Jump to content

İnanırlara Bir Soru

Recommended Posts

Evet bende kuranın her insanın kalbinde kodlu olduğunu düşünüyorum.Ama nefsini öne çıkaranlar bunu farkedemiyor.Mesela içimizdeki ses, yaratıcının kesinlikle adaletli olduğunu ,adaletsiz bir yaratıcının olamayacağını düşünür.Ateistlerde böyle düşünür.Kuranda Allah adaletlidir ayeti geçer.Ama ateistler nefislerine uyup,adaletsiz dir iftirası atarlar.Nefs tanrısına tapıp,içlerindeki kuranı dinlemezler.Yaratıcının adaleletli olduğunu iç sesleri söylediği halde, Kurandaki ayetide gördükleri halde,adeletsiz yaratıcı arayışına girip batağa sürüklenirler.
Sitelerde Paylaş

Müslümanlar Kur-ani anlasalardi eger, ne bugün ölülerin arkasindan okurlardi, ne bugün seyhler hacilar hocalar tarikatlar olurdu nede cihat ettigini sanan örgütler olurdu. O kadar cahil kalmiski müslüman halk daha beynini calistirmaktan bile aciz. Yani bu ayeti herkes anlamaz gel gidelim bunu akil sahiplerine soralim diyecek hale gelmisler.

Gerek Islamiyet gerekse diger dinlerin karsilikli olarak carpismalari ve savasmalarida hep bu sebeplerden ötürüdür. Hakikatten o kadar uzaklarki bütün peygamberlerin ayni amac ugruna geldiklerini bile düsünemiyorlar.

Ateist degilim ama onlara hak veriyorum. Etrafina söyle bir bakiyor adam, ya kardesim bu adamlarin hepsi akilsiz ve insanogluna faydayi birak zararlari cok. Resmen dünyanin sirtinda yük gibiler diye düsünür. Sayet akilli bir insaninda düsünecegi budur.

Bugün herkes bilirki; Galileo,Einstein, Darwin, Newton, Hawking ve bunun gibi kendilerini bilime adamis, insanliga hizmete adamis insanlar dinci kesim tarafindan sürekli dislanmis ve hor görülmüs. Inandiklari seylere dahi kisitlamalar getirmisler. Kimini hapishaneye atmislar kiminide deli ilan etmisler. Müslümanlar keza darwinin yaptigi bir cöpü bile yapamazken sürekli saldirmis ve yerden yere vurmustur adami kendi capinda.

Bulundugum ülkenin %99 u ateist. Keza bazi bayanlar gidip araplarla evlilik yaptiktan sonra islamiyete giriyorlar. Sonra ne görürsün, arap kiyafetleri ile dolasiyorlar etrafta. Sanki Allah emretmis. Sordum dedim bu araplar Muhammed den öncede böyle giyiniyordu. Ne alakasi var bunun Islam ile. Yok kafa basmiyor artik. Cünkü artik bir örümcegi var kafasini yiyip kemiren. Pakistanli ile evli birini gördüm. Pakistan kiyafetleri giyiyor. Ya sordum niye böyle giyiniyorsun. Yok dinin geregi. Dedim ayni kiyafeti hindularda giyiyor ama yok öylede inatci olmuslar.

Off birde ellerinde misvaklar. Dis macunu ve Dis fircasi sagliga zararliymis. Aklini örümcek yemiski dahada düsünemiyor 600 lü yillarda kullanilabilecek en güzel arac oldugunu misvakin. Magara adamida götünü tasla yaprakla silmis. Bu onun günü gelip kagit kullanmayacagi anlamina gelmez.

Bir gün cuma namazina kostum, yazdi ve terlemisim epey bi. neyse kostum ve gördümki vardigimda namaz basliyordu. Neyse kildim namazi ve geri is yerine gidecem. Yanimda bir arap dur dedi. Ne oldu dedim. Dedi secdeye giderken elini böyle koyacan. O niye dedim. Dedi peygamber efendimiz böyle koyuyormus. Ya bi s....r g..t diyecektim ki neyse dedim kalktim cektim ve ciktim camidem.

