün varlıkların isimlerini öğretti. Sonra onları meleklere

2. Sure (Bakara Suresi), 32. Ayet Melekler, "Seni bütün eksikliklerden uzak tutarız

2. Sure (Bakara Suresi), 33. Ayet Allah şöyle dedi: "Ey Adem! Onlara bunların isimlerini söyle." Adem, meleklere

2. Sure (Bakara Suresi), 34. Ayet Hani meleklere, "

2. Sure (Bakara Suresi), 98. Ayet Her kim Allah'a, meleklerine,

2. Sure (Bakara Suresi), 102. Ayet Süleyman'ın hükümranlığı hakkında şeytanların ..... Halbuki o iki melek

2. Sure (Bakara Suresi), 161. Ayet Fakat âyetlerimizi inkar etmiş ve kafir olarak ölmüşlere gelince, işte Allah'ın, meleklerin

2. Sure (Bakara Suresi), 177. Ayet İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah'a, ahiret gününe, meleklere

2. Sure (Bakara Suresi), 210. Ayet Onlar (böyle davranmakla), bulut gölgeleri içinde Allah'ın (azabının) ve meleklerin

2. Sure (Bakara Suresi), 248. Ayet Peygamberleri onlara şöyle dedi: ...... Onu melekler taşımaktadır.

2. Sure (Bakara Suresi), 285. Ayet Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti.....Her biri; Allah'a, meleklerine,

3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 18. Ayet Allah, melekler ve ilim sahipleri,

3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 39. Ayet Zekeriya mabedde namaz kılarken melekler ona,

3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 42. Ayet Hani melekler,

3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 45. Ayet Hani melekler şöyle demişti:

3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 80. Ayet Onun size, "Melekleri ve peygamberleri ilahlar edinin

3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 87. Ayet İşte onların cezası; Allah'ın, meleklerin

3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 124. Ayet Hani sen mü'minlere, "Rabbinizin, indirilmiş üç bin melek

3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 125. Ayet ....Rabbiniz nişanlı beş bin melekle size yardım eder.

4. Sure (Nisâ Suresi), 97. Ayet Kendilerine zulmetmekteler iken meleklerin canlarını aldığı kimseler var ya; melekler onlara şöyle derler: "Ne durumdaydınız? (Niçin hicret etmediniz?)" Onlar da, "Biz yeryüzünde zayıf ve güçsüz kimselerdik" derler. Melekler,

4. Sure (Nisâ Suresi), 136. Ayet .......... Kim Allah'ı, meleklerini,

4. Sure (Nisâ Suresi), 166. Ayet Fakat Allah sana indirdiğini kendi ilmiyle indirmiş olduğuna şahitlik eder. Melekler

4. Sure (Nisâ Suresi), 172. Ayet Mesih de, Allah'a yakın melekler de, Allah'a kul olmaktan asla çekinmezler.

6. Sure (En'âm Suresi), 8. Ayet Bir de dediler ki: "Ona (açıktan göreceğimiz) bir melek indirilse ya!" Eğer (öyle) bir melek indirseydik

6. Sure (En'âm Suresi), 9. Ayet Eğer onu (Peygamberi) bir melek

6. Sure (En'âm Suresi), 61. Ayet ........Üzerinize de koruyucu melekler gönderir

6. Sure (En'âm Suresi), 93. Ayet.......Zalimlerin şiddetli ölüm sancıları içinde çırpındığı; meleklerin

6. Sure (En'âm Suresi), 111. Ayet Biz onlara melekleri de indirseydik,

6. Sure (En'âm Suresi), 158. Ayet (Ey Muhammed!) Onlar (iman etmek için) ancak kendilerine meleklerin

7. Sure (A'râf Suresi), 11. Ayet Andolsun, sizi yarattık. Sonra size şekil verdik. Sonra da meleklere,

7. Sure (A'râf Suresi), 20. Ayet ..... "Rabbiniz size bu ağacı ancak, melek olmayasınız,

7. Sure (A'râf Suresi), 37. Ayet ..... Sonunda kendilerine melek elçilerimiz

7. Sure (A'râf Suresi), 206. Ayet Şüphesiz Rabbin katındaki (melek)ler

8. Sure (Enfâl Suresi), 9. Ayet Hani Rabbinizden yardım istiyor, yalvarıyordunuz. O da, "Ben size ard arda bin melekle yardım ediyorum

8. Sure (Enfâl Suresi), 12. Ayet Hani Rabbin meleklere, "Ben sizinle beraberim.

8. Sure (Enfâl Suresi), 50. Ayet Melekler, kafirlerin yüzlerine ve artlarına vura vura ve

11. Sure (Hûd Suresi), 12. Ayet

(Ey Muhammed!) Belki de sen, (müşriklerin) "Ona bir hazine indirilseydi veya beraberinde bir melek gelseydi ya!

