Jump to content

Müslümanların Yedi Kat Gök Yalanları

Recommended Posts

• İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 kat gök Kuran'da 7 kere geçer yalanını savunan yok galiba.

Yahu özellikle bu forumdaki belli ateistlerin sahtekar olduklarını biliyorum da bu kadar utanmaz olduklarını bilmiyordum..

Yahu birader daha geçen gün sana göstermedik mi 7 göğün geçtiği ayetleri ?

Hala ne diye "yalan" iftirasında bulunuyorsun ?

İddiayı incelemeden "yalan" diyorsun, inceledikten sonrada "yalan" diyorsun.

Evrimi gözü kapalı reddeden o eleştirdiğin yobazlardan ne farkın var ?

Aynı kafa aynı beyin...

Sitelerde Paylaş

Yahu özellikle bu forumdaki belli ateistlerin sahtekar olduklarını biliyorum da bu kadar utanmaz olduklarını bilmiyordum..

Yahu birader daha geçen gün sana göstermedik mi 7 göğün geçtiği ayetleri ?

Hala ne diye "yalan" iftirasında bulunuyorsun ?

İddiayı incelemeden "yalan" diyorsun, inceledikten sonrada "yalan" diyorsun.

Evrimi gözü kapalı reddeden o eleştirdiğin yobazlardan ne farkın var ?

Aynı kafa aynı beyin...

Ateistlerin en sahtekarı size öyle bir oyun oynamışki farkında değilsiniz :ph34r:

Sitelerde Paylaş

Yahu belli ki Kurandaki bu tarz uyumlardan rahatsız oluyorsunuz ve bu yüzden yalan iftirasında bulunmaya çalışıyorsunuz.

Durun sizi biraz daha kızdırayım:

3:59 ALLAH'a göre Isa'nin örnegi, Adem'in örnegi gibidir; topraktan biçimlendirdikten sonra ona "Ol," dedi ve o da oldu.

Bu ayetlerde belirtilen "Isa Adem eşitliği" Kuran'a matematiksel olarak da yansimistir:

Kuran'da geçen Adem'ler;

1. 2:31 Ve alleme ademel esmae külleha sümme aradahüm alel melaiketi fe kale embiuni bi esmai haülai in küntüm sadikiyn

2. 2:33 Kale ya ademü embi'hüm bi esmaihim* felemma embeehüm bi esmaihim kale e lem ekul leküm inni a'lemü gaybes semavati vel erdi ve a'lemü ma tübdune ve ma küntüm tektümun

3. 2:34 Ve iz kulna lil melaiketiscüdu li ademe fe secedu illa iblis* eba vestekbera ve kane minel kafirin

4. 2:35 Ve kulna ya ademüskün ente ve zevcükel cennete ve küla minha ragaden haysü si'tüma* ve la takraba hazihis secerate fe tekuna minez zalimin

5. 2:37 Fe telekka ademü mir rabbihi kelimatin fe tabe aleyh* innehu hüvet tevvabür rahiym

6. 3:33 Innellahestafa ademe ve nuhav ve ale ibrahime ve ale imrane alel alemin

7.3:59 Inne mesele Iysa indellahi ke meseli Adem halekahu min türabin sümme kale lehu kün fe yekun

8. 5:27 Vetlü aleyhim nebeebney ademe bil hakk iz karraba kurbanen fe tükubbile min ehadihima ve lem yütekabbel minel ahar kale le aktülennek kale innema yetekabbelül lahü minel müttekiyn

9. 7:11 Ve le kad halaknaküm sümme savvernaküm sümme kulna lil melaiketiscüdu liademe fe secedu illa iblis lem yeküm mines sacidin

10. 7:19 Ve ya ademüskün ente ve zevcükel cennete fe küla min haysü si'tüma ve la takraba hazihis secerate fe tekuna minez zalimin

11. 7:26 Ya beni ademe kad enzelna aleyküm libasey yüvari sev'atiküm ve risev ve libasüt takva zalike hayr zalike min ayatillahi leallehüm yezzekkerun

