Jump to content

Din Kusurludur, İnsan Kusurlu Olduğu İçin.

Recommended Posts

Dinler, inancın bir gereği olarak doğdu, zira İnsan inanmak ihtiyacı duydu. Bilim ve Din karlı karşıya iki düşman olarak algılanma mı, aksine yaratıcının sanatını izah eden bilimdir ve daha çok gençtir. Din, eski bilgeliğiyle yavaştır ama bilim acele eder genç çevikliği içerisinde. Din insan için vardır, bilincin gereği, insan duygularının ihtiyacı için vardır ve din kusurludur, insan kusurlu olduğu için...

tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 168
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İnsan yönetmeyi isteyenlerin çıkar hesaplarına en uygun kurum dindir. Yönetmeyi sevenler,yani liderler insanlık tarihinin vazgeçilmezleridir. Din de insanlık tarihi kadar eskidir. Bu yüzden din ve yöneticiler hep vardılar. İnsanlar hep yönetildiler ve dinlerle tarih boyunca kalıptan kalıba sokulup, şekilden şekile girdiler.

Dinler; yönetilmeyi, güdülmeyi,sömürülmeyi istemenin, inanç adı altındaki yegane bilinçaltı açılımıdır.

Yönetim = Kitleyi İkna et + güt + korkut + boyun eğdir + cezalandır = Sömür = ego , güç ,para, statü

Denklem hep yanlışın denklemidir. Doğal olarak kusurlu olacaktır.

tarihinde Cariye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinler, inancın bir gereği olarak doğdu, zira İnsan inanmak ihtiyacı duydu. Bilim ve Din karlı karşıya iki düşman olarak algılanma mı, aksine yaratıcının sanatını izah eden bilimdir ve daha çok gençtir. Din, eski bilgeliğiyle yavaştır ama bilim acele eder genç çevikliği içerisinde. Din insan için vardır, bilincin gereği, insan duygularının ihtiyacı için vardır ve din kusurludur, insan kusurlu olduğu için...

Bilim ve din karşı karşıyadır. Bilim dini takmaz, din ise bilimi düşman olarak görür. Dinde (Islam dini diyelim) en küçük bir bilgelik yoktur. Bilim yaratıcının sanatını izah etmez, böyle bir amacı yoktur. Yaratıcı diye bir şey kabul etmez.

Din insan için değil, yönetenler için vardır. Yöneticiler için icat edilmiş en güzel araç dindir.

Sitelerde Paylaş

İnanın İnsanın olduğu heryerde Din olacaktır. Yönetimler ve yöneticiler, insanın sosyal doğası gereği vardır. En ilkel kabilelerde dahi bulunur. Toplu yaşantıların içerisinde olan her ferdiyette, bir baskın olan çıkar. Bu ferdiyete son veriş ve baskınlık iki kişi için bile söz konusu. Bir kişinin yanına bir kişi daha geldi mi, otomatik olarak ,özgürlüğümüzün bir kısmından feragat ederiz. Kişi sayısı arttıkça feragat oranı da artar. Bu tamamen sosyal bir olgudur....

Sitelerde Paylaş

Din, duyguların gereğidir, duygu ve akıl birleşmi, sizin karekterinizi, yani ruhunuzu oluşturur. Tanrı, nedendir. Her var oluş, bir nedene muhtaçtır. Nedensellik gereği sonuç yani mahluk oluşur.

Dinler ağırdır,yavaştır, yaşlıdır ve gücünü toplum ve geleneklerden yani toplumsal hafızadan alır. Din' leri yok edilmesi demek, İnsanın doğasında bir boşluk oluşması demektir. Zira, bir ateist her ne kadar tesadüfiliğe, mutasyona veya genetik hafıza ya baksa da, bir hafızanın oluşumu, bir kodlamanın veya, bir evrenselbilincin gözler önünde olmasını yalanlayamaz, aksine o bilincin çeşitli mertebelerini inceler ve bildiği kadarına bilim der...

Sitelerde Paylaş

Dinler yok olacak bakifani.

