Jump to content

Müslüman'ın Kafiri "Katli Vacip" Yapması Ne Demek?

Recommended Posts

Habervaktim.com daki müslüman yazarları ve altındaki yorumları okuyordum.

Birkaç gündür islama inanmayanları katli vacip yapalım, örgütlenelim gibi yorumlar görüyorum...

Katli vacip yapmak ne demek?

,

Müslüman Katli vacip yapınca bunun inanmayanlara ne gibi faydası olacak?

Ekran görüntüsü burada ve ekte;

http://i.imgur.com/AXt1E.jpg

AXt1E.jpg

post-38475-0-92217100-1354109506_thumb.j

tarihinde denizaya tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aklın iflası gibi bir olay bu yorumlar. Ortaçağ Avrupasını hatırladım bir anda. Cadı avına çıkan haydutlar ve halk kölelikten uyanacak diye korkan bir kilise. :unsure:

tarihinde Cuvcuv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aklın iflası gibi bir olay bu yorumlar. Ortaçağ Avrupasını hatırladım bir anda. Cadı avına çıkan haydutlar ve halk kölelikten uyanacak diye korkan bir kilise. :unsure:

“İnsanlar uykudadır, öldükleri zaman uyanırlar .”Hz.Muhammed

tarihinde SiyahSancak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Katli vacip kelimesinin anlamı sadece islamda yer alan bir kelime değildir.Toplum içeresinde topluma fiziki bir şekilde saldıran yada toplumu sisteme karşı ayaklandıran sistemin getirisine karşı fiili davranışlar içersine giren herkese uygulanacak bir yöntemdir.Örneğin savaş halinde askerden kaçan kişi o anda vurulur.Yada bir davaya inandığını beyan edip daha sonra inandığı davadan dönerek davasına ihanet eden kişide vurulur ki ben bunda garip bir taraf göremiyorum.

Sonuç itibari ile kangren olan bir kol varsa onun tüm vucuda sirayet etmesindense o kolun kesilmesi gereklidir.

Türkiye'de bozgunculuk yapan askere kurşun sıkan kişilerin öldürülmeside halk tarafından katli vacip sıfatına girmektedir.

Sitelerde Paylaş
Katli vacip kelimesinin anlamı sadece islamda yer alan bir kelime değildir.

Çünkü "katli vacip" demek "öldürülmesi gerekir" demektir ancak her Arapça şeyi İslam belleyenler bunu da sadece İslami bir şeymiş gibi anlıyorlar. Zamanında Adnan Menderes'e de katli vacip (öldürülmesi gerekir) dendi ve katl edildi mesela.

Sitelerde Paylaş

dünyada 5.5 ila 6 milyar kadar müslüman olmayan insan var hepsini katledebilcenizmi arap kafalılar

Sana şöyle sarayım Free Man ülkeme saldıran yada ülke içindeki birliği bozan birini öldürmek sana göre suç mu ? Suç ise lütfen ülkemi koruyan askerler ile görüş ülkedeki birliği bozan insanları öldürmesin.Suç değilse bunun arap kafalı olmakla bir ilgisi yok.Katli vacip aydınlanmacının da dediği gibi birinin öldürülmesini zorunluluğu anlatan bir kelimedir.

Sitelerde Paylaş

Bunlar insan falan değiller ya, en büyük hayalim sakallı babamdan ve bu evden sürekli dinlediğim kuran denilen kitaptan kurtulmak ama kurtulamıyorum, adam abdest alırken bismillah bilmem ne dedikçe gırtlağını sıkasım geliyor artık öyle bir sinir hastası oldum ki ne yapacağımı nereye kaçacağımı bilmiyorum, Adamda ne beyin var, ne akıl var ne fikir var, bağıra bağıra diyorum ki "Hiç insan yemeden içmeden 300 yıl uyuyabilir mi, ama nedense kurandaki 7 uyurlar uyuyorlar" diyorum. Adam bana kıllığına daha fazla kuran okuyor, kitabı alıp bir yerine sokcaksın başka çare yok, yani maymun olduğumuz o kadar belliki çünkü adam da akıl yok, hayvan yani resmen hayvan, babadır büyütmüştür bakmıştır diye sinirlerime hakim olmaya çalışıyorum artık sinirden ellerim falan titriyor

Sitelerde Paylaş

İnsanlar kendilerinden olmayan kişileri ve düşmanları öldürmek ve öldürtmek için olayın cinayet olmadığını ve gerekli olduğuna kişiyi inandırıp gönül rahatlığıyla cinayet işlemesi için katli vacip deyimini yani dini kullanırlar, olay tamamen siyasidir ve kimin katlinin vacip olup olmadığına kendi egoları karar verirken suçluda olmazlar çünkü Allahın emri gibi gösterirler..mesela kardeş katli vacip neden ülke için gerekli dini bakımdan sorun yok mu yoksa iktidar koruma ve iktidar hırsı için siyasal bir politika mı ? karar sizin..

Allah ile aldatmayı sık sık kullanırlar...

Sitelerde Paylaş

İnsanlar kendilerinden olmayan kişileri ve düşmanları öldürmek ve öldürtmek için olayın cinayet olmadığını ve gerekli olduğuna kişiyi inandırıp gönül rahatlığıyla cinayet işlemesi için katli vacip deyimini yani dini kullanırlar, olay tamamen siyasidir ve kimin katlinin vacip olup olmadığına kendi egoları karar verirken suçluda olmazlar çünkü Allahın emri gibi gösterirler..mesela kardeş katli vacip neden ülke için gerekli dini bakımdan sorun yok mu yoksa iktidar koruma ve iktidar hırsı için siyasal bir politika mı ? karar sizin..