Su anda bu olanlar beni o kadar etkilediki, bazen soruyorum kendime, ulan camiye gitmesemmi, ne isim var benim bunlarin arasinda. Iclerinden sorsam belki bazilari ayin dünyanin uydusu oldugunu bile bilmiyordur. Ne isim var diye soruyorum hala.

Sitelerde Paylaş

Çok basit.Dünya bir sınav yeri değil mi ? Allah mesajında açık bir şekilde ben size elçi gönderdim ve siz bu elçiye inanmazsanız inkar ederseniz doğal olarak benim sözlerimi inkar edersiniz bunun sonucunda da bu inkarı sürdürmeye devam ederseniz ve bu şekilde ölürseniz size verilecek ceza budur diye belirtmiş.

Gayet mantıklı bir süreç inanan insan için.İnanmayan insanın da bu konuyu düşünmesine gerek yok.

Sana telkin edilen zırvaları tekrarlamaktan başka bir işe yaramıyor musun?

Evet bende kuranın her insanın kalbinde kodlu olduğunu düşünüyorum.Ama nefsini öne çıkaranlar bunu farkedemiyor.Mesela içimizdeki ses, yaratıcının kesinlikle adaletli olduğunu ,adaletsiz bir yaratıcının olamayacağını düşünür.Ateistlerde böyle düşünür.Kuranda Allah adaletlidir ayeti geçer.Ama ateistler nefislerine uyup,adaletsiz dir iftirası atarlar.Nefs tanrısına tapıp,içlerindeki kuranı dinlemezler.Yaratıcının adaleletli olduğunu iç sesleri söylediği halde, Kurandaki ayetide gördükleri halde,adeletsiz yaratıcı arayışına girip batağa sürüklenirler.

Bir insana inanmayan birinin sonsuza kadar yakılmasının hangi adalet anlayışıyla bağdaştırabiliyorsun? Sizin sözlükte adaletin farklı bir tanımı var galiba.

O içindeki ses de senin önyargıların, seni doğarken başka şekilde programlasalardı bu sefer de farklı bir ses duyacaktın. Mesela İslam öncesi Arap yarımadasında yaşasaydın bu ses sana putların gerçek tanrılar olduğunu söyleyecekti ve sen de bunun hiç farkına varmayacaktın, senin gibiler kendi başına düşünemez, sadece telkin edilenleri tekrarlar, telkin edilen sınırlar içinde düşünür, bunu da tarafsız düşünme sanır.

Sitelerde Paylaş

Cehenneme insan lazımsa kendi soyundan bol bol doğurt at ateşe, edepsizler ateşe adam atmak ne demek, miğdesizler, onursuzlar, cahil katiller, çocuk gelin düzücüler, kokuşmuş arap kıçı yalayıcıları.

bu isyanın seni elbet bi gün doğru yolu buldurcak tövbe et allah bağışlayandır
Sitelerde Paylaş

bu isyanın seni elbet bi gün doğru yolu buldurcak tövbe et allah bağışlayandır

Çocuk!

İsyan dediğin senin karşına çıkıp sana sahip olmaya çalışana üzerinde baskı kurana karşı yapılır, seninle hiç muhattap olmamış birine isyan edilmez, birileri sana laf taşır sende olaflar boy boy seni.. dersin, buna isyan denmez, papucuma konuş denir.

Sitelerde Paylaş

Sana telkin edilen zırvaları tekrarlamaktan başka bir işe yaramıyor musun?

Bir insana inanmayan birinin sonsuza kadar yakılmasının hangi adalet anlayışıyla bağdaştırabiliyorsun? Sizin sözlükte adaletin farklı bir tanımı var galiba.

O içindeki ses de senin önyargıların, seni doğarken başka şekilde programlasalardı bu sefer de farklı bir ses duyacaktın. Mesela İslam öncesi Arap yarımadasında yaşasaydın bu ses sana putların gerçek tanrılar olduğunu söyleyecekti ve sen de bunun hiç farkına varmayacaktın, senin gibiler kendi başına düşünemez, sadece telkin edilenleri tekrarlar, telkin edilen sınırlar içinde düşünür, bunu da tarafsız düşünme sanır.

