Jump to content

İlahiler - şirk dolu sözler

Recommended Posts

• İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sonunda Allahın varlığını kabul ettin.

Ne zaman inkar etmiştim ki? Her zaman söylemedim mi Allah bir arap putudur diye, hatta kızlarının ismini bile saymıştım, gerçi Allah Kuran'da onların kızları olmadığını iddia ediyor ama şahitler de olduğu için inkar bir işe yaramıyor.

Sitelerde Paylaş

Herkezin seçim yapma hakkı vardır.Ben adam öldürmek ve öldürmemek hakkında, seçim yapmakta özgürüm.

Senin özgür iraden varsa Allah'ın yoktur, Allah'ın varsa senin yoktur. Bakalım anlayabilecek misin?

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne zaman inkar etmiştim ki? Her zaman söylemedim mi Allah bir arap putudur diye, hatta kızlarının ismini bile saymıştım, gerçi Allah Kuran'da onların kızları olmadığını iddia ediyor ama şahitler de olduğu için inkar bir işe yaramıyor.

Put perestlerde inkarcıdır.
Sitelerde Paylaş

Ben insanım,Özgür irademi bana veren Allahtır.İstese vermezdi. Bakalım sende bunu anlayabilecekmisin.

Bakalım öyle mi? Allah senden bir kurban kesmeni istedi sen kurban kesersen özgür iraden yok, kesmek ismesen de Allah'ın istediğini yapmak zorunda kalıyorsun ama ben özgür iradeye sahibim, kararımı kendim veririm deyip kesmezsen bu sefer de Allah'ın özgür iradesi olmaz, sana kurban kestirmeye karar vermiş ama sen kesmeyerek Allah'ın bu seçimini boşa çıkarıyorsun, Allah'ın kendi özgür iradesi ile verdiği karar uygulanmamış oluyor.

Allah diye bir tanrıyı kabul eden hiç kimse özgür iradem var diyemez, var dediği anda Allah'ının iradesini kısıtlamış olur.

Put perestlerde inkarcıdır.

Hangi putperestler? Aztekler mi, İnkalar mı? Mekke'dekileri kastediyorsan, onlar inkar etmiyor, Allah'la beraber diğer putlara da inanıyorlar, o yüzden müşrik diyorlar müslümanlar onlara yani Allah'a ortak koşan. Bana inanmıyorsan, aç Kuran'a bak.

Sitelerde Paylaş

Bu senin fikrin,Ben kurana bakarım.

Benim de fikrim değil. Biz de Kurana baktık:

EN’AM 59. Gaybın anahtarları Allah’ın yanındadır; onları O’ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde ne varsa bilir; O’nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez. O yerin karanlıkları içindeki tek bir taneyi dahi bilir. Yaş ve kuru ne varsa hepsi apaçık bir kitaptadır.

HADİD 22. Yeryüzünde vuku bulan ve sizin başınıza gelen herhangi bir musibet yoktur ki, biz onu yaratmadan önce, bir kitapta yazılmış olmasın. Şüphesiz bu, Allah’a göre kolaydır.

YASİN 12. Şüphesiz ölüleri ancak biz diriltiriz. Onların yaptıkları her işi, bıraktıkları her izi yazarız. Biz, her şeyi apaçık bir kitapta (levh-i mahfuz’da) sayıp yazmışızdır.

Sitelerde Paylaş

Bu senin fikrin,Ben kurana bakarım.

EN’AM 59. Gaybın anahtarları Allah’ın yanındadır; onları O’ndan başkası bilmez. O, karada ve denizde ne varsa bilir; O’nun ilmi dışında bir yaprak bile düşmez. O yerin karanlıkları içindeki tek bir taneyi dahi bilir. Yaş ve kuru ne varsa hepsi apaçık bir kitaptadır.

HADİD 22. Yeryüzünde vuku bulan ve sizin başınıza gelen herhangi bir musibet yoktur ki, biz onu yaratmadan önce, bir kitapta yazılmış olmasın. Şüphesiz bu, Allah’a göre kolaydır.

YASİN 12. Şüphesiz ölüleri ancak biz diriltiriz. Onların yaptıkları her işi, bıraktıkları her izi yazarız. Biz, her şeyi apaçık bir kitapta (levh-i mahfuz’da) sayıp yazmışızdır.