Allah ile aldatmayı sık sık kullanırlar...

Müslümanlar,Allahın emirlerini kendileri okuyup,düşünüp öğüt almadıkça kullanılmaya mahkumdur.
Sitelerde Paylaş

Haklısın orada koskoca Kuran var ancak insanlarımız hala başkasından duyup doğru kabul etmeye daha meğilli, aç kuranı oku, yoksa böyle kimisi oktar gibi olur kimisi cübbeli gibi ortak bir payda da asla buluşamazlar halbuki Kurana uyulsa sanırım herşey açık ayrıca ortak bir paydada buluşulabilirdi...Ancak insan egosu diğerlerinini ise cehaleti olduğu sürece kitleler daima kullanılacaktır..düşünsene herkesin net bir şekilde kurandan başkasını tanımadığını....isterse en kudretli Kral olsun gerektiğinde kuranı çiğnediğinde halkın hep birden ayağa kalktığını, Kuranda böyle birşey yok diye rest çektiğini ama yok başkası bizi yönetsin o ne derse doğrudur o diyorsa kuranda yazmasa bile dini özelliği mutlaka vardır o daha mübarek adamdır biz kimiz onun kralın kuluyuz dedikçe, Allahın kulu olmaktan çıkarlar ve susarlar..yani Allah aradan çıkar ve o kişilere taparlar...Halbuki Allahın gözünde bir köylü işçi ile kralın ne farkı vardır ? hiç değil mi? ama işte kralda kendini üstün görür diğer köylülerde kendini yada diğer köylüleri kraldan aşağı görür......Yani asıl tapılacak, uğruna ölünecek, sözünden çıkılmayacak, Allah olmalıdır, kral kimdir yahu...ölünce o kraldan istersin artık isteyeceğini...

Sitelerde Paylaş

Haklısın orada koskoca Kuran var ancak insanlarımız hala başkasından duyup doğru kabul etmeye daha meğilli, aç kuranı oku, yoksa böyle kimisi oktar gibi olur kimisi cübbeli gibi ortak bir payda da asla buluşamazlar halbuki Kurana uyulsa sanırım herşey açık ayrıca ortak bir paydada buluşulabilirdi...Ancak insan egosu diğerlerinini ise cehaleti olduğu sürece kitleler daima kullanılacaktır..düşünsene herkesin net bir şekilde kurandan başkasını tanımadığını....isterse en kudretli Kral olsun gerektiğinde kuranı çiğnediğinde halkın hep birden ayağa kalktığını, Kuranda böyle birşey yok diye rest çektiğini ama yok başkası bizi yönetsin o ne derse doğrudur o diyorsa kuranda yazmasa bile dini özelliği mutlaka vardır o daha mübarek adamdır biz kimiz onun kralın kuluyuz dedikçe, Allahın kulu olmaktan çıkarlar ve susarlar..yani Allah aradan çıkar ve o kişilere taparlar...Halbuki Allahın gözünde bir köylü işçi ile kralın ne farkı vardır ? hiç değil mi? ama işte kralda kendini üstün görür diğer köylülerde kendini yada diğer köylüleri kraldan aşağı görür......Yani asıl tapılacak, uğruna ölünecek, sözünden çıkılmayacak, Allah olmalıdır, kral kimdir yahu...ölünce o kraldan istersin artık isteyeceğini...

Dört Halifelere kadar,ashap yaşarken manzara böyleydi,Ondan sonra iktidar,giderek hakimiyeti ele geçirip,insanları Kuranı okumaktan soğuttular.Tabi baskıyla.Allahın her insanın okumasını öğüt almasını istediği kitabı ,oldu ,dokunulmaması gereken,herkezin anlamayacağı,ama duvarda asılı duran yüce bir kitap.
Sitelerde Paylaş

Bunlar insan falan değiller ya, en büyük hayalim sakallı babamdan ve bu evden sürekli dinlediğim kuran denilen kitaptan kurtulmak ama kurtulamıyorum, adam abdest alırken bismillah bilmem ne dedikçe gırtlağını sıkasım geliyor artık öyle bir sinir hastası oldum ki ne yapacağımı nereye kaçacağımı bilmiyorum, Adamda ne beyin var, ne akıl var ne fikir var, bağıra bağıra diyorum ki "Hiç insan yemeden içmeden 300 yıl uyuyabilir mi, ama nedense kurandaki 7 uyurlar uyuyorlar" diyorum. Adam bana kıllığına daha fazla kuran okuyor, kitabı alıp bir yerine sokcaksın başka çare yok, yani maymun olduğumuz o kadar belliki çünkü adam da akıl yok, hayvan yani resmen hayvan, babadır büyütmüştür bakmıştır diye sinirlerime hakim olmaya çalışıyorum artık sinirden ellerim falan titriyor

"Babamın (Müslümanların) katli vaciptir" diyorsun yani

Sitelerde Paylaş

Baban da hayvan,sen de hayvan,kardeş kardeş geçinirsin artık.Niye gırtlağını sıkıyorsunki,
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...