11. Sure (Hûd Suresi), 73. Ayet Melekler, "Allah'ın emrine mi şaşıyorsun?

12. Sure (Yûsuf Suresi), 31. Ayet ..... "Haşa! Allah için, bu bir insan değil, ancak şerefli bir melektir"

13. Sure (Ra'd Suresi), 11. Ayet İnsanı önünden ve ardından takip eden melekler vardır

13. Sure (Ra'd Suresi), 13. Ayet Gök gürlemesi O'na hamd ederek tespih eder. Melekler de O'nun korkusundan tespih ederler.

13. Sure (Ra'd Suresi), 23. Ayet .... çocuklarından iyi olanlarla beraber oraya girerler. Melekler

15. Sure (Hicr Suresi), 7. Ayet "Eğer doğru söyleyenlerden isen bize melekleri getirsene!

15. Sure (Hicr Suresi), 8. Ayet Biz melekleri ancak hak ve hikmete uygun olarak indiririz

15. Sure (Hicr Suresi), 28. Ayet Hani Rabbin meleklere, "

15. Sure (Hicr Suresi), 30. Ayet Bunun üzerine bütün melekler saygı ile eğildiler.

16. Sure (Nahl Suresi), 2. Ayet .....uyarmaları için emrini içeren vahiy ile melekleri kullarından dilediğine indirir.

16. Sure (Nahl Suresi), 28. Ayet O kafirler, nefislerine zulmederlerken melekler onların canlarını alır da

16. Sure (Nahl Suresi), 32. Ayet Melekler onların canlarını iyi kimseler olarak alırken

16. Sure (Nahl Suresi), 33. Ayet ...ancak meleklerin veya senin Rabbinin helâk emrinin gelmesini bekliyorlar.

16. Sure (Nahl Suresi), 49. Ayet Göklerde ve yerde bulunan canlılar ve melekler

17. Sure (İsrâ Suresi), 40. Ayet Rabbiniz erkek çocukları size seçip-ayırdı da kendisine meleklerden kız çocukları

17. Sure (İsrâ Suresi), 61. Ayet Hani meleklere, "Adem için saygı ile eğilin" demiştik,

17. Sure (İsrâ Suresi), 90. Ayet....Dediler ki: , yahut Allah'ı ve melekleri

17. Sure (İsrâ Suresi), 95. Ayet De ki: "Eğer yeryüzünde, (insanlar yerine), yerleşip dolaşan melekler olsaydı, elbette onlara gökten bir melek peygamber indirirdik."

18. Sure (Kehf Suresi), 50. Ayet Hani biz meleklere, "Adem için saygı ile eğilin" demiştik de

20. Sure (Tâhâ Suresi), 116. Ayet Hani meleklere, "Adem için saygı ile eğilin" demiştik de,

21. Sure (Enbiyâ Suresi), 26. Ayet .....Hayır, (evlat diye niteledikleri) o melekler ikrama erdirilmiş kullardır.

21. Sure (Enbiyâ Suresi), 103. Ayet En büyük korku bile onları tasalandırmaz ve melekler onları,

22. Sure (Hac Suresi), 75. Ayet Allah meleklerden de resüller seçer,

23. Sure (Mü'minûn Suresi), 24. Ayet ...Eğer Allah dileseydi bir melek

25. Sure (Furkân Suresi), 7. Ayet ....Ona bir melek indirilseydi de bu onunla beraber bir uyarıcı olsaydı ya!"

25. Sure (Furkân Suresi), 21. Ayet Bize kavuşacaklarını ummayanlar, "Bize melekler indirilseydi,

25. Sure (Furkân Suresi), 22. Ayet Fakat melekleri görecekleri gün, işte o gün suçlulara hiçbir müjde yoktu

33. Sure (Ahzâb Suresi), 43. Ayet O, sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için size merhamet eden; melekleri de

