Jump to content

Yusuf İslam'ın Müslüman Oluş Hikayesi

Recommended Posts

Mevzu şöyle;

İslam’ı benimsemeden önce Malibu’da yüzüyordum. Birden, suyun üzerinde duracak gücümün kalmadığını hissettim. İşte o an ölümle karşılaştım. Ve o an "Tanrım, eğer beni kurtarırsan, sadece sana hizmet edeceğim" dedim. Derken küçük bir dalga beni ileriye doğru sürüklemeye başlayınca karaya dönebildim. İşte o zaman kaderin karşısında ne kadar güçsüz olduğumu anladım ve kendimi Tanrı’nın ellerine bıraktım. Sonra da Kuran’ı okudum.

İşte size bir kader saçmalığı...

Müslümanlığı kabul etmek için bu kadar saçma bir sebep olur mu yaa.Bi de islama göre en büyük günahlardan biri olarak sayılan Allah'a şart koşuyo...

Sitelerde Paylaş
Benim bildiğim Cat Stevens (Yusuf İslam) ikiz kulelere saldırıldıktan sonra İslamı gözden geçirmiş, bırakır falan gibi olmuştu.. Son durumu ne oldu bu soytarının?

evet doğrudur.gözden geçirrdiği doğru. islamdan vazgeçip geçmediğini ise bilinmiyor

Sitelerde Paylaş

Yusuf İslam'ın kendisine ait bir de internet sitesi var. Pek müslümanlıktan geçtiğini zannetmiyorum. Yukarıdaki hikayeyi ben de duymuştum.

Ama ben; onun ölümcül bir hastalığa yakalandığını, o sırada kardeşi doğu gezisinde Kur'anı bulduğunu ve ona verdiğini. O da, kur'anı okurken çok etkilendiğini ve müslüman olduğunu duymuştum. Müslüman olduktan sonra, iyileşmiş.

Başka bir spekilasyon da; aslında uyuşturucu bağımlısıymış. Müslüman gruplar ona yardım edeceklerini fakat, müslümanlığı seçtiği ve yaydığında onun yanında olacaklarını söylemişler. O da bu yüzden Müslümanlığı seçmiş falan.

Sitelerde Paylaş
Mevzu şöyle;

İslam’ı benimsemeden önce Malibu’da yüzüyordum. Birden, suyun üzerinde duracak gücümün kalmadığını hissettim. İşte o an ölümle karşılaştım. Ve o an "Tanrım, eğer beni kurtarırsan, sadece sana hizmet edeceğim" dedim. Derken küçük bir dalga beni ileriye doğru sürüklemeye başlayınca karaya dönebildim. İşte o zaman kaderin karşısında ne kadar güçsüz olduğumu anladım ve kendimi Tanrı’nın ellerine bıraktım. Sonra da Kuran’ı okudum.

Müslümanlığı kabul etmek için bu kadar saçma bir sebep olur mu yaa.Bi de islama göre en büyük günahlardan biri olarak sayılan Allah'a şart koşuyo...

Yusuf İslam'ın esas adı Cat Stevens'dır. Şarkıcıdır. Gitar çalar.. Şarkı besteler..

Babası Yunan Ortodoksu, annesi İsveçli bir Hristiyandır.

Çok çocuklu bir ailenin küçük çocuklarından biridir.

İslam'ı yukardaki nedenlerden dolayı seçmemiştir.

Kendisi aşağılık duyguları için büyüyen, hakir görülen, itilip kakılan bir gençlik döneminden geçmiş ve Müslüman'lar tarafından adam yerine konulunca İslam'ı araştırmış ve Müslüman olmayı yeğlemiştir.

İslam'ın Batı'lılara en cazip gelen tarafı bir cemaat oluşturmasıdır.

O cemaat içinde kimse kimseyi aşağılamaz.

Hristiyanlıkta bu cemaat kavramı yoktur..

Din Tanrı ile Hristiyanlar arasındaki bireysel bir olgudur..

Oysa Müslüman'ların birbirlerine ve dünyasal sorunlara bakış açısı çok farklıdır..

Arap ülkelerinin bir çoğunda kadınların İslam tarafından aşağılanmalarına rağmen, kadınlara olan cinsel tacizler, Batı'dan çok daha azdır.

Bu yüzden İslam'a geçmeyi düşünen Arap ülkelerinde yaşayan Avrupalı ve Amerika'lı kadınların varlığını biliyorum.

İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı din değiştirebiliyorlar..

Ama en önemli neden adam yerine konmaktır.

Sitelerde Paylaş
Yusuf İslam'ın esas adı Cat Stevens'dır. Şarkıcıdır. Gitar çalar.. Şarkı besteler..

