Jump to content

VİCDAN nedir?

Recommended Posts

• İleti 221
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Daha basit söyliyeyim...

Gerçekte sana huzur veren iyilik

Rahatsız eden de kötülüktür..

güzel bir tanımlama...

ama bana huzur veren sana vermeyebilir ...

seni rhatsız eden beni etmeyebilir...

bu durumda iyilik ve kötülük te çok fazla sana bana göre olmuyor mu...

evrendeki her şey için ortak bir iyilik tanımı yapılabilir mi...

hasta olmak beni rahatsız ediyor ama beni hasta eden mikroplar için bayram ...

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım bütün insanlar, alemin küçük bir haritasıdır...

Sen sana açılan pencereden herşeyi doğru değerlendirmekle mükellefsin.....

Başkasının çelişkisi senin düşünceni değiştirmemeli....

Benim de önceden düştüğüm yanılgıydı bu..

Çünkü bu tarzda insan çelişkileden kurtulamaz huzur da bulamaz...

Şeytanın en çok kullandığı yöntemdir...

Dikkat et on tav olma...

İstersen telefonumu çaldır seni arayayım konuşalım...

Epeyce kullanacak dk larım var...

0505 538 26 76

Selamlar..

Sitelerde Paylaş

Bayanlarin yasi sorulmaz, cocuk degilim, senin beynin artik iflah olmaz hadi bunu gecelim ama sen bu dinle zehirlenmissin birde baska cocuklari baska gencleri zehirlemeye calisiyorsun, burda bile teblig yapiyorsun bir modda, kim ne demis hic duymuyor allaha kole ariyorsun aylardir..

Sitelerde Paylaş

Binler kahraman başların feda olduklar-ı hakikata başımız dahi feda olsun...

Bir tane benden zarar gören göster göreyim...

Binler kahraman... Binler saldırgan işgalci demek istedin sanırsam.

Senin için "şanlı fetih" olan aynı olay istila ve işgal edilen insanlar için bir saldırganlık ve işgaldir.

Sitelerde Paylaş

Binler kahraman... Binler saldırgan işgalci demek istedin sanırsam.

Senin için "şanlı fetih" olan aynı olay istila ve işgal edilen insanlar için bir saldırganlık ve işgaldir.

Milli kimlik üstü bir bakış açısıyla bakıldığında herhangi bir ideolojinin tarafı değil ilkesel olarak olarak bakılıyorsa evet,bir taraf için şanlı fetih diğer taraf için, saldırı ve işgaldir.

Şurası da bir gerçek ki her milletin kendi inanç,kültür,tarih değerlerinden oluşan diğer milletlerden kendini ayıran millet olma kimliği var.Her milletin kendi tarihi şanlıdır,doğrudur,vatan, millet,bağımsızlık,inanç veya başka bir ideolojiyle harmanlanmış milli,manevi değerler için mücadele edilir, her millet kendi tarihini kendi kimliği üzerinden yazar, bu bir vakıa.

İstanbul'u biz fethetmişsizdir, şanlı bir tarihi vakadır; ama Bizans(Avrupa) için bir işgaldir,düşmana yenilmedir.

Ne yapılabilir ki bu durumda?

Kurtuluş Savaşı'nı verdik İngiliz'e,Fransız'a,Rusya'ya karşı...

Biz şanlı tarih yazdık onlar bizim onları yenmemizi, Anadolu'dan çıkarmamızı kendi tarihlerinde haklı mücadelelerini verdiler Türkler, bizleri yenmeleri gerekiyordu, büyük bir başarı gösterdiler, Anadolu'yu biz işgal ettik,işgalci olan bizdik diye anlatmıyorlardır.

tarihinde Karmaşık tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

işgalci olan bizdik diye anlatmıyorlardır.

Ben sanmıyorum ki İngiltere'de ilkokul tarih kitaplarında "şanlı ordumuz Hindistan'ı fethetti" diye yazıyor olsun bugün. Veya Fransa'da "şanlı ordumuz Cezayir'i fethetti, bu kadar sene elinde tuttu" desin.

Ama bizim ders kitaplarımız tarihi bu dille anlatıyor. Emperyalizmin kötü birşey değil şanlı birşey olduğu anlatılıyor. Sonradan bakıyorsunki aslında bir tek biz yapınca emperyalizm ahlaken doğruymuş. Diğer milletler emperyalist olunca emperyalizm bir anda ahlaksız birşey oluyormuş. Böyle de suratına sırıtan bir çifte standart ve ikiyüzlülük. Bu yüzden bu toplum ruh hastası. Bu bariz çelişkileri görmemeyi öğrenmişiz. Şizofren etti bu bizi.

Sitelerde Paylaş

Allah yolunda ölenler şehittirler....

Bilmem kaç türlü teviletünle kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz ya....

Doğruları talep eden çıkmayacak heralde bu siteden..

Allah yolunda ölenler derken, elalemin ülkesini İslam emperyalizmi adına işgal ederken ölenler şehittir demek istedin heralde.

Aynını her etnosentrik emperyalist millet söyleyebilir. StarCraft'ta Protosslar tanrıları Adun adına her tarafı işgal ediyorlardı. Onların da savaşçıları "şehit" oluyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...