Sitelerde Paylaş

Bakalım öyle mi? Allah senden bir kurban kesmeni istedi sen kurban kesersen özgür iraden yok, kesmek ismesen de Allah'ın istediğini yapmak zorunda kalıyorsun ama ben özgür iradeye sahibim, kararımı kendim veririm deyip kesmezsen bu sefer de Allah'ın özgür iradesi olmaz, sana kurban kestirmeye karar vermiş ama sen kesmeyerek Allah'ın bu seçimini boşa çıkarıyorsun, Allah'ın kendi özgür iradesi ile verdiği karar uygulanmamış oluyor.

Allah diye bir tanrıyı kabul eden hiç kimse özgür iradem var diyemez, var dediği anda Allah'ının iradesini kısıtlamış olur.

Hangi putperestler? Aztekler mi, İnkalar mı? Mekke'dekileri kastediyorsan, onlar inkar etmiyor, Allah'la beraber diğer putlara da inanıyorlar, o yüzden müşrik diyorlar müslümanlar onlara yani Allah'a ortak koşan. Bana inanmıyorsan, aç Kuran'a bak.

Tabiki özgür iradem var, kesmezsem elimden tutup kestiren mi var. Özgür irade olmasa, siz olmazsınız en baştan. Gece gündüz Rabbinizi tesbih ederdiniz.

Allah ile arasına aracı koyan putperesttir.Aynı zamanda şirkte koşarlar.

tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Okurken biraz düşünmek faydalıdır.

Sitelerde Paylaş

Tabiki özgür iradem var, kesmezsem elimden tutup kestiren mi var. Özgür irade olmasa, siz olmazsınız en baştan.

Bunu söylüyorsan o zaman Allah sonsuz güce ve iradeye sahiptir demeyeceksin, senin kurban kesmeni istediği halde bu istediğini yaptıracak iradeye sahip değil.

Okurken biraz düşünmek faydalıdır.

demektir.

Bir kısmı kırmızı ile işaretledin diye düşünmüş olmuyorsun.Ya mavi kısımları ne yapacaksın? Düşünürken o kısımları kaçırdın mı?

Hadid/22'de açıkça belirtilmiş, olacak herşey yazılmış, insanlar bu yazılanları sahneye koyan oyuncular sadece Kuran'a göre.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunu söylüyorsan o zaman Allah sonsuz güce ve iradeye sahiptir demeyeceksin, senin kurban kesmeni istediği halde bu istediğini yaptıracak iradeye sahip değil.

demektir.

Bir kısmı kırmızı ile işaretledin diye düşünmüş olmuyorsun.Ya mavi kısımları ne yapacaksın? Düşünürken o kısımları kaçırdın mı?

Hadid/22'de açıkça belirtilmiş, olacak herşey yazılmış, insanlar bu yazılanları sahneye koyan oyuncular sadece Kuran'a göre.

Kafan karışmış senin, Allah insana özgür iradeyi verdikten sonra, özgür iradesini kullanıyor diye, niye karışsın.Vermezdi olur biterdi.

Yine aklın karışmış senin,basacağı her adımı biliriz dese başka,bıraktığı izi biliriz diyor. Şüphesiz ki Allah basacağın adımı da bilir, ama izini biliriz diyerek, özgür iradeye dikkat çekiyor.Yani sen kararını verip basıyorsun, Allah bastığın izi kaydediyor.Düşünenler için anlaması kolay şeyler bunlar.

Sitelerde Paylaş

Şefaat yalnızca Allahtan dilenir.Doğru bir uygulama değil.

Araya ölmüş yakınlarını koyanlar da az değil. Sanırım peygamberde isteyemeyecek kadar yüzü olmayanlar ölmüş yakınlarını araya koymaya çalışıyor. Ben ailemde çok rastladım. Kuranı mezarda okurlar ve ruhuna fatiha deyip onun yardımıyla cennete gideceklerine inanırlar. Peygamber kavramının allah adından çok geçtiği kesin. Çünkü allah tüm evreni onun adına yaratmış. Yani odak noktası ve sapkınlığın başlangıcı yine peygamber.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...