12. 7:27 Ya beni ademe la yeftinennekümüs seytanü kema ahrace ebeveyküm minel cenneti yenziu anhüma libasehüma li yüriyehüma sev'atihima innehu yeraküm hüve ve kabilühu min haysü la teravnehüm inna cealnes seyatiyne evliyae lillezine la yü'minun

13.7:31 Ya beni ademe huzu zineteküm inde külli mescidiv ve külu vesrabu ve la tüsrifu innehu la yühibbül müsrifin

14. 7:35 Ya beni ademe imma ye'tiyenneküm rusülüm minküm yekussune aleyküm ayati fe menitteka ve asleha fe la havfün aleyhim ve la hüm yahzenun

15. 7:172 Ve iz ehaze rabbüke mim beni ademe min zuhurihim zürriyyetehüm ve eshedehüm ala enfüsihim elestü bi rabbiküm kalu bela sehidna en tekulu yevmel kiyameti inna künna an haza gafilin

16.17:61 Ve iz kulna lil melaiketiscüdu li ademe fe secedu illa iblis kale e escüdü li men halakte tiyna

17. 17:70 Ve le kad kerramna beni ademe ve hamelnahüm fil berri vel bahri ve razaknahüm minet tayyibati ve faddalnahüm ala kesirim mimmen halakna tefdiyla

18. 18:50 Ve iz kulna lil melaiketiscüdu li ademe fe secedu illa iblis kane minel cinni fe feseka an emri rabbih e fe tettehizunehu ve züriyyetehu evliyae min duni ve hüm leküm adüvv bi'se liz zalimine bedela

19. 19:58 Ülaikellezine en'amellahü aleyhim minen nebiyyine min zürriyyeti ademeve mimmen hamelna mea nuhiv ve min zürriyyeti ibrahime ve israile ve mimmen hedeyna vectebeyna iza tütla aleyhim ayatür rahmani harru süccedev ve bükiyya

20. 20:115 Ve lekad ahidna ila ademe min kablü fe nesiye ve lem necid lehu azma

21. 20:116 Ve iz kulna lil melaiketiscüdu li ademe fe secedu illa iblis eba

22. 20:117 Fe kulna ya ademü inne haza adüvvül leke ve li zevcike fe la yuhricenneküma minel cenneti fe teska

23. 20:120 Fe vesvese ileyhis seytanü kale ya ademü hel edüllüke ala seceratil huldi ve mülkil la yebla

24. 20:121 Fe ekela minha fe bedet lehüma sev'atühüma ve tafika yahsifani aleyhima miv verakil cenneti ve asa ademü rabbehu fe gava

25. 36:60 Elem a'hed ileyküm ya beni ademe el la ta'büdüs seytan innehu leküm adüvvüm mübiyn

Kuran'da geçen İsa'lar;

1. 2:87 Musa'ya kitabi verdik ve ondan sonra art arda elçiler gönderdik. MeryemogluIsa'ya da apaçik deliller verdik ve onu Kutsal Ruh ile destekledik. Hosunuza gitmeyen bir seyle ne zaman size bir elçi geldiyse büyüklük taslamadiniz mi? Nitekim, bir kismini yalanladiniz ve bir kismini da öldürdünüz.

2. 2:136 "ALLAH'a, bize indirilene, Ibrahim, Ismail, Ishak, Yakub ve torunlarina indirilenlere, Musa'ya, Isa'ya verilene ve tüm peygamberlere Rab'leri tarafindan verilenlere inandik. Onlarin hiçbiri arasinda ayirim yapmayiz. Biz sadece O'na teslim olanlariz," deyiniz.

3. 2:253 O elçilerin bazisina digerlerinden daha fazla lütufta bulunduk. Örnegin, kimileriyle ALLAH konustu, kimilerini de derecelerle yükseltti. Meryem oglu Isa'yaapaçik deliller verdik ve onu Kutsal Ruh ile destekledik. ALLAH dileseydi, onlarin ardindan gelenler kendilerine apaçik deliller geldikten sonra birbirleriyle kavga etmezlerdi. Fakat anlasmazliga düstüler. Kimisi inandi, kimisi inkar etti. ALLAH dileseydi birbirleriyle savasmazlardi. Fakat, ALLAH diledigini yapar.