33. Sure (Ahzâb Suresi), 56. Ayet Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber'e salât ediyorlar

34. Sure (Sebe' Suresi), 40. Ayet Allah'ın, onları hep birden toplayacağı, sonra da meleklere, "

35. Sure (Fâtır Suresi), 1. Ayet Hamd, gökleri ve yeri yaratan, melekleri ikişer, üçer, dörder kanatlı elçiler

37. Sure (Sâffât Suresi), 22. Ayet Allah meleklere şöyle emreder:

37. Sure (Sâffât Suresi), 150. Ayet Yoksa biz melekleri dişi olarak yaratmışız da

38. Sure (Sâd Suresi), 71. Ayet Hani, Rabbin meleklere şöyle demişti:

38. Sure (Sâd Suresi), 73. Ayet Derken bütün melekler topluca saygı ile eğildiler.

39. Sure (Zümer Suresi), 75. Ayet Melekleri de, Rablerini hamd ile tesbih edip

41. Sure (Fussilet Suresi), 14. Ayet...Eğer Rabbimiz dileseydi (Peygamber olarak)melekler indirirdi.

41. Sure (Fussilet Suresi), 30. Ayet ...onların üzerine akın akın melekler iner

42. Sure (Şûrâ Suresi), 5. Ayet Neredeyse gökler (onun azametinden) üstlerinden çatlayacaklar. Melekler ise,

43. Sure (Zuhruf Suresi), 19. Ayet Onlar, Rahmân'ın kulları olan melekleri de dişi saydılar.

43. Sure (Zuhruf Suresi), 53. Ayet ...onunla beraber bulunmak üzere melekler gelmeli değil miydi?"

43. Sure (Zuhruf Suresi), 60. Ayet Eğer dileseydik, içinizden yeryüzünde sizin yerinize geçecek melekler

47. Sure (Muhammed Suresi), 27. Ayet Melekler, onların yüzlerine ve sırtlarına vurarak

50. Sure (Kâf Suresi), 17. Ayet Üstelik, biri insanın sağ tarafında, biri sol tarafında oturmuş iki alıcı melek de

50. Sure (Kâf Suresi), 18. Ayet ....gözetleyen (ve kaydeden) hazır bir melek bulunmasın.

53. Sure (Necm Suresi), 26. Ayet Göklerde nice melekler vardır k

53. Sure (Necm Suresi), 27. Ayet Şüphesiz ahirete iman etmeyenler, meleklere dişi isimleri veriyorlar.

66. Sure (Tahrîm Suresi), 4. Ayet ...Cebrail de, salih mü'minler de. Bunlardan sonra melekler de

66. Sure (Tahrîm Suresi), 6. Ayet ...kendilerine emredilen şeyi yapan melekler vardır.

69. Sure (Hâkka Suresi), 17. Ayet Melekler onun kıyılarındadır.

70. Sure (Meâric Suresi), 4. Ayet Melekler ve Ruh (Cebrail) ona süresi elli bin yıl olan bir günde yükselir.

74. Sure (Müddessir Suresi), 31. Ayet Biz, cehennemin görevlilerini ancak meleklerden kıldık

78. Sure (Nebe Suresi), 36. Ayet...Onlar, Ruh'un (Cebrail'in) ve meleklerin saf duracakları gün

80. Sure (Abese Suresi), 13. Ayet ...O, şerefli ve sâdık yazıcı meleklerin elindeki yüksek,

89. Sure (Fecr Suresi), 22 Ayet ...saf saf dizilmiş olarak melekler geldiği ve o gün cehennem getirildiği zaman

97. Sure (Kadir Suresi), 4. Ayet ...Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede

98 ADET

Sitelerde Paylaş

:)

Sen ne sanıyorsun beni, bodoslama her şeye dalacağımı mı ?

Hani senin yapamadığın cesareti gösterip hepsini tek tek inceliyor ve sorguluyorum.

Hele ki bu HarunYahya'nın sitesi ise 2 defa düşünürüm.

Taktir edeceğine her zamanki gibi laf yetiştirme çabasındasınız.

İşinize gelince Türkçe mealdan sayım yaparak sayımların hatalı olduğunu gösteriyorsunuz. İşinize gelince de Arapça mealde sayım yapılması gerektiğini savunuyorsunuz.

Ne olursa olsun hep bir inkar var. Sorgulama yok. :)

Merak etme ben Arapça meallerde sayım yapıyorum ama kafanız anlasın diye Türkçe meal üzerinden ayetleri buraya veriyorum.

Senin sorgulama sandığın şey İslam'ı doğrulamaya çalışmak, islam'ın yanlışlarını, hatalarını nasıl kendime kabul ettirebilirim diye düşünmek. At gözlüğü ile bakanlar sorgulayamaz.

