Jump to content

İslam hoşgörü dinidir ama dinden çıkarsan öldürürüz.

Recommended Posts

• İleti 214
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yüz ifadesi o kadar normal ki, önce başka biri seslendiriyor zannettim. ben öldürülür diyor diye dehşete düşüyorum, adam sadece tabi bunu devlet yapar biz yapamayız diyor. o kadar rahatlattı ki içimi.

üç şey dedi. öldürülme için. neleri kastediyor?

Abdullah bin Mesud (ra)’dan şöyle dediği rivayet edildi: Rasullullah (sav) buyurdu ki: Müslüman kişinin kanı ancak üç şey haricinde hela olmaz” Zina eden evli, nefse karşı nefis, dinini terk edip, cemaattan ayrılan kimse “Buhari ve Müslim rivayet etit.

Alıntıdır.

Sitelerde Paylaş

Abdullah bin Mesud (ra)’dan şöyle dediği rivayet edildi: Rasullullah (sav) buyurdu ki: Müslüman kişinin kanı ancak üç şey haricinde hela olmaz” Zina eden evli, nefse karşı nefis, dinini terk edip, cemaattan ayrılan kimse “Buhari ve Müslim rivayet etit.

Alıntıdır.

herşeyi özetleyen güzel bir hadis.recm i de kısas ı da irtidat ı da açıklıyor

Sitelerde Paylaş

herşeyi özetleyen güzel bir hadis.recm i de kısas ı da irtidat ı da açıklıyor

Güzel bir hadis dediğin

Tecavüzü yasallaştırmış

recm olmamak için kimse tecavüzü söyleyememiş..

Müslümanlar oldukça fazla akraba olmuşlar farkına varmadan...

İslamın işi zor..

Kuranı tutsan elinde kalıyor

Hadis zaten seç beğen al..akıllı işi değil..

İlerde hepsini reddedip

Budizm gibi yaşatmaya çalışabilirler yoksa

ellerinde kalacak..

Çünkü Bu toplumun en salak ı bile 50 yıl sonra

Bugünkü insanlardan daha akıllı olacak...

Bunları satacakları kimse bulamayacaklar

sermaye sınıfları yeni hikayeler çözümler bulmak zorundalar

Sitelerde Paylaş

Alıntıdır.

Üzerinden altı gün geçmiş, biraz geç oldu ama, kısası tamamen unutmuşum ben. Teşekkür ederim. Ve http://www.islamustu...onular/had.html linkinde de çok insani (!) açıklamalar yapıldığını fark ettim. İslamdan bir kez daha soğudum.

tarihinde acabacı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kangren olan el kesilmezse bütün vucudu kaplar.

Kangren teşhisi koymak için elinde bilgileri bizimle paylaş ta eğer ikna olmazsak seni keseriz. Dünyadan bir şuur fukarası eksilmiiş olur. Bir kişilik Oksijen ve kaynak yaratmış oluruz.

Sitelerde Paylaş

İrtidad, vatana ihanet gibidir.

Kangren olan el kesilmezse bütün vucudu kaplar.

öyle değil o, dinden çıktı öldürün hemen, bi kere dinde miydi acaba, sorsak burdaki pek çok ateist eskiden dini bütün müslümanlardı, kuran kusuna gitmiştir, din kültüründe hep beş almıştır, dedesi ile bayram namazlarında hep ön saftaydı, sonra aydınlandı.

farzı misal dinde bile olsa evvelinde, sonradan çıkmış olsa, bir tebliğ süreci var, islam tebliği kolay, iki a4 kağıdı kadar kısa bir iş değil.

Alıntıdır.

Konunun önemine binaen bu cevapları yeniden yayınlamakta fayda var.

Dinden çıkan öldürülür mü sorusunun çerçevesini bu cevaplar aşağı yukarı belirlemiş gibi.

Benim anladığım, dinden çıkan öldürülmez. Dinden çıkan kişi, bazı durumlarda öldürülür.

Bu ikisi arasında büyük fark olduğunu düşünüyorum.

Dinden çıkma ana neden değil, etken gibi durmakta.Ayrıntılar incelendiğinde herşey daha netleşecektir.

