Jump to content

Küfrettikten sonra tövbe edip müslüman olmuş var mı?

Recommended Posts

• İleti 121
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tebdili kıyafet yakıp suçüstü yakalamışsın.Benimde hatalarım var,yazım bozuk diye uyarı aldım ve düzeltmeye çalışıyorum,Ama bu adam,kaç defa uyardım kısa ve öz yaz ki tartışalım diye,Astığı iletilere bir ateist tepki vermedi,ancak eline sağlık güzel paylaşım dedi birkaçıda.Sonuç olarak hepimiz burada yazıyoruz,boş sözlerden oluşan,hakaret ve bu gibi şeylerden vazgeçip,fikire dayanan tartışmalar yapsak insanlık adına.Herkezin dini kendine,doğruyu ifade eden kazanır.

Bu adamı boşver. Sıkış sıkış, alakalı alakasız ayetleri arka arkaya sayfalarca her başlığa yapıştırıp bir iş yaptığını sanıyor. Zannediyor ki onun bildiklerini başka kimseler yazmamış burada, ilk kez kendisi yapıyor da müslümanları harıl harıl ateiste çeviriyor. Kafayı yemiş o. Sıkıştı mı karşısındaki ateisti müslüman ajan ilan eden, gerçeklik eşiği tavana çıkmış bir sapkın.

Türkçeni düzeltmeye çalışman elbette iyi bir şey. Bu konuda uyarı değil de, en fazla ricada bulunulabilir sana. İmla kurallarını herkes ne yazık ki yeterince bilmiyor, bilse de bir şekilde uymuyor. Bu sorun her yerde var aslında ama istenen, herkesin mümkün olduğunca bildiği kurallara uyması ve yazıların okunur olması. Ama aynı zamanda gerçekten kuralları bilmeyen, yazı yazmayı öğrenme şansı olmamış arkadaşlarımız da var, eğer imla kuralları konusunda esnek davranmazsak bu arkadaşlarımızı ezer kırarız.

Ama n'olur nokta ve virgüllerden sonra bir boşluk bırak. Madem öğrenmeye ve dikkat etmeye çalışıyorsun, önce bunu yap ki yazılar sıkış sıkış olmasın, rahat okunsun.

Diğer kuralları da eğer öğrenmek istiyorsan zaman içinde öğrenirsin. Geçmişte de bu konuda başlıklar açıldı, bazı arkadaşlar yardım istedi, bilenler gayet güzel anlattı.

Sorun aslında yazı yazma konusunda deneyimsiz olmamız. Hepimiz temel eğitimden geçmişiz ama orada yerleşmiş olması gereken bu konu, yerleşmemiş. Aslında orta öğretim boyu bu konuya çok önem verirler ama buna rağmen bir türlü oturmaz. Nedenini ben de anlayamıyorum, bilmiyorum. Düşünelim.

Ben şöyle bakıyorum..

Düzgün, yazım kurallarına asgari derece uyulmuş bir yazı okumak insana kendini iyi hissettiriyor. Kolay okunuyor ve yormuyor.

Bu aslında okura saygıyı da içeriyor. Düzgün ve temiz yazılmış bir yazı, onu okuyana da saygı gösterildiğinin işaretidir. Ama tekrar edelim, kuralları bilmeyen arkadaşları hiçbir şekilde rencide etmemek ve kırmamak gerek, herkes bu kuralları bilmiyor çünkü.

Ayarıca hiçbirimiz birbirimizden edebi eser bekliyor değiliz. Hepimiz sık sık hata yapıyoruz. Yazı yazma alışkanlığı olmayan bu toplum yazı yazmayı internette öğrendi ve ciddi bir kirlilik var. Eğer gerçekten öğrenmek istiyorsak doğru kaynaklardan öğrenmek gerek. Keşke hepimiz çok güzel yazabilsek, okuyanlar da rahat etse, tertemiz sayfalarımız olsa...

Sitelerde Paylaş

Bu adamı boşver. Sıkış sıkış, alakalı alakasız ayetleri arka arkaya sayfalarca her başlığa yapıştırıp bir iş yaptığını sanıyor. Zannediyor ki onun bildiklerini başka kimseler yazmamış burada, ilk kez kendisi yapıyor da müslümanları harıl harıl ateiste çeviriyor. Kafayı yemiş o. Sıkıştı mı karşısındaki ateisti müslüman ajan ilan eden, gerçeklik eşiği tavana çıkmış bir sapkın.

Türkçeni düzeltmeye çalışman elbette iyi bir şey. Bu konuda uyarı değil de, en fazla ricada bulunulabilir sana. İmla kurallarını herkes ne yazık ki yeterince bilmiyor, bilse de bir şekilde uymuyor. Bu sorun her yerde var aslında ama istenen, herkesin mümkün olduğunca bildiği kurallara uyması ve yazıların okunur olması. Ama aynı zamanda gerçekten kuralları bilmeyen, yazı yazmayı öğrenme şansı olmamış arkadaşlarımız da var, eğer imla kuralları konusunda esnek davranmazsak bu arkadaşlarımızı ezer kırarız.

