Jump to content

Psikolojik Virüsler

Recommended Posts

Ben, insanları inançlarının yönettiğini savunurum. İnançların temelinde ise duygular yatar. Duygular ise bebekliğimizden beri öğrenerek,süregelen yansımalardan oluşur. Zamanında kök oluşumumuz o duyguyu ,o olayla bütünleştirmiştir çünkü. Benim için, Dini inanç ile diğer inançlar arasında bir fark yoktur. bAZI İnançların bazı sosyal kitlelerce topyekün kabul gördüğüne inanırım ki, dn'lerde buna dahil, bu etkileşim içerisindeki insan için olağan bir durumdur...

Varsa bir tanri, insanin icindedir, Baska yerde olamaz!!! Ne bir kitapta, ne bir dinde, ne baska bir yerde!

Herkezin kendi tanrisi kendi icindedir...

eger bir tanri varsa?!?

Sitelerde Paylaş

İnanmadan hayat olmaz. İnanmadığın biriyle evleneceksin ,inanmadığın bir çocuğun olacak hatta kendine bile inanmayacaksın ki, bir çok fırsat kaçacak...

İnanç dediğin, temel duygulardan gelir.

Kocadan mı bahsediyoruz? Tanrıdan mı?

Ben- din- inancından bahsediyoruz zannediyordum. Bir üst mesajına verdiğim cevabı aldın, kocayla evirdin çevirdin, çocukla noktaladın.

Sen zemine göre davranıyorsun. Ama zemin kaygan. İnancı tutup Tanrıya endexliyor, cevabını alınca hemen, hooop diğer anlamıyla inancı açıklamaya geçiyorsun.

Olmaz öyle.

Önce neyi savunduğun net olacak . Net ol! Soyut İman mı? inanç nı? neyi konuştuğumuzu bilelim öncelikle..

Ya da senin kafan gerçekten çok karışık ve bu cümlelerine de bir şekilde yansıyor. Düşüncelerin net olmadığından, cümlelerin de net değil. Seni anlayamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Varsa bir tanri, insanin icindedir, Baska yerde olamaz!!! Ne bir kitapta, ne bir dinde, ne baska bir yerde!

Herkezin kendi tanrisi kendi icindedir...

eger bir tanri varsa?!?

"Arzularını kendine ilah edinmiş olanı gördün mü? Şimdi ona sen mi vekil olacaksın?"

Sonra kalkıp bir de narsisizmden-megalomaniden dem vururlar

tarihinde nabilat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...