Dünyanın boynuz üstünde durduğuna inanılan dönemim toplumlarından çıkarımlar yaparak, sevgili dinlerini kurtarmaya çalışman işe yaramaz.

İletişim ve bilgi çağı tüm dinleri tarihin çöplüğüne sonsuza kadar gönderecektir.

Sitelerde Paylaş

İnanın İnsanın olduğu heryerde Din olacaktır. Yönetimler ve yöneticiler, insanın sosyal doğası gereği vardır. En ilkel kabilelerde dahi bulunur. Toplu yaşantıların içerisinde olan her ferdiyette, bir baskın olan çıkar. Bu ferdiyete son veriş ve bakınlık iki kişi için bile söz konusu. Bir kişinin yanına bir kişi daha geldi mi, otomatik olarak ,özgürlüğümüzün bir kısmından feragat ederiz. Kişi sayısı arttıkça feragat oranı da artar. Bu tamamen sosyal bir olgudur....

Her insan topluluğunda yöneticiler çıkar. Amaçları insanları en kolay yoldan yönetmektir. Bu amaca en uygun aracın da din olduğunu kısa sürede fark ederler. Tayyip boşuna mı sabah akşam dini içerikli konuşmalar ve eylemlerde bulunuyor?

Sitelerde Paylaş

Dinler yok olacak bakifani.

Dünyanın boynuz üstünde durduğuna inanılan dönemim toplumlarından çıkarımlar yaparak, sevgili dinlerini kurtarmaya çalışman işe yaramaz.

İletişim ve bilgi çağı tüm dinleri tarihin çöplüğüne sonsuza kadar gönderecektir.

Dinler yok olmaz fakat şekil değiştirebilir. Zamanla yeni yorumlar yeni algılamalar ve yeni düşünceler olacaktır, bu da bir nevi toplumsal dönüşümdür. Aynı an da orta ya çıkmış aynı din içerisinde dahi onlarca farklı bakış ve görüş bulunur, bu zamanla daha da farklılaşır ve farklı farklı yeni inançları oluşturur..

Sitelerde Paylaş

Her insan topluluğunda yöneticiler çıkar. Amaçları insanları en kolay yoldan yönetmektir. Bu amaca en uygun aracın da din olduğunu kısa sürede fark ederler. Tayyip boşuna mı sabah akşam dini içerikli konuşmalar ve eylemlerde bulunuyor?

Baskın sınıflar, kullanabileceği tüm enstrümanları kullanır. Bu din de olabilir, herhangi bir felsefi görüş veya bilimde. Baskınlığını sürdürebilmek adına heryolu kullanabilir. Bunun için güçlü olması gerekli. Güç getiren herşey mübahtır ...
Sitelerde Paylaş

Din, duyguların gereğidir, duygu ve akıl birleşmi, sizin karekterinizi, yani ruhunuzu oluşturur.

Kendi adınıza konuşun. Dünya da en az bir milyar insan için bu anlamsız bir iddiadır.

Tanrı, nedendir. Her var oluş, bir nedene muhtaçtır.

Tanrı da var olmuş bir şeydir, o da nedene muhtaçtır (aynı mantıkla).

Nedensellik gereği sonuç yani mahluk oluşur.

Nasıl böyle bir çıkarım yapabiliyorsunuz?

Dinler ağırdır,yavaştır, yaşlıdır ve gücünü toplum ve geleneklerden yani toplumsal hafızadan alır.

Dinler (özellikle Islam) değişimlere adapte olur, bu sayede devamlılığını sağlar.

Din' leri yok edilmesi demek, İnsanın doğasında bir boşluk oluşması demektir.

Temelsiz bir varsayım. Dinsiz milyariarca insan varken bu iddia havada kalmaktadır.

Zira, bir ateist her ne kadar tesadüfiliğe, mutasyona veya genetik hafıza ya baksa da, bir hafızanın oluşumu, bir kodlamanın veya, bir evrenselbilincin gözler önünde olmasını yalanlayamaz, aksine o bilincin çeşitli mertebelerini inceler ve bildiği kadarına bilim der...

