Jump to content

( 3 dakikada ) Neden Kuran'i Sectim ?

Recommended Posts

(Hemen atlamayalim 'bu konu alıntı' diye... Bu mesajin metnini internete ilk veren de simdi son halini veren de benim (rojawelad). )

...

Uzun uzun ve anlaşılması zor bir biçimde yazmışsın ama aslında iki temel argümanın var:

1- Yahudiler: Tahrif edememişler ve benzerini yazamamışlar

2- Metafizik varlıklar: Bunlar ciddiyetsiz ve art niyetli varlıklar. Insanları birbirine kırdırmak için kutsal kitap yazarlar. Ama onlarda

Yahudiler gibi tahrif edememişler ve benzerini yazamamışlar.

Bu iki argümana dayanarak Kuran'ın mucize ve kendi başına delil olduğuna kanaat getirmişsin.

Kusura bakma ama senin yazını böyle özetleyince bana argümanların çok zayıf geldi. Belki Yahudiler tahrif ettiler ama tahrif ettikleri anlaşılmasın diye kendilerini kötüleyen bir kaç ayeti de eklediler :wacko: . Belki de metafizik mahlukat tahrif etti ama kim oldukları veya ne yaptıkları anlaşılmasın diye hiç kendilerinden bahsetmediler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Normalde "Bu kitaba iman etmeyen sonsuza kadar yakılacaktır" iddiasının yer aldığı herhangi bir kitabın palavra olduğunu anlamak için okumaya bile gerek yok ama insan doğduğu andan itibaren hem ailesi hem de çevresi tarafından o kadar yoğun bir telkine tutuluyor, o kadar korkutuluyor ki, o kitap hakkında düşünmeye bile korkar oluyor. Aklını, vicdanını ve mantığını azıcık kullanabilen birisi bu saçmalığı eninde sonunda farkediyor ve "Ben böyle bir kitaba nasıl iman etmişim." diye kendisi bile şaşırıyor. Gözlerinin önündeki perde kalktıktan sonra bu kitaplardaki iğrençlikleri, adaletsizlikleri, saçmalıkları olanca çıplaklığıyla görmeye başlıyor.

Sitelerde Paylaş

Ateist arkadaş ; tefsirlerde yeteri kadar açıklama var

Benim vereceğim yanıt şudur : Arapçam yoktur.

Ama her din kendi içinden bakıldığında anlaşılabilir.

Tefsirlere bakmadan kendi kafana göre gidersen bunu metod olarak doğru görmem ve cevaptan saymam.

Lütfen , işin kolayına kaçmayın, yemek tarifi kitabı değil bu Kitab .

Açıkçası yemek tarifi kitabı gibi olmasını beklerdim. Herkes anlayamayacaksa niye indi bu kitap? İnsani anlayış bile tüm insanlara geldiği iddia edilen bir kitabın herkesin anlayabileceği, açık seçik, en önemlisi çelişkisiz ve ilahi bir kanala işaret eder şekilde olmasını bekler. Bu kitapta insanlara özgü tüm hatalar mevcuttur. Bunları görmek için bu sitede bir yarım saatini ayırıp ilgili konuları okuman yeterlidir.

tarihinde Cuvcuv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

(Hemen atlamayalim 'bu konu alıntı' diye... Bu mesajin metnini internete ilk veren de simdi son halini veren de benim (rojawelad). )

Elinize bir Kuran aliniz. Okuyunca Kuranda en cok azarlanan toplumun yahudiler oldugunu goreceksiniz. Su anda Dunyayi yahudiler yonetmekte ve sadece yahudilerin duzeni yurumektedir. Kuran 'Kurana benzer bir ayet yazin da gorelim' dedigi halde eger Kurana benzer ayet yazilabilseydi, bu metin yedinci yuzyildan beri yahudilerce muhafaza edilir ve yahudiler kanaliyla gunumuze kadar gelir ve simdi her yerde dagitilirdi. Demekki Kuran, insan kelami degildir.