Önyargıların nefsindir.Doğarken programın Allahın programıdır ve her insanda aynıdır.Her insan şu soruya aynı cevabı verir.Yaratıcı adaletsiz olabilirmi.Hayır,bir yaratıcı asla adaletsiz olmaz,
Sitelerde Paylaş

Önyargıların nefsindir.Doğarken programın Allahın programıdır ve her insanda aynıdır.Her insan şu soruya aynı cevabı verir.Yaratıcı adaletsiz olabilirmi.Hayır,bir yaratıcı asla adaletsiz olmaz,

Miras paylaşımı , oy hakkı gibi konularıda bu adalete dahil edebilirmiyiz. Yoksa yaratıcı adalet dağıtırken cinsiyet mi gözetmeli mi ?

tarihinde Karsıyakalı1912 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Miras paylaşımı , oy hakkı gibi konularıda bu adalete dahil edebilirmiyiz. Yoksa yaratıcı adalet dağıtırken cinsiyet mi gözetmeli mi ?

Adalet bir iki meselenin adaletli olmasıyla olmaz.Bu tarz adalet insan yapısı adalettir.Adalet tam bir adalet olmalıdır.Eksiksiz ve kusursuz.Zerre kadar bir adaletsizlik olmamalıdır.İşte Yaratıcının adaleti budur.Allahın adaleti budur.Her insanın özü,iç sesi adaleti bu şekilde tanımlar.Ama bazılarının nefsi bu adaleti ,adaletsizlik olarak tanımlar.
Sitelerde Paylaş

Bir gün cuma namazina kostum, yazdi ve terlemisim epey bi. neyse kostum ve gördümki vardigimda namaz basliyordu. Neyse kildim namazi ve geri is yerine gidecem. Yanimda bir arap dur dedi. Ne oldu dedim. Dedi secdeye giderken elini böyle koyacan. O niye dedim. Dedi peygamber efendimiz böyle koyuyormus. Ya bi s....r g..t diyecektim ki neyse dedim kalktim cektim ve ciktim camidem.

Niye cumaya gidiyorsun? Niye namaz kılıyorsun? Görmediğin bişeye niye eğilip kalkıyorsun? Akılla açıklayabilir misin?

Sitelerde Paylaş

"Bir tanrı, bir insanı başka bir insana inanmadığı için neden sonsuza kadar yaksın?

Bu soruya verilecek mantıklı bir cevabınız var mı?"

bir devlet bir insanı kendisini kabul etmediği için neden müebbet hapse mahkum eder?

bu soruya verilecek mantıklı bir cevabın var mı?

Adamda zeka bu kadar işte. 1. yanlış müebbet hapisle sonsuza kadar yakılmayı aynı sanması, 2. si de kimsenin devletle aynı düşünmüyor diye müebbet hapse mahkum edilmediğini bilmemesi.

Var mı başka saçmalayacak olan?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adamda zeka bu kadar işte. 1. yanlış müebbet hapisle sonsuza kadar yakılmayı aynı sanması, 2. si de kimsenin devletle aynı düşünmüyor diye müebbet hapse mahkum edilmediğini bilmemesi.

Var mı başka saçmalayacak olan?

Se zaten yanmışsın sağduyucum da ağlayanın yok, gazabın arttıkça daha da Alevleniyorsun Ne diyeyim, Allah kurtarsın...

Sitelerde Paylaş

Se zaten yanmışsın sağduyucum da ağlayanın yok, gazabın arttıkça daha da Alevleniyorsun Ne diyeyim, Allah kurtarsın...

Tek söyleyeceğin bu mu? İnsanları cehennemle korkutmak? Putuna bak kulunu tanı, tencere yuvarlanmış, kapağını bulmuş. Putu nasıl insanları yakmakla tehdit ediyorsa kulu da onun şakşakçılığını yapıyor.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...