Jump to content

VİCDAN nedir?

Recommended Posts

11-12-13 yaşındaki bir kızla evlenmek, onunla seksüel ilişki kurmak ve onu hamile bırakmak müthiş vicdansızlıktır mesela. Normal ve sağlıklı bir insan böyle bir şeyi yapmaz, içi almaz. Çünkü bu kız henüz çocuktur, canı yanar, doğururken ölmesi riski büyüktür, mental olarak zaten hazır değildir, oyun oynayacak ve okula gidecek çağdadır, kandırılması kolay olduğu için onu kafalamış olmak çok alçaltıcı bir şeydir, istismardır vs vs vs....

Bir kadının çaresizliğinden yararlanıp "Ben bir eş daha alıyorum, aynı evde yaşayacağız, bir gece seninle bir gece onunla yatacağım" deyip sevdiği erkeğini paylaşmasını istemek vicdansızlıktır. Bir insanın gururunu ayaklar altına alıp onu böyle bir rezilliği izlemeye ve katlanmaya zorlamanın neresinde vicdan vardır?

Aynı dinden olmadığı, başka bir dine kalben inandığı ya da hiçbir şeye inanmadığı için hiç tanımadığınız insanları kötü, düşman, zararlı bellemek vicdansızlıktır.

Çocukları dindar yapmak için cehennemde cayır cayır yanmak, irinler içeceğini söylemek, her an takip edildiği korkusunu aşılayıp gizli paranoyalar edinmesine neden olmak, genç bir erkek çocuğun mastürbasyon yaptığı için kendini suçlu, pis, günahkar hissetmesine neden olmak vicdansızlık değilse nedir....

Binlerce şey sayılabilir böyle. O yüzden dindar kişilerin vicdandan sözetmesi pek ironiktir. Tıpkı ahlaktan sözetmeleri gibi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 221
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Vicdan, ahlaki yapılanmasını dinlerle oluşturmuş dindar kişilerde olmayan bir şeydir. Ahlakla vicdan bir şekilde ilişkilidir çünkü dinlerin ahlak anlayışı çarpıktır ve o çarpık anlayışı ahlak öğretirken şiddete başvurur. Örneğin zina ettiğini düşündüğü kadını toprağa gömer, etrafına onlarca insanı diker ve hepsine taş attırır. Bunu yaparken de kadın kişinin en doğal savunma refleksini elinden alır. Elleriyle yüzünü kapama, gelen taşa karşı kendi koruma refleksi..

Neredeymiş vicdan?

Vicdan dinle kirletilmemiş insanda gayet rahat çalışır. Birine böyle işkence yapmanın korkunç pis bir iş olduğunu kolaylıkla anlar ve vardığı yargı nettir.

Vicdan özel bir bilinç, bir tür iç sestir ve onu baskılamak için bir din yeter de artar bile...

İslamda recm yoktur o ayrı mesele.Hristiyanlıkta uygulanmamış ama özellikle yahudilikte vardır.Kuran recmi kaldırmıştır.

recmde kadın erkek ayrımı yoktur.Recm evlilere uygulanır.Evli olanın başka biriyle cinsellik yaşaması vicdanimidir, bunuda sormak lazım.

Sitelerde Paylaş

http://www.kizlarsoruyor.com/Cinsellik-Sorulari/82267-kizlarda-cinsel-istek-kac-yaslarinda-baslar.html

Kızlarda cinsel istek ne zaman başlar.Yani kaç yaşlarında.Mesela siz kızlarda kaç yaşında başlamıştı.Hatırlıyor musunuz?Bunun bir ortalaması yok biliyorum ama..

darkgirl:

kızlarda cinsel istek, bazen 11-12 yaşlarında başlar.örnein ben 12 yaşındayken seks yaptım...hemde binlerce kere...

gizli kullanıcı:

6 bende

Sitelerde Paylaş

İslamda recm yoktur o ayrı mesele.Hristiyanlıkta uygulanmamış ama özellikle yahudilikte vardır.Kuran recmi kaldırmıştır.

recmde kadın erkek ayrımı yoktur.Recm evlilere uygulanır.Evli olanın başka biriyle cinsellik yaşaması vicdanimidir, bunuda sormak lazım.

