Jump to content

Ben burada müslümanları veya islamı temsil etmiyorum.

Recommended Posts

Kişisel bir başlık açarak herhangi bir kuralı ihlal ettiysen özür dilerim.

Başlığı açışımın nedeni şudur.

Kendimi forumda müslüman olarak lanse ediyorum.Bu yanlış anlaşılmasın.

Bemin hiçbir iddiam islamı temsil etmez.Bende müslümanları temsil etmem.

Yani benim yaptığım hata ve yanlışlar,benimdir.Yorumlarım bana aittir.Kurandan ve islamdan ne anlıyorsam onu paylaşıyorum.

Ne bir ilim sahibiyim,nede herşeyi bilenim.Aklımdan başka bir bilgim yoktur.

Benliğimi, müslüman olarak bilmeme rağmen,kendimi müslüman olarak lanse edip,yaptığım hataların islama,ve müslümanlara maledilmemesi için forum kimliğimi,İslamı anlamaya çalışan,kuran ve sünnet hakkında düşünüp,mantıki çıkarımlara giden bir kişi olarak görüyorum.

Müslümanlar kardeşimdir,fakat ,,benim yorumlarıma,muhalefet edip,kendi doğrularını benimle tartışmalarını rica ediyorum.Varsayınki ben ,gerçeği arayanım.Bir ateistle tartıştığınız gibi benimlede tartışın.Var sayınki ben ateistim.Benim yorumlarımdan dolayı rencide olan varsa hakkını helal etsin,ben şimdiden helal ettim.Bakalım mevlam neyler.neylerse güzel eyler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 123
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Heh bir bu eksikti, ne dedigin bile tam anlasilamiyor diyecekken yine muslus magduriyetine yatar gibi yazmisin, peki sen peygamberini savunmak icin pedofiliyi savunan ilimcik yada yalanci oldugu aleni ortaya cikan she-ra gibi yuzsuzlere yanlisini yuzune vuruyor musun? Hayir, hatta sirf muslumanim diye bu uyelerle pek bi samimi oluyorsun, ateistlerde benim yorumumu baska muslumanlara karsi kullanmasin diye birde goz dagi veriyor, bumu senin birde onlari savunma taktigin? Hep mazlum hep mazlumsunuz, durustluk kim siz kim..

Sitelerde Paylaş

Heh bir bu eksikti, ne dedigin bile tam anlasilamiyor diyecekken yine muslus magduriyetine yatar gibi yazmisin, peki sen peygamberini savunmak icin pedofiliyi savunan ilimcik yada yalanci oldugu aleni ortaya cikan she-ra gibi yuzsuzlere yanlisini yuzune vuruyor musun? Hayir, hatta sirf muslumanim diye bu uyelerle pek bi samimi oluyorsun, ateistlerde benim yorumumu baska muslumanlara karsi kullanmasin diye birde goz dagi veriyor, bumu senin birde onlari savunma taktigin? Hep mazlum hep mazlumsunuz, durustluk kim siz kim..

Dediğim gibi,müslümanım diyen bir kişi kardeşimdir,Fakat ben bir müslümanın kardeşi değilim.Çünkü kendimi biliyor ve İmanımı sorgulayabiliyorum.Benim imanım eksik.Bu yüzden müslümanlar bana doğruları anlatabilir.Ben ise sadece bildiklerimi paylaşırım.Eksik imanımla müslüman kardeşlerimi sorgulamam.Ancak bildiklerimi paylaşırım.Bildiklerim islamı temsil etmez,islam hakkındaki şahsi görüşlerimdir.Dileyen görüşlerimden öğüt alır,dileyen almaz.
Sitelerde Paylaş

Ben ne yazdim sen ne yazdin yine? Vermen gereken cevabi yine veremedin niye? Cunku musluman olsun sapik ve yalancida olsa aman ha sorgulamayayim belki hakiki musluman onlardir diye bir kenara yazmisin kafanda, sizde kendi hur ahlakiniz kendi hur vicdaniniz ne arar..

Sitelerde Paylaş

Ne bir ilim sahibiyim,nede herşeyi bilenim.Aklımdan başka bir bilgim yoktur.

Benliğimi, müslüman olarak bilmeme rağmen,kendimi müslüman olarak lanse edip,yaptığım hataların islama,ve müslümanlara maledilmemesi için forum kimliğimi,İslamı anlamaya çalışan,kuran ve sünnet hakkında düşünüp,mantıki çıkarımlara giden bir kişi olarak görüyorum.