4. 3:45 Melekler demisti ki: "Meryem, ALLAH seni kendisinden bir Söz ile müjdeliyor. Onun adi Meryem oglu Isa Mesih'tir. Dünyada da ahirette de önderlerdendir ve (Tanri'ya) yakin olanlardandir.

5. 3:52 Isa onlardan inkarci bir tavir sezince, "ALLAH yolunda kim bana yardimci olacak," dedi. Ögrencileri, "Biz ALLAH'in yardimcilariyiz; ALLAH'a inandik. Müslüman olusumuza tanik ol," diye karsilik verdiler.

6. 3:55 ALLAH Isa'ya söyle demisti: "Senin dünyadaki hayatina son verecegim ve kendime yükseltecegim. Seni inkar edenlerden kurtaracagim ve sana uyanlari Dirilis Gününe kadar inkar edenlerin üzerinde tutacagim. Sonra, dönüsünüz banadir ve anlasmazliga düstügünüz konularda aranizda ben hüküm verecegim."

7. 3:59 ALLAH'a göre Isa'nin örnegi, Adem'in örnegi gibidir; topraktan biçimlendirdikten sonra ona "Ol," dedi ve o da oldu.

8. 3:84 De ki: "ALLAH'a, bize indirilene, Ibrahim'e, Ismail'e, Ishak'a, Yakub'a ve torunlara indirilene; Musa'ya, Isa'ya ve peygamberlere Rab'leri tarafindan verilene inandik. Onlarin hiçbiri arasinda ayirim yapmayiz ve biz O'na teslim olanlariz."

9. 4:157 Ve ALLAH'in elçisi "Meryem oglu Isa Mesih'i öldürdük," demelerinden ötürü... Oysa onu öldürmediler ve onu asmadilar; fakat öyle yaptiklarini sandilar. Tüm mezhepler bu konuda kusku içindedir. Onlarin bu konuda bir bilgisi yok; sadece zanna uyuyorlar. Kesin olarak onu öldürmediler.

10. 4:163 Nuh'a ve ondan sonra gelen peygamberlere vahyettigimiz gibi sana da vahyettik. Ibrahim'e, Ismail'e, Ishak'a, Yakub'a ve soyuna, Isa'ya, Eyyub'a, Yunus'a, Harun'a, ve Süleyman'a da vahyetmis, Davud'a da Zebur vermistik.

11. 4:171 Kitaplilar! Dininizde siniri asmayin. ALLAH hakkinda yalniz gerçegi söyleyin. Meryem oglu Isa Mesih, sadece ALLAH'in elçisi ve Meryem'e gönderdigi kelimesi ve O'ndan gelen bir candir. ALLAH'a ve elçilerine inanin. "Üçtür," demeyin. Kendi yarariniz için buna son verin. Biricik tanri yalniz ALLAH'tir. O, çocuk sahibi olmaktan yücedir. Göklerde ve yerde ne varsa O'nundur. Vekil olarak ALLAH yeter

12. 5:46 Onlarin ardindan, önceki Tevrat'i dogrulayici olarak Meryem oglu Isa'yigönderdik. Ona, içinde hidayet ve isik bulunan, önceki Tevrat'i dogrulayan ve erdemliler için bir kilavuz ve ögüt olan Incil'i verdik.

13. 5:78 Israil ogullarinin inkarcilari, hem Davud'un hem Meryem oglu Isa'nindiliyle lanetlenmisti. Zira onlar isyan edip sinir tanimiyorlardi.

14. 5:110 ALLAH diyecek ki: Ey Meryem oglu Isa, sana ve annene bagisladigim nimetimi hatirla. Seni Kutsal Ruh ile desteklemistim; böylece besikteyken de yetiskin iken de halkla konusuyordun. Sana kitabi, bilgeligi, Tevrat'i ve Incili ögretmistim. Iznimle balçiktan kus heykeli yaratiyordun ve ona üfleyince de iznimle kus oluveriyordu. Körü ve cüzamliyi iznimle iyilestiriyordun. Yine benim iznimle ölüleri diriltiyordun. Israil ogullarina apaçik kanitlar götürmene ragmen, içlerindeki inkarcilar, "Bu apaçik bir büyüden baska bir sey degil," demislerdi de seni onlardan kurtarmistim.