Elinize bir Kuran aliniz. Okuyunca Kuranda en cok azarlanan toplumun yahudiler oldugunu goreceksiniz. Su anda Dunyayi yahudiler yonetmekte ve sadece yahudilerin menfaatleri islemektedir. Kuran eger tahrif edilse idi ilk once yahudiler tahrif ederdi. Yahudilerin nasil kurnaz ve amacina ulasmakta nasil azimli olduklari bilinir. Su anda Kuranda yahudileri azarlayan ayetleri okuyorsak demekki Kuran hic tahrif edilmemistir. Cunku Kuran degisse ilk once yahudiler, yahudileri azarlayan ayetleri kaldirirlardi.

Elinize bir Kuran aliniz. Okuyunca 'Tek Ilah' bildirisini okuyacaksiniz. Eger Kuran farkli boyutlarda yasayan mahluk ya da mahluklarin sozu olsa idi Kuranda 'Tek Tanri' kelimesinin gecmemesi gerekirdi. Tanri adina soz soylemeye kalkan mahluk ya da mahluklardan ciddiyetsizlik ve art niyet beklenir. Cunku tanimadigi canlilari yalan bir hedef dogrultusunda birbirlerine kirdirmak, oldurmek uzere emir veren , kutsal kitap yazan mahluk ya da mahluklarin art niyetli oldugu anlasilmalidir. Oysaki Kuranda Tek Ilah bildirisinin zihinlerde biraktigi yalinlik ve temizlik kesinlikle art niyetli bir usluba benzemiyor. Demekki Kuran metafizik mahluk ya da mahluklarin da sozu degildir.

Elinize bir Kuran aliniz. Okuyunca Hicr Suresi dokuzuncu ayette 'Kurani Allahin korudugu' hukmunu bulacaksiniz. Bu cumle eger metafizik mahluk ya da mahluklarin olsa idi, daha once inen ve butun alemlere meydan okunan "Bu Kuran, Allah'tan baskasi tarafindan yalan olarak uydurulmus degildir.(...) Yoksa 'Bunu kendisi yalan olarak uydurdu' mu diyorlar? De ki : 'Bunun benzeri olan bir sure getirin ve eger gercekten dogru sozluyseniz Allah'tan baska cagirabildiklerinizi cagirin' " (Yunus 37,38 ) ayetine yanit olarak metin yazabilirlerdi. Ve musrik insanlarla da isbirligi yapip bu metni musrik insanlara verirlerdi. Yukarida denildigi gibi, ortada bir metin bulunmadigina gore Hicr Suresi dokuzuncu ayet Allah kelamidir ve bu ayette gectigi gibi, Kuran korunmaktadir. Kuran metafizik mahluk ya da mahluklarin tahrifinden de korunmustur.

Sonuc : Kuran kendi basina mucizedir ve kendi basina delildir. Kuran tek mutlak yasadir.

Tartismaya aciyorum arkadaslar.

kölelik cariyelik fuhuş adet görmemiş kızları karı yapma ..sperm in sırtta oluşması dünyanın düz olması güneşin geceleri kara balçığa batması .vs vs

bunlarıda okudunmu o 3 dakika içinde...

Sitelerde Paylaş

Rojavelad

İddiaların çok komik ve dayanaksız.

1- Yahudiler Kuranı zerre kadar iplemezler. Kendilerinin Allahın seçilmiş kutsal toplumu olduğunu düşünürler. İncilide iplemezler ve İsanın bir sahtekar olduğunu düşünürler. Yahudilerin Kuranın ayetleriyle uğraşması ve benzeri varmı diye arayışa girmeleri diye birşey düşünülemez. Onlara göre Muhammed Eski Ahitte yazılan yalancı peygamberlerden biridir.

2- Kuran Yahudileri sadece birkaç yerde kötülemektedir. Oysaki kendi kitapları olan Eski Ahitte Yahudilerin yanlışları ve putperestlikleri yüzlerce kez anlatılmakta ve Yahudi halkının cezalandırılacağı söylenmektedir.Değiştirecek olsalar önce kendi kitaplarındaki bu ayetleri değiştirirlerdi.

3- Kuran ve Muhammed Yahudilerin ve Hristiyanların inançları üzerine bir din inşa etmiştir. İslamdaki uygulamaların büyük kısmı yahudilikten alınmadır. Böyle bir din kurupta Tek Allahı savunmayacaktıda ne yapacaktı ?