Sitelerde Paylaş

Hristiyanken müslüman olan birisi de vatana ihanet etmiş gibidir, o zaman hristiyanlar müslüman olanların kafasını kessinler.

Kesişin durun.

Bu dünyaya kafa kesmekten başka birşey getirmediniz ki.

Adamlar hala bu vahşiliğe kılıf arıyor.

Allahsızlar hep kötü gibi gösteriliyor, ALlah'ı olmayanın vicdanı da olmaz gibi ama ben bakıyorum da nedense Allah'a inananlar öbürlerinden daha fazla zulüm yapıyorlar, bir de bu harun yahyacılar yazmışlar bir yere Darwinizim şeytan işidir falan diye, darwinistler yahudileri, sakatları bilmem ne öldürdüler halbuki sakatları korumalıyız, onları tedavi etmeliyiz diye yazmışlar ya madem harun yahya sakatları bu kadar düşünüyor adamın geliri bilmem kaç ülkenin milli gelirinden daha fazla, o zaman sen balsaydın, tedavi ettirseydin sakatları kardeşim, adamın kime ne faydası olmuş da utanmadann bunları yazıyor ya zavallı Darwin doğanın mekanizmasını açıklamak için uğraşıyor ama bunlar yahudi katliamından tutun da sakat katliamına kadar herşeyden Darwin'i sorumlu tutmaya başladılar.

Sitelerde Paylaş

Allahsızlar hep kötü gibi gösteriliyor, ALlah'ı olmayanın vicdanı da olmaz gibi ama ben bakıyorum da nedense Allah'a inananlar öbürlerinden daha fazla zulüm yapıyorlar, bir de bu harun yahyacılar yazmışlar bir yere Darwinizim şeytan işidir falan diye, darwinistler yahudileri, sakatları bilmem ne öldürdüler halbuki sakatları korumalıyız, onları tedavi etmeliyiz diye yazmışlar ya madem harun yahya sakatları bu kadar düşünüyor adamın geliri bilmem kaç ülkenin milli gelirinden daha fazla, o zaman sen balsaydın, tedavi ettirseydin sakatları kardeşim, adamın kime ne faydası olmuş da utanmadann bunları yazıyor ya zavallı Darwin doğanın mekanizmasını açıklamak için uğraşıyor ama bunlar yahudi katliamından tutun da sakat katliamına kadar herşeyden Darwin'i sorumlu tutmaya başladılar.

Doğal seçilimi kabul eden birisinin sağlamları seçip (sağ bırakıp) sakatları elemesi (öldürmesi) kendi içinde tutarlıdır.

Sitelerde Paylaş

Dinden çıkan öldürülür mü sorusunun çerçevesini bu cevaplar aşağı yukarı belirlemiş gibi.

Benim anladığım, dinden çıkan öldürülmez. Dinden çıkan kişi, bazı durumlarda öldürülür.

Dinden çıkma ana neden değil, etken gibi durmakta.Ayrıntılar incelendiğinde herşey daha netleşecektir.

Evet senden beklenecek bir davranış.Şaşırmadım. Roman havası açayım da kıvırmaya başla.

Bu mızrak çuvala sığmıyor ne zaman anlayacaksın? Mürted olan kişi hiçbir şey yapmasa dahi öldürülür ANLAMIYOR MUSUN?

Sitelerde Paylaş

Ben sana ayrıntıları anlatayım: Dinden çıkan geri dönmezse öldürülür. Başka bir şart, etken, ayrıntı, vs yoktur.

Mafyadan farkı nedir?

Sitelerde Paylaş

Evet senden beklenecek bir davranış.Şaşırmadım. Roman havası açayım da kıvırmaya başla.

Bu mızrak çuvala sığmıyor ne zaman anlayacaksın? Mürted olan kişi hiçbir şey yapmasa dahi öldürülür ANLAMIYOR MUSUN?

Senin anlamak istediğin gibi anlamıyorum. Olaylara sebep, sonuç ilişkisiyle bakarım. Sende dene.Ateist olucaksın bide.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...