15. 5:112 Havariler, "Meryem oglu Isa, Rabbin bize gökten bir ziyafet çekebilir mi," demislerdi. "Inaniyorsaniz ALLAH'a saygi gösterin," demisti.

16. 5:114 Meryem oglu Isa: "Tanrimiz, Rabbimiz, bize gökten bir ziyafet indir de hepimiz ve her birimiz için bir bayram ve Sen'den bir delil olsun. Bizi riziklandir. Sen en iyi rizik verensin," dedi.

17. 5:116 ALLAH söyle diyecek: "Ey Meryem oglu Isa, sen mi halka, ' ALLAH tan baska beni ve annemi de tanri edinin' dedin?" (Isa) söyle cevap verecek: "Sen yücesin, hakkim olmayan bir seyi söylemek bana yakismaz. Zaten böyle bir sey söylemis olsaydim sen bilirdin. Sen benim düsüncemi bilirsin; ancak ben senin düsünceni bilmem. Sen tüm gizemleri biliyorsun."

18. 6:85 Zekeriyya, Yahya, Isa ve Ilyas'a da... Hepsi de iyilerden idi.

19. 19:34 Iste, Meryem oglu Isa böyleydi. Hakkinda kuskuya düstükleri konunun gerçegi budur.

20. 33:7 Nebilerden (peygamberlerden) misak (söz) almistik. Senden, Nuh'tan, Ibrahim'den, Musa'dan ve Meryem oglu Isa'dan... Onlardan sapasaglam bir söz almistik

21. 42:13 Daha önce Nuh'a buyurdugu dini size yasa olarak belirledik. Sana vahyettigimiz gibi Ibrahim'e, Musa'ya ve Isa'ya da ögütledik: "Bu dini dogru tutun ve onda ayriliga düsmeyin." Fakat kendilerini çagirdigin sey, ortak kosanlara agir gelmektedir. ALLAH dileyeni kendine seçer ve kendisine yöneleni dogruya ulastirir

22. 43:63 Isa apaçik mucizelerle gelince demisti ki, "Size bilgelik, ve ayriliga düstügünüz konulara açiklama getirdim. ALLAH'i dinleyiniz ve bana uyunuz."

23. 57:27 Sonra onlarin pesinden, art arda elçilerimizi gönderdik. Meryem ogluIsa'yi da gönderdik ve ona Incil'i verdik. Onu izleyenlerin gönüllerine sefkat ve merhamet koyduk. Fakat, bizim kendileri için onaylamadigimiz bir ruhbanlik uydurdular. Halbuki onlardan sadece ALLAH'i hosnut edecek hususlara uymalarini istemistik. Üstelik ruhbanliga hakkiyla da uymadilar. Aralarindan inananlara ödüllerini verdik; ancak çoklari yoldan çikmislardi

24. 61:6 Hani Isa, halkina: "Ey Israil ogullari, ben, size gönderilmis ALLAH'in bir elçisiyim. Benden önceki Tevrat'i onaylayici ve benden sonra gelecek ve ismi daha çok övülen bir elçiyi müjdeliyorum." Sonra kendilerine apaçik delilleri gösterdiginde, "Bu apaçik bir büyüdür," dediler.

25. 61:14 Ey inananlar, ALLAH'i destekleyenler olun. Nasil ki Meryem oglu Isa,ögrencilerine, "ALLAH yolunda kim benim destekçilerim olur?" diye sormustu. Ögrencileri, "Biz ALLAH'in destekçileriyiz," demislerdi. Israil ogullarindan bir grup inandi, bir grup da inkar etti. Inananlari düsmanlarina karsi destekledik; onlar üstün geldiler.

Evet göründügü gibi sayisal olarak Adem ve Isa 25 defa geçmektedir. 3:59 ayetinde geçen esitik Kuran'a matematiksel olarakta yansımıştır.