Yaratıklardan filan bahsetseydi Ona kimse inanır mıydı ?

4- Kuranda onu biz koruyacağız denmesi hiçbirşey ifade etmez. Bir şeyin kanıtı kendisi olamaz. Bir insanın sözüne inanmak için başka insanların şahitliği gerektiği gibi. ..Eski Ahit ve Yeni Ahit'te de (sizin Tevrat Zebur İncil dediğiniz) kitabın bozulmayacağı ve Allahın sözlerini koruyacağına dair bir çok ayet vardır. Bunlara bakarak bu kitapların değişmediğini iddia edemeyiz.

Eski kutsal yazıları okumadığın için olayları iyi analiz edemiyorsun. Bu kadar sıradan ve saçma gerekçelerle Kurana inanman beni üzdü. Yazık etmişsin kendine...

murtimoro neyi gizlediğinin farkında mısın ?

İsrail müslümanları iplemediği için mi her gün Mescid-i Aksa ve BeytülMakdis'in altını kazıyor?

Hazreti Muhammed'i öldüren zehir yahudilerin defalarca kendisine yaptığı suikastlerden birisi olan 'zehirli oğlak kebabı' idi.

murtimoro benden iyi biliyorsun ki yahudiler hem seçilmiş ırk psikolojisinde büyür ve eğitimlerini yaparlar , hem de Kuran-ı Kerim'de en çok azarlanan kavimdir. Bu iki mesele birleşince al sana 1967 Arap Yahudi savaşı al sana bu savaşta İsrail'e destek veren piyon Arap general ve başkanlar, al sana kontrgerilla al gladyo, al sana....... (sükut lazım! )

daha yazacaktım ama malum Türkiye'de yüzbinlerce kontrgerilla var , onları kızdırmayayım. :)

Tevrat kendi içinde tutarlıdır. Her din kendi içinden bakıldığında tutarlıdır. Bu dinde yani yahudilikte Tanrı'ya kafa tutup onu güreşte yenmek ya da Tanrı tarafından kötülenmek yahudiler için şandır. Ama Kuran'ın bir farkı var burada, Kuran yahudileri üstün ırk kabul etmediği gibi, gelecekteki politik bunalımların kaynağının yahudiler olduğunu ima eden ayetlerle başlar, daha üçüncü sayfasında.

yahudiler konusu ile metafizik mahluklar konusunu birbirinden yalıtık görüyorum. Sen ise 3. maddende birbirine karıştırmışsın ve ateist varsayımlarla kabullerle önkabullerle bir cümle yazmışsın, arkadaşım.

İncilin sonu İncili değiştirmeye çalışanları lanetlemeye yönelik bir paragrafı içine alır. Halbuki İncil bozulmuş olmadığını bu paragrafa borçlu olmadığı gibi, Kuran tarafından da nesh edilmiştir. Bozulduğu Kuran'da yazmaktadır. Açıkça değil de ima şeklinde.

Uzun uzun ve anlaşılması zor bir biçimde yazmışsın ama aslında iki temel argümanın var:

1- Yahudiler: Tahrif edememişler ve benzerini yazamamışlar

2- Metafizik varlıklar: Bunlar ciddiyetsiz ve art niyetli varlıklar. Insanları birbirine kırdırmak için kutsal kitap yazarlar. Ama onlarda

Yahudiler gibi tahrif edememişler ve benzerini yazamamışlar.

Bu iki argümana dayanarak Kuran'ın mucize ve kendi başına delil olduğuna kanaat getirmişsin.

Kusura bakma ama senin yazını böyle özetleyince bana argümanların çok zayıf geldi. Belki Yahudiler tahrif ettiler ama tahrif ettikleri anlaşılmasın diye kendilerini kötüleyen bir kaç ayeti de eklediler :wacko: . Belki de metafizik mahlukat tahrif etti ama kim oldukları veya ne yaptıkları anlaşılmasın diye hiç kendilerinden bahsetmediler.

Peki niçin "Kuran'a benzer cümle yazın" düellosunda suskun kaldı rezil oldular?

