Jump to content

Küfrettikten sonra tövbe edip müslüman olmuş var mı?

Recommended Posts

• İleti 121
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Abdullahabdal'a veya ailesine Müslümanlar birşeyler yapmış galiba.

Sanki intikam almak ister gibi bir hali var. İçi yanmış.. acısını almak istiyor.

Durup dururken feryad-ı figan ağlayıp duruyor.

Karşısında bir düşman imgeliyor ve ona saldırıyor. Don Kişotu andırıyor biraz da..

Bakalım sonu nasıl gelecek?

Sitelerde Paylaş

Forum adresleri paylaşıyor mu ? Eğer paylaşılıyorsa 1 dakika bile kalmam burada...

Binlerce üyenin adresini biliyorum dedin . Ateistforum , üyelerin adreslerini paylaşıyor mu ?

Forum adresi diye bir şey yok. Üyelerin IP adresleri vardır, onlar bilinir. Sadece yöneticiler görür.

Onun dışında forumların kendi özel şifreleri vardır, onları da sadece adminler bilir.

Kimsenin bir şeyi paylaşılmaz burada. Öyle saçma şey olur mu? Yöneticiler kimlerin nelerini bilir ama sadece yönetimde kalır bu bilgiler. O yüzden güvenirlik her şeyden önemlidir.

Bu cahil bana işbirlikçi, müslüman vs demiş ya, o yüzden yazdım o satırı. Oturup da ona ateist olduğumu mu kanıtlayacağım?

Dağdan gelmiş, bağdakini ajan ilan ediyor terbiyesiz. Yazıları ağırıma gidiyormuş...

tarihinde Mrs. Missing tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Abdullahabdal'a veya ailesine Müslümanlar birşeyler yapmış galiba.

Sanki intikam almak ister gibi bir hali var. İçi yanmış.. acısını almak istiyor.

Durup dururken feryad-ı figan ağlayıp duruyor.

Karşısında bir düşman imgeliyor ve ona saldırıyor. Don Kişotu andırıyor biraz da..

Bakalım sonu nasıl gelecek?

Hayır, kendisi bizzat müslüman kafalı. Babası imam mıymış neymiş, bunu da çocuk yaşında Kur'an kurslarına falan yollamış ama aslında babası da atesmiş ve Kur'an'ı iyice öğrensin de ateist olsun diye göndermiş bunu o kurslara.

Olay başka aslında. Bir başlıkta müslüman ülkelerin neden cahil kaldıklarını tartışıyordu, nedeni sadece dine bağlamıştı ve habire ayetler asıp duruyordu.

Ben, Yakup ve Dustrol nickli arkadaş Kur'an'ın Allah tarafından gönderilmediğine göre bu toplumca üretildiğini, dolayısıyla bütün bu cehaletin nedeninin sadece Kur'an olmayıp Arap gelenek ve görenekleri olduğuna değindik. Ve tabii ki antropolojik, jeolojojik, jeopolitik ve sosyolojik nedenlere de.

Vay.. Sen misin bunu diyen?

Kıyametleri kopardı, üçümüzü de ustalıkla çıldırtmayı başardı. Bizi cahil, bilgisiz vs vs ilan etti, söylenenleri çarpıttı ve en sonunda da gelip beni size şikayet etti işte.

Nedeni de "Gidip o toplumlara Kur'an deşifre etmekle aydınlatamazsın, Kur'an hiçbir şeyi tek başına çözmez" demem.

Ben işte müslümanmışım, ajanmışım, Kur'an'ın deşifre olmasını istemiyormuşum vs vs. Aranızdaki hainmişim.

Adam tam çirkef. Cehaletle açıklanamayacak kadar ezik, kişiliksiz ve pis bir davranış bu.

tarihinde Mrs. Missing tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır, kendisi bizzat müslüman kafalı. Babası imam mıymış neymiş, bunu da çocuk yaşında Kur'an kurslarına falan yollamış ama aslında babası da atesmiş ve Kur'an'ı iyice öğrensin de ateist olsun diye göndermiş bunu o kurslara.

Olay başka aslında. Bir başlıkta müslüman ülkelerin neden cahil kaldıklarını tartışıyordu, nedeni sadece dine bağlamıştı ve habire ayetler asıp duruyordu.

Ben, Yakup ve Dustrol nickli arkadaş Kur'an'ın Allah tarafından gönderilmediğine göre bu toplumca üretildiğini, dolayısıyla bütün bu cehaletin nedeninin sadece Kur'an olmayıp Arap gelenek ve görenekleri olduğuna değindik. Ve tabii ki antropolojik, jeolojojik, jeopolitik ve sosyolojik nedenlere de.

Vay.. Sen misin bunu diyen?