Sitelerde Paylaş

Kuran'ın yazarı insan olsaydı 7 yerde "7 gök" kalıbını kullanan birisi 78:12 ayetinde de bu kullanıma devam ederdi.

7 Tanrının sayısı olduğunu okumuştum bir yerde.

ama bunları bilen, çeşitli konuya hakimler de yazmış olabilir...

Sitelerde Paylaş

Gün kelimesi tekil ve zamirsiz 365 defa geçiyordu. (1 yıldaki gün miktarı)

Gün kelimesi çoğul ve zamirsiz 30 defa geçiyor. (1 Aydaki gün miktarı)

Yine Ay kelimesi (seneni bölümleri manasında kullanılan Şehr) tekil 12 adet geçiyor. ( 1 yıl 12 ay)

Yukarıdakileri içeren ayetleri verdim, madem konu Kurandaki kelime tekrarları ben de test ettiklerimi veriyorum:

Ay (Dünya'nın uydusu anlamında Kamer) kelimesi 27 adet geçiyor. (Ay'ın Dünya etrafındaki turunun tamamladığı gün sayısı)

1. 6:77 Ay'ı doğarken görünce, 'Budur benim Rabbim!,' dedi.

2. 6:96 güneşi ve ay'ı da bir hesaplama aracı yapmıştır.

3. 7:54 Güneş, ay ve yıldızlar O'nun yönetimine boyun eğmiştir.

4. 10:5 O, güneşi bir ışık kaynağı, ayı da bir ışık yaptı.

5. 12:4 Babacığım, on bir gezegeni, güneşi ve ay'ı gördüm.

6. 13:2 tüm yönetime egemen olan, güneşi ve ayı buyruk altına alan ALLAH'tır.

7. 14:33 Görevlerini aksatmayan güneşi ve ay'ı hizmetinize sundu.

8. 16:12 Geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı hizmetinize sundu.

9. 21:33 O ki geceyi, gündüzü, güneşi ve ayı yaratmıştır.

10. 22:18 Göklerde ve yerde bulunan kimselerin, güneşin, ayın, yıldızların..

11. 25:61 ona bir lamba ve parlayan bir ay yerleştiren çok yücedir.

12. 29:61 Güneşi ve ay'ı kim emrinize verdi?

13. 31:29 güneşi ve ayı kontrolü altında tuttuğunu..

14. 35:13 Belirlenmiş bir süreye kadar akıp giden güneşi ve ayı emri altına almıştır.

15. 36:39 Ay için de birtakım menziller (yörüngeler) tayin ettik.

16. 36:40 Ne Güneş kendine aya çatması yaraşır.

17. 39:5 Güneşi ve ayı da emri altına sokmuş

19. 41:37 Gece, gündüz, güneş ve ay O'nun ayetlerindendir. Güneşe ve ay'a secde etmeyin,

20. 54:1 Saat (dünyanın sonu) yaklaştı ve ay yarıldı.

21. 55:5 Güneş ve Ay hesap iledir;

22. 71:16 Ayı bunların içinde bir ışık, güneşi de bir lamba yaptı.

23. 74:32 Hayır, andolsun Ay'a,

24. 75:8 Ay tutulduğu,

25. 75:9 Güneş ile ay bir araya toplanır,

26. 84:18 Dolunay halindeki aya,

27. 91:2 Ve aya: uyduğu zaman ona

Sitelerde Paylaş

Hani inceleme yapıyordun ? Zor mu geldi verdiğim ayetleri kontrol etmek ?

Ama ben inceledim senin için sen üzülme ..

YAZMADIKLARIN

2:32, 2:33, 6:61, 7:37, 7:206, 11:73, 13:11, 21:26, 37:22, 50:17, 50:18, 80:13

Şeytan sayımın da yanlış ben arattım 100'ün üzerinde çıkıyor.. Tek tek ayetleri yazabilirim ama zaman alıyor. Biraz da sen uğraş.

Kendini zorlama fazla ne yaparsan yap tutturamazsın. Bak burada arama sayfası var. http://www.kuranmeali.com/arama.asp?kelime=%FEeytan&meal=aparliyan&sure=hepsi

Her mealde değişik sayılar çıkıyor. Arapça meraklıları arapça olarakta aratabilir.

Hiçbirinde senin verdiğin rakamlar çıkmıyor. Nerden uyduruyorsun sen bu sayıları ya ? :lol:

tarihinde murtimuro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...