Ama n'olur nokta ve virgüllerden sonra bir boşluk bırak. Madem öğrenmeye ve dikkat etmeye çalışıyorsun, önce bunu yap ki yazılar sıkış sıkış olmasın, rahat okunsun.

Diğer kuralları da eğer öğrenmek istiyorsan zaman içinde öğrenirsin. Geçmişte de bu konuda başlıklar açıldı, bazı arkadaşlar yardım istedi, bilenler gayet güzel anlattı.

Sorun aslında yazı yazma konusunda deneyimsiz olmamız. Hepimiz temel eğitimden geçmişiz ama orada yerleşmiş olması gereken bu konu, yerleşmemiş. Aslında orta öğretim boyu bu konuya çok önem verirler ama buna rağmen bir türlü oturmaz. Nedenini ben de anlayamıyorum, bilmiyorum. Düşünelim.

Ben şöyle bakıyorum..

Düzgün, yazım kurallarına asgari derece uyulmuş bir yazı okumak insana kendini iyi hissettiriyor. Kolay okunuyor ve yormuyor.

Bu aslında okura saygıyı da içeriyor. Düzgün ve temiz yazılmış bir yazı, onu okuyana da saygı gösterildiğinin işaretidir. Ama tekrar edelim, kuralları bilmeyen arkadaşları hiçbir şekilde rencide etmemek ve kırmamak gerek, herkes bu kuralları bilmiyor çünkü.

Ayarıca hiçbirimiz birbirimizden edebi eser bekliyor değiliz. Hepimiz sık sık hata yapıyoruz. Yazı yazma alışkanlığı olmayan bu toplum yazı yazmayı internette öğrendi ve ciddi bir kirlilik var. Eğer gerçekten öğrenmek istiyorsak doğru kaynaklardan öğrenmek gerek. Keşke hepimiz çok güzel yazabilsek, okuyanlar da rahat etse, tertemiz sayfalarımız olsa...

Teşekkürler virgül konusunda dikkat ederim.Bana takan bir yöneticinin zorlaması, hatta açtığım konuyu ve iletilerimi silmesi gibi durumlar oluştu.Ama neyse düzeltiyorum galiba.Darısı düzeltemeyenlerin başına. tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Teşekkürler virgül konusunda dikkat ederim.Bana takan bir yöneticinin zorlaması, hatta açtığım konuyu ve iletilerimi silmesi gibi durumlar oluştu.Ama neyse düzeltiyorum galiba.Darısı düzeltemeyenlerin başına.

Madem bir işe giriştin; yalnız virgülden sonra değil, ". ; :" gibi noktalama işaretlerinden sonra da bir boşluk bırakmalısın.

Sevgiler.

tarihinde Ulaş'ın sesi bu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Madem dilbilgisi dersine başladık, ufak bir ipucu da ben vereyim, ismin -de halindeki de, da ile dahi anlamına gelen -de ve -da'ların ne zaman bitişik, ne zaman ayrı yazılacağına dair.

Dahi anlamına gelen -de, -da'yı cümleden çıkardığınızda ortada yine anlamlı bir cümle kalır ama -de (bulunma) halindeki -de, -da'yı çıkardığınızda anlamsız bir cümle olur.

Örnek:

Ben de geliyorum. -de ekini çıkaralım: Ben geliyorum. Ortaya çıkan yine anlamlı bir cümle.

Aklım sende kaldı. -de ekini çıkaralım: Aklım sen kaldı. Bu sefer ortaya çıkan cümle anlamsız.

Sitelerde Paylaş

Madem dilbilgisi dersine başladık, ufak bir ipucu da ben vereyim, ismin -de halindeki de, da ile dahi anlamına gelen -de ve -da'ların ne zaman bitişik, ne zaman ayrı yazılacağına dair.

Dahi anlamına gelen -de, -da'yı cümleden çıkardığınızda ortada yine anlamlı bir cümle kalır ama -de (bulunma) halindeki -de, -da'yı çıkardığınızda anlamsız bir cümle olur.

Örnek:

Ben de geliyorum. -de ekini çıkaralım: Ben geliyorum. Ortaya çıkan yine anlamlı bir cümle.

Aklım sende kaldı. -de ekini çıkaralım: Aklım sen kaldı. Bu sefer ortaya çıkan cümle anlamsız.

Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum.

Sitelerde Paylaş

Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum.

Neden 30 veya 45, 50 değil de 40 yıl kölesi oluyorsun cübbeli? İlk vahiy neden Muhammed'e 40 yaşındayken gelmiş? Nuh tufanı gerçekten 40 yıl mı sürmüş? Ali babanın neden 40 haramisi var? Gerçekten kahvenin 40 yıl hatırı mı var? Düğünün 40 gün 40 gece mi sürdü? Sahi nedir bu 40 meselesi? :)

Sitelerde Paylaş

Neden 30 veya 45, 50 değil de 40 yıl kölesi oluyorsun cübbeli? İlk vahiy neden Muhammed'e 40 yaşındayken gelmiş? Nuh tufanı gerçekten 40 yıl mı sürmüş? Ali babanın neden 40 haramisi var? Gerçekten kahvenin 40 yıl hatırı mı var? Düğünün 40 gün 40 gece mi sürdü? Sahi nedir bu 40 meselesi? :)

Bilmiyorum artı ilgilenmiyorum. Küçük teferruatlara takılıp da ebedi hayatı mı cehenneme atacak kadar salak biri değilim.