Açıkçası yemek tarifi kitabı gibi olmasını beklerdim. Herkes anlayamayacaksa niye indi bu kitap? İnsani anlayış bile tüm insanlara geldiği iddia edilen bir kitabın herkesin anlayabileceği, açık seçik, en önemlisi çelişkisiz ve ilahi bir kanala işaret eder şekilde olmasını bekler. Bu kitapta insanlara özgü tüm hatalar mevcuttur. Bunları görmek için bu sitede bir yarım saatini ayırıp ilgili konuları okuman yeterlidir.

Cuvcuv ; Kuran apaçıktır ama surelerin iniş ortamlarını ancak tefsirlerden öğrenebiliriz. Atatürk de Trablusgarp'te iken Şeriatçı sloganlar kullanıyordu, şimdi Atatürk için şeriatçıydı diyemeyiz, ortamlara göre hükümler şekillendi ve İslam ; son halini fıkıhta icma kıyas ile aldı. İçtihata kapalıyız.

Peki bir soru sorabilir miyim ? Çamaşır makinesindeki kullanım klavuzunda bulunan talimattaki yedi programı sen, yedi kat gök olarak mı anlıyorsun?

Sitelerde Paylaş

( 3 dakikada ) Neden Kuran'i Sectim

Tartismaya aciyorum arkadaslar.

neyi tartışmaya açıyorsun?

sen zaten tombala çeker gibi din seçmişsin kendine?

tebliğe gerek yok..

al güle güle kullan..

Sitelerde Paylaş

KURAN BU AYETTE

ŞEYTANIN TANRI OLDUĞU İDDİASINDADIR.

kuranın Bütün kötülükleri içinde barındırması sonucu

Bu ayet eklenmek zorunda kalınmış olmalı...

ŞUARA-210-O Kur’an’ı şeytanlar indirmemiştir.

Böylebir kitabın Allahın lafı olamayacağı ve Allahtan gelmediği kolay anlaşılabileceği içinse bu ayeti koymuştur.

Yoksa Doğru düzgün olan bir kitap olsa böyle ayet koyma gereği hissedilebilirmi?

örneğin;

özsüt pastanesinde Çok güzel bir tatlı yediniz..

özsütün........Bunun içinde acı biber yok..demesine gerek varmı?

tatlının kötü ve acı olduğunu kendide düşünürse...içinde acı biber yok der...

Bu ayet Şeytanın bir kitap indirebileceğini haber verir..

Allah ve Kurana göre şeytan bunu yapabiliyormuş

Neden Bu Kitap Kuran olmasın?

Bunu doğrulayan herşey var kuranda..

ALLAHLA YAPILAN ANLAŞMA VE ŞEYTANIN KURANI YAZMA NEDENİ

Adem in yaratılışıyla beraber

Tevrat ve Kuranda yazılı olanlara göre Allah ile şeytan arasında aşağıda ki anlaşma yapılır.

ARAF SURESİ-11-Andolsun, sizi yarattık. Sonra size şekil verdik. Sonra da meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” dedik. İblis’ten başka hepsi saygı ile eğildiler. O, saygı ile eğilenlerden olmadı.

ARAF SURESİ-12-Allah, “Sana emrettiğim zaman seni saygı ile eğilmekten ne alıkoydu?” dedi. (O da) “Ben ondan hayırlıyım. Çünkü beni ateşten yarattın. Onu ise çamurdan yarattın” dedi.

ARAF SURESİ-13-Allah, “Şimdi in aşağı oradan. Çünkü senin orada büyüklük taslamak haddine değil! Hemen çık! Çünkü sen aşağılıklardansın” dedi.

ARAF SURESİ-14-Şeytan dedi ki: “ bana insanların tekrar diriltilecekleri güne kadar süre ver.”

ARAF SURESİ-15-Allah da, “Sen süre verilenlerdensin” dedi.

ARAF SURESİ-16-Şeytan dedi ki: “ beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki, ben de onları saptırmak için senin dosdoğru yolunun üzerinde elbette oturacağım.”

ARAF SURESİ-17- “Sonra onlara önlerinden, arkalarından, sağlarından ve sollarından sokulacağım ve sen onların çoğunu şükredenler bulamayacaksın.”

ARAF SURESİ-18-Allah, dedi ki: “Yerilmiş ve kovulmuş olarak çık oradan. Andolsun, onlardan sana kim uyarsa sizin, hepinizi cehenneme doldururum.”