Kıyametleri kopardı, üçümüzü de ustalıkla çıldırtmayı başardı. Bizi cahil, bilgisiz vs vs ilan etti, söylenenleri çarpıttı ve en sonunda da gelip beni size şikayet etti işte.

Nedeni de "Gidip o toplumlara Kur'an deşifre etmekle aydınlatamazsın, Kur'an hiçbir şeyi tek başına çözmez" demem.

Ben işte müslümanmışım, ajanmışım, Kur'an'ın deşifre olmasını istemiyormuşum vs vs. Aranızdaki hainmişim.

Adam tam çirkef. Cehaletle açıklanamayacak kadar ezik, kişiliksiz ve pis bir davranış bu.

Kur'an'ın nasıl yazıldığını, içeriğinin ne olduğunu bilim henüz çözebilmiş değil. Bu konuda çeşitli teoriler var.

Bütün bilien Kur'an'ın Muhammed tarafından yazılmadığı. Burası kesin.

Kur'an'ın en azından bazı ayetlerinin toplumun kollektif bilinci olarak yazıldığına inanılıyor.

Diğerleri ise Hristiyan ve Yahudi kaynaklarından alıntılardan ibaret.

Kur'an bir kelime salatası.

Biz ateistler için şu anda Kur'an'ı eleştirmekten çok anlamak önemli.

Müslümanlar Kur'an'a göre yaşamıyor ve Kur'an'ı bilmiyorlar.

Kur'an'ı bilenler onun saçma olduğunu da biliyorlar ama, meali üzerinde dans ediyorlar.

Saçmalıkları kendilerine göre mantıklı bir şekle sokmaya çalışıyorlar.

Müslümanlar kendilerine kadar ulaşan islam'ı yaşıyorlar.

O İslam her yerde değişik bir kılığa bürünüyor.

Abdullahabdal'ın yaptığı daha doğrusu kopardığı yaygaradan başka birşey değil.

O kadar büyük yaygara koparıyor ki, sonunda ne dediği anlaşılmıyor. Okuyanları sıkıyor, rahatsız ediyor ve bıkkınlık veriyor.

Önüne gelene saldıran bir canavar sanki bu sapık ateist. Çok yazıyor çok saçmalıyor.

Burasının forum olduğunu ve karşılıklı diyaloğun önemini anlamıyor.

Ateistforum son 11 yıl içinde çeşitli evrelerden geçti. Bu da yeni bir dönem..

Bakalım gelişmeler bizi nasıl etkileyecek.

Hiç kuşkusuz İslam, sapık bir zihniyetle eleştirilmemesi gereken, çağdışı bir din. Bir efsane..

Soğukkanlılıkla, bilimsel gözlemlere önem ve ağırlık vererek, dürüst bir şekilde eleştirilmesi gereken bir din.

İslam'ı bu ilkelere dikkat ederek eleştirmeliyiz.

Sitelerde Paylaş

Dinden çıkmak, dine girmek, dine girmeyene küfürbaz demek gibi kavramlar bana hep sapkın ve seviyesiz gelmiştir. Bir sisteme resmi olarak katılmayı hedefleyen ve girdikten sonra vasıflı da olsan vasıfsız da olsan cennete gitmekle ödüllendirileceğini söyleyen anlayış sakattır. Benim asıl sıkıntım aslında bu resmiyetin yüce bir makamdan geldiğini mantıken kabul etmiyor oluşum. En başından beri anlatmaya çalıştığım şey bu. Tüm hayatım boyunca islamın gerektirdiği gibi yaşasam ve asla müslüman olmasam ve ahiret günü de allahın çıkıp kelimei şahadet getirmediğin için cehenneme gideceksin demesi mantığa sığmıyor. Ama diyeceksin ki ne kadar zor olabilir bir kelimei şahadet getirmek. Bu resmiyetin amaçla hiçbir ilgisi yok. Bir dine girmek o yüzden yüce bir amaca hizmet etmiyor. Din olgusunun insan icadı bir sistem olduğunun ispatıdır bu. Ne olur ne olmazcılık o yüzden damarlarınıza işlemiş. Allah varsa cennete gideriz. Yoksa da zaten yoktur. Bu anlayışınızın ne kadar fakir olduğunun ispatıdır. Açıkça islam dini resmen kabul etmezsen cennete gidemezsin diyor.

Sitelerde Paylaş

cübbeli yazdığın bu yorumlarla bol bol bonus kazanıp cennete hürilerlemi oynaşcanı zannediyorsun.bu kadar tartışmışsın hiçmi islamdan kuşkulanmadın mesela nuh tufanı olmamışken kuran olmuş diyor olmamış bir olayı olmuş kabul etmek akıllıcamı. sen ya dalga geçiyon yada bakar körsün.

