Jump to content

"ATEİSTLER"BİR MÜSLÜMANIN ANLAYAMAYACAĞI İNSANLAR

Recommended Posts

Ben mi neyin peşindeyim,tabiki evrensel doğruların.

evrensel doğruya bak Henüz konuşmayı bilmeyen kızlardan bile boşanabilme çaresi sunan islam..talak-4 ayeti

Müslümanlar İslamın Dünyanın tüm zamanlarının dini olduğunu söylerler.

Görüyoruz ki İslam kendi zamanının bile dini değildir.

Kendi zamanında ve bugün kuranda yazanların anlaşılamadığı ortadadır.

Her önüne gelenin Kuranı farklı anlamasıyla mezhepler,tarikatlar yüzlerce çeşit müslüman toplulukları oluşmuştur.

Müslümanlar Kuranı herkes anlamaz diye Kurandaki çelişkileri gizlemeye çalışırlar.

Müslümanlar Allahın söylemek ve anlatmak istediğini anlatamadığını,

Allahın Kuranda söylediklerinin anlaşılması için birilerinin açıklama yapması gerektiğini söylerler.

Allah öyle demek istememiştir aslında şunu anlatmak istemiştir diyerek

Allahın Anlaşılma konusunda aciz bir yaratıcı olduğunu öne sürmüş olurlar.

Allah Kuranda yazdığı gibi öyle demek istememiş öyle yazıyor ama

anlatmak istediği bizim söylediğimiz gibidir benzeri şeyler söylemek

aslında islamcıların Allaha ortak koşmalarından başka bir şey değildir.

Ey Dinadamı ve imam veya müslüman,

Allahın ne demek istediğini Allah tan daha mı iyi biliyorsun?

Eğitimin nedir ki yazılı bir metini bir profösörden daha iyi anladığını iddia edebiliyorsun?

Allaha tercümanlık yapma ve O anlatamaz ben anlatırım gafleti içerisindesin.

Kuranda Allah ayetlerini açık açık herkesin anlayacağı dilde gönderdim yazıyor.

Kuran da kimse bana hakemlik yapmasın yazıyor.

Yazılı olan metin ne yazıyorsa anlamıda yazandır.

Yazan başka,anlamı başka olmaz.

Kuran için aslında başka bir şeyi anlatmak istiyordu,böyle demek istememişti veya mecaz yapmış gibi şeyler söylemek Kitabı inkar etmektir.

Kitabın aslından uzaklaşmak demektir. Kuranın Allahın kelamı olmadığının kanıtı demektir.

Bu gibi şeyleri söyleyenlerin aslında şunları savunmuş oldukları akıllarına gelmiyor.

Kuran 1400 yıldır İslam aleminde yanlış anlaşılıyorsa ortada Allahın gönderdiği kitap kalmamıştır.

Her mezhep ve tarikat kendi yaptığını doğru görmektedir.

Allah bir kitap daha gönderip bu yanlış anlaşılmaları düzeltmek zorundaydı.

Eğer islamın Allahla ilgisi varsa şimdi de yeni kitapla düzeltmek zorundadır.

Binlerce mezhep ve tarikat olması her biri için İslamın farklı anlaşılmasındandır.

Biri için doğru olan diğeri için ayetleri yalanlanmak olduğundan,

Allah yeni bir Tufan yapmak zorundaydı.

Şimdiye kadar yapmamış olması Kuranda Nuh tufanını yapma nedenini geçersizleştirmiştir.

Kuranda Tufanda masal olmuştur.

Önceki kitapların bozulması sonucunda Kuran'ın gönderildiğini iddia edebiliyoruz.

Yüzlerce mezhep ve tarikat varsa Kuran bozulmamıştır savunması geçersizleşir.

Kuran'ın bir harfi bile değişmemiştir bahaneleri anlamsız olur.

Anlam değiştikten sonra harfler aynı kalsa ne olur?

Önemli olan şekil midir? yoksa mesaj mıdır?

Mezhep ve tarikatların çok olması Kuran'ın artık anlaşılmaz hale geldiğini kanıtlar.Kuranı siz anlamazsınız diye söylemekle mecazlar,müteşabih ayetler, anlaşılırlığı ve geçerliliği kalmamış ayetler var diye söylemiş oluyoruz.Kuranın kutsal kitap olmadığını kendimiz söylemiş oluyoruz.Kuran'da artık işe yaramıyor.

Islamcılar aslında bunu söylüyorlar ama ne söylediğini bilmiyorlar.

Sitelerde Paylaş

O sapıklardan biri de benim herhalde ömrüm ders çalışmakla geçiyor,sabah 6'lara kadar eşşek gibi ülkeyi kurtarmak bana kalmış gibi ders çalışıyorum.

Benim Dedelerim..8 -10 yıl cephelerde savaştılar..izmire girip normal hayata döndüler.

Önce vatan haini işbirlikçilerle savaştılar sonra hayatları gericilerle mücadeleyle geçti..

Bizim için çalışmışlardı

Çoğu insan atalarının kendisiyle tam ters kulvarda savaştığını bile unutmuş durumda..

Bizde birileri için çalışıyoruz..

hayat ileri akmaya devam edecek..gericiler hayatın takozları..

sende birileri için çalışmış olacaksın..boşa değil

İnsanların çoğu çocuklarına para pul vermişler ..miraslar bırakmışlardır.

ama bir Ülke bırakamamışlardır.

En güzel miras adam insan gibi yaşayabilecekleri bir ülkedir.

devam moralini bozma..

