Jump to content

Kuranda kelime tekrarları

Recommended Posts

NABİLAT : Ben her insanın suç işlemeye meyilli olduğunu ancak ateistlerin suç işleme potansiyellerinin daha fazla olduğunu kabul ederim

İyi de neye dayanarak iddia edebilirsin bunu ? Yani böyle bir kabulu yapmak için elinde ne gibi datalar var ?

Tarihte ateist ülkeler ateizm inancına dayalı olarak birbirleriyle savaştılar ve yüzbinlerce insan öldü diyebilir misin ?

Hristiyanlar başlarındaki dini liderlerin gazıyla cennete gitmek için tarih boyunca yüzbinlerce insanı öldürdü. Yahudiler tüm tarihleri boyunca insan öldürdü ve öldürmeye devam ediyor. Müslümanlar için savaş zaten bir emirdir. Din Allahın oluncaya kadar savaşmak zorundalar. İslam savaşla başlamış ve halende kendilerinin müslüman olduğunu söyleyen insanlar kafa kesmeye devam ediyor.

Burada asıl önemli olan tüm bu din mensuplarının yaptıklarını dini gerekçelere dayandırmaları ve bu katliamı yaptıkları için direkt cennete gidecekleri inancını taşımalarıdır.

Bugün %98 'inin müslüman olduğunu iddia ettiğini bu ülkede dolandırıcılık, rüşvetçilik, ahlaksızlık, adaletsizlik yapanlar kimler ? Bunlar müslüman değil mi ?

Ateistlerin başlarında onları insan öldürmeye zorlayan ve bunu yaptıklarında onlara cennet vereceğini iddia eden bir şiddet Tanrısı yoktur.Ateistler sürekli kendilerini gözetleyen bir Tanrı'dan çekindikleri için değil, yaşadıkları topluma ve insan haklarına saygılı olmanın verdiği bilinçle iyi ve düzgün işler yapmaya çalışırlar. Dindarlar ise her yaptıklarının iyi veya kötü bir karşılığı olduğunu düşündükleri için sürekli bir yağcılık ve gösteriş peşindedirler. Tanrı inancı insanı hesap yapmaya mecbur bırakır.

Ateist ya da agnostiklerin suç işlemeye eğilimli olduklarına dair herhangi bir veri yoktur. Dindarların ise bu konuda sabıkalarının çok fazla olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir.

tarihinde murtimuro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 296
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ararsan daha bulursun da hatta çok ünlü uçak kazası var onu es geçmişsinde bu örnektekiler katolik hristiyan, ateist olunca diyodun sen kendin çuvalladın, demekki neymiş allaha inansalarda her boku yiyolarmış.

Ateist örnek de vermiştim: Jeffrey Dahmer

Sitelerde Paylaş

Sen Kuran'ı kağıt üzerine bir iki mürekkep damlası olarak görüyorsan Kuran hiçbir zaman korunmuyor.

Kuran'ın üstüne şiş yapan, ateşte yakan, tuvalete atanlar var.

Peki nasil korunuyor?

Ben Kuranin icerigine bakarim, sayilara bakmam! "Dinden cikani öldür" diyorsa, ha 29 kere öldür demis ha 4 kere benim icin hic fark etemez. Kuranin icerigi günümüzün insan haklarina uymuyorsa, siddeti emrediyorsa , benim vicdanim ve mantigimla örtüsmüyorsa ben onu bir din kitabi olarak kabul etmem!

Siz daha cok sekilciligie önem veriyor gibisiniz. Ne yazdigi önemli degil, önemli olan sayilarin tutmasi.

Ve bu mucize sayilar bile Kuranin evrensel insan hakariyla uyusmadigini gösteriyor.

Bak kadin-erkek kelimeleri Kuranda esit degilmis! Demekki esitlik yokmus!!!

Baska bir soru daha:Meraktan.

Mesela..

Kuranin %90i bu 19 coduna uysa o zaman %10u degistirilmis mi olur?

Sitelerde Paylaş

Peki nasil korunuyor?

Ben Kuranin icerigine bakarim, sayilara bakmam! "Dinden cikani öldür" diyorsa, ha 29 kere öldür demis ha 4 kere benim icin hic fark etemez. Kuranin icerigi günümüzün insan haklarina uymuyorsa, siddeti emrediyorsa , benim vicdanim ve mantigimla örtüsmüyorsa ben onu bir din kitabi olarak kabul etmem!

burdan anladığım kadarıyla şiddeti sevmiyorsun.kuran git adam öldür demez.sana bir tehditi varsa yaparsın.allah korusun evine hırsız girse ve sana saldırsa öldürmez,sadece bekler misin?

Sitelerde Paylaş

NİSÂ - 89 Arzu ettiler ki kendilerinin küfre sapdıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız, onun için onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin, yok aldırmazlarsa o vakıt bulduğunuz yerde kendilerini tutun ve öldürün, ve onlardan ne bir dost ne de bir yardımcı edinmeyin.

Neden?

Dinden cikti diye!

Ben öldürmezsem baskasi öldürecek ben sadece göz yumacam!!! Bu mu cözüm?

Sitelerde Paylaş
Kuranin icerigi günümüzün insan haklarina uymuyorsa, siddeti emrediyorsa , benim vicdanim ve mantigimla örtüsmüyorsa ben onu bir din kitabi olarak kabul etmem!