Burada birileri şeytan ile Allahın ilk insanı yarattı dedikleri andaki anlaşmayı anlatıyor.

SECDE SURESİ 13.AYET- Biz dilesek, elbette herkese hidayetini verirdik. Fakat "Cehennemi hem cinlerden hem insanlardan bir kısmıyla dolduracağım" diye benden kesin söz çıkmıştır.

ARAF-179.Andolsun ki; cin ve insanlardan bir çoğunu cehennem için yarattık.

HUD-119- Zaten onları bunun için yarattı. Rabbinin, “Andolsun ki cehennemi hem cinlerden, hem insanlardan dolduracağım” sözü kesinleşti.

Cehennemi doldurabilmek için bir söz verdiği için gerekli insanları yarattığını söylemektedir.

Yani diyor ki ben herkesi iyi yaratırdım.Ama bunu istemedim.Çünkü ben kendime bir söz verdim.İnsanları ne yaparlarsa yapsınlar cehenneme atacağım.

Allah Kurandaki ayetlerde insanların hepsini cehenneme atacağına yemin etmektedir.Şeytanda bu konuda yardımcı olacağını beyan etmiştir.

Peki kuranda yazan bu anlaşmanın gerçekleşmesinin en kolay yolu nedir?

Şeytanın Yaratıcıya yakışmayacak kurallar içeren ve Allahtan gelmediği apaçık belli olan Din ve Kitapları Allah emrediyormuş gibi sunarak insanları kandırmasıdır.Böylece milyarlarca insanı cehenneme doldurarak hem Allahın hemde şeytanın yemini yerine gelmiş olacaktır.

Kuranın Türkçesini okuduğunuzda Allahtan gelme bir kitap olmadığını kolayca göreceksiniz.

Dindarlar aman kuranın Türkçesini okumayın ne yazdığını anlamayın diye çaba harcarlar.

Okuyunca göreceksiniz çünkü böyle bir kitap asla Allah ın kitabı değildir.

Bir ganimetin bir çapul ve hırsızlığın helal olduğunu ancak şeytan yazabilir.

ENFAL-69..Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve hoş olarak yiyin ve Allah'a karşı gelmekten sakının.

Küçücük kızlar la 9 yaşından küçük kızlarla sex yapılmasına hiç allah izin verirmi tabiki yine şeytan devreye girmiş.

TALAK suresi ..ayet..4 - henüz âdetini görmemiş(buluğ)bulunanlardan eğer şüphe ederseniz onların bekleme süresi üç aydır.(Küçücük minicik kızlarla evlenmeyi Allah teşvik edermi)

Savaş ganiimeti cariyelerden Doğan babası belirsiz zavallı yetim çocukların oluşmasıda şeytan işidir.

NİSA SURESİ..AYET.3 - Eğer cariyelerden doğan babası belli olmadığı için yetim olan kızlarla evlendiğinizde kendi kızınız olma ihtimalinden korkarsanız, diğer kadınlardan iki, üç ve dörde kadar evlenebilirsiniz.

Kadını Allah dövün demez buda şeytanın oyunu ve düzenlemesidir.

NİSA -34-Eğer itaat etmezde sizi dinlemezlerse kadını dövün.

Allah kulları arasında ayrım yapmaz bu şeytanın yaptığı bir ayrımdır.

Bakara 178 - Öldürmede kısas size farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın.

NİSA SURESİ..AYET.24 - Bir de harb esiri olarak sahibi bulunduğunuz cariyeler müstesna, evli kadınlarla ilişkiye girmenizde size haram kılındı.

Evli kadınla ilişkiyi bile ancak şeytan helal kılar.Nisa 24 de gördüğünüz gibi Kuran da cariye bir başkasıyla evli olsa bile müstesna!!!!!

Allah ın parayla işi olmaz istese tüm dünyayı paraya boğar bu cizyeyi isteyen yine şeytandır.

TEVBE- 29.hak din İslam'ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın

Bu aşağıdaki sözler yaratıcının değildir.ancak şeytan böyle sözler söyleyebilir.

TEVBE-30-Allah onları kahretsin, nasıl da saptırıyorlar!