Bildiği kadarı bile dinlerin bildirdiğini yalanlar. Bu forum bunun sayısız örnekleri ile doludur.

Sitelerde Paylaş

İnanın İnsanın olduğu heryerde Din olacaktır. Yönetimler ve yöneticiler, insanın sosyal doğası gereği vardır. En ilkel kabilelerde dahi bulunur. Toplu yaşantıların içerisinde olan her ferdiyette, bir baskın olan çıkar. Bu ferdiyete son veriş ve bakınlık iki kişi için bile söz konusu. Bir kişinin yanına bir kişi daha geldi mi, otomatik olarak ,özgürlüğümüzün bir kısmından feragat ederiz. Kişi sayısı arttıkça feragat oranı da artar. Bu tamamen sosyal bir olgudur....

Tamada din insalara zarar vermden bendensin benden olmyan demsin bir kesim insana pskolejik destek versin bunuda adı bilim olur dinler köleliyi cariyeliyi kabul ediyor bilhasa teşvik ediyor. köleliyin cariyeliyi tarif edersem köleyi cariyeyi cislikten tut herşeye sahip olursun kölenin cariyenin seçme şansı yok af edersin istersen g.....ten s....krsin karşı koyma şansı varmı istersem bunu abartabilirim ama terbiyem el vermiyor bana yakışmıyor kızdığım için böyle şeyler yazım okuyanlardan özürdilerim aklına nasıl zalimlik gelirse onu uygularsın sende köle cariye olduğunu bi düşün lütfen bunları kabul edermisin? Bunca zamandır bu sitedesin hala akılını kulanmıyorsan sana diyecek bir kelime bulamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Kendi adınıza konuşun. Dünya da en az bir milyar insan için bu anlamsız bir iddiadır.

Tanrı da var olmuş bir şeydir, o da nedene muhtaçtır (aynı mantıkla).

Nasıl böyle bir çıkarım yapabiliyorsunuz?

Dinler (özellikle Islam) değişimlere adapte olur, bu sayede devamlılığını sağlar.

Temelsiz bir varsayım. Dinsiz milyariarca insan varken bu iddia havada kalmaktadır.

Bildiği kadarı bile dinlerin bildirdiğini yalanlar. Bu forum bunun sayısız örnekleri ile doludur.

Tanrı nedendir, zira biz ismine Neden veya tanrı demesek bile olacaktir nihayetinde ürünü, yani sonucu ortada. Nedene dayanmayan hiçbir varsayım veya sonuç olamaz. Bilimin bile temelinde bir neden vardır. Dinler değişir ve bu değişim Ateizmi dahi meydana getirmiştir. Ateizm de bir inanç sistemi, inançtan beslenen her fikir veya düşünce Din dir. Düşünmenin, neden aramanın nedeninde inanç yatar. İnancın olduğu yerde bir din ve dinin olmadığı yerde ise tarifsiz bir boşluk kalır.. tarihinde bakifani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tamada din insalara zarar vermden bendensin benden olmyan demsin bir kesim insana pskolejik destek versin bunuda adı bilim olur dinler köleliyi cariyeliyi kabul ediyor bilhasa teşvik ediyor. köleliyin cariyeliyi tarif edersem köleyi cariyeyi cislikten tut herşeye sahip olursun kölenin cariyenin seçme şansı yok af edersin istersen g.....ten s....krsin karşı koyma şansı varmı istersem bunu abartabilirim ama terbiyem el vermiyor bana yakışmıyor kızdığım için böyle şeyler yazım okuyanlardan özürdilerim aklına nasıl zalimlik gelirse onu uygularsın sende köle cariye olduğunu bi düşün lütfen bunları kabul edermisin? Bunca zamandır bu sitedesin hala akılını kulanmıyorsan sana diyecek bir kelime bulamıyorum.

Siz de öyle bir inanca sahip olun ve öyle davranın. İnsanlara saygılı olun,varlığınız çevrenizede psikolojik moral versin.Sevginin gücüne inanın mesela. Sevginin adına tanrı deyin.

