Jump to content

Kur'an Sansüre Tabi Tutulmalı mı?

Recommended Posts

Kur'an çağdaş yaşamla bağdaşmayan yasa dışı ayetlerle donanmış ırkçı diyebileceğimiz bir kitaptır.

Müslüman olmayanları öldürmekten bahseden, onlara küfreden bu kitap, kadınları da aşağılamakta ve insanların arasına nifak tohumları ekmektedir.

Böyle bir kitabın yayınlanması açıkça laik bir ülkede mevcut yasalara aykırıdır.

Kur'an'ın yayınlanması ya yasaklanmalıdır, ya da içeriği sansüre tabi tutulmalıdır.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş

Oluru olsa insan hakları mahkemesine şikayet ederim. Resmen insanın,bilhassa kadının onuruyla, kişiliğiyle oynayan, hayatı zindan eden, bölücü bir kitap. Allahu ekber diyerek kendilerine benzemeyenleri katlediyor inanırları. İnsana zorla tahakküm ederek kendi kurallarını dayatıyor. Baskıcı, ürkütücü, zalim içeriğiyle huzursuzluk veriyor. Köle, el altındakiler, el kesme, kadın dövme, dört karı falan gerçekten çok korkutucu.

Bu kitabın kurallarını uygulayanların ülkesinde kadın kırbaçlanıyor, asılıyor, kesiliyor resmen yahu. Gözlerimle gördüm, hem de sokak ortasında.

Çok vahşi çok......... Iyyyy İçim kalktı.

Sitelerde Paylaş

Kuran zaten insanlarimizin zihninde sansurlenmis, muslumanim diyen cogunluk asla seriat istemez ama bu allahin emridir, tam tersine acik acik millete icinde ne yazdigi ve bunlari uygulamak farzdiri gostermek gerekiyor, bizim millet o zaman ne kadar musluman oldugunu anlar..:)

Sitelerde Paylaş

Kuran zaten insanlarimizin zihninde sansurlenmis, muslumanim diyen cogunluk asla seriat istemez ama bu allahin emridir, tam tersine acik acik millete icinde ne yazdigi ve bunlari uygulamak farzdiri gostermek gerekiyor, bizim millet o zaman ne kadar musluman oldugunu anlar.. :)

Doğru diyorsun, insan gibi yaşamakla karşılaşınca şok olurlar.
Sitelerde Paylaş

Atilan2 bossun, bir ara yapiyordun uyardim durdum anlamadin, en sonunda sikayet ettirdin, yine nuksettin, anca laf sokar gibi iceriksiz iceriksiz yazan bir atilan2, ve evet kuranin icindekileri ogrendikce dedigin gibi daha insanca yasarlar ve tayyos gibilere degil oy atmak meclise bile sokturacak ve bizi yonetecek ortamin olusmasina izin vermez cogunluk..

Sitelerde Paylaş

Kur'an çağdaş yaşamla bağdaşmayan yasa dışı ayetlerle donanmış ırkçı diyebileceğimiz bir kitaptır.

Müslüman olmayanları öldürmekten bahseden, onlara küfreden bu kitap, kadınları da aşağılamakta ve insanların arasına nifak tohumları ekmektedir.

Böyle bir kitabın yayınlanması açıkça laik bir ülkede mevcut yasalara aykırıdır.

Kur'an'ın yayınlanması ya yasaklanmalıdır, ya da içeriği sansüre tabi tutulmalıdır.

Kesinlikle haklısın. Bu konuda bütün hukuki girişimleri yapmak gerekir. Sonuçta ne olur? Dersen, tabi ki reddedilir. Ama faydası şu olur :

Malum olduğu gibi ülkemizde ki müslümanların ezici çoğunluğu Kuranı bilmez. Geçenlerde bir Hacı teyze ile sohbet ettim. Kadın Muhammedin tek karısı olduğunu ( Hatice ) sanıyor.