NİSA-15Kadınlarınızdan(ONLARDAN) fuhuş (zina) yapanlara karşı içinizden dört şahit getirin. Eğer onlar şahitlik ederlerse, o kadınları ölüm alıp götürünceye veya Allah onlar hakkında bir yol açıncaya kadar kendilerini evlerde tutun (dışarı çıkarmayın)

NİSA-16Sizlerden (ERKEKLERDEN)fuhuş (zina) yapanların her ikisini de incitip kınayın. Eğer onlar tövbe edip ıslah olurlarsa, onları incitip kınamaktan vazgeçin. Çünkü Allah, tövbeleri çok kabul edendir, çok merhamet edendir.

Zina suçu için belirlenen evlerde alıkoyma cezası kadınlara yöneliktir,Erkelere karşı ise Muhammed veya Kuranı yazanlar ne kadar da merhametlidir.Bu merhamet nedeniyle oğlancı erkeklere kınama ve azarlama cezası veriliyordu.

İslam dünyasının ileri gelenleri de bu durumun farkında olmuşlar.Bazı müfessirler,15. âyetin kadının kadınla cinsel ilişkisi şeklindeki fuhuş (sevicilik); 16. âyetin ise erkeğin erkekle cinsel ilişkisi şeklindeki fuhuş hakkında olduğu kanaatindedirler.

ŞUARA-210-O Kur’an’ı şeytanlar indirmemiştir.

Böylebir kitabın Allahın lafı olamayacağı ve Allahtan gelmediği kolay anlaşılabileceği içinse bu ayeti koymuştur.Yoksa Doğru düzgün olan bir kitap olsa böyle ayet koyma gereği hissedilebilirmi?

Gördüğünüz gibi yaratıcı gibi üstün ve güçlü Allah a ait bir şey yoktur.Tamamen şeytanidir.

Allah ile şeytanın anlaşmaları sonucunda Cehennemi doldurabilmeleri için

Kuran şeytan tarafından Allahtan geldi diye insanları kandırmak için yazılmıştır.

Ve Şeytan la Allahın istadikleri olacaktır.Çünkü Müslümanlar akın akın cehenneme akacaklardır..

KURANI TÜRKÇE OKUYANLAR BİLİYORLAR Kİ

Birsürü çelişki anlamsızlık..Savaş ganimetleri,Köleler.cariyeler,Sübyancılık,fuhuş,Akraba kızları ile sex yapabilmek için uydurulan ayetler.öldürmeler .yakmalar..işkenceler..

Bizim düşündüğümüz ve ya genel olarak bir Allaha , yaratıcı ya yakışmayan BİR SÜRÜ sözler

İlkokul çocuğunun bile yapmayacağı hatalar..Böyle bir kitabın Allahın kitabı olamayacağı açık.

Şeytanın Köle cariye savaş ganimeti üçgeninde bir din var ve bir kitap var diye insanları kandırması.

Bu kitaba inananlarla cehennemi doldurmayı garantiliyor.

Sitelerde Paylaş

şuara mekke'de geldiği söylenen bir ayet..

muhammet'e cin- şeytan egemenliğindesin diyorlar.(cinli şair)

http://tr.wikipedia....'ara_Suresi

aslında tekvir 22'de de böyle bir şey var.

ve o da mekki.

-------

cinlenmiş suçlamasını isa'ya da yapmışlar incil'e göre..(markos 3-22)(yuhanna 8-48,49)

şeytan'ın tanrısal bazı özelliklere sahip olduğu incil'de yazar.

bu dünyanın(ya da çağın) egemeni (tanrısı)şeytandır.(2.korintliler 4-4)

http://bible.cc/2_corinthians/4-4.htm

ve putperest anlatıda da böyle şeyler var olsa gerek..

bunu bilen mekkelilerin soru sormaları da normal.

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Demekki yahudi düsmanligindan Kurani sectin?!?

Bakalim Kuran bu kadar yahudi düsmanliginin arasinda baska ne diyor.

DUHÂN - 32 Yemin olsun, biz onları bir ilim sayesinde âlemlere üstün kılmıştık.

Allah kimi üstün kiliyor? Israilogullarini, yahudileri! Celiski mi var ne?