Sitelerde Paylaş

Tanrı nedendir, zira biz ismine Neden veya tanrı demesek bile olacaktir zira ürünü, yani sonucu ortada. Nedene dayanmayan hiçbir varsayım veya sonuç olamaz. Bilimin bile temelinde bir neden vardır. Dinler değişir ve bu değişim Ateizmi dahi meydana getirmiştir. Ateizm de bir inanç sistemi, inançtan beslenen her fikir veya düşünce Din dir. Düşünmenin, neden aramanın nedeninde inanç yatar. İnancın olduğu yerde bir din ve dinin olmadığı yerde ise tarifsiz bir boşluk kalır..

Sen anladığım kadarıyla lüzümsuz kitaplar okumuşun adınada ben okudum öyerendim kendine bunu kabul etiriyorsun bukendini rahtlmak için yapıyorsun ama din öyle deyil din afyondur sende buna buna benzer pskolojik nednlere inanıyorsun kendini rahatlamak için ama gerçekler ortadadır kimse kimseyi kandıramaz.

Sitelerde Paylaş

Her insan da bir parça sevgi vardır. İnsan bu sevgisini yansıttığı müddetçe,etrafına da dalga dalga yayar. Paylaşıldıkça artar bu sevgi dedikleri. Gayet mutlu ve güleç insanların yanında bulunmayı yeğleriz, içimizi karartan, sıkıntı ve dert verenlerin değil. Allahı veya içinizdeki tanrıyı, kendi sevginizde arayın...

Sitelerde Paylaş

Sen anladığım kadarıyla lüzümsuz kitaplar okumuşun adınada ben okudum öyerendim kendine bunu kabul etiriyorsun bukendini rahtlmak için yapıyorsun ama din öyle deyil din afyondur sende buna buna benzer pskolojik nednlere inanıyorsun kendini rahatlamak için ama gerçekler ortadadır kimse kimseyi kandıramaz.

:) kitapların en güzeli sizin kendi kitabınızdır, hayatınıza yazdığınızdır. Neler yaşadığınıza bir bakın! Nasıl bir hayat geçirdiniz? Kimseye kanmak veya kanmamak değil mesele.Gerçek mesele, neleri yapabildiğimiz, nasıl bir dünya oluşturabildiğimizdir kendimize. Bir Dİn size sıkıntı veriyorsa, orada bir kusur vardır. Sevdiğiniz şeyleri yapmak, sevdiğiniz işlerle uğraşmak sizin verimliliğinizi arttırır. Neye inanırsanız inanın ama bir beden içerisindesiniz, yani insan olmaya adaysınız. Bu dünya da ya insan gibi bir hayat yaşarsınız ya da yaşamazsınız..
Sitelerde Paylaş

Siz de öyle bir inanca sahip olun ve öyle davranın. İnsanlara saygılı olun,varlığınız çevrenizede psikolojik moral versin.Sevginin gücüne inanın mesela. Sevginin adına tanrı deyin.

Ben insalara sagılıyım burda kendimi ifade etmem zor. pskolojik olarak benim ihtiyacım varken başkalarına yardımcı etim iyi oldular bende bunula mutlu oldum.Saygı derken bana saygılıyım yeterki saygı edilsin yoksa benim insanlarla ne alıp verceyim var herkes yaşama peşinde yaşma şansı zor durumda olanlarda biz insan olarak yardım etemek zorundayız en azından ben kendim öyle inanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Baki sen sadece bir inancli degilsin, sen sapina kadar muslumansin ama ne ironiktirki o savundugun dinin milyarlarca koyunu senin bu tasavvuf kiligina sokup savundugun islam karsisinda derini diri diri yuzer ve sen bunu bal gibi bilirsin, gercektende bu dinın baskin oldugu seriat toplumlarinda bu tasavvuf kiligina sokup savundugun bu bagnaz dini agzini acipta tasavvufla anlatamayacagini oyle de bilirsin ki, anca gelip burdaki hosgoruye siginir cemkirirsin, niye? Cunku sende bir muslumansin ve arsizsin, acik kapi buldun mu illa da bu bagnazligin saticiligini yapmadan duramazsin..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...