Hala şiddet var diyor. %0.06lık bir şiddet varmış :D

Gerçi sen demiyorsun bunu, sana kızmamak lazım.

Zira ateist abilerin diyor bunu, sende onları taklit ediyorsun.

E dindarlar da sakallı abilerini takip ediyor.

Al birini vur ötekine.

Sitelerde Paylaş

sen şiddeti sevmiyorsun ya sana soruyorum.biri sana saldırsa ne yaparsın?

Öyle ya, hep zavallı, masum(!) müslümanlara saldırdılar. Kervanlara adi birer soyguncu gibi saldıranlar, gece baskınları yapanlar, teslim olmuş insanları katledenler, milletin malını, mülkünü yağmalayanlar, karılarını, kızlarını köle yapanlar başkalarıydı sanki.

Sitelerde Paylaş

Hala şiddet var diyor. %0.06lık bir şiddet varmış :D

Gerçi sen demiyorsun bunu, sana kızmamak lazım.

Zira ateist abilerin diyor bunu, sende onları taklit ediyorsun.

Al birini vur ötekine.

dindar ile dinci ayrımını yapmaya özen gösterelim.bahsettiğin insanlar dinci.

Sitelerde Paylaş

NİSÂ - 89 Arzu ettiler ki kendilerinin küfre sapdıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız, onun için onlar Allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin, yok aldırmazlarsa o vakıt bulduğunuz yerde kendilerini tutun ve öldürün, ve onlardan ne bir dost ne de bir yardımcı edinmeyin.

Aciklayin ben bu dinden cikan kisiyi neden öldüreyim?

Sayilarmis, hikmet varmis.

Paketin ambalajina bakiyorsunuz. Birazda icine bakin icinde ne var!!!!

Ayrica ben burde hür düsünceme göre yaziyorum.

Abi, haci, hoca isi dinde daha tesirli oluyor! Unutma!!!

Sitelerde Paylaş

bize tesir eden tek şey allahın kitabıdır.

Sitelerde Paylaş

dindar ile dinci ayrımını yapmaya özen gösterelim.bahsettiğin insanlar dinci.

Dindarlardan kastım şöyle sarıklı cübbeli yobaz tipler oluyor ya, hani peygamberin sakalına hırkasına tapan, peygamberleri yüceltten, evrime savaş açan, hadislere tapan, kafa kelle kesen, kadınları aşağılayan, onları poşetlere sokup taşlayan tipler.

Ben onları kast ediyorum.

Haklısın ama şimdi tek tek neyi kastettiğini uzunca her yazımda yazamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Bak şimdi güzelim sana ayetlerle açıklayacağım ama biliyorum ki yine kıvıracaksın. Ama matematiksel bir sistem gördüğünde kıvıracak halinde kalmıyor, 1+2 = 3 etmez diyemediğin için sus pus ediyorum adamı. Ama şimdi bak ayetler vereceğim ama burun kıvıracaksın:

Kuran neden savaşa izin veriyor önce bakalım:

9:123 Ey inananlar, sizi kuşatıp saldıran kafirlerle savaşın. Sizde sertlik bulsunlar.

Bu ayette ne anlıyoruz, kuşatıp saldıran insanlara karşı savaşın deniliyor. Ve böylece sizde bir sertlik bulmaları bekleniyor.

Kime saldırılıyor peki:

ŞURA:42 Ancak, halka zulmedenlere ve yeryüzünde haksız yere saldıranlara karşı durulmalıdır.

Ne durumunda savaşılıyor başka bir ayet:

4:90 Sizinle savaşmaz ve size barış önerirlerse ALLAH sizin onlara saldırmanıza izin vermez.

Şimdi güzelim ben sana böyle 100 tane ayet getiririm ama sen yine temcit pilavı gibi o ayeti verip durursun. Şimdi o ayeti yukarıda durumları göz ederek değerlendir.

Sitelerde Paylaş

Dindarlardan kastım şöyle sarıklı cübbeli yobaz tipler oluyor ya, hani peygamberin sakalına hırkasına tapan, peygamberleri yüceltten, evrime savaş açan, hadislere tapan, kafa kelle kesen, kadınları aşağılayan, onları poşetlere sokup taşlayan tipler.

Ben onları kast ediyorum.

Haklısın ama şimdi tek tek neyi kastettiğini uzunca her yazımda yazamıyorum.

işte ben de onların adı dindar değil dinci diyorum.dindar dinini adam gibi yaşayan insandır.tek yapacağın dindar yerine dinci yazmak.sonra bu ateistler yanlış anlarlar.teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

Peki, burda ne diyor?

Neden beni öldürmenizi yaziyor?

Sitelerde Paylaş

Al birini vur ötekine.

Sakal bırakmanın bir sakıncası mı var? Harun peygamber de sakallıydı bildiğim kadarıyla.

Sarık, cübbe, kafa-kelle kesme, çarşaf-peçe-burka yasak mıdır?

Kuran neden savaşa izin veriyor önce bakalım:

9:123 Ey inananlar, sizi kuşatıp saldıran kafirlerle savaşın. Sizde sertlik bulsunlar.

Bu ayette ne anlıyoruz, kuşatıp saldıran insanlara karşı savaşın deniliyor. Ve böylece sizde bir sertlik bulmaları bekleniyor.

Burada saldıranlardan bahsedilmiyor. Müslümanların yakınlarında bulunan kimselerden bahsediliyor. Din Allah'ın oluncaya kadar savaşma emri var ayrıca

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...