Kafaya bak, evli birisi başka birisiyle yattı diye taşlamak mı lazım?

Sitelerde Paylaş

Seninde o zenciyle bir ilintin var ki, ne olduğunu bilip, birde yorum yapmışsın.Ama o zenciyle yaptıkların ikinizin arasında kalsın.bizde kötüye yormayalım.Sapıklık ve sapkın düşüncelerine kimsenin ihtiyacı yok.

Anibal'le süper zenci arasında ne olduğunu sanıyordun da aynı kıyaslamayı Allah'la Muhammed arasında yapınca kuyruğuna basılmış kedi gibi miyavlıyorsun?

Kimin sapık düşünceleri olduğu böylece ortaya çıkıyor.

Sitelerde Paylaş

Kuran recm'i kaldırmış derken diğer taraftan recm'in gerekliliğine dikkat çekiyor.

Sitelerde Paylaş

Heh işte, klasik 21. yy Türk Müslümanı.

Bütün alim, ulema hepsi gitti...

Geriye "keyfi yorum"lar kaldı.

"Sadece Kuran" diyenleri de gördük biz. Namaz 3 vakittir, hepsi 2'şer rekattir, günlük namaz 6 rekattir diyenleri de gördük.

O yüzden cidden tartışmaya gerek görmüyorum.

Sizler "Herkes İslam'ı yanlış anlıyor, ben doğru anlıyorum." türü Müslümansınız. Hepinizin ayrı ayrı inanışları var.

Buhari'nin sahih hadisidir bu söylediğim şey.

Buhari KAFİR mi şimdi yani, Kuran'a aykırı söz söylemiş?

Bunu İslami sitelerde tartışma cesaretin var mıdır?

Tevbe ve Maide surelerini okursan görürsün, SALDIRI SAVAŞI ayetlerini. Hani şu sürekli kıvırmaya çalıştığınız ayetler :)

Peygamberimiş mekkelilere dini tebliğ etmeye başladığında,Onlar atalarının dini üstüne olduklarını,bu dininde Allahın dini olduğunu iddia etmişlerdi. Peygamberimize sen atalarımızdan daha iyimi biliyorsun demişlerdi.Bir müslüman olarak görevimin Allahın dinini takip etmek olduğu kanaatindeyim.Atalarımın dedikleri, Kuranın dediklerinin üstünde değildir.Olur ki ben kuranı yanlış yorumluyorumdur.Atalarımın dediği doğrudur.Ama şimdiki kanaatim,Kurandan aldığım akıl,dininden dönen kendi halinde yaşayanın, öldürülmesi yönünde değildir.Başka etkenlerle beraber oluşan bir durumdur.Yazdıkların bir ateist yobazlıktan başka birşey değildir.
Sitelerde Paylaş

Heh işte, klasik 21. yy Türk Müslümanı.

Bütün alim, ulema hepsi gitti...

Geriye "keyfi yorum"lar kaldı.

"Sadece Kuran" diyenleri de gördük biz. Namaz 3 vakittir, hepsi 2'şer rekattir, günlük namaz 6 rekattir diyenleri de gördük.

O yüzden cidden tartışmaya gerek görmüyorum.

Sizler "Herkes İslam'ı yanlış anlıyor, ben doğru anlıyorum." türü Müslümansınız. Hepinizin ayrı ayrı inanışları var.

Buhari'nin sahih hadisidir bu söylediğim şey.

Buhari KAFİR mi şimdi yani, Kuran'a aykırı söz söylemiş?

Bunu İslami sitelerde tartışma cesaretin var mıdır?

