Jump to content

İslam hoşgörü dinidir ama dinden çıkarsan öldürürüz.

Recommended Posts

Cübbeli kardeşim.Bu sadece bir fikirdir.Bir müslümanın fikirlerimi eşeltirmesi veli nimettir.Bu eleştirilerle kendi nefsimi, sorgulayıp en doğruyu bulacağıma inanıyorum.

atılan bir müslüman dinden çıkarsa ve ateist olarak Allah'ın huzuruna varırsa bu kişinin cezası nedir?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 214
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kaç ateiste sordum ,sor vicdanına Tanrı adaletsiz olurmu diye.Hiçbiri cevap veremedi ve cevap yerine kuranda adalet ne gezer dedi.

Yahu Kuranda yazmıyor mu kafir bir insanın yaptıklarının boşa gideceği, sen ise adaletten bahsediyorsun.

Allaha inanmadı diye ömrü iyiliklerle geçmiş bir insanı ebedi cehenneme atacaksın sonra da adaletten bahsedeceksin

Sonra Allahın şeytanla yaptığı iddia da ayrı bir konu tabii.

Sitelerde Paylaş

atılan bir müslüman dinden çıkarsa ve ateist olarak Allah'ın huzuruna varırsa bu kişinin cezası nedir?

Durumları ayetle sabittir.şeytana uymuş kişilerdir,Dünyada bulundukları makamdan indirilirler, aşağılanırlar, ahirette amelleri geçersizidir ve cehennemde ebedidirler.

Bakara 217

Elmalılı (sadeleştirilmiş) : Sana haram ay ve onda savaşma hakkında soru yöneltiyorlar. De ki: «Onda savaş, büyük bir günahtır. Allah yolundan engellemek, O'nu inkar etmek, Mescid-i Haram'a gidişi engellemek ve halkını oradan çıkarmak ise, Allah katında daha büyük bir günahtır. Fitne ise, adam öldürmekten daha büyük bir kötülüktür. Onlar güçleri yeterse, sizi dininizden döndürmek için sizinle savaşı sürdürürler, sizden her kim de dininden döner ve kafir olarak ölürse, bunların yaptığı bütün iyi işler dünya ve ahirette boşa gitmiştir ve artık onlar cehennemliktirler, hep orada sonsuza kadar kalacaklardır.

Maide 54

Elmalılı (sadeleştirilmiş) : Ey iman edenler, içinizden kim dininden dönerse, duysun: Allah onların yerine, kendisinin sevdiği, onların da kendisini seveceği, mü'minlere karşı boyunları aşağıda, kafirlere karşı başları yukarıda, Allah yolunda savaşan, dil uzatanın kınamasından korkmayan bir kavim getirir. İşte o, Allah'ın bir lütfudur ki, onu dilediğine verir. Allah, ihsanı bol, herşeyi bilendir.

Muhammed 25

Elmalılı (sadeleştirilmiş) : Haberiniz olsun ki, kendilerine doğru yol belli olduktan sonra gerisin geri küfre dönenlere, şeytan fit vermiş ve onları uzun uzun emellere düşürmüştür.

Sitelerde Paylaş

Yahu Kuranda yazmıyor mu kafir bir insanın yaptıklarının boşa gideceği, sen ise adaletten bahsediyorsun.

Allaha inanmadı diye ömrü iyiliklerle geçmiş bir insanı ebedi cehenneme atacaksın sonra da adaletten bahsedeceksin

Sonra Allahın şeytanla yaptığı iddia da ayrı bir konu tabii.

Kuran da Allahın adaletli olduğu da yazıyor.Sen nefsine uyup adaletsiz olduğuna inanmak istiyorsan ben ne yapabilirim.
Sitelerde Paylaş

Kuran da Allahın adaletli olduğu da yazıyor.Sen nefsine uyup adaletsiz olduğuna inanmak istiyorsan ben ne yapabilirim.

Nefsine uymak ne demektir? Yani gerçekte bir tanrı var biz de bunun farkındayız ve nefsimiz dünya zevklerine daha düşkün olduğu için tanrıyı reddediyoruz. Kurtulun bu saflıktan. Kurtulun bu ortaçağ edebiyatından.

Sitelerde Paylaş

sen de resmindeki sanatçıya ve diğer ateistlere safça hayranlık duyup onlar gibi davranmayı bırak bu batı hayranlığını bırak

Normalde insanlar iyiye, güzele hayranlık duyarlar ama sizde tam tersi oluyor, 1400 yıl önceki cahil ve vahşi araplara hayranlık duyuyorsunuz. Bu kafayla batıda doğmuş olsaydınız aynı hayranlığı bu sefer yahudilere duyacaktınız, yahudi peygamberlere tapacaktınız.