Kuran'ın başlangıcından Adem ile Isa'nin birlikte geçtigi tek ayet olan 3:59'a kadar olan Adem ve Isa isimleri sayisal olarak yine esit sayida tam 7 defa geçmektedir. Adem ve İsa isimlerinin bu eşit yayılımı ayet dizilimlerin dahi kasıtlı olduğuna bir göstergedir.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu belli ki Kurandaki bu tarz uyumlardan rahatsız oluyorsunuz ve bu yüzden yalan iftirasında bulunmaya çalışıyorsunuz.

3:59 ALLAH'a göre Isa'nin örnegi, Adem'in örnegi gibidir; topraktan biçimlendirdikten sonra ona "Ol," dedi ve o da oldu.

Bu ayetlerde belirtilen "Isa Adem eşitliği" Kuran'a matematiksel olarak da yansimistir:

Evet göründügü gibi sayisal olarak Adem ve Isa 25 defa geçmektedir. 3:59 ayetinde geçen esitik Kuran'a matematiksel olarakta yansımıştır.

Kuran'ın başlangıcından Adem ile Isa'nin birlikte geçtigi tek ayet olan 3:59'a kadar olan Adem ve Isa isimleri sayisal olarak yine esit sayida tam 7 defa geçmektedir. Adem ve İsa isimlerinin bu eşit yayılımı ayet dizilimlerin dahi kasıtlı olduğuna bir göstergedir.

Kuranda ne söylediğini anlatamayan allah Aynı sayıda yer vermekle mi uğraşmış..

Kadın ve erkek diyerek o eşitliğide sağlamış mı?

KURAN İSA NIN DOĞMADIĞINI SÖYLEMEKTEDİR.ADEM GİBİ YARATILMIŞ.

Âl-i İmran, 59- Allah nezdinde İsa'nın durumu, Âdem'in durumu gibidir.

Allah onu topraktan yarattı. Sonra ona «Ol!» dedi ve oluverdi.

Âl-i İmran, 60- Gerçek Rabb'indendir, o halde şüphelenenlerden olma.

Bu surenin bu ayetlerinde Allah isa yıda Adem gibi topraktan yarattığını söylemiş

ve devamında da özellikle gerçek benim söylediğim dir.Kıvırmayın demektedir.

Bunun nedeni ilk dönemlerde de isanın topraktan yaratılmasını tuhaf bulanlar olduğu

ve konuda çok sesler çıktığı ve 60 ayetin geldiği açık beyan ortadadır.

Allah benim söylediğim doğrudur.susun bu konuyu kapatın demiştir.

Aslında kurana numara verenler

bu işlemi hangi yıllarda yaptılarsa

bu konunun detayı ve gizemini onlar daha iyi biliyorlar..

Benim düşünceme göre bu tamamlayıcılar yüzyıllar sonra ilave edildi.

Kuranın orjinalini yaktık demelerinin nedeni yavaş yavaş anlaşılmaktadır.

Yakmasalardı çok daha ilginç şeyler okuyacaktık bunlar düzeltilebilmiş halidir diye düşünüyorum.

Allah İsayı da Adem gibi topraktan yarattım diye söylemekle neyi kastetmektedir.

Gerçekten Topraktan yarattım demesi normal değil çünkü başka ayetlerde de Meryem i anlatmaktadır.

Ama işte görüyoruz ayet açık ol dedi oluverdi.

Muhammed aslında Tanrının Meryem’den olma oğlunun olmadığını

onu adem gibi topraktan mı yarattığını ima ediyor?

Buna itiraz edenlere de Muhammed gerçek rabbindendir diye söylüyor.

Tersini Düşünürsek Adem de Meryem gibi bir anneden doğdu demek olur.

Bu durum daha da karışık hale getirir olayı.

Sonuç ta..Bu söylenenlerden birinin yalan olduğu kesin..ikisinin de doğru olma ihtimali yoktur.

Eğer İsa yı Allah Adem gibi topraktan yarattı ve ol dedi oldu sözünü doğru kabul edersek,

Meryemle ilgili Allahın anlattıkları çöpe gitmek zorundadır.