Tevbe ve Maide surelerini okursan görürsün, SALDIRI SAVAŞI ayetlerini. Hani şu sürekli kıvırmaya çalıştığınız ayetler :)

Peygamberimiş mekkelilere dini tebliğ etmeye başladığında,Onlar atalarının dini üstüne olduklarını,bu dininde Allahın dini olduğunu iddia etmişlerdi. Peygamberimize sen atalarımızdan daha iyimi biliyorsun demişlerdi.Bir müslüman olarak görevimin Allahın dinini takip etmek olduğu kanaatindeyim.Atalarımın dedikleri, Kuranın dediklerinin üstünde değildir.Olur ki ben kuranı yanlış yorumluyorumdur.Atalarımın dediği doğrudur.Ama şimdiki kanaatim,Kurandan aldığım akıl,dininden dönen kendi halinde yaşayanın, öldürülmesi yönünde değildir.Başka etkenlerle beraber oluşan bir durumdur.Yaptığın, bir ateist yobazlıktan başka birşey değildir.
Sitelerde Paylaş

Belçika, Genç Yaşta Kürtajda da Avrupa Birincisi

Belçika'da her dört kürtajdan birini 20 yaş altındaki kadınlar yaptırıyor.

Bekaret yaşının 12'ye indiği ülkede yetkililer genç kızların doğum kontrol tedbirleri konusunda daha fazla bilinçlendirilmesini talep ediyor.

http://www.haberler.com/belcika-genc-yasta-kurtajda-da-avrupa-birincisi-3234289-haberi/

Alın size ateizmmmmm...

Sitelerde Paylaş

11-12-13 yaşındaki bir kızla evlenmek, onunla seksüel ilişki kurmak ve onu hamile bırakmak müthiş vicdansızlıktır mesela. Normal ve sağlıklı bir insan böyle bir şeyi yapmaz, içi almaz. Çünkü bu kız henüz çocuktur, canı yanar, doğururken ölmesi riski büyüktür, mental olarak zaten hazır değildir, oyun oynayacak ve okula gidecek çağdadır, kandırılması kolay olduğu için onu kafalamış olmak çok alçaltıcı bir şeydir, istismardır vs vs vs....

Bir kadının çaresizliğinden yararlanıp "Ben bir eş daha alıyorum, aynı evde yaşayacağız, bir gece seninle bir gece onunla yatacağım" deyip sevdiği erkeğini paylaşmasını istemek vicdansızlıktır. Bir insanın gururunu ayaklar altına alıp onu böyle bir rezilliği izlemeye ve katlanmaya zorlamanın neresinde vicdan vardır?

Aynı dinden olmadığı, başka bir dine kalben inandığı ya da hiçbir şeye inanmadığı için hiç tanımadığınız insanları kötü, düşman, zararlı bellemek vicdansızlıktır.

Çocukları dindar yapmak için cehennemde cayır cayır yanmak, irinler içeceğini söylemek, her an takip edildiği korkusunu aşılayıp gizli paranoyalar edinmesine neden olmak, genç bir erkek çocuğun mastürbasyon yaptığı için kendini suçlu, pis, günahkar hissetmesine neden olmak vicdansızlık değilse nedir....

Binlerce şey sayılabilir böyle. O yüzden dindar kişilerin vicdandan sözetmesi pek ironiktir. Tıpkı ahlaktan sözetmeleri gibi.

13 yaşındaki kızın kendi isteğiyle,babasının evlendirmek istememesine rağmen,evlendiğini gözümle gördüm.Aynı yaştayız o kızla,benim çocuğum yok onun ünüversite seviyesinde iki çocuğu var.Erken yaşta evlilik günümüzde absürt bir durum.

Öte yandan kuranda evlilik çağı diye bir kavram var.BU kavram,akılca olgunluk, mallarını yönetebilecek bir yaşa gelmeyle ilişkilendirilmiş.Bu kavram. yetimlerle evliliği düzenleyen ayette geçer.Allah yetimlerden bahsederken bir evlilik çağı profili çiziyorsa,kim bu çağın altında bir yaşı evlilik çağı olarak görebilir.

