Jump to content

Müslümanlar az toplanın hele

Recommended Posts

Hani tüm müslümanların bize dedikleri (Reformist olsun selefi olsun hanefi olsun) müslüman olun yoksa cehenneme gideceksiniz.

Abicim hadi karar verdim diyelim müslüman olacağım.

Hanginize güveneceğim? Hepinizin argümanları var. Selefi diyor ki biz hem tasavvufu reddediyoruz hem de ehli sünnetiz. Hanefi diyor ki biz eskiden beri vardık alimlerin mezhebiyiz. Edip Yüksel diyor ki İslam akıl dinidir diyor ve çok güzel göstermeye çalışıyor. Hanefi diyor ki Hadisler olmazsa İslamın büyük kısmı biter diyor kendince haklı tabi. Edip Yüksel diyor ki bir sürü çatışma var birbirini seven 4 mezhep bile zamanında çarpışmışlardır (Bildiğiniz çatışma, mürted falan ilan etme) . Bir de geliyor deve sidiği falan filan o da kendine göre haklı. Ben kime güveneceğim?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 292
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hani tüm müslümanların bize dedikleri (Reformist olsun selefi olsun hanefi olsun) müslüman olun yoksa cehenneme gideceksiniz.

Abicim hadi karar verdim diyelim müslüman olacağım.

Hanginize güveneceğim? Hepinizin argümanları var. Selefi diyor ki biz hem tasavvufu reddediyoruz hem de ehli sünnetiz. Hanefi diyor ki biz eskiden beri vardık alimlerin mezhebiyiz. Edip Yüksel diyor ki İslam akıl dinidir diyor ve çok güzel göstermeye çalışıyor. Hanefi diyor ki Hadisler olmazsa İslamın büyük kısmı biter diyor kendince haklı tabi. Edip Yüksel diyor ki bir sürü çatışma var birbirini seven 4 mezhep bile zamanında çarpışmışlardır (Bildiğiniz çatışma, mürted falan ilan etme) . Bir de geliyor deve sidiği falan filan o da kendine göre haklı. Ben kime güveneceğim?

Şeker kardeşim,

4 tane Kuran yok. 1tane Kuran var. Kurandan gerisi safsata.

Sitelerde Paylaş

Şeker kardeşim,

4 tane Kuran yok. 1tane Kuran var. Kurandan gerisi safsata.

Sen biliyorsun o zaman, sana soralım.

1) Kölelik var mı?

2) 4 eş alabilir miyiz?

3) İsyan etmesinden ŞÜPHELENDİĞİMİZ kadınları dövebilir miyiz?

4) Hristiyan ve Yahudiler müslüman olmadan ölürlerse cennete gidebilir mi?

5) Yıldızla şeytan taşlanır mı?

6) 3 şahitli bir zina davasında, zinayı gören bu 3 kişiye 80 sopa mı vuracağız?

7) Hayatında hiç kötülük yapmamış ve çok da iyilik yapmış bir dinsiz cennete gidebilir mi?

8) Kuran'da tecavüzün cezası ne?

9) Müslüman cariye ile ilişkisinden kınanır mı (cinsel ilişkiye girebilir mi)?

Sorulara atlamadan cevap veriniz ki biz de öğrenelim eğriyi doğruyu.

Devamı gelecek eğer cevap verebilirsen

Sitelerde Paylaş

Sen biliyorsun o zaman, sana soralım.

1) Kölelik var mı? var

2) 4 eş alabilir miyiz? evet

3) İsyan etmesinden ŞÜPHELENDİĞİMİZ kadınları dövebilir miyiz? evet dövmenin de kuralı var

4) Hristiyan ve Yahudiler müslüman olmadan ölürlerse cennete gidebilir mi? hayır

5) Yıldızla şeytan taşlanır mı? evet.meteor gezegen yıldız ayrımı yeni bir ayrımdır

6) 3 şahitli bir zina davasında, zinayı gören bu 3 kişiye 80 sopa mı vuracağız? hikmet devreye girebilir duruma göre delile göre

7) Hayatında hiç kötülük yapmamış ve çok da iyilik yapmış bir dinsiz cennete gidebilir mi? hayır

8) Kuran'da tecavüzün cezası ne? evliyse recm.bekarsa değnek+verdiği psikolojik zararların cezası

9) Müslüman cariye ile ilişkisinden kınanır mı (cinsel ilişkiye girebilir mi)?hayır kınanmaz

Sorulara atlamadan cevap veriniz ki biz de öğrenelim eğriyi doğruyu.

Devamı gelecek eğer cevap verebilirsen

Sitelerde Paylaş

Muadh,

Ayet verir misin, konumuz Kuran'dı zaten dikkat edersen Kuran'da tecavüzün cezasını soruyorum?