Sitelerde Paylaş

Kur'an'ın nasıl yazıldığını, içeriğinin ne olduğunu bilim henüz çözebilmiş değil. Bu konuda çeşitli teoriler var.

Bütün bilien Kur'an'ın Muhammed tarafından yazılmadığı. Burası kesin.

Kur'an'ın en azından bazı ayetlerinin toplumun kollektif bilinci olarak yazıldığına inanılıyor.

Diğerleri ise Hristiyan ve Yahudi kaynaklarından alıntılardan ibaret.

Kur'an bir kelime salatası.

Biz ateistler için şu anda Kur'an'ı eleştirmekten çok anlamak önemli.

Müslümanlar Kur'an'a göre yaşamıyor ve Kur'an'ı bilmiyorlar.

Kur'an'ı bilenler onun saçma olduğunu da biliyorlar ama, meali üzerinde dans ediyorlar.

Saçmalıkları kendilerine göre mantıklı bir şekle sokmaya çalışıyorlar.

Müslümanlar kendilerine kadar ulaşan islam'ı yaşıyorlar.

O İslam her yerde değişik bir kılığa bürünüyor.

O kadar büyük yaygara koparıyor ki, sonunda ne dediği anlaşılmıyor. Okuyanları sıkıyor, rahatsız ediyor ve bıkkınlık veriyor.

Önüne gelene saldıran bir canavar sanki bu sapık ateist. Çok yazıyor çok saçmalıyor.

Hiç kuşkusuz İslam, sapık bir zihniyetle eleştirilmemesi gereken, çağdışı bir din. Bir efsane..

Soğukkanlılıkla, bilimsel gözlemlere önem ve ağırlık vererek, dürüst bir şekilde eleştirilmesi gereken bir din.

Bir yöneticinin bunun farkında olması güzel.Farkını ortaya koydun hacı.son cümlen ise bir ateistin varabileceği nirvana noktası bence.Sizden başka bir beklentimizde olmaz.
Sitelerde Paylaş

Bana ne senin yazılarından be? Ben sana dokunmadım, muhatap bile olmadım. Biliyorum senin ne cahil, ne çirkef bir tip olduğunu?

Sen bana yukarıda yazdığın şeyin hesabını ver şimdi. Ne demek istedin, korkmadan, açıkça yaz.

Bu forumu bana öğretecek en son adam bile değilsin sen.

Tebdili kıyafet yakıp suçüstü yakalamışsın.Benimde hatalarım var,yazım bozuk diye uyarı aldım ve düzeltmeye çalışıyorum,Ama bu adam,kaç defa uyardım kısa ve öz yaz ki tartışalım diye,Astığı iletilere bir ateist tepki vermedi,ancak eline sağlık güzel paylaşım dedi birkaçıda.Sonuç olarak hepimiz burada yazıyoruz,boş sözlerden oluşan,hakaret ve bu gibi şeylerden vazgeçip,fikire dayanan tartışmalar yapsak insanlık adına.Herkezin dini kendine,doğruyu ifade eden kazanır.
Sitelerde Paylaş

I feel good..bak sen farklı nıck le gelip sormuştun..cevabı gelmiş..

Ateizm de bir din diye başlık açan arkadaş..eski nick in neydi..?

Anlatmak istediğin bu muydu?

Sitelerde Paylaş

Cübbeli az değildir

bu başlığı neden açmış olduğunu anlamış oldun değiilmi? :)

Samimi birşey söyleyeceğim,yazılarım bozuk olduğu ve forumu kirlettiğim uyarısı aldım . Yazılarımdaki imlayı düzeltmeye çalıştım.Sende düzelt kısa ve öz yaz.dedikodunu yapıp durmayalım.Yazdıklarından hiçbirşey anlaşılmıyor.Bu seferki iyiydi.
Sitelerde Paylaş

Tebdili kıyafet yakıp suçüstü yakalamışsın.Benimde hatalarım var,yazım bozuk diye uyarı aldım ve düzeltmeye çalışıyorum,Ama bu adam,kaç defa uyardım kısa ve öz yaz ki tartışalım diye,Astığı iletilere bir ateist tepki vermedi,ancak eline sağlık güzel paylaşım dedi birkaçıda.Sonuç olarak hepimiz burada yazıyoruz,boş sözlerden oluşan,hakaret ve bu gibi şeylerden vazgeçip,fikire dayanan tartışmalar yapsak insanlık adına.Herkezin dini kendine,doğruyu ifade eden kazanır.

:) tartış devam et..

yakında kendinle tartışmaya başlayacaksın..sen açtığım başlıklara cevap vermekle başla

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...