Sitelerde Paylaş

Bilmiyorum artı ilgilenmiyorum. Küçük teferruatlara takılıp da ebedi hayatı mı cehenneme atacak kadar salak biri değilim.

Kölem olmaya hazır mısın cübbeli? "-mı" eki ayrı yazılmaz bitişik yazılır çünkü iyelik ekidir. Yani hayat senin hayatın bu yüzden "hayatımı" şeklinde yazılır. Öğrendin mi şimdi hayatım? :lol:

tarihinde sebû tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kölem olmaya hazır mısın cübbeli? "-mı" eki ayrı yazılmaz bitişik yazılır çünkü iyelik ekidir. Yani hayat senin hayatın bu yüzden "hayatımı" şeklinde yazılır. Öğrendin mi şimdi hayatım? :lol:

Dedim ya küçük teferruatlarla ilgilenmiyorum. Ben büyük düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Abdalabdullah...

Forumda kalabalık yapan iletilerini sildim. Bu minval üzere devam edersen seni de atacağım.

Burası düşünce platformu. Mastürbasyon platformu değil.

Sana bir şans daha tanıyorum. Aslında tanımamam lazım.

Teşekkür ederim..nazikliğiniz için..nelerin silindiğini bilmiyorum..

Birine hakaretmi etmişim yada küfürmü etmişim ki ..silinen bişeyim var..anlayamadım..

Bunu şu nedenle yazıyorum..

Sildim dediğiniz yazı

ben acayip bişeyler yapmışımda yazdıklarım silinmiş gibi algıladım.

ilerde merak edenler olabilir Kendim ve Tüm Ateist arkadaşlar için Güvenlik kaygısı duymaya başladım..

Ben kişiliğinden ödün veren birisi değilim..Fikirlerimi istediğim gibi tartışırım..

tekrar forma girme gereği duyarsam..değişmemiş olacağım o zaman zaten ..atarsınız beni..

Burada tartışma yapacağımı sanmıyorum..

hoş tartışmıyordumda..

bişeyler okumak için kullanabilirim.

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birine hakaretmi etmişim yada küfürmü etmişim ki ..silinen bişeyim var..anlayamadım..

Sildim dediğiniz yazı

ilerde merak edenler olabilir Kendim ve Tüm Ateist arkadaşlar için Güvenlik kaygısı duymaya başladım..

Ben kişiliğinden ödün veren birisi değilim..Fikirlerimi istediğim gibi tartışırım..

tekrar forma girme gereği duyarsam..değişmemiş olacağım o zaman zaten ..atarsınız beni..

Aptalabdullah..

Defol git buradan.

Bunu kibarca söylüyorum. Daha kibar olamam. Burası senin gibi düşüncesiz, ahmak, aptal ateistlerin yeri değil.

Sitelerde Paylaş

Sildim dediğiniz yazı

hoş tartışmıyordumda..

bişeyler okumak için kullanabilirim.

Aşağılık sapkın,

Sen değil misin beni müslüman ajan, işbirlikçi ilan eden?

Mecbur muyum ben senin sefil, okunması imkansız yazılarını beğenmeye, sıradan düşüncelerini benimsemeye? Üstelik düşünce filan da üretmiyor, papağan gibi Kur'an tekrarlayıp herkesin bildiği şeyleri yazıp duruyorsun durmadan. Seni beğenmeyen ateisti de önce cahil, yanlış, acemi ilan ediyor, karşılık verilince de arsızca müslüman ilan ediyorsun. Çapulcu seni.

Ben de dedim ki benim ne olduğumu sana anlatmak gibi bir girişimim olmaz ama aklı azıcık çalışan biri bu forumda admin olan birine böyle dangalakça bir laf etmez. En geri zekalı insan bile bunu düşünür. Onca şifreyi, onca bilgiyi teslim ederler mi adama? Hesi geri zekalı, saf aptal da bir sen mi akıllısın?

Sen buralarda mastürbasyon yaparken buranın yöneticileri bin tane pislikle boğuşuyor, sapkın İslamcıların tehdit ve şantajlarıyla boğuşuyor, çoluk çocuklarına kadar deşifre ediliyor. Sen kimsin de kalkıp bu lafları edebiliyorsun çapulcu?

Aşağılık hain, buradaki herkes daima güvende olmuştur, senin gibi it kopuklar bile koruyup kollanmıştır. Bu forumu bölmek, yöneticilere aşağılık iftiralar atarak üyeleri kışkırtmak isteyen hain bizzat sensin.

Nurcu musun sen? Seni buraya insanları kışkırt, yöneticilere kirli iftiralar atarak her başlığa taşı diye mi gönderdiler?

Pislik insanlar. Kur'an okuya okuya beynin sulanmış, pisilğe boğulmuşsun. O sapkın nurcular bile senin kadar aşağılık değildir.

tarihinde Mrs. Missing tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...