Senin yaptığın hatalara zaten ihtiyacımız yok be Gülüm yine hüsnü kuruntular içindesin.

Sitelerde Paylaş

Ben ne yazdim sen ne yazdin yine? Vermen gereken cevabi yine veremedin niye? Cunku musluman olsun sapik ve yalancida olsa aman ha sorgulamayayim belki hakiki musluman onlardir diye bir kenara yazmisin kafanda, sizde kendi hur ahlakiniz kendi hur vicdaniniz ne arar..

Hakiki olana her zaman açığım.Senden gelse bile.Bu hür vicdandır.
Sitelerde Paylaş

Gostereydin o zaman she-ra'yla benim hakkimda eglenirken o baslikta, ama sen ne yaptin? Hemde yalani ciktigi halde hemde onun basliginda? Pek bi durusttun he, bile bile birde topu bana atip aleni kacak gurestin..Tamam ben muslumanim dedigin muddetce senden bunu beklememde cok luks bi yerde..

Sitelerde Paylaş

Kuran dışında hiç birşeyi hakiki görmezken, o iş biraz zor gibi sevgili atılan.

Hakikat varlıkla başlar.Varlık vardır.Bu inkar edilemez bir gerçektir.Kuranda vardır,buda inkar edilemez bir gerçektir.Bu iki gerçeğin ortasında dileyen öğüt alır dileyen almaz.Öğüt alan yaratılan ve indirilen ayetler üstünde ,yani hakikat üstünde düşünür.
Sitelerde Paylaş

Gostereydin o zaman she-ra'yla benim hakkimda eglenirken o baslikta, ama sen ne yaptin? Hemde yalani ciktigi halde hemde onun basliginda? Pek bi durusttun he, bile bile birde topu bana atip aleni kacak gurestin..Tamam ben muslumanim dedigin muddetce senden bunu beklememde cok luks bi yerde..

Senin kişisel ilişkilerine karışmam.aranızdaki bir aşktır o.
Sitelerde Paylaş

Hakiki olan insan aklıdır. Aklına güven ve kendine biraz saygın olsun. En doğru müslüman ne demekmiş? En doğru müslüman müslüman olmayandır. Bu da bir paradoks işte demek ki mümkün değil.

Hakiki olan var olandır.Akıl vardır ve inkar edilemez.Evrende vardır ve inkar edilemez.Kuranda vardır ve inkar edilemez..Üçü bir araya gelir ve hakikat başlar. tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nee diyon sen komedik..:) Alakaya maydanoz yine, kacis taktiklerinizin yeni yeni versiyonlari bitmek bilmiyor he..:) Neyse dedigim gibi sen kendine muslumanim dedigin muddetce benim senden kendi hur vicdanina dair kirinti beklemem abes, sen antik muzelik bir kitabin bu cagdaki gonullu kolesisin, sadece bu kadarsin ne yazikki ..

Sitelerde Paylaş

Nee diyon sen komedik.. :) Alakaya maydanoz yine, kacis taktiklerinizin yeni yeni versiyonlari bitmek bilmiyor he.. :) Neyse dedigim gibi sen kendine muslumanim dedigin muddetce benim senden kendi hur vicdanina dair kirinti beklemem abes, sen antik muzelik bir kitabin bu cagdaki gonullu kolesisin, sadece bu kadarsin ne yazikki ..

Özel hayata saygılıyım demek istedim.Sana ne yapsak yaranamıyoruz .Asıl hür vicdanı Kuranı keşfederek buldum zaten.Kuran da, onların dininden olmadıkça ,seni aralarına alacak değillerdir sözünü, onayladın bir kere daha.Zaten öyle bir derdimde olamaz.Kim batağa girmek ister.
Sitelerde Paylaş

Simdi tam anladim ne demek istedigini, CUSS, bende mecazi konusuyor sandim, sen beni ne sandin? Tipik muslus, orda konu ne bu nerelere cekmis, bu kadarda kivirkan olunuyormus meger, olayi nereye cekiyor asil olayi kapatmak icin..

NOT:Birde aklinda bulunsun ben kim muslumana dedigin anlamda bakmak kim, ben moron arap hayranı muslumana kayacak moron muyumki?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...