Jump to content

Neden sadece Dünya'da hayat var?

Recommended Posts

Ahmak herifler bilmiyorlar ki bütün yıldızlarda ve gezegenlerde oralara münasip hayatlar yaratılmış..

Kaynak?

Bu küçücük dünyayı her ortama layık hayatlarla dolduran bu kainatın sahibi, yıldızları hayatsız bırakmaz..Oralara münasip hayatlar yaratmış..

Kaynak?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 157
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kaynak?

Kaynak?

Kaynak akıl ve nakildir..Yani, hem Allahın kitabıdır, hem de insanın akıl ve mantığıdır..

Evet, gözümüzle görüyoruz ki, bu küçücük dünyada her ortama uygun canlılar yaratılıyor..Hiç bir yer hayatsız bırakılmıyor..Bu küçücük dünyayı hayatsız bırakmayan ve her ortama layık canlılar yaratan Allah, elbette aklen ve mantıken koca semavatı ve ulvi yıldızları hayatsız bırakmaz..Onlara da layık canlılar yaratır..Evet, bir balığın suda yaşadığı gibi, yıdızların sakinleri de ateşte yaşarlar...Bu hakikati anlamak için şu temsile bak:

İki adam; biri bedevi, vahşi; biri medenî, aklı başında olarak arkadaş olup İstanbul gibi haşmetli bir şehre gidiyorlar. O medenî muhteşem şehrin uzak bir köşesinde pis, perişan, küçük bir haneye, bir fabrikaya rastgeliyorlar. Görüyorlar ki, o hane; amele, sefil, miskin adamlarla doludur. Acib bir fabrika içinde çalışıyorlar. O hanenin etrafı da ruh ve hayat sahipleri ile doludur. Fakat onların maişetlerini devam ettirdikleri ve hususî hayat şartları vardır ki, onların bir kısmı etoburdur, yalnız nebatat ile yaşıyorlar. Diğer bir kısmı balıktan başka bir şey yemiyorlar. O iki adam, bu hali görüyorlar. Sonra bakıyorlar ki, uzakta binler müzeyyen saraylar, âlî saraylar görünüyor. O sarayların ortalarında geniş tezgâhlar ve geniş meydanlar vardır. O iki adam, uzaklık sebebiyle veyahut göz zaîfliğiyle veya o sarayın sekenelerinin gizlenmesi sebebiyle; o sarayın sekeneleri, o iki adama görünmüyorlar. Hem şu perişan hanedeki hayat şartları, o saraylarda bulunmuyor. O vahşi bedevi, hiç şehir görmemiş adam, bu esbaba binaen görünmediklerinden ve buradaki hayat şartları orada bulunmadığından der: "O sarayların sakinleri yoktur, boştur, canlı içinde yoktur." der, vahşetin en ahmakça bir hezeyanını yapar. İkinci adam der ki: "Ey bedbaht, şu hakir, küçük haneyi görüyorsun ki, canlılarlar ile, amelelerle doldurulmuş ve biri var ki, bunları her vakit tazelendiriyor, istihdam ediyor. Bak, bu hane etrafında boş bir yer yoktur. canlılar ile doldurulmuştur. Acaba hiç mümkün müdür ki: Şu uzakta bize görünen şu muntazam şehrin, şu hikmetli tezyinatın, şu san'atlı sarayların onlara münasib âlî sekeneleri bulunmasın? Elbette o saraylar, umumen doludur ve onlarda yaşayanlara göre başka hayat şartları var. Evet, ot yerine belki börek yerler; balık yerine baklava yiyebilirler. Uzaklık sebebiyle veyahut gözünün kabiliyetsizliği veya onların gizlenmekliği ile sana görünmemeleri, onların olmamalarına hiçbir vakit delil olamaz. . Görünmemek, olmamağa delil olamaz.

İşte şu temsil gibi, yıldızlar ve gezegenler içinde dünyanın küçüklüğü ve kesafeti ile beraber bu kadar hadsiz canlıların vatanı olması ve en pis ve en kokuşmuş cüz'leri dahi, birer hayat menbaı kesilmesi, birer hayvanlar mahşeri olması, zaruretle ve apaçık delalet eder, şehadet eyler, ilân eder ki: Şu nihayetsiz alem fezası ve şu muhteşem semavat, burçlarıyla, yıldızlarıyla şuurlu canlılarla doludur. .

Sitelerde Paylaş

600 yıl önce dünyanın Asya, Avrupa ve Afrikadan ibaret olduğu zannediliyordu. Amerika kıtasındakilerin ise eski karadakilerden haberi yoktu.

Evrende sadece dünyada hayat olduğunu nereden çıkarıyorsun?

Bugün için bilinen tek gerçek bu. Kainat Dünya için var.

Sitelerde Paylaş

Bir insan hangi mantıkla sırf 1400 yıl önce yaşadığı iddia edilen Muhammed adlı bir adama inanmayan insanların sonsuza kadar derileri değiştirile değiştirile yakılarak işkence edileceğini düşünebilir?

Geriye kalan 123.999 peygamberi es geçmişsin..!

Sitelerde Paylaş

Geriye kalan 123.999 peygamberi es geçmişsin..!

