Jump to content

VİCDAN nedir?

Recommended Posts

Şeriata göre yönetilsek

İçki üretimi, milli piyango, iddaa, kerhane vs. olmazdı.

Peki herşeyi çok bilen ALİM arkadaş.

Kuran'a göre içki HELAL mi yoksa HARAM mı yoksa KISMEN HARAM mı söyle bakalım?

"Hurma üzüm gibi meyvelerden hem içki (seker) hem de güzel gıdalar edinirsiniz..." (K. 16, Nahl Suresi, ayet 67.)

"Ey inananlar! Siz sarhoş iken, ne söylediğinizi bilene kadar... namaza yaklaşmayın" (K. 4, Nisa Suresi, ayet 43).

"Ey inananlar! İçki, kumar ve fal okları şüphesiz şeytan işi pisliklerdir. Bunlardan kaçının ki, saadete eresiniz. Şeytan şüphesiz içki ve kumar yüzünden aranıza düşmanlık ve kin sokmak ve sizi Allah'ı anmaktan alıkoymak ister. Artık bunlardan vazgeçersiniz değil mi?" (Maide Suresi, ayet 90-91.)

Böyle bir Tanrı olur mu?

Bugün "elma" dediğine yarın "armut" diyor. Hehehe...

Tanrı'ya bak.

Alkolü ilk zamanlarda yasaklayamamış, son zamanlarda yasaklamış. Gücü yetmemiş demek ki.

Vah vah.

Bu da Allah'ın vicdanı herhalde : )

Sitelerde Paylaş
  • İleti 221
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Deymez evet bu cok dogru sayin jingo, ama kendi kendini bu dinin rezilligini cok iyi yansitiyor yobaz cubbeli., meydani bos buldumu birde kabarir, islamin nuru benimle, allahu ekber ceker kazandim diye bu narsist. :)

Neyse bu gunluk rezil oldugu yeter.. :)

Müslüman vicdanı, "kadınları cariye yapan" vicdandır.

Hatta kendi peygamberine özel bile tahsis edilmiştir.

Ahzab 50 = Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

Aha size vicdan, tepe tepe kullanın.

Sitelerde Paylaş

Vicdan "adam dinini degistidi diye öldürülür mü, onunda anasi, karisi, cocugu var, yazik degilmi, niye bu vicdansizlik" diyor"

Kuran "dinden döneni öldür" diyor

Eee,ne oldu simdi? ikisinden biri yanlis!

Nefs ne demek bir de onu yazsan.

Nefs, Vicdanının yapma dediğini , mazeret bulup yaptırandır. Mesela bu iletinde, nefsinle yazmışsın. Oysa vicdanın sana sırf dininden çıktı diye kimse öldürülmez demişti. tarihinde atılan2 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte, bir sürü osuruktan teyyare.

Nerde lan o sizin allah dediğiniz şebelek, getirin onu bir şöyle menzilime..

Madem vicdanı bu allah dediğiniz şerefsiz veriyormuş, niye siz vahşi müsloşlara vermemiş?

Sana, şah damarından daha yakın olanı, getirin demek, abesle iştigaldir.
Sitelerde Paylaş

Nefs, Vicdanının yapma dediğini , mazeret bulup yaptırandır. Mesela bu iletinde, nefsinle yazmışsın. Oysa vicdanın sana sırf dininden çıktı diye kimse öldürülmez demişti.

Bana İslam dünyasının en önde gelen isimlerinden bir tanesini göster ki, "Mürtedin katli vaciptir." ifadesinin "YANLIŞ" olduğunu söylemiş olsun.

Gidip de Yaşar Nuri gibi reformistleri getirme tabi ;)

Sitelerde Paylaş

Nefs, Vicdanının yapma dediğini , mazeret bulup yaptırandır. Mesela bu iletinde, nefsinle yazmışsın. Oysa vicdanın sana sırf dininden çıktı diye kimse öldürülmez demişti.

Bana İslam dünyasının en önde gelen isimlerinden bir tanesini göster ki, "Mürtedin katli vaciptir." ifadesinin "YANLIŞ" olduğunu söylemiş olsun.

Sosyete demiyorum çünkü, "İslam dünyası" diyorum. F. Razi gibi biri olsun yani, ya da Buhari...

tarihinde Jingo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sende bana dinden çıkan öldürülür diye ayet getir.Vekilim Allahtır.Falanca alim değil.
Sitelerde Paylaş

Sende bana dinden çıkan öldürülür diye ayet getir.Vekilim Allahtır.Falanca alim değil.

Heh işte, klasik 21. yy Türk Müslümanı.

Bütün alim, ulema hepsi gitti...

Geriye "keyfi yorum"lar kaldı.

"Sadece Kuran" diyenleri de gördük biz. Namaz 3 vakittir, hepsi 2'şer rekattir, günlük namaz 6 rekattir diyenleri de gördük.

O yüzden cidden tartışmaya gerek görmüyorum.

Sizler "Herkes İslam'ı yanlış anlıyor, ben doğru anlıyorum." türü Müslümansınız. Hepinizin ayrı ayrı inanışları var.

Buhari'nin sahih hadisidir bu söylediğim şey.

Buhari KAFİR mi şimdi yani, Kuran'a aykırı söz söylemiş?

Bunu İslami sitelerde tartışma cesaretin var mıdır?

Tevbe ve Maide surelerini okursan görürsün, SALDIRI SAVAŞI ayetlerini. Hani şu sürekli kıvırmaya çalıştığınız ayetler :)

Sitelerde Paylaş

Vicdan, ahlaki yapılanmasını dinlerle oluşturmuş dindar kişilerde olmayan bir şeydir. Ahlakla vicdan bir şekilde ilişkilidir çünkü dinlerin ahlak anlayışı çarpıktır ve o çarpık anlayışı ahlak öğretirken şiddete başvurur. Örneğin zina ettiğini düşündüğü kadını toprağa gömer, etrafına onlarca insanı diker ve hepsine taş attırır. Bunu yaparken de kadın kişinin en doğal savunma refleksini elinden alır. Elleriyle yüzünü kapama, gelen taşa karşı kendi koruma refleksi..

Neredeymiş vicdan?

Vicdan dinle kirletilmemiş insanda gayet rahat çalışır. Birine böyle işkence yapmanın korkunç pis bir iş olduğunu kolaylıkla anlar ve vardığı yargı nettir.

Vicdan özel bir bilinç, bir tür iç sestir ve onu baskılamak için bir din yeter de artar bile...

Sitelerde Paylaş

"""Örneğin zina ettiğini düşündüğü kadını toprağa gömer, etrafına onlarca insanı diker ve hepsine taş attırır. Bunu yaparken de kadın kişinin en doğal savunma refleksini elinden alır. Elleriyle yüzünü kapama, gelen taşa karşı kendi koruma refleksi..

Neredeymiş vicdan?"""

Bu soruyu o kadının zina mahsulu çocuğuna soracaksın..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...