Babası Yunan Ortodoksu, annesi İsveçli bir Hristiyandır.

Çok çocuklu bir ailenin küçük çocuklarından biridir.

İslam'ı yukardaki nedenlerden dolayı seçmemiştir.

Kendisi aşağılık duyguları için büyüyen, hakir görülen, itilip kakılan bir gençlik döneminden geçmiş ve Müslüman'lar tarafından adam yerine konulunca İslam'ı araştırmış ve Müslüman olmayı yeğlemiştir.

İslam'ın Batı'lılara en cazip gelen tarafı bir cemaat oluşturmasıdır.

O cemaat içinde kimse kimseyi aşağılamaz.

Hristiyanlıkta bu cemaat kavramı yoktur..

Din Tanrı ile Hristiyanlar arasındaki bireysel bir olgudur..

Oysa Müslüman'ların birbirlerine ve dünyasal sorunlara bakış açısı çok farklıdır..

Arap ülkelerinin bir çoğunda kadınların İslam tarafından aşağılanmalarına rağmen, kadınlara olan cinsel tacizler, Batı'dan çok daha azdır.

Bu yüzden İslam'a geçmeyi düşünen Arap ülkelerinde yaşayan Avrupalı ve Amerika'lı kadınların varlığını biliyorum.

İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı din değiştirebiliyorlar..

Ama en önemli neden adam yerine konmaktır.

Adam bizzat Türk gazeteciyle röportajı sırasında gazetecinin nasıl müslüman oldunuz sorusuna bu şekilde cevap vermiş...

tarihinde tnrsnr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yusuf İslam' ı batı medyası müslüman olduğu yıllarda çok eleştirmişlerdi. Bugün de durum farklı değil. Basının Hristiyanlığı savunuculuğu durumuna düşmesi kötü. Bunu Türk gazeteleri müslümanlık için de yapıyorlar. Sanki iki taraf da Allah' a daha çok yaranıyorlar.

Bir zaman M.Ali Clay' e de takmıştı medya bu Bin Ladin adisinin yaptığı eylemlerden sonra. Gençliğinde de çok kızılmış din değiştirdi diye eleştirilmişti ama bu bin Ladin' den sonra da dozajını değiştirmeden eleştirmeye kalktılar ve şöyle dediler :

Cnn muhabiri Mc. Oneil: ''Sn. Muhammed Ali, bu dehsetin meydana gelmesine sebep olan teröristlerle ayni dinin bir mensubu olarak neler hissediyorsunuz?

Muhammed Ali' nin cevabı çok manidar ve düşündürücüydü.

Muhammed ali: ''Siz (!) Hitler ile ayni dini paylasan bir mensup olarak neler hissediyorsaniz aynisini."

Muhabir ne mi oldu Fatal Error tabiki...

Sitelerde Paylaş
Adam bizzat Türk gazeteciyle röportajı sırasında gazetecinin nasıl müslüman oldunuz sorusuna bu şekilde cevap vermiş...

Sen vermişli konuşuyorsun.

BenLary King'in kendisi ile yaptığı röportajı izledim.

Bende miş yok..

Seninki uydurma..Mişli..

Sitelerde Paylaş
Mevzu şöyle;

Adam ölüyormuş, daha ne olsun... <_<

Sitelerde Paylaş
verdi diyeyim o zaman hürriyet gazetesinde okumuştum...

Kardeşim..

Ben adamın Lary King'le yaptığı ve bir saat süren röportajını başından sonuna kadar izledim.

Kendisi o zaman Londra'da idi ve Amerika'ya girmesine izin verilmemişti..

TV aracılığı ile kendisi ile Londra'dan mülakat yapılmıştı..

Böyle uydurma haberlerle adamı küçültüyorsunuz..

Sandığınızdan çok daha gururlu ve dürüst bir insan olduğunu bizzat gözlemledim.

Her Müslüman olanı kötü gözle görmek doğru değil..

İslam'ı seçenler her zaman sapık olmuyor...

Arada bir Yusuf İslam gibiler de çıkıyor..

Sitelerde Paylaş
Kardeşim..

Ben adamın Lary King'le yaptığı ve bir saat süren röportajını başından sonuna kadar izledim.

Kendisi o zaman Londra'da idi ve Amerika'ya girmesine izin verilmemişti..

TV aracılığı ile kendisi ile Londra'dan mülakat yapılmıştı..

Böyle uydurma haberlerle adamı küçültüyorsunuz..

Sandığınızdan çok daha gururlu ve dürüst bir insan olduğunu bizzat gözlemledim.

Her Müslüman olanı kötü gözle görmek doğru değil..

İslam'ı seçenler her zaman sapık olmuyor...

Arada bir Yusuf İslam gibiler de çıkıyor..