Henüz adet görmemişlerin boşanabilme hukukunu düzenleyen ayetle,sıfır yaşındaki çocukla evlenilebileceğine hükmedenlerin,Allah katında hükmü nedir. bunu da bir sormak lazım.Yaşı geçtiği ve evlendiği halde ,yine de adet görmeyen kadınların olduğunu sen benden daha iyi bilirsin.

Sitelerde Paylaş

Belçika, Genç Yaşta Kürtajda da Avrupa Birincisi

Belçika'da her dört kürtajdan birini 20 yaş altındaki kadınlar yaptırıyor.

Bekaret yaşının 12'ye indiği ülkede yetkililer genç kızların doğum kontrol tedbirleri konusunda daha fazla bilinçlendirilmesini talep ediyor.

http://www.haberler....3234289-haberi/

Alın size ateizmmmmm...

Halbuki ne güzel İslam'da olduğu gibi 10 yaşına bile gelmeyen kızlarını 60 yaşındaki adamlara satsalar sorun çözülür.

Sitelerde Paylaş

Cübbeli,

Sağdan soldan topladığın abuk sabuk yazılarla debelenmeyi bırak, açık konuş.

11-12-13 yaşındaki kızlarla seks yapabilmeli miyiz, buna izin vermeli miyiz, o çocukları evlendirebilmeli miyiz?

Bırak orada ne olmuş, zavallı kızın teki ne yazmış, beriki ne demiş...

Sen ne istiyor, neyi savunuyorsun, onu söyle bana.

Sitelerde Paylaş

13 yaşındaki kızın kendi isteğiyle,babasının evlendirmek istememesine rağmen,evlendiğini gözümle gördüm.Aynı yaştayız o kızla,benim çocuğum yok onun ünüversite seviyesinde iki çocuğu var.Erken yaşta evlilik günümüzde absürt bir durum.

Öte yandan kuranda evlilik çağı diye bir kavram var.BU kavram,akılca olgunluk, mallarını yönetebilecek bir yaşa gelmeyle ilişkilendirilmiş.Bu kavram. yetimlerle evliliği düzenleyen ayette geçer.Allah yetimlerden bahsederken bir evlilik çağı profili çiziyorsa,kim bu çağın altında bir yaşı evlilik çağı olarak görebilir.

Henüz adet görmemişlerin boşanabilme hukukunu düzenleyen ayetle,sıfır yaşındaki çocukla evlenilebileceğine hükmedenlerin,Allah katında hükmü nedir. bunu da bir sormak lazım.Yaşı geçtiği ve evlendiği halde ,yine de adet görmeyen kadınların olduğunu sen benden daha iyi bilirsin.

Bu ülkede kadınların erken evlenmek istemesinin en önemli sebebi çoğunun evlenmeden cinsellik yaşayamayacaklarını bildiklerindendir. Bu ülkede birlikte yaşamak, erkek arkadaş gibi şeyler birçok kadın için söz konusu bile değildir. Kadınların başına açtığınız sayısız sorundan sadece biri.

Sitelerde Paylaş

Cübbeli,

Sağdan soldan topladığın abuk sabuk yazılarla debelenmeyi bırak, açık konuş.

11-12-13 yaşındaki kızlarla seks yapabilmeli miyiz, buna izin vermeli miyiz, o çocukları evlendirebilmeli miyiz?

Bırak orada ne olmuş, zavallı kızın teki ne yazmış, beriki ne demiş...

Sen ne istiyor, neyi savunuyorsun, onu söyle bana.

Ben ne istiyorum? Neyi savunuyorum?

Ateistler kabul etsin veya etmesin kızlarda cinsel istek çok erken yaşlarda başlar. Bu kızları erkeklerle birlikte aynı okula gönderirseniz 12-13 yaşlarında bekaretlerinin bozulduğunu görürsünüz. Avrupadaki durum ortada..

Şimdi sen bana söyle bu durum normal midir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...