Jump to content

VİCDAN nedir?

Recommended Posts

• İleti 221
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Vicdan nedir diye soran bir sebelek, bunu soranda vicdan ne arar? Vicdanin ne oldugunu ne bilimsel ne kisisel olarak adledebilirsin, allahin var senin, allah yat kalk domal namaz kil, kadini ucer beser al, benligini haysiyetini onurunu insanligini bana satki cennette turlu huri tahsis edeyim diyor ve buna inanan cubbeli sordugu soruyla komik oluyor, sen zaten anlamazsinki cubus vicdan ne demek..:)

Sitelerde Paylaş

Vicdan nedir diye soran bir sebelek, bunu soranda vicdan ne arar? Vicdanin ne oldugunu ne bilimsel ne kisisel olarak adledebilirsin, allahin var senin, allah yat kalk domal namaz kil, kadini ucer beser al, benligini haysiyetini onurunu insanligini bana satki cennette turlu huri tahsis edeyim diyor ve buna inanan cubbeli sordugu soruyla komik oluyor, sen zaten anlamazsinki cubus vicdan ne demek.. :)

Kadınların aklı kıttır mı demişti sana pazarcı... :)

Pazarda limon satan bile senin ne olduğunu anlamış...

Sitelerde Paylaş

MAL..

Gerizekali yazimda ne demisim? Resmen hasta gibiydim uykusuzluktan, yoksa o lafini o adamin bir yerine sokardim..

İşte böyleeeee, bana bulaşırsan seni yerin dibini sokup rezil etmek için elimde onlarca malzeme var. Eğer aklın varsa benden uzak dur. Ama durmayacağını biliyorum...

Sitelerde Paylaş

Bediüzzamanın vicdana tarifi:

Kalbden maksad; sanevberî (çam kozalağı gibi) bir et parçası değildir. Ancak bir latife-i Rabbaniyedir ki, mazhar-ı hissiyatı, vicdan; ma'kes-i efkârı, dimağdır.

İşarat-ül İ'caz ( 77 )

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...