Bana 10 tanesini sayar mısın? Nerede ve ne zaman yaşamışlar, hangi milletlere mesaj vermişler? Ama mümkünse içlerinde yahudi olmasın.

tarihinde gokmavi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sadece dünyada mı hayat var onu bizde bilmiyoruz merak etmeyin.Yalnız forumda dikkatimi çeken bir husus var inanan yada inanmayan birbirleri ile tartışırken sürekli olarak usluplarında birbirlerine mal,beyinsiz,aptal gibi hakaretler var.Ayrıca inanmayan insaların da argumanlarını ortaya koyarken özellikle inanan insanların kutsallarına karşı daha düzgün bir dil kullanılması gerektiğini düşünüyorum.Bugune kadar yazdığım mesajlarda inaçlı olmayan hiç kimsenin mesajına absurd şeyler yazmadım.

Bu konunun tüm üyelerce dikkate alınacağını düşünüyorum.

Hassasiyetiniz için çok teşekkürler. Seviyeli tartışmayı bilmeyen üyeler var maalesef.

Sitelerde Paylaş

Bana 10 tanesini sayar mısın? Nerede ve ne zaman yaşamışlar, hangi milletlere mesaj vermişler? Ama mümkünse içlerinde yahudi olmasın.

Antik uygarlıklarda "Tanrı" olarak tasvir edilen veya çok önemli görülen birçok insan "Peygamberdi". Mesela Hz.İdris'in Hermes'e dönüştürüldüğü konusunda birçok delil vardır. Bu konuda araştırmalarım devam ediyor,netleştirmeden bilgi verme taraftarı değilim.

Yahudilik konusunu İslamın temellerine bağlayacaksın ama yahudilikten öncesini gözardı ediyorsun. Olayı sümerlere bağlayacaksan öncesini de sen açıklamalısın. Yazı bulunmadan önce tarih yokmuydu..

Sitelerde Paylaş

Ayrıca çok önceleri sorduğum bir soruyu yinelemek isterim;Evrendeki tüm Galaksilerin, yıldızların, gezegenlerin neden bulundukları yerde olduklarını? Ne işe yaradıklarını? konumları ile diğer galaksiler üzerindeki etkilerini? açıklayabilecek birileri var mı aranızda? Yani işi dine bağlamadan soruyorum ve cidden bu kadar yıldıza,gezegene,galaksiye evrende Ne Gerek Vardı?

Sitelerde Paylaş

Antik uygarlıklarda "Tanrı" olarak tasvir edilen veya çok önemli görülen birçok insan "Peygamberdi". Mesela Hz.İdris'in Hermes'e dönüştürüldüğü konusunda birçok delil vardır. Bu konuda araştırmalarım devam ediyor,netleştirmeden bilgi verme taraftarı değilim.

Yahudilik konusunu İslamın temellerine bağlayacaksın ama yahudilikten öncesini gözardı ediyorsun. Olayı sümerlere bağlayacaksan öncesini de sen açıklamalısın. Yazı bulunmadan önce tarih yokmuydu..

Hiç bir şeyi hiç bir şeye bağlama amacı gütmüyorum. Sorum basit: 123,999'u boşver bana sadece 10 tane yahudi olmayan peygamber sayarmısın? Nerede ve ne zaman yaşamışlar, hangi milletlere mesaj vermişler?

Sitelerde Paylaş

Ayrıca çok önceleri sorduğum bir soruyu yinelemek isterim;Evrendeki tüm Galaksilerin, yıldızların, gezegenlerin neden bulundukları yerde olduklarını? Ne işe yaradıklarını? konumları ile diğer galaksiler üzerindeki etkilerini? açıklayabilecek birileri var mı aranızda? Yani işi dine bağlamadan soruyorum ve cidden bu kadar yıldıza,gezegene,galaksiye evrende Ne Gerek Vardı?

Ne gerek bölümünü Allah'ı na sorman daha doğru olmaz mı? Gerisi zaten bilinen şeyler.

Sitelerde Paylaş

Adamın aklına peygamberlerin eski Yunan, Roma, Hindu tanrılarına dönüştürülebileceği geliyor da, bu tanrıların meleklere, cinlere, şeytanlara dönüştürülebileceği, kendi tanrısına ilham kaynağı olabileceği hiç aklına gelmiyor nedense. Beyin tek taraflı düşünmeye kilitlenmiş.

Sitelerde Paylaş

Büyük İskender'in Kur'an'daki Zulkarneyn ve Buda'nın da bir peygamber olabileceği gibi iddialar var. Filozof, bilim adamı, kral, asker vs. diye bilinen bazı tarihi şahsiyetlerin Allah tarafından gönderilmiş elçiler olabileceğini düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Büyük İskender'in Kur'an'daki Zulkarneyn ve Buda'nın da bir peygamber olabileceği gibi iddialar var. Filozof, bilim adamı, kral, asker vs. diye bilinen bazı tarihi şahsiyetlerin Allah tarafından gönderilmiş elçiler olabileceğini düşünüyorum.

125,000 peygamber geldiğini iddia ediyorsunuz. Ben sadece 10 tane yahudi olmayan peygamberin isimlerini, nerede, ne zaman ve hangi kavimlere geldiklerini soruyorum.

Buda'nın peygamber olduğu iddiası müslümanların kuruntusudur.

Sitelerde Paylaş

125,000 peygamber geldiğini iddia ediyorsunuz. Ben sadece 10 tane yahudi olmayan peygamberin isimlerini, nerede, ne zaman ve hangi kavimlere geldiklerini soruyorum.

Buda'nın peygamber olduğu iddiası müslümanların kuruntusudur.

Dediğim gibi, filozof, bilim adamı, kral, asker vs. diye bilinen bazı tarihi şahsiyetler Allah tarafından gönderilmiş elçiler olabilir. Buda'nın peygamber olmasına engel bir şey göremiyorum. O da İsa ile aynı kaderi paylaşmış olabilir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...