Niye adamı küçülteyim yaa.

Ben sadece adamın gazeteciye söylemiş olduklarını yazdım ve müslüman olma hikayesi bana saçma geldi onu

belirtmek istedim...

Sitelerde Paylaş
Niye adamı küçülteyim yaa.

Ben sadece adamın gazeteciye söylemiş olduklarını yazdım ve müslüman olma hikayesi bana saçma geldi onu

belirtmek istedim...

Ama yazdıkların yalan.. Uydurma dedikodu..

Doğrusunu öğrenmek istiyorsan araştırırsın.

Sitelerde Paylaş
Mevzu şöyle;

Cat Stevens'ın yüzerken ölüm tehlikesi geçirdikten sonra bir Tanrı'ya inandığı hakkında genel bir inanış var.

Bu inanışın nedeni Video Hits One da yaptığı mülakat.

Lary King ile yaptığı röportajda bundan bahsetmedi ve İslam'ı kardeşinden duyduğunu söyledi.

Bu haber doğru olsa bile bu olay üstüne Müslüman olmadı Cat Stevens.

Dinleri araştırdı. Budist olmak istedi. Zen Budizmi ile ilgilendi.

Tarot kardları ve astroloji ile fallarla ilgilendi..

Kardeşi David bir gün kendisine Kur'an hediye etti.

Ne olduysa ondan sonra oldu..

Cat Stevens aşağılık duyguları içinde olan dürüst bir insandı..

Dünyada bir şeyler yaratmak istiyordu.

İslam'ı araştırdıktan sonra Müslüman camiasının kendisini bağrına bastığını anladı ve hiç çekinmeden Müslüman oldu.

Hatta müziği ve bestelemeyi bıraktı..

30 yıla yakın müzikle hiç ilgilenmedi..

Bu hikaye Cat Stevens'in Müslüman olmasının başlangıcını belirtiyor. Yani bir ölüm tehlikesi geçirdiğini belirtiyor..

Ama Yusuf İslam daha çok bir arayış içinde idi ve dünyada bir şeyler başarmak istiyordu..

Yaşlıların bir çoğu İslam'a veya kendi dinlerine dönerler..

Nedeni de o ana kadar somut bir başarıları olmayanların başaracakları tek şey iyi bir dindar olmaktır.

Sitelerde Paylaş
Mevzu şöyle;

Tnrsnr'a haksızlık etmek istemiyorum..

Bana gücendi ise kendisinden özür diliyorum.

Onu kırmak istememiştim.

Yukardaki iletisini bir kaynağa dayanarak yazmış olduğuna eminim.

Ve öyle kaynakların olduğunu da biliyorum.

Aslında elbette kendisi gibi düşünüyorum ve kader saçmalığı kavramını paylaşıyorum.

Benim bütün vurgulamak istediğim, Cat Stevens'ın kader saçmalığından dolayı İslam'ı seçmememesidir.

Cat Stevens bir arayış içinde idi.. Ve bunu Lary King'le yaptığı röportajda açıkça belirtmişti.

Sorun Müslüman'ların daha sonra bu değerli müzikçinin Müslüman olma nedenini çarpıtmalarıdır..

Selamlar..

HACI

Sitelerde Paylaş

bu kader olayını hala anlamış değilimböyle saçma bir şeyömrü hayatımda duymadım

hacının eikleri mantıklı geliyor,fakat diğerleride mantıklı çünki bu aam çok zeki birimi sanki

o anbana aptal emesinlerdiye muha bire yalan söylemiş olabilir ve ayrıca diğerleri yalansa onlara değine bilirdi "bunlar saçmalık ben böyle birşey demedim diye" falan..

Sitelerde Paylaş
Tnrsnr'a haksızlık etmek istemiyorum..

Bana gücendi ise kendisinden özür diliyorum.

Onu kırmak istememiştim.

Yukardaki iletisini bir kaynağa dayanarak yazmış olduğuna eminim.

Ve öyle kaynakların olduğunu da biliyorum.

Aslında elbette kendisi gibi düşünüyorum ve kader saçmalığı kavramını paylaşıyorum.

Benim bütün vurgulamak istediğim, Cat Stevens'ın kader saçmalığından dolayı İslam'ı seçmememesidir.

Cat Stevens bir arayış içinde idi.. Ve bunu Lary King'le yaptığı röportajda açıkça belirtmişti.

Sorun Müslüman'ların daha sonra bu değerli müzikçinin Müslüman olma nedenini çarpıtmalarıdır..

Selamlar..

HACI

Önemli değil sonuçta gazetede her yazan şey doğru olmayabilir, çarpıtılmışta olabilir

Sonuçta isteyen detaylı araştırma yapabilir bu konu hakkında...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...