Bu ayet hakkinda ne düsünüyorsun?

TEVBE - 5 O haram aylar çıktığında artık müşrikleri, kendilerini bulduğunuz yerde öldürün. Yakalayın onları, kuşatın onları, tüm geçit noktalarını tıkayın onların. Bunun ardından tövbe eder, namazı gereğince kılar, zekâtı verirlerse, yollarını açın onların. Kesin olan şu ki, Allah Gafûr'dur, Rahîm'dir.

Sitelerde Paylaş

Saf ateistler,hala kendi kendinize mi var olduğunuzu sanıyorsunuz?Hz.Muhammede peygamberliğinden vaz geçmesi için kadın,altın herşeyi teklif ettiler.neden kabul etmedi bir düşünün bakalım?

Sen bu deli saçmalıklarını neden uydurduğunu bir düşünsen veya bu bilginin doğru olduğunu düşünüyorsan seni niye yalan bilgiyle kandırdıklarını düşün bakalım :)

Takipçileri tarafından hırsızlıkla suçlanan biri için fazla iddialı olmuş ayrıca

Sitelerde Paylaş

Bu dinler ayrica irkci, sunlarin yazdiklarina bakin, din neresinden tutulursa tutulsun insanliga gram fayda vermiyor, verdigini sanan aptallar irkciliktan, kinden, otekilestirmekten baska terane atmiyor birde kemale erdiklerini saniyorlar yazik, ucube gibisiniz haberiniz yok..

Sitelerde Paylaş

Rezil mi olmuşlar? Fare dağa küsmüş dağın haberi yok.

Gerçekten de tınlamamışlar

Bedir Uhud Savaşları da bunun örneği :)))))

Diyaloğa gelememişler ki savaşa başvurmuşlar.

Atalarının dininden dönmemek için rezil olmamak için bu düelloya(*) cevap vermeleri gerekirdi.

(*) : Kuran'a benzer bir cümle yazın yada zilleti kabul edin -Allah'ın sözü.

Sitelerde Paylaş

Herkese merhaba

Arkadaşım dayanamadım artık 3 dakikada kuranı seçmişin arkadaşım yemek tarifi mi bu 3 dakikada seçebiliyorsun.

Devamlı ağzınızda bu kuranın eşi benzeri yazılamaz kuran baştan aşağı (biz size şunu demedik mi biz size bunu demedik mi cümlesiyle dolu)

emin olun ilgi alanına girse birilerinin ki gerçek furkan diye bi tane yazıldı ve gramer hatası sıfır daha şiirsel işine gelirse bi ara oku

ve çok daha kısa zamanda yazıldı.

Kuran değiştirilmedi diyorsunuz, aç youtube'u günümüzdeki kurandan farklı bir kuranın bulunduğunu göreceksin.

Allah korudu kuranı diyorsunuz diğer 3 dinde de tanrı kelamı değiştirilemez diyor ama müslümanlar değiştirildi diyor hadi değiştirildi olsun allah neden diğerlerini sahip çıkmadı

Bilim bugün bi şey keşfetse kuranda yazıyordu diyorsunuz ve hak din olduğuna inanıyorsunuz.

Bugüne kadar dünyaya gelmiş o kadar kahin var ki o zaman onlarıda peygamber tanrı yapalım.Her geleceği bilene tanrı, peygamber diyelim.

Bugün bilim adamları çıkarsızca insanoğluna hizmet ediyor hiçbirisi kendisini peygamber ilan etmiyor.

(Not:Ateist değilim ama atesitleri çok seviyorum)

Gerçekler sorgulanarak bulunur

Sitelerde Paylaş

(*) : Kuran'a benzer bir cümle yazın yada zilleti kabul edin -Allah'ın sözü.

Dünyanın en salakça, en gerzek iddiası "Hadi, bu cümlenin bir benzerini yazın" demektir. Karşındaki de "Al, sen de bu cümlenin bir benzerini yaz." dese ne cevap vereceklerini akıllarına bile getirmezler. Bu kadar kolay mı tanrı olmak? O zaman herkes bir cümle yazar, tanrılığını ilan eder. Ben müslümanken bile bu iddiayı mantıklı bulmazdım, saçma gelirdi bana.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...