Sitelerde Paylaş

biz 1400 yıl önceki cahil ve vahşi araplara değil onları medeni bir topluluk(ortaçağda araplar gerçek anlamda bir bilim,kültür deviydi) haline getiren HZ.MUHAMMED'E hayranlık besleriz ve tek idolümüz odur.

ben batı hayranlığını bırak derken sadece ateistliğini değil türk kimliğinden uzaklaşıp bir batılı gibi yaşamaya başlamasını eleştiriyordum.aynı şeyi bir müslüman yapsa yine eleştirirdim.zaten tüm türkiye bu halde maalesef.

Sitelerde Paylaş

biz 1400 yıl önceki cahil ve vahşi araplara değil onları medeni bir topluluk(ortaçağda araplar gerçek anlamda bir bilim,kültür deviydi) haline getiren HZ.MUHAMMED'E hayranlık besleriz ve tek idolümüz odur.

ben batı hayranlığını bırak derken sadece ateistliğini değil türk kimliğinden uzaklaşıp bir batılı gibi yaşamaya başlamasını eleştiriyordum.aynı şeyi bir müslüman yapsa yine eleştirirdim.zaten tüm türkiye bu halde maalesef.

1.

isim

Çok tanrılı dinlerde tapınılacak nesne

http://tdk.gov.tr/

http://translate.goo....tr/#en/tr/idol

Sitelerde Paylaş

Ortaçağda araplar hala berbat, ilkel, rezil ve pislik bir takım kabilelerdi. Emevi devrinde yaptıkları talanlar ve katliamlardan sonra, ganimeti paylaşma derdiyle bin parça olmuş, rezil ve perişan olmuşlardı.

Bu dönemde ortaya çıkan ve Arap olmayan, arapların kılıç zoruyla müslüman ettiği başkaları, bir şekilde islam denen yoz arap kültüründen bir yere kadar sıyrılmayı başarmıştı. Senin dediklerinde Türkler filan gibi, bu milletlerdir, araplar değil.

Sitelerde Paylaş

sen de resmindeki sanatçıya ve diğer ateistlere safça hayranlık duyup onlar gibi davranmayı bırak bu batı hayranlığını bırak

Batı hayranlığı saçmalığını da bırakın. John Lennon bir sanatçıydı. Hangi milletten olduğu öenmli değil. Evrensele ulaşmış insanların oralardan çıkması tesadüf olamayacağı için batılı olmak iyi bir şeydir. Keşke Araplardan çıksaydı da onların peşinden gitseydik. Yobazlar

Sitelerde Paylaş

Batı hayranlığı saçmalığını da bırakın. John Lennon bir sanatçıydı. Hangi milletten olduğu öenmli değil. Evrensele ulaşmış insanların oralardan çıkması tesadüf olamayacağı için batılı olmak iyi bir şeydir. Keşke Araplardan çıksaydı da onların peşinden gitseydik. Yobazlar

devam et batılılaşmaya.bir de atatürkçüyüz derler.dükkan isimlerine bir bak ama şehrinde gezerken.türkiye ye mi benziyor amerikaya mı

Sitelerde Paylaş

devam et batılılaşmaya.bir de atatürkçüyüz derler.dükkan isimlerine bir bak ama şehrinde gezerken.türkiye ye mi benziyor amerikaya mı

Memleketin %99'u müslüman. Herhalde bir tek o dükkan sahipleri ateist. İsersen bu dükkanlardan birisine gidip sahibine ateist misin diye bir sor.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Ne var dükkan isimlerinde anlamadım. Batılılaşmayı insanlar şekilsel algılamışsa bu benim suçum değil. Özünü kaybetme edebiyatını da bırakın. İngilizce dünyanın en çok konuştuğu dil. Tabi bunu bilinçli kullanmak gerekiyor. Türkçe Osmanlı'nın gazabında yokolmadıysa bu saatten sonra kimse yok edemez. dükkan isimleri özenti dolayısıyla ingilizce diye bu kimseye zarar vermez ama tabi ki bilinçli olmak gerek. Şekilsel batı özentisi kimseye fayda vermez.

Sitelerde Paylaş

Bizimkiler batının dansını, kıyafetini, müziğini almıştır. Teknolojisini ise seyretmekle yetinmiştir.

Bizim daha iyi kıyafet, dans ve müziğimiz mi vardı? Hem olsa bile her batı müziğini dinleyip yaygın medeniyetin ulaştığı güzel ve kullanışlı kıyafetleri giyen kişiye de şekilci diyemezsin. Bunlar hoş şeyler. Şekilci deyip bunları kötülemen asıl şekilcilik olur. Teknolojiden yararlanmak iyi ama ithalata açık bir pazar oluşumuz gerçekten bir utanç.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...