Âl-i İmran, 42- Hani melekler: "Ey Meryem! Allah seni seçti, seni tertemiz yarattı ve seni dünya kadınlarına üstün kıldı.

MAİDE:46 - O peygamberlerin ardından, yanlarındaki Tevrat'ı doğrulayıcı olarak Meryem oğlu İsa'yı gönderdik

ve ona içinde hidayet ve nur olan, kendinden önceki Tevrat'ı tasdik eden

ve Allah'tan korkanlar için bir hidayet rehberi ve bir öğüt olan İncil'i verdik.

Diğer yandan Ademin İsa’nın Meryem’den doğduğu gibi bir anneden doğduğu anlamını çıkarılır.

Bu kez ademin çamurdu.kandı.balçıktı..suydu gibi elli çeşit yarattım dediği bütün ayetler geçersiz olur.

HİCR:26 - Andolsun ki biz insanı kuru bir çamurdan, şekillenmiş bir balçıktan yarattık.

HİCR:28 - dediğini hatırla: "Ben, kuru balçıktan, şekil verilmiş kokuşmuş çamurdan bir insan yaratacağım."

Hicr suresinde gördüğünüz gibi Kuranda yazanlar ve

Muhammed in söylediği şeyler aynı surede bile birbirini tutmadığı gibi peş peşe gelen ayet içinde de tutarsızdır.

Kuru çamur-balçık

Kuru balçık-kokuşmuş çamur

Bence Kuran Allahın gönderdiği bir kitap değildir diyelim daha kolay.

Çünkü birçok ayette olduğu gibi bu ayette çıkmaz sokak..Aşağı tükürsen bıyık.yukarı tükürsen sakal.Kuran ın Allahın yüceliğine zarar verdiği görülmektedir.Allahın Hristiyanları Musevileri ve Müslümanları affetmeyeceği bu kitapları Allah göndermiştir diyenleri cehennemde yakması kaçınılmazdır.

Sitelerde Paylaş

Topraktan yaratılmanın mecazi olduğunu kanıtlayan bir ayet o.

Çünkü İsa'nın da topraktan yaratıldığını söylüyor. Bak senden beklenmeyecek bir tespit.

Topraktan yaratılma toprağı elle şekillendirip fırına atmak değil.

Evrime göre de insan bu dünyada şekillendi, havada oluşmadı bu insan.

İnsan yıldız tozlarından meydana gelmiştir diyen bir bilim adamı ne kadar haklıysa, insan topraktan yaratılmıştır sözü de o kadar dogrudur.

Kadın ve erkek diyerek o eşitliğide sağlamış mı?

Kadın ve erkeğin eşit sayıda 23 adet geçtiği söyleniyor ama test etmedim.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Falan kelimenin şu kadar filan kelimenin bu kadar geçmesi mi önemli, yoksa içeriği mi?

Bakara/178. Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.

Kuran'da bu şekilde aşiret kanunları oldukça sen istediğin kadar "İşte bu kelimenin sayısı şu kelimenin sayısına eşit, şu mucizeye bak ya rabbim." de, biraz kafası çalışan insan sadece güler sana.

Sitelerde Paylaş

Madem önemli değil o halde ne diye "bu sayım yalan" "şu sayım yalan" diye eteğiniz tutuşuyor ?

Koy ver gitsin !

Ne tutuşacağım? Tutuşanın kim olduğu belli. İçeriğinden umudun kalmamış, kelime sayılarından medet umar hale gelmişsin. Sana göre bu put bu kitabı insanlar boş zamanlarında bulmaca çözsünler diye mi göndermiş?

Sitelerde Paylaş

İçeriği değil sizden umudumu kestiğimden işin matematiksel yönüne kayıyorum. Zira matematikte kıvırmak daha zor oluyor.

:)

Matematikte normalde kıvırmak yoktur ama müslümanlar bu işi de gayet güzel yapıyor, miras ayetleri, dünyanın ve göğün yaratılma karmaşası buna en iyi örnekler.