En azından böyle bir gündem yaratılırsa, Kuranda ki dörder kadın almadan çapraz kesmeye kadar bir sürü ayet halkın bilgisine ve tartışmaya açılır.

İslamın sahte yaldızlarını dökmek için düşündüğün iyi bir girişim olabilir.

Sitelerde Paylaş

Atilan2 bossun, bir ara yapiyordun uyardim durdum anlamadin, en sonunda sikayet ettirdin, yine nuksettin, anca laf sokar gibi iceriksiz iceriksiz yazan bir atilan2, ve evet kuranin icindekileri ogrendikce dedigin gibi daha insanca yasarlar ve tayyos gibilere degil oy atmak meclise bile sokturacak ve bizi yonetecek ortamin olusmasina izin vermez cogunluk..

Dürüst olduğun için teşekkür ederim.Ama ben ettirmedim.Senin iradenle olan bir mevzu. Bende kolayca seni şikayet için bahaneler bulabilirim.Ama bir erkek olarak kendime yakıştıramıyorum.
Sitelerde Paylaş

Asıl sorunda burda müslümanım diyenlerin kaçta kaçı uranın içersindeki ayetleri biliyordur.

Şu an müslümanlar gül kokulu peygamber, kuşların böceklerin olduğu böyle çok güzel şeylerin olduğunu düşünüyor olabilirler.

Zaten al şu belgeyi aynısından doldur getir tarzı bi halkımızın olduğunuda inkar etmezsek kopyala yapıştıur tarzı bir milletiz

Sitelerde Paylaş

Herkes sizin gibi düşünüyor da gelin de bunu anlatın insanlara

Sitelerde Paylaş

Asıl sorunda burda müslümanım diyenlerin kaçta kaçı uranın içersindeki ayetleri biliyordur.

Şu an müslümanlar gül kokulu peygamber, kuşların böceklerin olduğu böyle çok güzel şeylerin olduğunu düşünüyor olabilirler.

Zaten al şu belgeyi aynısından doldur getir tarzı bi halkımızın olduğunuda inkar etmezsek kopyala yapıştıur tarzı bir milletiz

Bu kitaba tapan insanlardaki zeka düzeyini anlamakta güçlük çekiyorum, bu da bütün kitaplar gibi kitap değil mi kardeşim, insanlar yazmışlar işte, neden buna tapıyorlar da başka kitaplara tapmıyorlar anlayamıyorum

Sitelerde Paylaş

tek marifeti din üzerinden siyaset yapmak olan bu hükümetin böyle bir şeyi yapması benim müslüman olmamdan bile daha zor

Sitelerde Paylaş

Kuranda toplam 6346 ayet var.

Bu ayetlerden 4 tanesinde öldürme emri var. Bunlar da nefsi müdafaa olarak ya hadi neyse..

Yüzdeye vurursak %0.06 filan yapıyor.

Yani %0.06lık için Kuran sansürlensin deniliyor.

Ne komiksin sen be Hacı.

Kafanı biraz yukarıya kaldır, bak orada birileri iple oynuyor.

Oynayan sen değilsin, oynatılan sensin.

:)

Sitelerde Paylaş

Kuranda toplam 6346 ayet var.

Bu ayetlerden 4 tanesinde öldürme emri var. Bunlar da nefsi müdafaa olarak ya hadi neyse..

Yüzdeye vurursak %0.06 filan yapıyor.

Yani %0.06lık için Kuran sansürlensin deniliyor.

Ne komiksin sen be Hacı.

Kafanı biraz yukarıya kaldır, bak orada birileri iple oynuyor.

Oynayan sen değilsin, oynatılan sensin.

94 yerde öldürme geçiyor bildiğim kadarıyla

Sitelerde Paylaş

faydası şu olur :

Malum olduğu gibi ülkemizde ki müslümanların ezici çoğunluğu Kuranı bilmez. Geçenlerde bir Hacı teyze ile sohbet ettim. Kadın Muhammedin tek karısı olduğunu ( Hatice ) sanıyor.