Bu ülke ihanetlerin ülkesidir

Engeller çıkacaktır.. ama önemli olan sana engel olmaya çalışanlar değil..

ideallerindir..

tarihinde abdullahabdal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Abdal,evrensel doğrular için çalışsaydın doğruyu ve yanlışı ayırt ederdin.Evlilik yaşını geçmiş,ve adet görmemiş,hatta evli olduğu halde hiç adet görmeyen insanlar var.Birde kuranda evlilik çağı ifadesi var.İşte doğru budur ve evrenseldir.Sen insanların ne dediğine bakıyorsun,böyle devam et ama kaybeden sen olursun.

Sitelerde Paylaş
name='haci' timestamp='1354736552' post='967776']

Yani sen karşında Müslüman görüyorsun. İnsan görmüyorsun.

Bunu mu demek istiyorsun?

Sen nerede yaşıyorsun?

Ayrıca sen Müslümanları sana, senin onlara baktığın gözle bakmaya zorluyorsun.

Onlar da seni ateist olarak görüyorlar, insan olarak göreceklerine.

Sen insanlıktan dem vururken bazılarını insan olmamakla suçluyorsun.

Büyük çelişkiler içindesin sen kardeşim.

Sorunlusun..

Burası senin sorunlarına alet yapılacak bir forum değil.

Ağırdan almazsan seni ben ağırlaştırcağım.

Cevap vermiyor, kıvırıyor cahil Kur'an'cı ateist. Kırk kere dedik, azıcık Kur'an dışında da bir şeyler oku ki bakış açın azıcık genişlesin, hiç değilse karşına bir ateist çıktığında ve Kur'an ayetleri dışında bir şeyler söylediğinde anlayabil.

Bana müslüman demek istiyor. Müslümanmışım, işbirlikçiymişim, forumun arkasından iş çeviriyormuşum.

Adamdaki zeka, kalite, öngörü bu kadar işte. Ben şimdi oturup sana kim olduğumu mu anlatacağım?

Allah'ın dangalağı, bu forumun bütün şifrelerini, buradaki binlerce üyenin adresini bilen insana bunu söylemek hangi zekanın ürünü?

Bırak bunca sene yazdığımı çizdiğimi, insan önce bir bunu akleder.

Sen giderken ben dönüyordum, çapulcu ateist. Birilerine kenar mahalleli tadında pislik atmadan evvel iki kere düşün bundan sonra.

Karşına hep ezik dindarlar çıkmaz, sorunlarını Kur'an'la da çözemezsin. Zaten onunla çözmeyince bildik dindar taktiklerine sığınman da başını kaldırmadığın o öğretinin eseri.

Aptal. İşin gücün iftira, pislik. Bizler senin gibi aşağılık iftiracılar üstümüzden geçinsin diye çekmedik onca şeyi.

Beni mi bekliyordun sen? Beni tanır tanımaz bu yazıları döşedin, o da yetmedi gittin başlık açtın.

Bu yazıların bu başlıkla zerre kadar ilgisi var mıydı ki yazdın sen? Benimle derdin vardı madem, uygun bir yerde yazsaydın, sana cevaplarını orada verseydim.

[/b]

Atılan 2 Allahın başka işi kalmamışta bu işlerinlemi uğraşıyor...

mrs. nedemek?

Sitelerde Paylaş

Abdal,evrensel doğrular için çalışsaydın doğruyu ve yanlışı ayırt ederdin.Evlilik yaşını geçmiş,ve adet görmemiş,hatta evli olduğu halde hiç adet görmeyen insanlar var.Birde kuranda evlilik çağı ifadesi var.İşte doğru budur ve evrenseldir.Sen insanların ne dediğine bakıyorsun,böyle devam et ama kaybeden sen olursun.

Kaç yaşında başlıyor peki bu evlilik çağı? Cevabı Muhammed'in sünnetinden alalım;

Baslik : PEYGAMBERİMİZİN HAZRET-İ ÂİŞE İLE NİŞANLANMASI Hadis : Rivâyete göre şöyle demiştir: Ben altı yaşında bir kız iken Nebî salla`llahu aleyhi ve sellem beni akd ve nikâh eylemişti. (Üç sene sonra) biz Medîne`ye hicret ettik. Hâris İbn-i Hazrec oğullarının menziline indik. Müteâkıben ben, sıtmaya tutuldum. Bu cihetle saçım döküldü. (Hastalıktan kurtulduktan sonra) saçım gürleşti, uzayıp omuzlarıma döküldü. Bir kere ben, arkadaşlarımla berâber salıncakta oynarken annem Ümmü Rumân bana doğru geldi ve beni çağırdı. Ben de annemin yanına geldim. Beni ne edeceğini bilmiyordum. Annem elimi tuttu. Tâ evin kapısı önün (e geldiğimizde ora) da beni durdurdu. Ben de yorgunluktan kaba kaba soluyordum. Nihâyet soluğum biraz yatıştı. Sonra annem biraz su aldı. Onunla yüzümü, başımı sıvazladı. Sonra beni eve koydu. Evde Ensâr`dan birtakım kadınlar hazır bulunyordu. Bunlar bana: - Hayır ve bereket üzere geldin, hayırlı kısmet getirdin! di(ye alkışla) dılar. Annem beni bu kadınlara teslîm etti. Bunlar da benim kılığımı, kıyâfetimi düzlediler ve Resûlullah`a teslîm ettiler. Beni hiçbir şey sıkmadı. Ancak Resûlullah salla`llahu aleyhi ve sellem`i habersiz görünce sıkıldım. (Resûlullah bir sedir üzerine oturmuştu. Yanında Ensâr erkeklerinden, kadınlarından oturanlar vardı. Beni Resûlullah yanına oturttu). Ensâr kadınları beni Resûlullah`a takdîm ettiklerinde ben dokuz yaşında bir kızdım. HadisNo : 1553 (Buhari)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...