8) Kuran'da tecavüzün cezası ne? evliyse recm.bekarsa değnek+verdiği psikolojik zararların cezası

Not:Genelde samimi cevaplar ama 3 şahit olayında samimi bulmadım. Nur suresi oradayken o doğruyu söyleyen 3 şahidi Muhammed gelse kimsenin elinden alamaz ve 80 er sopa yerler ayrıca sapkın ilan edilirler ayrıca (bir daha :) ) ölene kadar şahitlikleri kabul edilmez. Allah ın emri çünkü... ancak aklın almadığı için sen bile ayeti saptırmaya çalışıyorsun.

Sitelerde Paylaş

recm ve değnek cezası kur'an ve sünnetten zinanın karşılığı olan cezalar.psikolojik zarara ceza verilmesinin delili de şu ayet

Eğer ceza vermek isterseniz size ne yapıldıysa onun dengiyle ceza verin. Katlanacak olursanız kuşkusuz bu, katlananlar için daha iyidir.” (Nahl 126)

Sitelerde Paylaş
Not:Genelde samimi cevaplar ama 3 şahit olayında samimi bulmadım. Nur suresi oradayken o doğruyu söyleyen 3 şahidi Muhammed gelse kimsenin elinden alamaz ve 80 er sopa yerler ayrıca sapkın ilan edilirler ayrıca (bir daha :) ) ölene kadar şahitlikleri kabul edilmez. Allah ın emri çünkü... ancak aklın almadığı için sen bile ayeti saptırmaya çalışıyorsun.

bildiğim kadarıyla kadın hamileyse 4 şahide gerek duyulmaz böyle durumlar da olabilir demek istedim.her davanın kendine özel koşulları vardır.

Sitelerde Paylaş

recm ve değnek cezası kur'an ve sünnetten zinanın karşılığı olan cezalar.psikolojik zarara ceza verilmesinin delili de şu ayet

Eğer ceza vermek isterseniz size ne yapıldıysa onun dengiyle ceza verin. Katlanacak olursanız kuşkusuz bu, katlananlar için daha iyidir.” (Nahl 126)

Bu ayetten hareket edersek tecavüz edene tecavüz etmemiz lazım.

Malımızı çalanın malını çalmamız lazım.

Yani tecavüz edeni öldürün ne yapsak çıkmıyor hatta komik bir durum çıkıyor

Sitelerde Paylaş

Bu ayet diğer ayetleri tamamlayıcı mı olur?

hangi suçlarda geçerli olcak..?

Alay etti sende alay et..gibi mi?

çok anlamlı gibi görünmüyor.. biraz açabilirmisin?

Sitelerde Paylaş

Bu ayetten hareket edersek tecavüz edene tecavüz etmemiz lazım.

Malımızı çalanın malını çalmamız lazım.

a kümesi b kümesine eşittir demek

a={ 1,2,3} b={1,2,3}

a kümesi b kümesine denktir demek

a={1,2,3} b={ 5,6,7}

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Koltuk bu zina işi karmaşık dediğim gibi..

İslamın hukuksuzluğunu yazıyorum..

ama burda yazdıkça başka bir sorun çıkıyor..

o nedenle acele etmiyorum..

yani basit 100 veya 80 sopadan başka şeylerde çıkıyor

tecavüz vb gibi..

ondan acele etme dedim..

uygulamalar bile hep farklı olmuş..

Sitelerde Paylaş

Koltuk bu zina işi karmaşık dediğim gibi..

İslamın hukuksuzluğunu yazıyorum..

ama burda yazdıkça başka bir sorun çıkıyor..

o nedenle acele etmiyorum..

yani basit 100 veya 80 sopadan başka şeylerde çıkıyor

tecavüz vb gibi..

ondan acele etme dedim..

uygulamalar bile hep farklı olmuş..

Sitelerde Paylaş

bildiğim kadarıyla kadın hamileyse 4 şahide gerek duyulmaz böyle durumlar da olabilir demek istedim.her davanın kendine özel koşulları vardır.

o gün kimden hamile olduğunu anlama tekniği yok..şahit yerine geçemez..

ama uygulanmış olabilir..işine gelen biri uygulamıştır

Sitelerde Paylaş

Maide 54:Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse, (bilin ki) Allah onların yerine öyle bir topluluk getirir ki,

• Allah onları sever, onlar da Allah’ı severler.
  • Onlar mü’minlere karşı alçak gönüllü, kâfirlere karşı güçlü ve onurludurlar.
  • Allah yolunda cihad ederler. (Bu yolda) hiçbir kınayıcının kınamasından da korkmazlar.

İşte bu, Allah’ın bir lütfudur. Onu dilediğine verir. Allah, lütfu geniş olandır, hakkıyla bilendir.

İşte doğru cemaat bu cemaattir

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...