En azından böyle bir gündem yaratılırsa, Kuranda ki dörder kadın almadan çapraz kesmeye kadar bir sürü ayet halkın bilgisine ve tartışmaya açılır.

Gerçek (radikal) İslam'ı anlatan tv/radyo/gazete vs. olmalıdır. Bu vesileyle bu ülkede ne kadar "ifade özgürlüğü" olduğu da anlaşılmış olur.

Sitelerde Paylaş

Ben tek tek bakmadım ama geçen gün ateist bir arkadaş bulup göstermişti. 4 tane yerde vardı.

Oysa ben sadece 2 yerde geçiyor diye biliyordum.

4 olur mu ya bütün kitaptaki öldürmeyle ilgili kelimelerin onlarca olması lazım, kuran'ın hangi sayfasını açarsanız, kafirleri öldürün, tepeleyin bilmem ne bir sürü ayet var böyle

Sitelerde Paylaş

Merhaba...

Ben haci'ya bir yandan katılıyorum ama bir yandan katılmıyorum.Bir yanda da bizler saygısızlık olur diyorum başka bir çözüm aklıma geliyor.Onları bilinçlendirmeye çalışıp okumamalarını söyleyebilir karşımıza muhatap alabiliriz fakat bu olduğunda biz onlara saygı göstermemiş oluruz ve saygı gösteremeyen saygı kazanamaz buda açık bir gerçek olur. Aslında samsür yerine kuranın yanlışlıklarını ırkçılıklarını ve yoksun beyinleri yıkamasını makalelerimizle sitelere tebliğlerle anlata biliriz. Sonuç olarak paylaştıkca büyüyen tek şey bilgidir. Siz ne dersiniz hacim :)

Sitelerde Paylaş

Kuran zaten reformistler, ilahiyatcilar ve diyanet tarafindan bir nevi sansürlenmis sekildedir.Icinde cok fazla olmayan dogru düzgün sözler alinip temcit pilavi gibi söylenip insanlar aldatilmaktadir...Hatta icinde hic olmayan ifadeler kuranda varmis gibi aktarilmaktadir. Kuran sansürlenmemeli aksine her kelimesi desifre edilip herkes tarafindan ögrenilmelidir.

Türk ateistler kuranin iyice desifre edilmemis oldugunun sorunlarini müslümanlardan daha cok yasamaktadirlar diye düsünüyorum.Müslümanlarin geneli kültürünü örfünü adetini müslümanlik kisvesi altinda ögrendiklerinden ateistlerin kuranin icinde olan sapik, sacma, adaletle, hukukla, bilimle ilgisi olmayan ayetleri desifre ettiklerinde zorluklarla karsilasmaktadirlar... 20 farkli meali 4-5 farkli dilde olan cevirileri sunmalari dahi beyinlerinde inanc virüsleri olanlara ve mantikli düsünemiyenlere yardimci olmamaktadir.

Eger kuran gercekten tamamen desifre edilip herkes tarafindan ogrenilmis olsa idi kadinlarimiz, kizlarimiz asla müslüman olmazlardi... Ayrica kurani kim cok okuyup ögrenirse ayetlerin insanlar tarafindan yazildiklarini dolayisi ile allahin olmadigini anlar.

Kurani sansürlemek islamin putlarina hizmet etmektir diye düsünüyorum.Sansür zararlari olan bir uygulamadir.

Sitelerde Paylaş
Icinde cok fazla olmayan dogru düzgün sözler alinip temcit pilavi gibi söylenip insanlar aldatilmaktadir...

Evet haklısın, ateistler 6 bin küsür ayeti barındıran Kuran'ın sadece dört yeride geçen öldür emrini alıp temcit pilavı gibi insanlara sunuyorlar ve onları aldatıyorlar.

Sizde aldanıyorsunuz. Aldanmasanız bile aldanmak istiyorsunuz.

Öyle işinize geliyor çünkü.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...