Sitelerde Paylaş
  • 5 years later...

Yerde olanların hepsini; sizin için yaratan O'dur. Sonra, göğe doğru yönelerek yedi gök olarak onları düzenlemiştir. O her şeyi bilir.Bakara 29

Ve üstünüze, yedi sağlam gök bina ettik.Nebe 12

Ve parıl parıl parıldayan bir kandil yaptık.Nebe 13

Rabbinizin bağışına, genişliği göklerle yer arası kadar olan ve Allah’a karşı gelmekten sakınanlar için hazırlanmış bulunan cennete koşun.Ali İmran 133

Doğrusu biz cinler, göğü yokladık, fakat onu sert bekçilerle, alev hüzmeleri ile doldurulmuş bulduk.”

Halbuki biz, göğün dinleyebileceğimiz yerlerinde oturuyorduk. Fakat şimdi, kim dinlemek isterse, kendisini gözetleyen bir alev hüzmeleri buluyor.Cin 8,9

Kuşkusuz biz dünya göğünü yıldızlarla süsledik.

İnatçı ve asi şeytantan koruduk.

Onlar artık yüce topluluğa kulak veremezler.Her yandan taşlanırlar.

Kovulup atılırlar, onlar için ahirette ardı arkası kesilmeyen bir azap vardır.

Yüce topluluktan bir söz kapan olursa, onu da delice bir alev izler.Saffat 6,7,8,9,10

Kuranda yedi kat gök derken elbette atmosferin katmanlarından söz edilmiyor.kuranın hiçbir yerinde evren anlamında bir sözcük yoktur.Kuranın ortaya koyduğu model düz bir yer ve yedi kat gökten oluşur.Yer ve gökler 6 günde yaratılmıştır.Gökler yerde olanların hepsinden sonra yaratılmıştır.Bu göklere de parlak bir kandil,yani Güneş yerleştirilmiştir.Ay ve yıldızlar yine yapılarak üste yerleştirilmişlerdir.Cennetin genişliği gökler yerin arası kadardır.Göğün oturulur yerlerine oturup yüce melekler topluluğu dinlemeye çalışan cinler alev toplarıyla vurulurlar.Yıldızlarla şeytanlar taşlanırlar.Yedi kat derken atmosferin katmanlarından söz ediliyor diyebilmek nasıl bir kafa yapısının ürünüdür.Güneş,Ay ve yıldızlar atmosferin katmanlarına mı yerleştirilmişler.

Kuranın fantastik ögelerle harmanlanmış yedi kat göğünde bilimsellik,evren,atmosfer katmanları aramaya çalışmak boşa bir çabadır,absürt,gülünç durumların ortaya çıkmasına neden olur.

Bu arada Kuranda çoklu evrenlerden söz edildiğini biliyor muydunuz?

Göklerde ve yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah çok bağışlayıcı, çok merhamet edicidir.Ali İmran 129

Kuranda gök sözcüğü evren anlamında kullanılmıştır.Ver gök sözcüğüne evren anlamı.

Evrenlerde ve yerde ne varsa hepsi Allah'ındır. Dilediğini bağışlar, dilediğine de azab eder. Allah çok bağışlayıcı, çok merhamet edicidir.Ali İmran 129

Artık çoklu evrenlerden söz eden bir Kuran ortaya çıktı.Kim Kuranda çoklu evrenlerden söz edilmiyor derse,Allahı inkar etmiş olur ve dinden çıkar.

Kendine müslüman diyenler kadar şu Kuranı bozan,değiştiren ve değiştirilmesinin önünü açan var mıdır?Ortalık farklı farklı Kuranlardan geçilmiyor.Tabi bunun nedeni şu.Kuranın yalan yanlış,saçmalıklarla dolu içeriği.Bunları ortadan kaldırmaya çalışınca da,Kuranı değiştirmek zorunda kalıyor ve sonuç olarak Allahın var olmadığını,Kuran insan yazımı olduğunu kabul edip yine dinden çıkıyorsun.Kuranın en büyük mucizesi de bu olsa gerek.Her türlü dinden çıkartıyor.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...